Kranten duidelijk: 'Kan Ajax nog om Brobbey heen?'

door Bart Veenstra 40

Bron Nederlandse kranten

Kranten duidelijk: 'Kan Ajax nog om Brobbey heen?'

door Bart Veenstra 40

Bron Nederlandse kranten

Laatst geüpdatet

De Nederlandse kranten zijn het er over eens: Brian Brobbey verdient een basisplaats bij Ajax. De spits, die deze zomer definitief terugkeerde bij Ajax, deed het uitduel met Fortuna Sittard kantelen. Ajax had het in de eerste helft moeilijk en keek tegen een achterstand aan, maar na het inbrengen van Brobbey won Ajax alsnog: 2-3.

De Telegraaf: 'Kan Ajax nog om Brobbey heen?'

De Telegraaf kopt met: 'Kan Ajax nog om Brobbey heen?'. Volgens de krant lijkt de conclusie dat Brobbey na zijn optreden in Sittard in de basis moet. Voor rust, toen Brobbey nog op de bank zat, liep het niet bij Ajax. 'Met name op het volledig linksbenige middenveld met Kenneth Taylor, Daley Blind en Steven Berghuis liep het voor geen meter. En in de spits was Dusan Tadić geen schim van de speler die de afgelopen seizoenen vanaf de linkerkant de ene na de andere treffer of assist liet noteren. Ondanks het beschamende spel in de eerste helft donderde het niet in de Ajax-kleedkamer.'

Richting Fortuna Sittard moest trainer Alfred Schreuder een keepersknoop doorhakken. In aanloop naar het thuisduel met Fortuna Sittard zal hij mogelijk nog moeilijkere keuzes moeten maken. 'De opstelling tegen Fortuna Sittard leek qua personeelsbeleid de meest veilige. Na de uitstekende invalbeurten van Brobbey en Klaassen kan de trainer echter bijna niet meer om ze heen. Maar wat doet hij in dat geval met Tadić? Zet hij de meest waardevolle speler van de Eredivisie deze eeuw (qua doelpunten en assists) achter de spits of op de bank? Heeft Berghuis zijn basisplaats verspeeld? Keert de van een schorsing teruggekeerde Edson Alvarez direct terug in het elftal? En zo ja, ten koste van wie? Schreuder baadt qua spelersmateriaal in luxe. Alle kikkers in de kruiwagen houden, wordt een uitdaging van jewelste.'

Algemeen Dagblad

In het Algemeen Dagblad is er eveneens aandacht voor Brobbey. 'Je hebt goudhaantjes en je hebt Brian Brobbey', schrijft de krant. Men zag Brobbey ook zijn derde periode bij Ajax 1 doeltreffend startten. Wel is de fitheid van de spits een thema, zo wordt geschreven. 'In clubverband speelde Brobbey nog geen volledige officiële wedstrijd. In de laatste speelronde van vorig seizoen, tegen Vitesse, maakte hij de meeste minuten: 79, in een wedstrijd die nergens meer om ging. Zijn loopbaan mag dan nog pril zijn, naast goals reeg Brobbey ook blessures aaneen.'

De vraag is nu wel: moet Brobbey in de spits en werkt het wel om met Tadić in de spits te spelen? 'Niet dat Tadić niet als aanspeelpunt kan fungeren. Integendeel. Tegen Fortuna leidde het echter vooral tot trechtervoetbal en gebaarde Antony meer dan eens dat hij een opening naar de spits miste om door te kunnen voetballen. Na rust speelde Ajax met Brobbey (en Davy Klaassen) een stuk makkelijker. Qua afstemming leek het er ineens weer op.'

'Toen werd ook duidelijk dat Brobbey veelzijdiger is dan Tadić', gaat de krant verder. 'Door continu te loeren op zijn kans en positie te kiezen voor de goal, waar de aanvoerder zich meer laat uitzakken. Door ook in de diepte aanspeelbaar te zijn. En door met zijn snelheid en kracht het elftal lucht te geven na fases in de verdrukking.'

Bestel het nieuwe Ajax-uittenue nu in de Ajaxshop!

Lees meer over:
Plaats reactie

Simpelishetmoeilijkst +25119

Nu proberen de kranten Ajax te managen. Ze kunnen nauwelijks iets behoorlijks schrijven.

