Ten Hag wil meer rendement van Neres zien

door Bart Veenstra 148

Ten Hag wil meer rendement van Neres zien

door Bart Veenstra 148

Laatst geüpdatet

Ajax-trainer Erik ten Hag is van mening dat David Neres meer rendement moet halen uit zijn spel. De trainer is tevreden over de manier van spelen van de Braziliaan, maar hoopt op meer doelpunten en assist van de aanvallende Ajacied.

Na zijn goede invalbeurt tijdens Ajax-Benfica (1-0) is het de vraag of Neres tegen Feyenoord in de basis staat. 'Hahaha. Niet per se als eerste op het wedstrijdformulier. Wat is een voetbalwet? Zo werkt het niet. Je kijkt ook naar de tegenstander en je kijkt naar je eigen ploeg. Waar kun je je tegenstander het meeste pijn doen? Dan kies je je elftal', vertelt Ten Hag tijdens de persconferentie.

Ten Hag vindt dat Neres in het 'echte' rendement beter moet. 'Dat hij buitengewoon goed is, zoals hij tegen Bayern München liet zien, is zeker. Maar wij hebben meer goede spelers en uitblinkers. Wat hij dan niet goed doet? Ik vind dat hij meer rendement moet hebben. Meer goals en meer assists.'

Een andere reden waarom Ten Hag voor andere spelers dan Neres kiest, is 'vooral het balansverhaal'. 'Dat is het doorslaggevende punt. Zijn beste positie is aan de rechterkant, maar daar heeft Ziyech het meeste rendement', zegt Ten Hag, die benadrukt dat Neres op alle andere aanvallende posities ook uit de voeten kan. 'Soms kies je voor iemand die meer in de controle speelt en soms kies je voor een aanvallend type. De spelers zien ook dat er veel goede spelers in de kleedkamer zitten. Ze moeten een tandje bij schakelen om er voorbij te gaan.'

De laatste duels koos Ten Hag voor Donny van de Beek in plaats van Neres, maar het kan ook zomaar zo zijn dat beide spelers worden opgesteld. 'Tadic kan ook in de spits. Dan is er een extra plek. Tegen bepaalde tegenstanders kunnen Van de Beek en Neres ook zeker samen spelen. Ook tegen Feyenoord, ja.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Ajax34 +4070

Zet hem dan op de plaats waar hij het beste rendeert. Zo moeilijk is het niet.

27-10-2018 15:54

Daminem +401

Toch vind ik dat ook Tadic en Ziyech een keer eruit mogen. Afgelopen wedstrijd speelde Ziyech bijvoorbeeld niet zo best. Dan mag hij best gewisseld worden voor Neres. Maar dat zal wel in de afspraken staan dat die onomstreden zijn.

27-10-2018 12:41

Ajax27 +19236

De coach wil gewoon zowel Donny als Neres tevreden houden. Tadic & Ziyech zijn 2 spelers die altijd spelen. In de punt staat Dolberg of Huntelaar. Dan is het dus vechten voor die 2. Gezonde concurrentie, maar ook moeilijk voor een trainer. Het enige wat Ten Hag verkeerd doet is met van deze bullshit redenen aan komen zetten. Donny heeft nu weer een paar potten gespeeld incl. een erg belangrijke afgelopen dinsdag. Ik verwacht morgen gewoon Neres op 10 of op rechts, en Donny op de bank.

27-10-2018 10:21

NUL20 +335

ok, laat Neres ons dan maar de beker bezorgen... want we gaan natuurlijk voor de Triple!

27-10-2018 10:18

gi0vanni +7325

Meer rendement? Is 1 assist per 2 minuten niet genoeg? :d

27-10-2018 03:56

Knalpot +3642

Ongelofelijk wat een stel hyena's hier, denken allemaal de voetbalgod te zijn. Zet Neres op rechts simpel opgelost wat een wijsheid. Ten Hag heeft gewoon gelijk dat je per wedstrijd moet bekijken in welke formatie je de tegenstander het meeste pijn kunt doen zonder dat je de balans in je team uit het oog verliest. zondag walsen we wel even over die kakkies heen als ie de juiste mensen maar op de juiste plek zet, simpele boerenwijsheid daar zal je zondag wel weer achter komen .

27-10-2018 00:12

Cello +52979 moderator

Deze coach kan in de ogen van sommige nooit meer wat goed doen. Ik ben in principe tevreden met hem, okay soms zou je wel het één of ander anders willen zien, maar uiteindelijk heeft ie op PSV-uit na een geweldige start van het seizoen. Zeker niet een rechtvaardiging om hem hier en elders op internet te moeten verketteren. Da's gewoonweg ronduit belachelijk als je op de afgelopen 19 officiele duels 14 keer wint, 4 keer gelijk speelt en 1 keer verliest.....waarbij je nog in twijfel kan trekken of dat verlies te wijtten valt aan de tactiek van de trainer of dat de ploeg gewoon een totale off-day had.

