Ajax boekte zondagmiddag een ruime en vermakelijke overwinning op Vitesse. De ploeg van Erik ten Hag kende een sprankelende eerste helft, die vervolgd werd door een tweede helft waarin eveneens gescoord werd. Mede door een uitblinkende Antony werd het in de Johan Cruijff Arena maar liefst 5-0.
Ajax begon met pit en energie aan de eerste helft, waarin men ongetwijfeld de nare nasmaak van Twente-uit van vorige week wilde wegspoelen. De toegevoegde waarde van Antony in de basiself kwam al vrijwel direct tot zijn recht, want al in de vijfde minuut was het raak. Na een prachtige assist met de hak van Mazraoui wist de Braziliaan met een hard en zuiver schot de verre hoek te vinden. Een flitsende start voor de Amsterdammers, die geen gas terug leken te nemen na de openingsgoal.
Zijn eerste goal van het seizoen gaf Antony ogenschijnlijk zelfvertrouwen, want de nummer elf bleef in de fase na zijn goal de bal veel opeisen. Het tempo van Ajax bleef hoog en de combinaties op het middenveld namen toe, maar een tweede goal bleef vooralsnog uit. Wel kwam onder andere Ryan Gravenberch erg dichtbij, nadat hij door Tadic weggestuurd werd en op een Vitesse-verdediger stuitte toen hij de doelman passeerde.
Sterk Ajax blijft aanzetten, tot irritatie van Vitesse
De frivoliteit van Ajax in de eerste helft ging in de eerste twintig minuten wel gepaard met enkele slordigheden, die uiteindelijk een uitbraak van Vitesse opleverde. Desalniettemin eindigde de dreigend ogende actie van de Arnhemmers met een zwak schot voorlangs het doel van Maarten Stekelenburg. Na de kans voor Vitesse kregen de bezoekers weinig tot geen mogelijkheden meer, mede door scherpe optredens van Gravenberch en Edson Alvarez.
Diezelfde Alvarez werd na het eerste halfuur beloond voor zijn sterke optreden tot dan toe, met een heuse frommel-goal als gevolg van een indraaicorner. De kopgoal van de Mexicaan werd in eerste instantie afgevlagd voor buitenspel, maar naderhand besliste de VAR dat het doelpunt toch geldig was en dus stond de 2-0 op het scorebord. Ook na de tweede goal bleef Ajax druk houden naar voren, waaruit nog meer mogelijkheden ontstonden. De dominantie wekte zichtbaar irritatie op bij Vitesse, wat uiteindelijk leidde tot een flinke overtreding van Riechedly Bazoer, die Antony op harde wijze onderuit schopte. De oud-Ajacied ontsnapte met zijn actie aan een rode kaart.
Richting de rust bleef Ajax aanzetten en het was Alvarez die in de 43ste minuut knap op de lat schoot, waarna Sebastien Haller de bal kon klaarleggen voor Gravenberch, die er op zijn beurt 3-0 van maakte. Zodoende leek Ajax de wedstrijd al in de eerste 45 minuten te beslissen met snel en vermakelijk voetbal.
Vitesse-trainer Thomas Letsch greep tijdens de thee in en wisselde drie keer, onder andere de zichtbaar gefrustreerde Bazoer. Vitesse kwam er direct na het fluitsignaal met invaller Gong sterk uit, maar zijn voorzet wist uiteindelijk geen medespeler te vinden. Direct hierna had Haller aan de andere kant van het veld de 4-0 op zijn linkerschoen, maar Vitesse-keeper Schubert voorkwam voor de zoveelste keer deze zondagmiddag een nieuwe tegentreffer.
Ajax blijft ook op lager tempo doelpunten maken
Na de onwennige eerste minuten bleef Ajax jagen op doelpunten na rust, al leek het tempo iets lager te liggen dan in de eerste helft. Na tien minuten was het Antony met een levensgrote kans en een schot op de paal, maar de Olympisch kampioen bleek naderhand buitenspel te staan. Even later was het echter toch raak toen Tadic de bal voorzette op Haller, die het doel onder vuur neemt. De bal werd vervolgens van richting veranderd door Vitesse-verdediger Tomas Hajek waardoor de teller na een uur spelen op vier kwam te staan.
Zo'n tien minuten later was het Davy Klaassen die de 5-0 binnentikte. De middenvelder reageerde attent op een kopbal van Lisandro Martinez en met een puntertje in de korte hoek was Schubert gezien. Een relatief makkelijke goal, die slap leek verdedigd door de tegenstander. Direct na de goal vond het eerste wisselmoment van Ajax plaats: Erik ten Hag wisselt Blind voor Nico Tagliafico en Mazraoui voor Devyne Rensch. Nog geen vijf minuten later komen ook David Neres en Steven Berghuis in de ploeg voor respectievelijk Antony en Klaassen.