08-08-2022 13:17

Ajax27 +19086

Ik denk dat je in veel wedstrijden Alvarez niet nodig hebt. In zware potten waar je een stopper nodig hebt, is ie ontzettend waardevol. Maar dit soort potten tegen Fortuna waar je zoveel zelf de bal hebt, kan Alvarez banken.

De voorhoede is bekend, dat is nu al 1000 x herhaald hier overal. Het middenveld kan dan gevormd worden met Berghuis, Klaassen en Tadic. Die 3 zijn allemaal in staat om van posities te wisselen en 2 van de 3 zijn ook in staat om verdedigend hun taken uit te voeren.

Als de dynamiek dan wat aangescherpt moet worden of er frisheid in moet kun je Taylor en Kudus meer dan genoeg kansen geven.

En hoe vast Bergwijn - Brobbey - Antony nu ook staat, ook daar zullen in dit drukke seizoen af en toe pijntjes ontstaan, of lopen ze tegen een schorsing aan waardoor je ook daar moet wisselen. En ook dan zijn er genoeg kansen voor anderen.

Wij moeten onze brede selectie niet zien als een last. Die brede selectie gaat ons in de 2e helft van het seizoen kampioen maken. Het is aan Schreuder om snel duidelijkheid te scheppen en keuzes te maken.

08-08-2022 12:43

mokum007 +6522

Álvarez hebben echt nodig om counter eruit te halen en echte stofzuiger in het middenveld

08-08-2022 14:49

Eurysaces +29499

Die heb je echt niet nodig, zeker niet als we straks met Sanchez, Timber en Bassey achterin gaan spelen.

Als je te veel verdedigers op stelt, zoals tegen Fortuna, gaat dat ten koste van het voetbal. Als je met Alavrez wilt spelen, zal er een speler zoals Mazraoui op rechts moeten spelen die zijn taken als middenvelder over kan nemen. Dan lijkt alleen Fitz-Jim geschikt en die is nog te licht voor die positie.

Wat we echt nodig hebben, is een goede opbouw en een goed aanspeelpunt op 6. Taylor dus

08-08-2022 14:58

Ajax27 +19086

Eens hoor, en ik ben ook echt wel fan van Alvarez.Maar tegen tegenstanders uit vrijwel het hele rechterrijtje in de eredivisie hebben we niet een extra slot op de deur nodig. Dan heb je vooral meer voetbal nodig.

Zoals het NL elftal een tijdje terug speelde met Berghuis en Klaassen op het middenveld in een wat vrijere rol, die zelf de verantwoording namen om de ene keer in te stappen of uit te zakken, in combi met Frenkie werkte dat erg goed. Ze liepen alle 3 door elkaar maar de bezetting was continu vrij goed afgestemd.

Ik denk wel dat je in staat moet zijn om dat met Berghuis, Klaassen en Tadic te kunnen laten werken.

09-08-2022 09:14

Barric +767

Ajax kan natuurlijk altijd om Brobbey heen. Maar volgens mij heeft Schreuder dat keurig netjes uitgelegd. Hij heeft de laatste anderhalf jaar hoofdzakelijk gespeeld met invalbeurten en zit geloof ik pas 2 a 3 weken bij de groep. Dus als Schreuder uitlegt dat hij nog niet op het niveau zit om hele wedstrijden te spelen is dat toch gewoon een plausibele verklaring!!

En dat een coach voor een andere spits of tactiek kiest is een keuze!

08-08-2022 12:21

RepoocElad +9880

Stel nou dat je dit doet:

Pasveer
Rensch/Sanchez - Timber - Blind - Wijndal/Bassey
Álvarez - Tadic - Kudus
Antony - Brobbey - Bergwijn

Dan kan Blind de opbouw verzorgen en doorschuiven naar het middenveld in balbezit terwijl Álvarez juist wat terugstapt en de positie van Blind overneemt voor de balans en als slot op de deur. Komt Blind ook niet meer een kansloze sprintduels terecht.

Tadic staat uiteraard ver naar voren, kan alledrie de snelle aanvallers wegsturen, of Kudus die er over heen gaat. Ook kan hij zo nu en dan van positie wisselen met Bergwijn.

Rechtsback en linksback mogen Rensch/Sanchez en Wijndal/Bassey uitvechten.