27-10-2018 00:48

Web +178830

Gewoon zeggen wat je er van vind, Ten Hag doet het geweldig, en wat een paar van die betweters altijd alles beter weten, laat gaan.
Je hebt zoveel goede spelers, zoveel mogelijkheden met dit team, zolang hij blijft winnen en ons mooi voetbal voorschoteld ben ik tevreden
Ten Hag zal NOOIT de credits krijgen hier, wen er maar aan.
En ben je gecharmeerd van hem, dan ben je een kontlikker en dergelijk.
Maar binnen Ajax staat hij er goed op, en die beslissen het gelukkig

27-10-2018 10:12

Cello +52979 moderator

Denk ook dat EtH doelt op vorig seizoen en ja dan had David idd meer goals en assists....
Maar het is ook de weelde van de coach dat ie over meer dan 11 klasse spelers beschikt en er dus altijd keuzes gemaakt moeten worden. Persoonlijk zou ik Neres ook altijd opstellen, maar net wat EtH zegt, Neres zijn beste positie is rechtsbuiten en laat dat nu ook net de plek zijn waarop Ziyech het beste tot zijn recht komt.

Ik vraag me verder af of supporters van de Engelse topclubs, zoals bijvoorbeeld Man. City ook van deze discussie's hebben?. Daar kan je wel twee elftallen opstellen en zal je ook niet alle supporters tevreden kunnen stellen....immers iedereen heeft zo zijn favoriete speler(s). Zou Guardiola bij het niet opstellen van sommige spelers ook zo afgebrand worden?.

En net wat skinny hein hieronder ook al stelt....hij triggert op deze manier wel diverse spelers en iedereen blijft scherp en door de bank genomen houd je ook een grotere groep gasten redelijk tevreden.

27-10-2018 00:05

Lagasj +2905

Neres moet altijd op rechts staan. vd Beek is gewoon te licht, hoe vaak moet hij dat nog bewijzen.
Elke keer houd ik mijn hart vast welke opstelling TH nu weer tevoorschijn tovert.
Warrig en onsamenhangend.
Het is dat hij klasse spelers tot zijn beschikking heeft.
Maar dat is niet zijn verdienste.

26-10-2018 23:14

kaashaas +4

Ja, was heel lang tegen deze trainer maar hij bewijst mijn ongelijk. Maar dit is toch wel weer een kansloze opmerking. Neres heeft juist heel veel rendement. Beetje jammer dit.

Als je Neres op zijn eigen positie neerzet hoort hij gewoon in het rijtje Tadic Zyech.

26-10-2018 22:50

skinny hein +0

Ten Hag speelt gewoon heel goed het spelletje... eerst vdBeek triggeren, nu Neres.
Iedereen blijft scherp, ze kunnen bijna allemaal zonder probleem vervangen worden of op een andere positie spelen.

26-10-2018 22:21

FrancescosRavioli +15377

Leuk die spelletjes. Vooral als je een speler 2/3 wedstrijden niet op zijn eigen plek zet en dan kritiek gaat leveren. Neres hoort op rechts en nergens anders.

27-10-2018 00:18

ElBlanquito +2

Lekker makkelijk dit. Niet op de juiste plek neerzetten en dan zeggen dat hij meer rendement moet hebben.
Wat vindt hij van het kansen missen van donny dan?
Ik denk dat ten hag op het matje is geroepen na de kritiek van de zaakwaarnemer van donny..

26-10-2018 22:08

Johan1 +2956

Wat een gelul van Ten Hag. Je moet hem op de juiste plek zetten. Ik blijf Ten Hag een trainer vinden met rare keuzes. Hij heeft nu ondanks zijn rare keuzes het geluk dat het lekker loopt, maar of dat door de trainer komt....?
Neem de wissel van Neres afgelopen dinsdag....veeeeel te laat, maar wel weer het geluk dat 1 goede actie een doelpunt oplevert. Neres moet gewoon op zijn eigen plek voetballen.

26-10-2018 20:40

NouridolbergNeres34 +1912

Steekje los bij de trainer volgens mij, je praat hier over de topscoorder van vorig seizoen 14 goals en 11 assists als rechtsbuiten!
Je zet hem nu chronisch op de verkeerde positie op 10’ of linksbuiten en klaagt dan over rendement.... kijk eens in de spiegel.

Eerst al dat gezwam over donny die zou alleen kunnen spelen als 10 omdat hij een diepgaande middenvelder is en geen “passer” en nu dit slappe gelul weer over Neres.

Ziyech speelt meer op het middenveld dan als echte rechtsbuiten ,ruil hem om met Neres en je haalt het beste uit beide, kan je donny meer controlerend laten spelen ten koste van Schone. Maar dat zal wel teveel risico zijn voor ons meesterbrein.

