Berghuis voelde dat het goed ging komen: 'Was niet echt een wedstrijd die je kon verliezen'

door Jari Perridon 20

Bron NOS

Berghuis voelde dat het goed ging komen: 'Was niet echt een wedstrijd die je kon verliezen'

door Jari Perridon 20

Bron NOS

Laatst geüpdatet

Steven Berghuis heeft in de wedstrijd tegen Willem II niet het gevoel gehad dat Ajax de wedstrijd zou verliezen, zo laat hij weten tegenover de NOS. De Amsterdammers hadden het erg lastig in Tilburg, maar goals van Oliver Edvardsen en Wout Weghorst hielpen de ploeg van Francesco Farioli aan de 1-2 overwinning.

Berghuis krijgt bij de NOS de vraag of dit een bananenschil voor Ajax kon zijn in de race om het landskampioenschap. De ervaren speler had niet het gevoel dat het fout zou gaan op bezoek bij Willem II. 'Dit was niet echt een wedstrijd die je kon verliezen. Als je ziet hoe vaak wij in het zestienmetergebied komen, dan kan het niet uitblijven. Je weet dat je ook nog wapens hebt op de bank, jongens die makkelijk scoren. Dus het kon eigenlijk niet uitblijven, maar soms zie je wel eens van die wedstrijden dat het 1-0 blijft.'

Ajax moest in de tweede helft nog lang wachten totdat de 1-1 viel. Edvardsen schoot zo'n twintig minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. 'Gelukkig viel de 1-1, die ons richting de 1-2 bracht eigenlijk. We hebben de dingen gedaan die we al het hele seizoen doen. Voor elkaar blijven werken, bepaalde aanvalspatronen en goed in de rest verdediging. Dan kan het bijna niet uitblijven', vervolgt Berghuis.

Wissels wederom belangrijk voor Farioli

Berghuis kwam na een klein uur in het veld, samen met Weghorst. Beide spelers waren bij de goal belangrijk voor de ploeg van Farioli. De routinier prijst ook de andere spelers die het veld in kwamen en wat teweeg wisten te brengen. 'Ja, zeker. Net ook even wat andere wapens met Oli, (Edvardsen, red.) Wout (Weghorst, red.) en ik. Fitz-Jim (Kian,red.) kwam er ook nog in. Dit zorgde voor een net wat andere dynamiek waardoor we de wedstrijd naar ons toe trekken.'

Tekst gaat verder onder de foto.

copyright proshots 28742398
Berghuis was bij de 1-1 belangrijk met een assist. 

De lastige wedstrijd van zondagmiddag tegen Willem II deed Berghuis terugdenken aan zijn periode met Erik ten Hag. 'Hij zij altijd "meaning from the first goal". Hij benadrukte altijd hoe belangrijk de eerste goal is. Dat zijn cruciale dingen, maar vandaag eigenlijk niet. Willem II maakt de eerste goal en dat brengt hun nog verder terug. Dan speel je een beetje tegen de tijd en dan moet de 1-1 eigenlijk zo snel mogelijk vallen.

Tot slot komt de ervaren kracht te spreken over hoe belangrijk deze overwinning was in de race om het kampioenschap. 'Heel belangrijk natuurlijk. Negen punten voor met vijf wedstrijden te gaan. Als wij ons ding blijven doen, ziet het er heel goed uit', klinkt Berghuis vol vertrouwen. Volgens de nummer 23 van Ajax moet men nog niet te vroeg juichen, al weet ook hij dat het bijna niet meer mis kan gaan. 'Het kan nog wel, toch?', lacht Berghuis. 'Als wij bij elkaar blijven en alles zo blijven doen ziet het er mooi uit', sluit hij af.

Lees meer over:
Plaats reactie

Ajax34 +4133

Berghuis gisteren passeert prima de back van W2 en schiet dan vervolgens in de bal in het zijnet tewijl 3 man voor de goal vrij staan. Heeft heeft hij dat dan niet gezien? Of dacht hij zelf de 1-3 te maken.

14-04-2025 12:17

7172AFCA7395 +10419

Blij met zn contractverlenging. Blijft een speler met extra-kwaliteiten.