Als wissels heb je gevestigde spelers zoals Klaassen die erin kan komen voor Brobbey bijv met Tadic die doorschuift naar de spits zodat Klaassen in een Donny rol speel. En Berghuis en Taylor die Kudus en ook Tadic heel scherp zullen houden.

Dit lijkt mij de beste optie op dit moment

08-08-2022 12:00

mokum007 +6522

Ik zal Blind op LB zetten en Wijndal ff Banken en Bassey LCV

08-08-2022 14:55

RepoocElad +9880

Ook een optie, maar tegen snelle buitenspelers ga je er wel af met blind op lb

08-08-2022 16:15

Eurysaces +29499

Dan heb je aan de rechter kant met Rensch/Sanchez en Alvarez wel een extreem zwak elftal bij balbezit, Tadic is ook niet de briljante 10 die dat kan compenseren. Met deze opstelling zet je Antony dus buiten spel.

Met Sanchez, die vooral als felle verdediger gehaald is volgens mij, is Taylor een betere optie dan Alvarez. Taylor sluit meer aan op de kwaliteiten van Sanchez.

08-08-2022 15:04

RepoocElad +9880

Heb je een punt, maar wat mij betreft staat Álvarez niet veel aan de rechterkant. Meer punt naar achteren, en in balbezit wisselt hij zelfs van plek met Blind dan.
Maar het is waar dat de rechterkant met het vertrek van Nous wel aan voetbal heeft ingeboet.

Nog even afwachten met Sanchez, ik ken zijn kwaliteiten nog niet, dus eerst maar eens zien wat hij kan

08-08-2022 16:14

Eurysaces +29499

Ik denk niet dat Blind en Alvarez van positie moeten wisselen, dan zou Alvarez met zijn slechte passing Blind aan moeten spelen. Met Alvarez heb je daarnaast een trage verdediger erbij, dan zou ik eerder Bassey op LCV zetten en Blind op 6.

08-08-2022 16:31

Ajax1114 +19393

Natuurlijk kan je niet om Brobbey heen . Die zet je samen met Timber altijd als eerste op het formulier. Werkelijk elke verdediger in de eredivisie is bang voor Brobbey . Het is gewoon genieten met hem in de spits.

08-08-2022 11:31

pimp +493

De voorhoede lijkt dus duidelijk. Bergwijn - Brobbey - Anthony met daarachter Tadic.

Dan wordt het druk op het middenveld met Berghuis, Kudus, Taylor, Klaassen, Alvarez die om de resterende twee plekken moeten strijden.

Achterin zal Sanchez wel voor de basis zijn gehaald en is alleen Timber zeker. Blind, Bassey & Wijndal in een roulatie systeem op de twee plekken aan de linkerkant.

08-08-2022 10:16

Bramble1988 +9251

Met zo’n middenveld zou ik toch echt Alvarez en Taylor/Klaassen willen zien. Helemaal als je linksback continue wil aanvallen.

08-08-2022 11:17

Snellejapie +11401

Wil Ajax wel om Brobbey heen? Wat is dit eigenlijk voor vraag van de geile raaf? Het seizoen is nog lang, er komen nog blessures en heel veel wedstrijden. Laat het eerst maar eens een elftal worden.

En concurrentie voorin is denk ik heel goed voor dit elftal.

08-08-2022 09:42

ajax4perez +9526

Je haalt hem met heel veel bombarie terug omdat je het vertrouwen in hem hebt. Geeft even een kleine 20 miljoen aan hem uit en dan zet je hem op de bank.

Bij zijn invalbeurten is hij gelijk de gevaarlijkste speler dus nee je kan niet meer om hem heen.

Daarentegen wordt er al jaren geroepen dat je de hele selectie nodig hebt, gebruik dan ook al je spelers.
Brobbey moet minuten maken dus basis en na 60-70 minuten wisselen en langzaam opbouwen.
Kan je deze jongen gelijk wisselen als Blind moe gestreden is na 60-70 minuten.

Je mag 5 keer wisselen, je selectie is groot genoeg dat je 1op1 kan wisselen. Doe het dan ook en zorg dat iedere speler fit/scherp is en vertrouwen krijgt

08-08-2022 09:28

Dubbelvla +8409

Als Brobbey het geen 90 minuten volhoudt kun je Lucca voor de leeuwen gooien in de laatste 30.

