Mossou spreekt over kampioen van de armoede: 'Ze zijn allemaal minder dan vorig seizoen'

door Timo Suur 62

Bron Algemeen Dagblad

Mossou spreekt over kampioen van de armoede: 'Ze zijn allemaal minder dan vorig seizoen'

door Timo Suur 62

Bron Algemeen Dagblad

Laatst geüpdatet

Sjoerd Mossou laat in de AD Voetbalpodcast zijn licht schijnen over de titelstrijd in Nederland. Hij vindt het superleuk om te volgen dit jaar, maar uit ook zijn onvrede over het niveau van de teams. Hij concludeert ook dat AZ en FC Twente dichtbij de top drie zitten vanwege het kwaliteitsverschil bij deze clubs ten opzichte van vorig seizoen.

'Eén wedstrijd verandert meteen het beeld bij iedereen. Het is superleuk om te volgen en ik hoop dat het nog heel lang spannend blijft,' zo zegt Mossou in de podcast. De journalist is niet onder de indruk van Ajax, PSV en Feyenoord dit jaar. Er wordt gesproken over de kampioen van de armoede. 'Als je eerlijk bent, dan is dat ook wel een beetje zo als je kijkt naar de top drie. Ze zijn allemaal minder dan vorig seizoen.. Ajax duidelijk. Feyenoord ook duidelijk, kwalitatief en individueel, minder dan vorig seizoen en PSV voetbalt veel minder dan onder Schmidt. Daar kun je niet omheen, maar dat maakt de competitie niet minder leuk.' Daarnaast beweert Mossou dat dit ook de reden is dat AZ en FC Twente nog in de top meedoen. 'AZ en Twente zitten er een stuk dichterbij, omdat de top drie een stuk minder is dit jaar. Als je kijkt naar de elftallen en de manier van voetballen, dit kan volgend jaar zo weer anders zijn, maar dan moet je constateren dat ze alle drie minder zijn.'

PSV en Feyenoord

Mossou is niet onder de indruk van PSV dit seizoen. 'PSV zou in principe in staat moeten zijn om een goede counterploeg te zijn. Daar hebben ze ook de type spelers voor en dat kunnen ze ook redelijk goed uitvoeren. Een groot deel van de wedstrijden wist ik alleen niet zo goed wat het idee was bij PSV. De ene helft liep naar voren en de andere helft liep naar achter. Er zitten te weinig vastigheden in het spel. Daarin stellen ze gewoon teleur.' De journalist stelt dat PSV er een stuk beter voor had moeten staan in de competitie. 'Ze hebben kwalitatief mindere spelers dan Ajax, maar gezien alle problemen bij Ajax hadden ze gewoon bovenaan moeten staan.'

Het is knap wat Feyenoord dit jaar presteert, zo vindt Mossou. Ze hebben een minder goede selectie dan vorig jaar, maar toch doen ze nog volop bovenin mee. 'Feyenoord heeft te weinig spelers die een wedstrijd kunnen beslissen op basis van een individuele actie. Vorig jaar hadden ze dat een stuk meer met bijvoorbeeld Dessers en Sinisterra. Daarin hebben ze gewoon ingeleverd en dat zie je terug in de wedstrijden. Des te knapper dat ze bovenaan staan. Ze staan nog drie punten los in een hele zware serie wedstrijden.' Hij stelt wel dat Feyenoord ondermaats heeft gepresteerd in de afgelopen duels met Ajax, Twente en PSV. Deze duels eindigden allemaal in een gelijkspel. 'Drie punten uit drie toppers is onder de streep te weinig, zeker omdat je de bovenliggende partij bent. Je had minimaal vijf punten moeten pakken uit deze drie topduels.'

Krijg 2,37 keer je inzet terug als Ajax dit seizoen de landstitel pakt!

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+

Lees meer over:
Plaats reactie

brullie +7054

Niet helemaal waar. Ajax is / was bagger slecht de laatste 9 wedstrijden voor Heitinga, pisvee is niet heel veel slechter dan vorig seizoen, is iets minder, AZ is ook niet veel slechter en Fnoord is zo lekker bezig doordat wij en die boeren het minder doen. Anders hadden zij gewoon op plekje 3 of 4 gestaan.

