Reiziger grapt na oefenwinst op Curaçao: 'Honderd procent winstpercentage'

door BadembaBarrie 20

Bron Ajax TV

Reiziger grapt na oefenwinst op Curaçao: 'Honderd procent winstpercentage'

door BadembaBarrie 20

Bron Ajax TV

Laatst geüpdatet

Michael Reiziger blikt tevreden terug op Ajax' reis naar Curaçao. De assistent-trainer nam bij absentie van Erik ten Hag de honneurs waar als interim en zag Ajax onder zijn leiding met 1-5 winnen van Team Curaçao. Het vormde voor Ajax een ontspannen afsluiting van een lang en zwaar seizoen.

'Het was even wennen', vertelt Reiziger eerlijk voor de camera's van Ajax TV, als hem gevraagd wordt naar hoe het was om de wedstrijd te spelen. 'We hebben hier weinig getraind, heel veel activiteiten gehad. We hebben gister voor het eerst weer getraind, dus het was even wennen.'

Ajax leek bij tijd en wijle ook niet helemaal gefocust terwijl Team Curaçao juist een gretige indruk maakte en zelfs op voorsprong kwam. Toch maakte Reiziger zich geen moment zorgen. En terecht, zo bleek. 'Ik dacht dat komt wel goed. We creëerden daarvoor al veel kansen, dus op een gegeven moment weet je: als je wat rustiger aan de bal blijft dan komen de kansen vanzelf. De gelijkmaker viel al heel snel en toen ging het tempo nog verder omhoog en kregen we nog meer kansen en dan weet je: dan komen de goals vanzelf.'

Rasmussen

Grote uitblinker aan Ajax' zijde was Christian Rasmussen, die vier van de vijf treffers voor zijn rekening nam. Reiziger vond de laatste treffer het mooist. Bij de 1-5 verschalkte Rasmussen, na een goede steekbal van Kian Fitz-Jim, de keeper met een fraai stiftje. 'Dat was een hele mooie aanval', stelt Reiziger, die ook van Rasmussens eerste treffer kon genieten. 'Daar hebben we er dit jaar veel van hem van gezien. Schoten vanuit de tweede lijn, goed in de hoek, dat waren bijna allemaal kopieën, dus dat is echt wel een kwaliteit van hem.'

Rasmussen scoorde zijn vier doelpunten als invaller, maar bij die term moet wel een nuance worden geplaatst. De Deen betrad het veld, samen met zijn teamgenoten van Jong Ajax, namelijk al na twintig minuten, toen de Ajax 1-delegatie die in de basis stond het veld verliet. 'Dat was ook de bedoeling, want volgende week hebben die jongens allemaal weer interlands. En die moeten weer aan de bak. Nu hebben ze een paar dagen rust en dan begint het weer voor hun.'

Honderd procent

Reiziger kijkt met een tevreden gevoel terug op de trip naar Curaçao. 'De sfeer (in het stadion, red.) was erg leuk en ik denk ook dat het publiek genoten heeft, dus ik denk dat de missie geslaagd is.' De voormalig rechtsback denkt ook dat zijn spelers dat zo ervaren. 'De jongens hebben genoten, ze hebben de hele week allerlei activiteiten gedaan met de kinderen.'

Reiziger houdt ook nog een leuk persoonlijk statistiekje over aan de trip. 'Honderd procent hè', zegt hij lachend, als reactie op de stelling dat hij nog altijd een honderd procent winstpercentage heeft als hoofdtrainer van Ajax. Reizger zat in de thuiswedstrijd tegen Willem II, tussen het ontslag van Marcel Keizer en de aanstelling van Erik ten Hag, ook al eens op de bank als interim trainer. Ajax won dat duel met 3-1.

Lees meer over:
Plaats reactie

Simpelishetmoeilijkst +25128

Ben heel benieuwd naar de toekomst van Reiziger. Komt altijd heel goed over verbaal.

22-05-2022 14:08

Sjaakie +5798

Goeie gast. Lijkt ook een prima koppel te vormen met Bogarde. Denk dat het verstandig is om het hun samen met Schreuder te laten doen.