Vlak voor die laatste wissel was Haller nog erg dichtbij een zesde treffer in de Johan Cruiff Arena. De Fransman kreeg de bal vanaf de linkerkant op een presenteerblaadje aangereikt, maar recht voor het doel kreeg de spits de bal niet tussen de palen, daar waar het toch een grote mogelijkheid leek. Afgezien van de goede assist op Gravenberch voor de 3-0 leek Haller in het frivole spel van zijn teamgenoten gedurende de wedstrijd geen sleutelrol te spelen.
Zo'n tien minuten voor tijd leek de energie langzaam uit de elf van Ajax te sijpelen, ondanks de nieuwe impulsen. Zodoende zakte het tempo en namen de slordigheidjes toe. Ajax kwam dan ook niet meer tot een grote kans en dus bleef de stand hangen op 5-0. De Amsterdamse ploeg heeft daarmee zonder twijfel afstand genomen van de slechte wedstrijd tegen Twente en zo kan men met een licht tevreden gevoel de interlandbreak ingaan.
Opstelling Ajax
Stekelenburg; Mazraoui (Rensch, '68), Timber, Martínez, Blind (Tagliafico, '68); Álvarez (Schuurs, '84), Gravenberch, Klaassen (Berghuis, '74); Antony (Neres, '74), Tadic; Haller.
Wissels Ajax
Pasveer, Setford, Schuurs, Rensch, Magallán, Tagliafico, Labyad, Taylor, Jensen, Neres, Berghuis, Danilo.
Opstelling Vitesse
Schubert; Dasa, Oroz, Bazoer (Gong, '45), Hajek, Wittek; Bero, Gboho (Vroegh '45), Tronstad; Openda, Baden (Buitink '45).
Wissels Vitesse
Houwen, Van Haveren, Darfalou, Tannane, Gong, Domgjoni, Yapi, Buitink, Vroegh, Cornelisse, Huisman.
Doelpunten
- '5 Antony (1-0)
- '32 Edson Alvarez (2-0)
- '43 Ryan Gravenberch (3-0)
- '60 Tomas Hajek (e.d.) (4-0)
- '67 Davy Klaassen (5-0)
Denk je dat Ajax wint van Vitesse? Zet in en krijg 1,26 keer je inzet terug.
Live Blog
Loading...
'90 Einde!
Dat was hem! De Wedstrijd dooft langzaam uit en Danny Makkelie blaast op de fluit. Eindstand: 5-0.
'85 gele kaart Vitesse
Dominik Oroz pakt een gele kaart nadat hij Haller onderuithaalt. Opnieuw een overtreding uit frustratie, zo lijkt het.
'83 Schuurs komt erin
Ook Perr Schuurs kan rekenen op enkele minuten, zo'n acht minuten voor het einde. De centrale verdediger komt erin voor Edson Alvarez.
'74 Tweede wisselmoment Ajax
En daar is het tweede wisselmoment van de wedstrijd. De uitblinkende Antony wordt vervangen door David Neres en Steven Berghuis komt erin voor Davy Klaassen.
'73 Haller mist grote kans
Daar was bijna de 6-0 en de eerste goal van Haller deze wedstrijd, maar Haller weet een perfect uitgemeten voorzet niet te benutten. Zonde, want het leek een 100% kans.
'68 Wissel bij Ajax
Wissel aan de zijde van Ajax. Na de vijfde goal wordt Daley Blind vervangen door Nico Tagliafico. Noussair Mazraoui maakt plaats voor Devyne Rensch.
'67 Goal! 5-0!
Daar is nummer vijf! Klaassen reageert attent op een halfhoge bal in de diepte van Lisandro Martinez en de Nederlander puntert hem in de korte hoek.
'66 Wissels aanstaande
Ajax lijkt te gaan wisselen; Tagliafico en Rensch staan klaar om in te vallen.
'64 Vitesse met nieuwe uitbraak
Opnieuw is er een schaarse uitbraak van Vitesse, maar Openda schiet hoog over.
'60 Goal! 4-0!
Goal! Een schot van Haller wordt van richting veranderd en de teller staat op VIER!
Topreactie
widmfan7 +1889
Ik heb de eerste debielen alweer gehoord die begonnen te fluiten toen Berghuis het veld in kwam. Ga je diep schamen, die jongen werd/wordt bedreigd, heeft de rivaal verlaten voor ons en na een stroef begin van hem wordt ie alweer uitgekotst door een aantal. Heel erg laag.
Plaats reactie