Taylor maakt sterke ontwikkeling door: 'Nu veel interessanter voor buitenlandse clubs'

door Joël Nijman 31

Bron Voetbal International

Taylor maakt sterke ontwikkeling door: 'Nu veel interessanter voor buitenlandse clubs'

door Joël Nijman 31

Bron Voetbal International

Pieter Zwart en Lentin Goodijk zijn lovend over Kenneth Taylor. In Rondje Eredivisie laat het duo weten dat de Alkmaarder grote stappen heeft gezet onder coach Francesco Farioli. Taylor maakte de 0-1 tegen Almere City en bezorgde zijn team hiermee drie punten.

Goodijk denkt dat Taylor klaar is voor een stap hogerop. 'Ik vind dat hij eigenlijk op alle gebieden wel een stap heeft gezet dit jaar. Met name verantwoordelijkheid nemen en opstaan als het moeilijk wordt. Hij heeft heel veel belangrijke doelpunten gemaakt, maar ook heeft hij altijd een ondergrens qua wat je levert in een ploeg', vertelt de journalist.

Hij gaat verder: 'Altijd ongelofelijk veel lopen, ballen afpakken, aanspeelbaar maken, ook als je onder druk staat. Dus het is gewoon in een jaar tijd een heel volwassen speler geworden ten opzichte van vorig jaar', wordt geconcludeerd.

Zwart haakt in: 'Het was natuurlijk ook altijd zo dat het de ene wedstrijd een vier was en de andere wedstrijd een acht. Dat heeft hij ook wel echt toegevoegd, dat hij totaal betrouwbaar is. Je ziet ook weer in deze wedstrijd (tegen Almere City, red.) dat de linksback van Almere begint op te komen en dat Farioli denkt: "We moeten er toch iemand tegenover hebben die tactisch betrouwbaar is om dat op te lossen." Dan gaat hij met Taylor schuiven.'

'Dat heeft hij ook als linksbuiten gedaan. Ik heb hem ook een keer als middenvelder tegen Groningen in de laatste lijn zien komen om daar te verdedigen. Ik heb hem ook in die wedstrijd tegen Groningen als wingback zien spelen. Van alles heeft hij al ingevuld', meldt Zwart. 'Eigenlijk allemaal op een niveau zes, 6,5 en dat maakt hem nu veel interessanter voor buitenlandse clubs', concludeert de journalist.

Tekst gaat verder onder de foto.

kenneth taylor jordan henderson almere ajax 24 25
Volgens Zwart is Taylor nu een stuk interessanter voor buitenlandse teams dan dat hij vorig seizoen was.

'Iedere keer positieve uitblinker'

Zwart vervolgt zijn betoog: 'Hij kan heel diep door de ondergrens zakken. Dat gaan ze natuurlijk ook relateren aan de weerstand. Als je hem dan vorig jaar ging beoordelen in de wedstrijden tegen PSV, Feyenoord en in Europa, dan komt Taylor er niet zo lekker uit. Dat zijn wel de wedstrijden waarop hij beoordeeld wordt door die buitenlandse topscouts. Als je hem dit seizoen in die wedstrijden beoordeelt, dan is hij iedere keer juist de positieve uitblinker', sluit hij af.

Goodijk ziet dat Taylor goed om kan gaan met positiewisselingen: 'Het ligt wel in zijn karakter om dat makkelijk op zich te nemen. Het is niet iemand die snel gaat mopperen. Maar als je het hem vraagt wil hij het liefst op 'tien' spelen omdat hij daar het meest kan schitteren.'

Rugani verbreekt meerdere records

Goodijk komt ook te spreken over Daniele Rugani en Davy Klaassen. De journalist ziet een belangrijke rol voor de ervaren krachten van de Amsterdammers. 'Dat zijn toch wel jongens die in zo’n wedstrijd (tegen Almere City, red.) echt wel het verschil maken. Misschien niet op de meest sexy manier, maar dit soort wedstrijden verloor Ajax iedere keer vorig jaar.'

'Volgens mij had Rugani allemaal verdedigende records. Hij had tien gewonnen kopduels als eerste Ajacied sinds 2017. Hij heeft een record van Vertonghen verbroken qua ballen weggewerkt', vertelt Goodijk aan de hand van statistieken.

Lees meer over:
Plaats reactie

AjaxNWH90 +1870

Lekker bij Ajax blijven totdat je echt iedere week de uitblinker bent. Nog een paar jaar Ajax kampioen maken en dan vertrekken met een legend status. Hij is nog niet zo ver.

