'Bij fout van clubarts is Ajax aansprakelijk'

door Bart Veenstra 34

'Bij fout van clubarts is Ajax aansprakelijk'

door Bart Veenstra 34

Laatst geüpdatet

Wanneer de clubarts fouten heeft gemaakt bij de hulpverlening aan Ajax-middenvelder Abdelhak Nouri kan Ajax daarvoor wettelijk aansprakelijk worden gesteld. De club zal in dat geval moeten aantonen dat er wél adequaat gehandeld is. 'De bewijslast ligt bij Ajax', vertelt letselschadeadvocaat Martin de Witte van SAP Advocaten in gesprek met het Algemeen Dagblad.

De familie van Nouri en Ajax laten beide een advocaat onderzoek doen naar de reanimatie van Nouri in Oostenrijk. Tijdens een oefenduel zakte de middenvelder in elkaar na hartritmestoornissen. Al snel was er kritiek vanuit de medische wereld. Op basis van beelden concluderen veel deskundigen dat de clubarts van Ajax te lang wachtte met reanimeren. Vanwege een gebrek aan zuurstof liep hij daardoor ernstige en blijvende hersenschade op. Inmiddels ligt de Amsterdammer een halfjaar in laagbewuste toestand in het ziekenhuis.

Gezien de ernst van het hersenletsel is de behandeling niet optimaal geweest, zo vertelt De Witte. 'Als bij een jonge man met een hartritmestoornis op een juiste wijze en tijdig wordt gereanimeerd en als het hart daarna weer op gang komt, is de kans dat een hersenbeschadiging optreedt gering', aldus de advocaat. Volgens de Arbowet is Ajax als werkgever verantwoordelijk voor de veiligheid en het welzijn van de spelers. Als een voetballer neergaat zonder een bal in de buurt moet de werkgever direct een defibrillator (AED) ter beschikking hebben. Het apparaat was weliswaar snel op het veld, maar werd pas minuten later gebruikt. 'Als de clubarts hierbij een fout heeft gemaakt, kan de werkgever aansprakelijk worden gehouden.'

Omdat Nouri schade heeft geleden bij het uitoefenen van zijn werk zal Ajax moeten bewijzen dat het aan zijn zorgplicht heeft gedaan. 'De vraag zal met name zijn of de reanimatie adequaat is geweest. Mij valt op dat Ajax niets concreets zegt over de behandeling in de eerste tien minuten. Dat komt waarschijnlijk omdat ze bang zijn voor een claim.' Op verzoek van de familie Nouri doen letselschadeadvocaten van het Amsterdamse kantoor Beer Advocaten onderzoek naar de hulpverlening. Binnenkort verwacht men een conclusie.

Lees meer over:
Plaats reactie
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.