Freek Jansen ziet in het duo Jordi Cruijff en Menno Geelen een geschikte opvolging voor de positie die Edwin van der Sar achter zich laat. De Ajax-watcher van Voetbal International ziet in de twee een goede combinatie van ervaring en veelzijdigheid.
Algemeen directeur Van der Sar bracht dinsdag naar buiten op te stappen bij Ajax. De Raad van Commissarissen neemt twee maanden de tijd om een geschikte opvolger te vinden, maar Jansen ziet in Geelen al een potentiële algemeen directeur voor de club. De huidig commercieel directeur trad in 2010 in dienst bij Ajax en ontwikkelde zich sindsdien op meerdere vlakken. Daarbij komt dat hij volgens de verslaggever goed in de organisatie ligt.
'Geelen stuwde Ajax niet alleen op commercieel vlak tot grote hoogte, maar vormde ook geregeld het klankbord voor zowel Marc Overmars als Edwin van der Sar als zij bepaalde belangrijke beslissingen moesten nemen', zo valt te lezen. 'Hij is loyaal, heeft veel dossierkennis, beschikt over alle kwaliteiten van een moderne manager en weet door zijn actieve houding in de overleggen met andere clubs exact wat er speelt in voetballand.'
Of Geelen zich direct zal opwerpen om de functie van Van der Sar over te nemen, weet Jansen zo net nog niet. 'Tegelijkertijd zal Geelen de eerste zijn die zich sterk zal maken voor een voormalige voetballer met Ajax-dna in de directie. In de afgelopen zeven jaar heeft hij zelf over de grens ervaren hoe groot de impact is als Van der Sar of Overmars ergens aanklopt. Of rond de talloze Europese ontmoetingen.'
Gouden tandem voor Ajax
In dat licht zou een samenwerking met een grote naam, iemand die deuren opent in het buitenland, het perfecte plaatje zijn. Jansen hoeft niet lang na te denken over een optie: Jordi Cruijff, de zoon van. Hij werkte al bij clubs als FC Barcelona en Maccabi Tel Aviv en heeft zodoende de nodige ervaring op gedaan. Wel dient daarbij vermeld te worden dat zijn functies telkens sportief van aard waren. Zodoende kan een combinatie tussen Cruijff en Geelen een gouden zijn, verwacht Jansen. 'Met Cruijff als boegbeeld en iemand met Ajax-dna te koppelen aan de ervaring en dossierkennis van Geelen in de bestaande organisatie lijken de Amsterdammers op voorhand al de ideale tandem voor handen te hebben om Ajax weer vooruit te brengen.'
Topreactie
Ozymandias +159568
Ik zou het verstandig vinden als Ajax kiest voor een structuur met Cruijff als sportief directeur en Geelen als zakelijk directeur (een structuur zoals Johan Cruijff die ooit voorstelde). Het opsplitsen van de rol van algemeen directeur (zoals in Amerikaanse sports franchises wel eens wordt gedaan) zou het veel makkelijker maken om geschikte mensen te vinden. Met Cruijff als sportief directeur en Geelen als zakelijk directeur zou Ajax volgens mij een goed duo hebben wat Ajax weer op het juiste pad kan brengen en die niet al direct tegenhangers binnen de club hebben.
Cruijff heeft inmiddels veel ervaring opgedaan als technisch en sportief directeur en heeft bij AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv laten zien een club te leiden op een manier die goed bij Ajax zou passen (met een nadruk op de lange termijn, attractief voetbal en het opbouwen van de jeugdopleiding). Ook vertrouw ik er wel op dat hij de principes van Cruyff Football ook bij Ajax door zou voeren.
Mocht Cruijff sportief directeur worden dan verwacht ik dat hij Albert Capellas (vormgever van de Cruyff Football trainingmethodes op basis van Johan Cruijff's visie en voormalig hoofd jeugdopleiding van Barca) als hoofd jeugdcoaching aanstelt. Wat ik enorm toe zou juichen.
Plaats reactie