03-03-2025 18:51

ovopiet +1505

dus, als je stappen hebt gezet ben je klaar voor een volgende stap(in het buitenland). Waarom kan die volgende stap niet zijn bij Ajax? Hij zou een echte dragende en bepalende leider kunnen zijn van Ajax.
In he buitenland zou hij zomaar de volgende van de Beek, Klaassen, de Ligt kunnen zijn. nooit echt doorbrekend.
Het lijkt wel of ze perse willen dat Ajax-spelers naar het buitenland vertrekken.

03-03-2025 18:03

eenAjaxfan +20414

Ja joh, laten we die jongen maar weer naar het buitenland praten...
Ajax moet juist proberen dit soort spelers langer vast te houden.

03-03-2025 17:50

Rob1976 +9541

"Volgens mij had Rugani allemaal verdedigende records. Hij had tien gewonnen kopduels als eerste Ajacied sinds 2017. Hij heeft een record van Vertonghen verbroken qua ballen weggewerkt', vertelt Goodijk aan de hand van statistieken."

Maar volgens vele AS'ers kan Rugani er niks van😂

03-03-2025 17:25

Ajaxsupporter02 +14322

Hij kan er ook niks van aan de bal.

03-03-2025 18:29

DeKenner +9385

Ik verbaas me een beetje over de gematigde tot negatieve reacties over Taylor hieronder. Die jongen behoort sowieso tot de top 3 meest bepalende spelers dit seizoen. Dat doet hij in een elftal dat weliswaar de ene na de andere overwinning binnenhaalt, maar helemaal niet zo goed voetbalt. Hartstikke knap voor een speler die vorig jaar nog de kop van Jut was. Weer zo’n speler die men pas gaat missen als hij straks weg is. Door zijn veelzijdigheid is hij voor erg veel clubs een interessante speler. En hij is ook pas 22.

03-03-2025 17:20

Cruijffthebest +13448

Laat hem lekker een heel seizoen echt de beste of bij de beste horen, elke wedstrijd, dan is hij wellicht toe aan een stap naar het buitenland.
Nu is hij dat niet!

03-03-2025 16:19

DeKenner +9385

Dat is wat hij heel dit seizoen al doet…

03-03-2025 17:15

eenAjaxfan +20414

Ben ik niet met je eens, DeKenner...
Zo constant vind ik hem nog niet.

03-03-2025 17:51

Cruijffthebest +13448

Heb je eigenlijk wel alle wedstrijden gezien?
Ik betwijfel het!

03-03-2025 20:22

fluwelenlinker +11900

Taylor moet nog lekker een jaartje bij Ajax blijven en zich laten zien in de CL. Dan is hij zeker van het WK en mag Farioli hem meenemen naar een Italiaanse topclub. Lijkt mij voor zowel Ajax als Taylor ideaal.

03-03-2025 16:10

henkie58 +2057

Jammer als Taylor weggaat. Denk dat daarvoor Regeer in de plaats komt?? Gewoon cashen en door!!

03-03-2025 16:02

Rock69 +8411

Mijn visie is dat Taylor komende seizoen nog gewoon met Ajax mee gaat draaien in de CL. Is nog weer beter voor Taylor zijn ontwikkeling op een hoger platform. Kun je op dit niveau mee, dan over een jaar de juiste club in je vervolgstap kiezen. Nu is het nog iets te vroeg!

03-03-2025 15:42

Wobbo +11512

Taylor gaat toch nooit een betere club vinden dan Ajax? Hij heeft niets bijzonders. Is een redelijke allround speler wat bij clubs als Barca, Bayern, United etc op de bank zal belanden net zoals Van der Beek en Klaassen. Als ik Taylor was zou ik sowieso bij Ajax blijven tot het WK want in het buitenland belandt ie waarschijnlijk op de tribune en zeg dan maar dag met je handje naar het WK.

Snap dat iedere speler een keertje een buitenlands avontuur aan wilt gaan hoor maar Taylor zal alleen gaan spelen bij middenmoters. Is dat beter dan bij Ajax?

03-03-2025 15:31

rafaelvandekaart +1788

Hij zal bij clubs als Sevilla, Atalanta, Roma, Aston Villa, Leipzig terecht komen. Op zich zijn dit niet betere clubs dan Ajax maar spelen wel in een mooiere competitie en tegen een waarschijnlijk hoger salaris. En wat je zelf al zegt, het zal ook gaan om het avontuur/ervaring van het buitenland

03-03-2025 15:35

Robertini +39768

Ik hoop dat Taylor nog een jaartje blijft, maar dat zal wel niet helaas. Voor mij is hij speler vh seizoen, of misschien Sutalo.