21-05-2022 22:03

Berghuis +14312

Kan mij ook zeker niet voorstellen dat jongens als Tadic en Blind het toestaan dat deze twee weggestuurd worden. Deze twee hebben een uitermate goede invloed op het team, dat merk je aan alles.

22-05-2022 09:50

RickyAFCA +1894

Hoe heeft Rasmussen t afgelopen seizoen gespeeld ? Zie wel eens wat voorbij komen maar speelt ie een beetje constant en een van de betere ?

21-05-2022 19:34

gi0vanni +7133

Deed het laatste seizoen nog in de voorbereiding mee.

21-05-2022 20:38

Ferd +38406

scoort amper en geeft ook bijna geen assists in Jong.

23-05-2022 05:07

Zlataninho +832

Ik heb het ooit al eens voorbij zien komen , maar is het geen idee om trainers te verhuren voor 1 a 2 jaar . Hetzelfde wat met spelers gebeurd maar dan met trainers. Bijvoorbeeld een reiziger of heitinga verhuren en dan na de verhuurperiode de balans op maken.

21-05-2022 15:06

Het_Olympisch_Stadion +5628

Huurperdiode zoals spelers die hebben, is veel te kort voor wat een club doorgaans van een trainer wil. 2 jaar is zo'n beetje het minimum. Ook als trainer wil je vastigheid, zeggenschap etc. Dan kan niet met een huurovereenkomst.

21-05-2022 19:05

ajaciedje90 +59827

Opzich een goed idee maar voor een trainer is de druk van ik raak mijn baan dan kwijt bij slecht resultaat er dan wel af. Dat is natuurlijk wel wat je wilt

21-05-2022 21:04

RFHK +12873

Haha, hier op AS werden al grappen gemaakt over zijn ongeslagen status als hoofdcoach. Hij doet het dus zelf ook.

21-05-2022 14:56

BillSplate +9683

Misschien leest hij zelf ook mee op AS.

22-05-2022 03:07

RFHK +12873

Dat lijkt me wel ja

22-05-2022 03:23

Kaatje +4791

Hoop echt dat Reiziger en Bogarde blijven en gewoon aansluiten bij Schreuder. Koesteren wat je hebt als het goed is.

21-05-2022 14:54

Ajax The Best +16459

Met deze statistieken tegen deze tegenstanders moeten we Michael wel vast houden.

21-05-2022 14:44

036AFCA97 +146646

Off topic:

Even lachen hoor.

https://www.voetbalprimeur.nl/nieuws/1031205/la-gazzetta-handanovic-verlengt-onana-pas-volgend-jaar-eerste-keeper.html?fbclid=IwAR1YFVMvzaIhPGSiNtaltkBjvhPc59inV50pmAKIT1YSJXvQjgHBGul4tWw

21-05-2022 14:42

RFHK +12873

Heerlijk, ik hoop echt dat hij over een jaar of 2-3 ergens bij een Griekse middenmotor ofzo speelt.

21-05-2022 14:56

VoorAltijdNummer14 +25322

Ik lach graag met je mee, maar Handanovic is niet meer wat het geweest is. Een Onana die wel zijn best doet, keept die gozer er binnen de kortste tijd uit.

(Zou het absoluut niet erg vinden als ik ernaast zit)

21-05-2022 15:17

Indy073 +8967

Bij kameroen deed onana ook zijn best, was hetzelfde niveau als het gegrabbel bij ons.

21-05-2022 16:03

3sterren +20205

2,5 miljoen euro ! Ik dacht oprecht dat Onana voor het grote geld naar Inter vertrok.

Verdiende Onana dan zoveel minder dan enkele grootverdieners in de Ajaxselectie ? Kennelijk maakt het tekengeld het salaris meer dan goed ...

21-05-2022 22:18

vandenhaas4 +15056

Het lage salaris van Onana was een van de redenen dat hij ontevreden was. En bij verlenging wilde ze hem nog minder geven.

22-05-2022 15:39
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.