14-04-2025 10:23

noppenkoning +41678

Hebben we ooit een seizoen gehad waarbij je zoveel stress ervaart elke wedstrijd en het elke wedstrijd weer goed komt. Moet zeggen ben ook wel een stress kip van nature. Zou willen dat ik die kalmte van Berghuis had.

14-04-2025 10:13

Balgevoel +31601

Tsja, het zal flauw en kortzichtig zijn, maar dat gevoel had ik dus totaal niet. Puntverlies was best een reële optie. Ik baalde ervan dat Farioli niet wisselde in de rust, of misschien zelfs wel ervoor al. Ajax speelde gemiddeld best aardig, met twee grote dissonanten (alweer): Brian Brobbey en Mika Godts. Begrijp dat Farioli het teamgevoel koestert, maar er staat inmiddels een titel op het spel.

Het kunstje van Brobbey is uitgewerkt. Ik geef direct toe dat ik met nogal wat ergernis naar z'n zaakwaarnemer heb zitten luisteren, over een transferwens en, misschien wel nóg meer, over 'Spanje'. Wat denkt deze kerel in Spanje te gaan doen, behalve gaan voor de dubieuze 'eretitel' als speler met de slechtste basistechniek uit de hele Spaanse competitie. Los daarvan deed hij gister letterlijk zo goed als alles verkeerd. Bij voorzetten gaat hij diep waar hij moet kruisen en vice versa. Heeft echt in praktisch niets het instinct van een échte spits.

Willem II is de zoveelste ploeg die hem 'perfect' verdedigde. Niet in duels in de zestien laten komen, ruimte houden, vooral aan de bal laten, dan is er helemaal niets aan het handje. Ik vond dat hij gister ook niets compenseerde met simpele inzet: druk zetten, doorjagen, et cetera. Op een gegeven moment liep hij Kaplan, een veel betere kopper (wie niet?) in de weg, waar hij hem met een metertje terug alle ruimte had kunnen geven. Goals maken zit 'm niet in het bloed, meevoetballen niet en hij toonde ook niets van wat bijvoorbeeld Huntelaar zo'n goede spits maakte: rekening houden met het onverwachte.

Ik was het dan ook volstrekt eens met wat Perez erover zei. Dat gebedel om vrije trappen begint inmiddels zielig te worden en als spits van Ajax mag je, zeker tegen Willem II, best wel eens afgerekend worden op eigenlijk niet één keer bij een kans betrokken zijn. Dan Mika, waarvan ik in toenemende mate twijfel over z'n spelintelligentie. Het ziet er leuk uit, met z'n snelle voetjes, maar het leidt letterlijk helemaal nergens toe. Is, qua niveau, op dit moment Jong Ajax niet ontstegen, om maar even een hele harde conclusie te trekken. Gister kon ik me zelfs niet aan de indruk onttrekken dat hij bewust werd overgeslagen, hij ging niet voor niets een tijdje 'zwerven' op rechts.

Van vernuft ontbreekt eigenlijk al driekwart van het seizoen ieder spoor en dat is zorgwekkend voor een vleugelspeler die in juni ook 'alweer' twintig wordt. Een dip hoort bij talenten, maar zonder enig idee van waar je eigenlijk bent op het veld heel hard buitenom zelf de bal over de achterlijn lopen, is zorgwekkender in mijn beleving. Edvardsen is zóveel slimmer en dreigender, zonder dat het er op het eerste oog zo uitziet. Weghorst doet zo'n beetje alles dat je in de basis van een spits verwacht zoveel beter dan Brobbey, dat de enige verklaring die ik kan verzinnen voor een basisplaats voor laatstgenoemde is dat hij totaal ongeschikt is als breekijzer.

Een (heel, sorry daarvoor) lang verhaal kort: ik was er pas na het fluitsignaal gerust op en vind dat Ajax en Farioli op bepaalde punten de lat wel hoger mogen gaan leggen...

14-04-2025 09:42

Robertini +40144

Ik herinner me nog Sparta onder Martin Jol... Iets van 40 kansen en geen doelpunt, het kan altijd fout gaan.

14-04-2025 09:33

Been +12585

Hehe, even Ten Hag aanhalen met een quote om die vervolgens als onzin te bestempelen.
Zonder gekheid, de prestatie van Farioli komt heel goed tot uiting in het feit dat de dure, ervaren jongens zoals Berghuis, Weghorst, Rugani, en eerder Klaassen zich volledig wegcijferen voor het teambelang. Ongekend.