Maar er valt wel wat te zeggen voor dat je nog een beest als Brobbey in het team kunt brengen juist als de verdedigers een beetje op hun laatste benen beginnen te lopen.

08-08-2022 09:24

Bals +3762

Een onzekere leider Schreuder, die tegen zijn team waaraan hij leiding moet geven, laat weten dat hij ook nog moet leren duwt de groepsdynamica meer naar anarchie dan naar hiërarchie. Hiërarchie is nodig in topteamsport, waarin duidelijkheid wie welke plaats heeft en onder welke prestatievoorwaarden hij die behoudt, de sleutels zijn tot succes. Als niet aan de voorwaarden (prestaties leveren) wordt voldaan komt er een ander op je plaats te staan. Dat geldt ook voor de gevestigde orde en zeker voor de gevestigde orde op leeftijd. Zo niet, dan maken zachte heelmeesters stinkende wonden. AJAX verdient een leider die groepsdynamica herkent en deze kan leiden, óók als het ten koste moet gaan van vedettes. De club en het team zijn belangrijker dan het indidvidu. Dat vraagt ook om de kunst om moeilijke beslissingen te nemen.

08-08-2022 09:16

Dubbelvla +8409

In een interview toegeven dat je na 2 wedstrijden nog zoekende bent zegt niet alles over hoe je je manifesteert naar het team toe tijdens trainingen e.d.. Ik geef Alfred graag rustig de kans.

08-08-2022 09:25

Bals +3762

Dat in de rust van de eerste competitiewedstrijd in de kleedkamer doen is het begin van een hellend vlak!

08-08-2022 09:32

Jarisuarez +1537

Ik denk ook dat je weer moet wennen aan ingravende tegenstanders. In de voorbereiding is het lekker onbezorgd aanvallen. Voor dit soort potjes moet je mentaal sterk zijn en dat gaat nog wel groeien. Dus ook ik geef Schreuder rustig de tijd

08-08-2022 13:54

3sterren +20205

Niemand bij Ajax wil om Brian Brobbey heen, en al zeker A. Schreuder niet.
De jeugdige spits heeft vaak genoeg laten zien waarom hij voor veel geld is teruggehaald.

Maar onze trainer heeft al aangegeven dat Brian nog niet klaar is voor de basis. Hij zou dan slechts 60 minuten vol kunnen gaan en dat zijn er 30 te weinig voor een hele wedstrijd.

Bovendien heeft Brobbey als invaller meermaals bewezen van grote waarde te zijn om iets te forceren. Zowel nationaal als ook internationaal. Dus dat zal misschien ook meespelen om hem pas later in te brengen.

Zijn tijd als startende basisspeler zal zeker snel komen, maar dan moet hij eerst nog zijn longinhoud weten aan te passen aan zijn imposante postuur …

08-08-2022 09:13

Huis75 +1166

Het verschil kwam door het wisselen op het middenveld. Eerste helft was het veel teveel van hetzelfde type speler (in de voetjes). Daardoor blijf je eindeloos combineren en loop je vanzelf vast (geen diepte en/of beweging). Lekker makkelijk te verdedigen ook door het veld klein te houd/maken.

Met Klaasen erbij heb je in ieder geval een speler die continue in beweging is waardoor de tegenstanders moeten kiezen (en dus ontstaat er net iets meer ruimte om te voetballen). Maakt het uit dat Klaasen 10 keer de bal had? Nope, totaal niet belangrijk. Sterker nog, hij moet juist weinig de bal hebben omdat ie voetballend de minste is. Zolang Klaasen in beweging blijft (vooral van de bal af), is het een belangrijke schakel.

08-08-2022 09:06

behangdelul +32502

Hear hear!

08-08-2022 09:10

Chrismokum020 +16394

De rol van Brobbey was nog belangrijker omdat hij het veld groot hield en er op het middenveld daardoor ruimte kwam om te bewegen. Dit liet vd Vaart goed zien in studio voetbal gisteren

08-08-2022 10:33

Jojo.14 +3658

Ajax kan niet meer om Kudus heen. Belachelijk hoe je met hem omgaat, maar wel nog even Klaassen laat draven (met alle respect). Kudus is een ruwe diamant, als je hem een reeks wedstrijden geeft zal hij alleen maar verder in het team en in zijn spel groeien.