09-02-2023 07:12

Simpelishetmoeilijkst +25385

Moskou mag over een madndvof zo weerbkijken hoe het er dan. Oor staat met Feyenooit. Die staan op instorten op dit moment.

08-02-2023 22:04

Pietsnot +15019

MAVO pet Mossou.... Die leugenaar van het AD. Samen met Inan bullshit uit zijn bruine duim zuigen om over te komen als een insider bij Ajax

Beetje aankondigen dat de nieuwe TD binnen is een na zijn vakantie aansluit bij Ajax....

Beetje onrust stoken dat Sar het allemaal heeft teruggedraaid

Blijkt 1 grote leugen. Dieptriest. Klinklare leugens schrijven . Als het krantje maar verkocht wordt het gore MAVO pet die je er bent

08-02-2023 16:54

patrick37 +1746

Geloof jij lekker leugenaar vd sar.

08-02-2023 16:59

Wambertoho +1072

Als je kijkt naar de prestaties in Europa in de eerste seizoenshelft moeten die Nederlandse clubs toch ook iets goed doen.

08-02-2023 09:12

OuweDibbes +12006

Bij het AD de nationale kakkerlakken krant beginnen ze al bang te worden en zichzelf weer in te dekken...

08-02-2023 04:55

Dolblij +45556

Over kampioen van de armoede gesproken, Moussou zou het niet slecht doen in de journalistenranking.

07-02-2023 21:17

Ajax14AMS +25205

Helaas heeft hij concurrentie van de G.O.A.T. in die ranking dus zal hij hem nooit winnen.. Valentijn

08-02-2023 00:05

MPAjax +8458

Tegenwoordig kan je in Nederland je topspelers niet langer dan een jaar houden, wat een flut onderzoek, hij neemt dat niet eens mee in z’n beschouwing

07-02-2023 18:59

wendoo9 +8125

Wat ik erg jammer vind dat er nooit geen credits worden gegeven aan de "" kleine"" ploegen die geweldig weerstand bieden met leuke gehuurde spelers die zelf beter zijn dan bij de topclubs. Zie RKC spelen gewoon geweldig voetbal. Je moet alles geven anders verlies je of speel je gelijk.

07-02-2023 18:28

Kingoffdatoilet +17273

Feyenoord was alleen niet de bovenliggende partij in deze duels. Zelfs tegen een absurd slecht Ajax was Feyenoord niet de bovenliggende partij.

07-02-2023 18:24

Artemio +32216

Wat boeit het? Zolang je maar aan het einde van de rit als 1e staat.

07-02-2023 17:30

JariHeijden +5612

Ik ben het wel met Mossou eens. De top drie verliest veel punten aan andere ploegen. En dat is niet omdat die andere ploegen zo goed zijn, maar omdat de top drie gewoon zwakker is. Ajax heeft in zeven wedstrijden zes punten gehaald. En toch staan we twee wedstrijden na deze beroerde serie op nog maar drie punten van de koploper.

Maar als Ajax echt kampioen wordt, dan kan het me niks schelen dat Ajax dan de kampioen van de armoede is geworden. KAMPIOEN IS KAMPIOEN!!!

Edit: En als Feyenoord kampioen wordt, is dat het sowieso het kampioenschap van de armoede. :-)

07-02-2023 16:34

Rock69 +8411

Wat een gezwam zeg van deze Mossou. Ik zeg ook altijd met dit soort mensen. De armoede overheerst!

07-02-2023 16:05

EeuwigeBankzitter +1551

En de voetbal""""journalisten"""" blijven maar strijden om het kampioenschap van het zuur

07-02-2023 14:15

Johan4ever +10914

Ik ben benieuwd of Sjoerd de woorden kampioen v.d.armoede gaat gebruiken in zijn column als feyenoord kampioen word.Ik denk van niet😇!

07-02-2023 13:15

AlexIbarra +19330

We zullen het 'helaas' nooit weten.. ;)

07-02-2023 19:25

ouweman +5050

Aaaah gaan we weer.
Ajax met 28 punten voorsprong kampioen: slechte competitie, geen tegenstand.
Vijf clubs bovenaan: kampioen van de armoede.