03-03-2025 14:37

Steffenhagen +38076

Terecht de credits voor Rugani ; verdedigde zeer sterk gisteren

En over Taylor ; die liep gister minder hard en veel dan normaal

03-03-2025 14:21

Robertini +39768

En toch een goal, en bijna een assist.

03-03-2025 14:38

Ajaxsupporter02 +14322

Aan de bal was Rugani dan weer onthutsend zwak.

03-03-2025 15:46

TeringHenkie +28645

Klopt en dan staat er nog 1 voor hem die NOG zwakker is aan de bal en dan zit er totaal geen voetbal meer in!!

Nooit meer Klaassen en Rugani samen in de as !!

03-03-2025 15:52

JohnDylan +22671

Volgens mij is alleen Sutalo op dit moment toe aan een stap omhoog. De rest van de spelers heeft nog te veel wedstrijden waarin ze niet een stempel op het spel kunnen drukken.

03-03-2025 14:01

Balgevoel +31020

@JohnDylan

Eens, al is Sutalo te regelmatig afwezig nog. Dat moet echt beter, hij is te vaak ziek, zwak of misselijk.

03-03-2025 14:05

JohnDylan +22671

Inderdaad, hij heeft de afgelopen twee seizoenen meer dan twee keer zoveel wedstrijden gemist als Brobbey (die hier op AS vaak een blessuregevoelige speler wordt genoemd).

03-03-2025 14:07

Balgevoel +31020

@JohnDylan

Precies. Daarnaast zie ik in hem ook geen 'cash cow'. Enerzijds omdat we veel voor hem betaald hebben, anderzijds omdat ik denk dat Britse clubs liever geld uitgeven voor een ander type. Sutalo zie ik naar Duitsland, Spanje of Italië gaan. Daar zit het grote geld niet meer, al helemaal niet als het gaat om clubs als, ik noem maar even wat, Dortmund.

03-03-2025 14:14

Okocha078 +14067

Prima, laat Sutalo nog maat een jaartje blijven. Hij en Baas is gewoon een prima centrum. Zie Taylor, Brobbey en Hendo allen vertrekken. Laat Hato en Sutalo dan iig blijven

03-03-2025 16:24

Robertini +39768

Ik denk dat Sutalo ook niet toe is aan een stapje omhoog, een derde seizoen zou hem goed doen. Helaas zien spelers zelf dat vaak anders.

03-03-2025 14:39

Koningtoto +60663

In mijn bescheiden optiek kan Taylor nog veel dwingender spelen, hij heeft de techniek de inzet en het loopvermogen er voor.

03-03-2025 14:00

Jww +2411

Taylor is ontzettend vooruit gegaan onder Farioli. Vorig jaar deed hij wat Veerman zijn carrière al doet en wat Psv nu eindelijk aan het opbreken is: namelijk onvoldoende druk zetten bij balverlies. Aanvallend was Taylor altijd wel prima. Het verschil (naast dat hij sneller is) met Veerman is dat Taylor inderdaad nog niet aan zijn top zit en Veerman wel. Daarnaast heeft Taylor karakter gekregen. Het is niet meer een schooljongen. Dat liet de wedstrijd tegen Union Saint-Gilloise zien. Taylor is inderdaad wel toe aan een volgende stap. Maar wel binnen Ajax. En die stap is dwingend en bepalend kunnen zijn met Ajax op champions league niveau.

03-03-2025 14:42

Balgevoel +31020

Zet zeker stappen, maar desondanks schrikt nog altijd niemand ervan als hij niet op het wedstrijdformulier staat. Pas als dat het geval is, kan een speler voorzichtig gaan denken aan een stap hogerop.

03-03-2025 13:48

Chalana1984 +4696

Ik vind dat zogenaamde deskundigen wel erg snel zijn in hun oordeel en het verklaren dat een speler wel toe is aan een stap hogerop. Taylor moet na dit seizoen nog gewoon een jaar bij Ajax blijven en een hele meneer worden. Dan heeft hij een grotere kans om in het buitenland te slagen.

03-03-2025 13:45

Breuk +25362

Eens. Hij moet meer een leider worden.

03-03-2025 14:04
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.