14-04-2025 09:11

Baco123 +7078

Nog 7 punten te gaan voor landstitel nummer 37❌❌❌

14-04-2025 08:06

maxwellstyle10 +4777

Nee joh.. Ajax moest 10 punten halen na psv uit.. nu van nac en Willem 2 gewonnen.. dat betekent 1 winst en 1 gelijkspel.. 4 punten.. want er zijn nu nog 12 punten te verdelen in 5 wedstrijden.. dan heeft Ajax over 2 wedstrijden, dan zijn het er nog 3, 10 punten voorsprong minimaal🤔😉.. dus gelijk tegen Utrecht en winst tegen Sparta en je bent kampioen, ongeacht wat psv doet..

14-04-2025 09:04

Robertini +40144

12 punten in 5 wedstrijden? Wat?

Ajax heeft minimaal 7 punten nodig om zeker kampioen te worden. Met 4 punten kan het theoretisch nog fout gaan. Alhoewel ik psv niet vijf keer zie winnen (en dus 15 punten halen).

14-04-2025 09:35

AlexIbarra +19354

Ik dacht eerst dat je een grapje maakte.
Wij moeten nog 7 punten halen.

Dat is goed te doen maar betekent gewoon dat je in 3 vd 5 wedstrijden een resultaat moet halen, en van verslapping dus nog steeds geen sprake kan zijn.

We staan door het mindere doelsaldo in feite 8 punten voor, en er zijn nog 15 punten te halen in 5 speelronden.
15 punten min 8 punten voorsprong = 7 punten nodig.

14-04-2025 11:41

Robbie en de Kock +11309

Hey Pippi; 5x3=12??

14-04-2025 18:05

Fissah14 +226

En 3x3 is negen en ieder zingt zijn eigen lied

15-04-2025 22:00

pedder12 +1512

Wel fijn dat die twee doelpunten in rap tempo vallen. Hopelijk staan Wout en edvardsen basis volgende wedstrijd..

14-04-2025 06:57

Sportvolgert +41180

Beetje dubbel, het is ook wel erg fijn dat je die jongens kan brengen als het nodig is.

14-04-2025 07:05

wijwarendebesten +28

Brobbey scoort niet als invaller en Weghorst wel. Dus liever Weghorst laten invallen want Brobbey in laten vallen heb je niet veel aan 😉

14-04-2025 11:42

pedder12 +1512

Dat zou kunnen, maar op een gegeven moment kan je dat ook niet meer verkopen. Ik denk wel dat het uitermate geschikt is voor Mika om als invaller te spelen! Laatste half uur.

14-04-2025 11:43

brullie +7063

Ik ook...ging niet vanzelf maar de winst kon je toch niet ontgaan.

14-04-2025 06:51

Yes +377

Dat heb ik hele seizoen al ... weet elke keer 100% zeker dat Ajax gaat scoren en terug gaan komen .

14-04-2025 05:11

Keizer +30343

Eens met Berghuis. Zelf ook geen moment spanning gehad. Willem II was helemaal nergens, was gewoon wachten op het moment dat Ajax zou gaan scoren. Theoretisch gezien hadden we natuurlijk kunnen verliezen maar in de praktijk houden de meeste ploegen het niet vol onder zoveel druk. De spelopvatting was ook dikke prima, de jongens gingen er vol voor.

14-04-2025 02:51

Ajaxfanz +328

Was juist een wedstrijd die je zomaar kon verliezen. Ze hebben het geluk ook een beetje aan hun kont hangen dit seizoen. Je moet dus altijd ervoor knokken Steven!

14-04-2025 00:30

Cosey2 +7248

Ben nooit zo van de stats maar als je die ziet kun je niet van een gelukkige overwinning spreken.

Die statistieken blijven trouwens een vreemd fenomeen, ik dacht dat Henderson een draak van een wedstrijd speelde maar bij zijn wissel zag je dat hij een passnauwkeurigheid van 91% had, maar dat kunnen natuurlijk ook allemaal terugspeelballen zijn geweest.

14-04-2025 06:51

BeterVanafDeZijlijn +1316

Met die instelling voetbalden de meeste ook.

14-04-2025 00:06
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.