Liverpool met 28 punten voorsprong kampioen: schitterend, met overmacht.
Premier League 5 clubs bovenaan: fantastische competitie, wat een niveau.

Wordt het een keertje spannend, is het weer niet goed. Sta je 15 punten los: saai. Staat iedereen gelijk; armoedig.

07-02-2023 12:26

Ajax14AMS +25205

Welkom in Nederland

08-02-2023 00:04

Ajax27 +19238

Het is natuurlijk wel zo. Ajax heeft dit seizoen al 9 van de 20 wedstrijden niet gewonnen. En we staan gewoon op 3 punten achterstand van de nummer 1.

We hebben gewoon 45% van de wedstrijden niet gewonnen en staan gewoon 3e op 3 punten achterstand.... natuurlijk is dat lachwekkend.

Als je kijkt naar de afgelopen jaren, het percentage wat je niet won, dan is de benaming "kampioen van de armoede" helemaal terecht:
2021-2022: 8/34 - 24%
2020-2021: 6/34 - 18%
2019-2020: tellen we niet mee
2018-2019: 6/34 - 18%

De huidige nummer 1 heeft 40% van zijn wedstrijden niet gewonnen, dat is gewoon erg veel.

07-02-2023 12:17

OviMivO +1761

En als ze nu allemaal, bijna, alles winnen, dan kom je op eenzelfde soort percentage uit.

Tuurlijk is het minder dan andere jaren. Maar zo dramatisch als deze scheefbek het weer wil maken is overdreven.

07-02-2023 12:54

3sterren +20205

Ik heb nieuws voor je Sjoerd, het zal het kampioenschap worden van de allermooiste- en de allerrijkste club van allemaal; AFC Ajax ...

07-02-2023 12:08

Qifesh +24917

Eerlijk is eerlijk ook ten hag had zijn laatste halfjaar verschrikkelijk resultaatvoetbal op de mat gekregen.

07-02-2023 11:57

Michael 1974 +22035

Aldus de journalist van de armoede

07-02-2023 11:54

Henkjanklaas +20673

Al die analisten en zogenaamde journalisten moeten wat schrijven en of te zeggen hebben. Ook in dit artikel schopt in dit geval mossou weer een stel open deuren in. Net of de echte voetballiefhebber niet door heeft hoe het zit en dat er opnieuw sprake is van verschraling.

07-02-2023 11:41

Danielson +50622

Gelukkig handhaaft Mossou wel een constant niveau met z'n schrijfseltjes.

07-02-2023 11:29

Koscar +5415

Hij heeft ook gewoon gelijk. Zeer wss dat de a.s. kampioen met (ruim) minder dan 80 punten kampioen wordt. Dat is niet veel, en de laatste keer dat dat gebeurde was onder De Boer. Europees doen we het allemaal dit jaar ook weer matig (maar goddank voor de Conference League).

07-02-2023 11:26

PeterLarsson +13328

Feyenoord en Twente zitten na 20 speelronde op respectievelijk -1 en +1 punt t.o.v. vorig jaar.
AZ (-5), PSV (-7) en Ajax (-8) doen het beduidend slechter. Blijft eeuwig zonde dat Schreuder te lang mocht blijven aanmodderen.

07-02-2023 11:22

HallelujahAmsterdam +10641

Ja , een beetje het niveau van het journaille hè Mossou

07-02-2023 11:20

Ajax The Best +16639

Het falen van Ajax van de afgelopen maanden heeft clubs als Feyenoord de tijdelijke illusie gegeven dat ze heel wat zijn en misschien zelfs wel kampioen zouden kunnen worden.
Als Johnny deze lijn doortrekt wordt Ajax met ruime voorsprong kampioen. Dan is het niet van de armoe, maar is het ondanks een veel te lang aangehouden coach die er een puinhoop van heeft gemaakt.
De andere clubs zijn gewoon even slecht als anders.

07-02-2023 11:16

3sterren +20205

Het falen van ’dick head’ Alfred Schreuder als trainer bij Ajax, zul je bedoelen ...
; )

07-02-2023 12:10

Schip +23589

Niet mee eens. Feyenoord is een stuk verder, ondanks veel nieuwe spelers. Alleen voorin missen de kwaliteit.

