Plannen Nieuwe Toekomst: Impressies van Ajax' nieuw te bouwen sportcomplex

door BadembaBarrie 19

Bron Ruimtelijkeplannen.nl

Plannen Nieuwe Toekomst: Impressies van Ajax' nieuw te bouwen sportcomplex

door BadembaBarrie 19

Bron Ruimtelijkeplannen.nl

Laatst geüpdatet

Uitgebreide plannen voor De Nieuwe Toekomst staan online. Op ruimtelijkeplannen.nl staat een groot document met daarin onder meer impressies van hoe Ajax' nieuwe sportcomplex er uit moet komen te zien. Tevens is er een impressie te zien van nieuwe faciliteiten, zoals een gebouw Betaald Voetbal en een gebouw Sport en Opleiding.

Het gebouw Betaald Voetbal zal met name Ajax 1 en Jong Ajax dienen. 'In het gebouw komen onder andere sport-, herstel- en wellnessfaciliteiten, kleedkamers, een spelershome, werkplekken voor de ondersteunende staf van de twee elftallen, rustruimten en mogelijk een zwemzaal', zo valt in de plannen te lezen.

Het gebouw Sport en Opleiding is beoogd voor de jeugdelftallen en de Ajax Vrouwen. 'In het gebouw komen onder andere kleedkamers, sport- en herstelfaciliteiten zoals gyms en revalidatieruimtes, werkplekken voor ondersteunende staf van de jeugd- en vrouwenelftallen, kledingservice (wasserette, drukkerij en opslag) en mogelijk een zwemzaal', staat in de plannen.

De twee nieuwe gebouwen nemen dus dus de functies over die nu bekleed worden door meerdere losstaande gebouwen. De aanleg van de gebouwen Betaald Voetbal en Sport en Opleiding houden dan ook de sloop van de betreffende bestaande gebouwen in. Het grootste deel daarvan gebeurt echter pas nadat de nieuwe gebouwen klaar zijn, om zo De Toekomst continu in gebruik te kunnen houden. De bouw van De Nieuwe Toekomst moet in 2024 afgerond worden.

Lees meer over:
Plaats reactie

Musica Merlo +8216

Diep onder de indruk van alle faciliteiten. Wat een giga werk om dit gelijk te creëren. Petje af. Daar kan momenteel iedere club in Nederland niet aan tippen. Om trots op te zijn als dit allemaal gerealiseerd is.

08-10-2021 01:14

Koningtoto +60663

Het complex van feyenoord ziet er ook wel goed uit hoor. Die zijn de boel letterlijk van de grond op aan het opbouwen. Ik haat hun fans, maar voor de club kan ik wel enig respect opbrengen. Hoe erg ik ook heb genoten van dat bedelfilmpje, ik vind dat nog altijd getuigen van respect naar je achterban, psv gooit zijn hele club te grabbel naar een Jumbo, of amsl. feyenoord heeft enige visie, psv wil vooral niet achterblijven bij Ajax, met alle gevolgen van dien. Hoop ik!

08-10-2021 01:39

3sterren +20205

Hun artist's impression mag er misschien wel wezen, voorlopig blijft het bij een artist's impression.

Ajax daarentegen gaat alweer, voor de tweede keer in een redelijk korte periode, bouwen aan een nieuw sportcomplex voor de enige, echte artiesten van de toekomst en zorgt daarmee voor een ’Nieuwe Toekomst’ …

08-10-2021 11:19

DennisAjax1 +199

Je moet even doorscrollen in de link net voordat hoofdstuk 3 begint. Daar staat een uitleg over fase 2.

07-10-2021 23:50

DennisAjax1 +199

Je moet gewoon even doorscrollen. Dan staat er ook een uitleg over fase 2.

07-10-2021 23:43

Hollister +12626

Benieuwd naar het totale plaatje en de bouwfases... hopelijk dat het in 2026 gereed is... wel kicken hoor om als Ajax zijnde zo n mooi modern jeugdcomplex te hebben. Kunnen we heel eind mee vooruit, Bovendien zal dit de nodige kosten besparen (huren van kantoorruimte) en zal Ajax geloof ik tevens deelnemen aan het bouwen van woningen en extra grond wat is aangekocht, waardoor deze investeringen ook nog rendabel worden. Dan nog alleen de JC Arena kopen incl grond en we kunnen qua accommodatie gewoon decennia vooruit

07-10-2021 23:31

Musica Merlo +8216

2024 afgerond lees ik

08-10-2021 01:18

Hollister +12626

Nee, dat is alleen fase 1... daarna krijg je nog dat ministadion dat deel uit maakt van fase 2 (aanvankelijk stond gepland om in 2026 alles gereed te hebben, maar men is dus nu van plan een jaar later te beginnen)

08-10-2021 15:07

SpursAjax +6724

Ik had ook gehoopt op een klein stadion. Jammer als dat niet doorgaat.

07-10-2021 22:06

Cello +52979 moderator

@SpursAjax

Dat staat gepland voor fase 2. Dat is wanneer ze parkeerplaats P2 bij de Toekomst gaan betrekken. Daar moet dan dat kleine stadion verrijzen. Echter zal dat pas gebeuren op een later moment, waarschijnlijk pas als fase 1 (terrein van huidige Toekomst) in 2024 gereed is.

07-10-2021 23:13

Altijdindestraat +40290

Goed doorlezen gab

08-10-2021 10:00

Koningtoto +60663

Nergens foto's van het nieuwe stadionnetje. Jammer.

Ziet er voor de rest wel heel gaaf uit.

07-10-2021 22:05

Ozymandias +159568

Er staat "Sneak preview in een deel (plan P2 onbekend)" in de Tweet. Hopelijk hoort dat stadionnetje in het tweede deel.

07-10-2021 22:12

Koningtoto +60663

Ik heb de link even vluchtig doorgescrolled en zag m daar niet staan.

07-10-2021 22:13

Ozymandias +159568

Inderdaad, maar daar staat "De Nieuwe Toekomst - fase 1". Er zal dus waarschijnlijk meer dan één fase zijn. Op de foto hier onder gelinkt staat dat de parkeerplaats fase twee is en daar zou het stadion komen.

Foto: https://www.ruimtelijkeplannen.nl/documents/NL.IMRO.0437.DeToekomst-OW01/i_NL.IMRO.0437.DeToekomst-OW01_0001.png

07-10-2021 22:15

Litmanen85 +4654

Omdat dat stadion op P2 komt.

07-10-2021 22:15

Koningtoto +60663

Haha, te vluchtig dus. Thnx

07-10-2021 22:15

Ozymandias +159568

"De inrichting van het gebied wordt nader afgestemd tussen Ajax, gemeente Ouder-Amstel en veiligheidsdiensten zodat een goede toegankelijkheid voor nooddiensten gegarandeerd is, op moment dat er een verbinding wordt gemaakt tussen die deel van het terrein en het nieuw te ontwikkelen P2. Tot die tijd is de omschreven situatie en toegang vanaf P2 naar dit deel van De Toekomst niet aan de orde."

De bouw van zo'n nieuw stadion zal waarschijnlijk een hele lading extra bureaucraten aan het werk hebben gezet.

07-10-2021 22:30
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.