08-08-2022 08:59

Schip +23351

Brobbey speelt gewoon, duidelijk. Tadic was in eerdere seizoenen ook al minder op 9 in de eredivisie, waar hij in de CL toch meer tot zijn recht kwam met sterkere tegenstanders.

Je kunt hem er altijd kwijt als je een echt balvast aanspeelpunt wil hebben, maar Brobbey er de enige echte spits in deze selectie. De Italiaanse aanwinst daargelaten, geen idee hoe goed die jongen is.

Taylor trekt de lijn van de voorbereiding door, maar Berghuis helaas ook. Het blijkt gewoon geen dragende speler die zijn ploeg over dode punten heen kan werken. Terwijl hij de individuele kwaliteiten zou moeten hebben om dat vaker te doen.

Kan niet wachten tot Bassey naast Timber een basisplaats gaan krijgen.

08-08-2022 08:58

Pinohelmond +5784

Wellicht ook Antony maar eens aan het roulatiesysteem onderhevig maken. Ook tegen Fortuna weer nul effectiviteit, allemaal leuk en aardig die toveraanname’s en die 7 scharen maar opleveren doet het weinig.
Daarnaast stijf links en daarom te voorspelbaar in de eindfase, vond hem echt een van de mindere weer.

08-08-2022 08:45

Jojo.14 +3658

Jammer dat we de voetballer Ihattaren nu missen. Moelijk in te schatten hoever Conceição is, maar Ihattaren had de druk op Antony zeker kunnen verhogen.

08-08-2022 08:58

willem1958 +8740

Hoe gaat Schreuder dit rechtbreien?
Als eerste met Tadic natuurlijk en dan Berghuis die ook zal willen spelen en krijgt Klaassen meer speeltijd en wat doe je met Kudus, de beste man in de voorbereiding?
En dan zijn er een paar nieuwe jongens die ook zullen moeten wennen dus ook hun minuten zullen krijgen.
Het is maar te hopen voor Schreuder dat het de komende weken nog rustig blijft want zodra de CL begint dan zal er meer gerouleerd kunnen worden en zullen spelers minder snel gaan mopperen.

08-08-2022 08:43

Alvarez352009Ajax +12061

Nee, Nee Nee en nog eens nee. Ajax kan niet zonder Brobbey !

Brobbey is een echte spits, het systeem met Tadic kan slechts Europees eventueel lopen maar niet nationaal. Daarvoor ontbreekt de ruimte voor. Iedere club graaft zich in tegen Ajax in de Eredivisie.. Tadic kan hoogstens als middenvelder verder, de plek van Berghuis.

Voor mij staat de voorhoede Bergwijn, Brobbey, Antony vast. Dat is je sterste opstelling.
Als Brobbey nog slechts een uur kan spelen kun je Lucca brengen.

08-08-2022 08:30

HumbertoPan +1711

Kan Schreuder om Kudus heen? Speel je een goede voorbereiding, sta je er alsnog naast. Dit soort spelers hebben veel vertrouwen nodig.

08-08-2022 08:29

Ajax1114 +19393

Wat moet je dan nog meer doen als speler ? Het bewijst dat niet altijd de besten spelen

08-08-2022 11:35

Edwin Oud +2327

Angst om vedettes te wisselen.

08-08-2022 15:22

FTS95 +15970

Niet meer om Klaassen heen? Ik ben geen Klaassen hater, maar volgens mij heeft hij amper een bal gehad in die 2e helft, of had ik mijn bril niet op?

08-08-2022 08:17

LingScharenKing +533

Idd geen bril op.

08-08-2022 08:45

Amp +37530

Zag zaterdag bij espn een statistiek van succesvolle passes onder de 20

08-08-2022 08:55

Whoots007 +4158

11 succesvolle passes uit 14 pogingen, ongeveer de helft van wat Berghuis deed in de eerste helft.

08-08-2022 11:06

Zlaat +2418

Kan Ajax om Brobbey heen? Kennelijk AS wel, want in het Stem op jouw Man of the Match lijstje eronder ontbreekt hij...

08-08-2022 08:11
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.