PSV had een topgroep, de beste in jaren, maar hebben die bijna volledig uitgehold door verkopen. Die zouden aan kop staan met Gakpo en Madueke. Met CL voetbal en een verkoop van deze twee in de zomer zouden ze dubbel en dik uit de financiele problemen zijn. Gelukkig denken ze niet te ver vooruit daar.

Ajax is inderdaad in een enorme dip terecht gekomen. Bestuurlijk, sportief, financieel.

Maar Ajax heeft altijd nog kwaliteit in de groep en een topjeugd. En nu een trainer die beiden gebruikt. Zal me worst wezen of we op een ander niveau zitten. Belangrijker is waar dit Ajax naar toe gaat met de eigen jeugd de komende seizoenen.

07-02-2023 11:12

Hollister +12626

Wat lul jij nou? Met Gakpo en Madueke, die nog geen 2 wedstrijden geleden vertrokken zijn draaiden ze ook niet.... dat geleuter over "als", zo kan je nog wel meer zaken naar boven halen... wij hadden ook "als we Schreuder voor de winter hadden verlost" ruim bovenaan kunnen staan....

07-02-2023 18:14

Schip +23589

He, ouwe schuimbekkert. Wat loop je weer lekker hysterisch te gillen.

07-02-2023 18:41

Kijker +3405

"Gelukkig denken ze niet te ver vooruit daar"
Psv heeft de afgelopen jaren financiële risico's genomen om CL te halen. Het kwartje is verkeerd gevallen (oa Benfica).
Is toch een vorm van vooruitkijken.
Moeten nu werkkapitaal vergroten.

07-02-2023 23:33

Schip +23589

Fair enough, maar als je ziet dat Ajax in een drama jaar zit - dat tekende zich al vrij snel af - en Feyenoord zit na het vertrek van sleutelspelers als Dessers, Aursnes en Sinisterra na het CL succes van vorig jaar in een opbouwfase - dan ga je niet tussentijds je twee grote spelers verkopen.

Dat geld krijg je voor hen ook nog aan het einde van het seizoen. En dan weet je of je CL hebt gehaald. Haal je dat, dan komt er een CL bonus op de waarde van deze spelers, die ook iets hebben om te blijven en bij te tekenen. Haal je het niet, maak je er geen verlies op.
Dan durf je te investeren zoals Overmars dat met Ajax deed, maar op het moment dat het de goede kant opgaat, gooi je de handdoek....

08-02-2023 10:41

Dusbaba +15434

Ik snap niet zo goed wat Mossou hier nou verkeerds aan zegt. Ajax is bezig aan zo'n beetje het slechtste seizoen ooit en er is geen enkele club uitgelopen. Dan mag je dit vooralsnog wel de kampioen van de armoede gaan noemen.

07-02-2023 11:12

3sterren +20205

Als Ajax-supporter kan het mij geen ruk schelen wie er wel of niet uitloopt.

Wat voor mij het allerbelangrijkste is, is dat Ajax de laatste twee wedstrijden onder de bezielende leiding van Johnny is ingelopen.

En dat we er vervolgens overheen zullen gaan.
Dat is hetgeen dat telt !

Hoe het journaille zo’n kampioen dan noemt zal mij worst wezen ...

07-02-2023 12:16

Jegaathetpaszienalsjehetdoorhebt +1806

Ach, noem het maar armoede, >50 miljoen bijschrijven op de bankrekening in de CL...

07-02-2023 10:52

Willem410 +3132

Wat zal het toch lekker zijn als Ajax vanaf nu weer even het traditionele voorjaarsoffensief inzet en gewoon een wedstrijdje of 10 op rij win.
En waarom zal dat eigenlijk niet kunnen? in het begin van de competitie hadden we ook zo'n soort serie met dezelfde spelers.
Als Heitinga gewoon het vertrouwen geeft aan de dragende spelers zoals Tadic, Berghuis, Alvarez, Klaassen, Kudus, Timber, Bergwijn dan doen die jongens gewoon de rest en halen ze alsnog het potje uit.
Daar hoef je als trainer echt geen tactisch meesterbrein voor te zijn.
Gewoon op de goeie plek zetten en de spirit erin zien te houden.
Het is bijna knap hoe Schreuder zo heeft kunnen falen met deze spelersgroep in zo'n belabberde competitie.

07-02-2023 10:40

☆☆☆AfcARules☆☆☆ +2884

Wij zijn minder ja.De rest is gewoon zoals altijd.

07-02-2023 10:36

Bapinho +3493

ach hij heeft wel gelijk.. we hadden de slechtste reeks sinds 1960 ofzo? 6 wedstrijden op rij niet gewonnen? En 2 winstpotjes later en we hebben alles weer in eigen hand haha. eredivisie is 1 grote kneuzenbende dit jaar.

07-02-2023 10:34

MickS +6257

Nee Mossou, het jaar van "herstelperiode van de nadelige effecten van goede prestaties van het NL voetbal"

Vorig jaar hebben we met onze clubs erg goed gepresteerd in Europa. En dus volgt er een leegkoop. En aangezien in coronatijd de spelersmarkt relatief rustig was, is die leegloop gelijk extra groot geweest. En nu dus weer opbouwen.

Enige pech die wij bij Ajax hadden, is dat de nieuwe trainer niet bij machte was de grote leegverkoop op te vangen anders hadden we toch echt een punt of 8-9 los gestaan van de rest.

07-02-2023 10:27

RuffRhythim +24837

Ik zou het vooral armoedig van vooral feynoord, ook psv, en in mindere mate van az en twente vinden als ze dit seizoen niet weten te profiteren van het maandenlange gekloot bij Ajax en ze alsnog de titel in Amsterdam terecht zien komen haha....

07-02-2023 10:25

Ozymandias +159568

2022/23: Op weg naar 73 punten;
2021/22: 83 punten;
2020/21: 88 punten;
2019/20: Was op weg naar 76 punten;
2018/19: 86 punten;
2017/18: 83 punten;
2016/17: 82 punten;
2015/16: 84 punten;
2014/15: 88 punten;
2013/14: 71 punten.
2012/13: 76 punten.
2011/12: 76 punten.

Als het doorgaat zoals nu eindigt de kampioen van de Eredivisie met het laagste punten gemiddelde sinds Ajax in 2013/14 onder De Boer met 71 punten kampioen werd.

07-02-2023 10:25

Ajaxhartt +10760

Momenteel heeft Ajax 40 uit 20, dus als ik die lijn doortrek komen we uit op 68.
Als ik echter heel optimistisch er van uitga dat Ajax in het restant van de competitie alles wint (jippie!), dan komen we uit op 82.
Dus hoezo 73? (ben oprecht benieuwd).

07-02-2023 11:40

wladimir +3059

In 2010 / 2011 werd Ajax kampioen met 73 punten en een slechter doelsaldo dan PSV. Het seizoen ervoor was FC Twente kampioen geworden met 86 punten en volgde Ajax met 85.

In 2015, 2016, 2017 en 2018 werd Ajax tweede achter respectievelijk PSV, PSV (2 punten), Feyenoord (1 punt) en PSV. Sinds 2010 is Ajax dus minimaal tweede geworden.

Ajax heeft de serieuze aanvallen van PSV gepareerd. Afgelopen zomer is alle winst in kansloze spelers geïnvesteerd. Waardoor die minimale tweede plek niet meer zo zeker is. Gelukkig heeft onze AD gisteren bij Rondo een goede indruk gemaakt op veel mensen. Onbegrijpelijk!

07-02-2023 11:55

Redrum +96286

Het is een seizoen waarin Ajax en Psv het keihard laten afweten. Dan kunnen andere clubs opeens ook meespelen om de titel. De verwachting is dat de kampioen niet met een heel hoog puntenaantal zal eindigen. Dat het spannend is kan betekenen dat de competitie gemiddeld genomen erg sterk is, of het kan betekenen dat hij gemiddeld genomen erg zwak is. Dit jaar is de Eredivisie gemiddeld genomen vrij zwak. Puntverlies ligt elke wedstrijd op de loer en makkelijke overwinningen zie je bijna niet meer. Toch is er één club die in potentie de rest kan ontstijgen en dat is natuurlijk ons aller Ajax. Als het spelplezier, de automatismes en het zelfvertrouwen terugkomen dan zijn ze een klasse beter dan de rest (misschien wel twee zelfs). De eerste voortekenen van het 'nieuwe' Ajax zijn goed, maar de echte testen moeten nog komen. Wel staan we inmiddels weer binnen bereik van trotse koploper Feyenoord, met een beter doelsaldo. Enige nadeel is dat zij een makkelijker restantprogramma hebben.

07-02-2023 10:20

RuffRhythim +24837

Als je toch kijkt hoeveel punten Ajax in de competitie heeft laten liggen tegen de meest belachelijke tegenstanders. Ook al zijn we qua niveau minder dan vorig seizoen dan nog hadden we in normale omstandigheden al minstens op 6 punten los moeten staan van de rest, als het niet meer is....

07-02-2023 10:28

trodat4030 +97192

Aan de andere kant zitten wij nu in een relatief simpel gedeelte van ons schema, daar kan de ploeg weer de vorm hervinden, John de tactiek finetunen en zo ga je in vorm het zware laatste gedeelte in. Beter kan eigenlijk niet. In vorm kan Ajax gewoon iedereen hebben.

07-02-2023 11:24

EuforischeRealist +15633

INDEKKEN!!!!

Bij Feyenoord zijn van de basis Senesi, Malacia, Aursnes, Til, Dessers en Sinistera vertrokken. Met Hancko, Hartman, Timber, Simanski, Wieffer, Danilo/Gimenez en Dilrosun zijn ze er echt niet VEEL op achteruit gegaan zoals Sjoerd beweert. Het gros van die vertrokken spelers bewijst elders dat ze zwaar boven hun kunnen hebben gepresteerd in de paar wedstrijden Conference League en dat het verder niet zo bijzonder is.

07-02-2023 10:01

Qifesh +24917

zijn ze er echt niet VEEL op achteruit gegaan? dat waren de sleutelspelers

07-02-2023 10:03

EuforischeRealist +15633

Ja en? De spelers die hun plek innamen zijn dat nu ook. Feyenoord had vorige seizoen na 20 speelrondes 42 punten en nu 43, ze zitten nog in de beker en spelen in een zwaarder toernooi Europees waarin ze ook nog overwinterden als 1e in hun poule.

07-02-2023 10:13

Qifesh +24917

Dus ze zijn er qua spelers wel op achteruit gegaan toch daar hadden we het over toch? Doe effe alsof die trainer daar geen wonderen heeft verricht.

07-02-2023 13:13

EuforischeRealist +15633

Daar hebben we het inderdaad over. Het feit dat diezelfde sleutelspelers nu overwegend de bank warmhouden bij hun nieuwe clubs of dat ze zijn verhuist naar een club van minder niveau dan waar ze zaten bewijst toch dat ze werden overschat?

Het knappe van Slot is dat hij er vrij snel weer een team van heeft gemaakt met automatismen, maar individueel minder vind ik het zeker niet.

07-02-2023 13:29

OuweDibbes +12006

helemaal eens, de enige met kwaliteit was die noor die nu bij Benfica speelt. Voor de rest zijn ze in Rotjeknor voorruit gegaan. Maar ja wat wil je, Slot is een gereformeerde die jankt de hele dag en geeft alle scheidsrechters de schuld. Jankbal dat het is ..

08-02-2023 05:19

ajaxcied4life +26091

Goh, Sjoerd slaat alvast wat piketpaaltjes.

07-02-2023 09:54

koppensneller +5108

Hahaha natuurlijk . Nu er opeens kans is dat Ajax kampioen wordt en niet Feyenoord is het een kampioenschap van de armoede . Anders was het een van doorzettingsvermogen , visie en teamwerk .

07-02-2023 09:33

Danielson +50622

En de hand van de magiër himself: Arne 'glibber' Slot.

07-02-2023 09:37

Breuk +25367

En dankzij het legioen

07-02-2023 09:50

Koekepeer +1466

Het hondstrouwe publiek in de bomvolle Kuip

07-02-2023 10:22
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.