26-10-2018 20:25

Web +178830

Hij stelt een team, kijkt naar het team belang, en dan kan het zo maar eens dat een speler er even naast komt te staan, hij geeft zelf aan dat Neres het beste is van rechts. Dus ziet zijn kwaliteiten wel degelijk, zij ook dat hij hem bij de beste spelers vond tegen Bayern . Gelukkig heeft hij wel de waardering binnen Ajax en die zien zijn kwaliteiten wel

20 oficiele wedstrijden met Ajax, 9 CL wedstrijden ongeslagen, een grote misser in de competitie, daar mag je hem op aftekenen, en geweldige wedstrijden tegen AZ thuis 5-0, Vitesse uit en Heerenveen uit 0-4 wat moet nu nog beter dan?

En je zult altijd houden dat welke supporter het ook is, ergens niet mee eens is, en dat mag niets mis mee, maar dan komen met een steekje los.
Gaat echt helemaal nergens over

27-10-2018 10:26

Bocarra +14

Ik ben een groot fan van Neres. Helaas loopt het wat doelpunten en assists minder dan vorig seizoen. Dat wordt vooral veroorzaakt doordat hij niet op zijn favoriete positie op rechts mag spelen.

26-10-2018 19:54

Voetbalverstand +836

Geen plek voor Donny en Schone helaas

26-10-2018 17:22

Wiet1900 +10

eens, denk

26-10-2018 17:42

Voetbalverstand +836

Onana, Nous, De ligt, Wober, Nico, Blind, Frenkie, Ziyech, Neres, Dolberg, Tadic

26-10-2018 17:21

LezDeBoer +566

Helemaal mee eens. 100% je sterkste opstelling

26-10-2018 17:24

Wiet1900 +10

jij heb echt verstand

26-10-2018 17:31

Kuningast +5087

Die is heerlijk ja!

26-10-2018 18:23

ElBlanquito +2

Zo simpel kan het inderdaad zijn...

26-10-2018 22:09

FrancescosRavioli +15377

Mooie opstslling. Tegen alles onder de top 6 zet je KJH erin. Zo spelen hij en KD gewoon 23 wedstrijden de man dit seizoen.

27-10-2018 00:20

LezDeBoer +566

Hier was ik al bang voor. Neres had vorig jaar het meeste rendement van iedereen. Ziyech MOET op rechts omdat hij daar zijn beste spel speelt volgens iedereen. Neres speelt vervolgens op posities die hij nog niet onder de knie heeft. Uiteindelijk komt Neres op de bank terecht door een gebrek aan rendement. Wat een krom verhaal dit.

Waar slaat het in eerste instantie op dat er met 2 maten word gemeten? Hoezo word er voor Ziyech een “betere positie” gezocht als hij ergens anders minder presteert. Hoe komt ie aan deze luxe behandeling? Andere spelers belanden op de bank als ze minder presteren, een uitstekend voorbeeld daarvan is Neres. Waarom krijgt hij niet zo’n behandeling? MVP vorig jaar.

Ik wil nu niet zeggen dat Ziyech op de bank had gemoeten maar ik vraag me oprecht af waarom hij onaantastbaar blijkt te zijn en Neres daar de dupe van is. Neres is een betere rechtsbuiten dan Ziyech en Ziyech is een betere 10 dan Neres.
Maar Ziyech is op rechts beter dan op 10 (ik deel deze mening niet) dus Neres moet maar banken.
Het slaat werkelijk nergens op.

26-10-2018 16:54

MaximilianRosse +9197

Volledig met je eens!

26-10-2018 17:05

ajaxinho +13

Zet hem centraal tegen Clasie.
Hij gaat hem helemaal gek maken :P

Rendement moet je bij Ajax nooit afschuiven op 1 speler.
Elke speler kan scoren.
Tegen Benfica heeft bijna iedereen een doelpoging gehad.
En uiteindelijk scoort Mazraoui nota bene.

26-10-2018 16:40

Schwalbino +11

Zolang hij blijft winnen en het voetbal is goed mag hij van mij doen wat hij wil.

Er is niet 1 opstelling de beste want de tegenstander kan zich dan een stuk makkelijker op Ajax instellen. Met de variatiemogelijkheden die de selectie biedt kan Eric elke keer weer opnieuw het tactisch plaatje van de tegenstander in de war schoppen. Zolang hij wint is het wat mij betreft een tactisch genie. Dat is ie natuurlijk niet maar wij fans ook niet. We hebben alleen het schermpje van het mobieltje of de laptop waar we ons gelijk kunnen 'bewijzen'.

26-10-2018 16:37

FrancescosRavioli +15377

Tuurlijk heeft hij daar voordeel mee. Maar als je daarvoor kiest, dan weet je ook dat een speler minder rendabel is. Dan moet je niet klagen en dat accepteren.

27-10-2018 00:21

RayJordaan +6862

Neres is ook meteen onze enigste speler in de selectie die kwalitatief goed genoeg is, aardig snel is en diepte heeft dus ik zou ‘m altijd opstellen.

26-10-2018 16:31

pieke +521

En wie moet dan uit de basis?

26-10-2018 17:19

FrancescosRavioli +15377

Donny. Ziyech centraal.

27-10-2018 00:21

MaximilianRosse +9197

Deze man is gewoon een clown. Zijn rendement is inderdaad omlaag gegaan omdat hij van de rechtsbuiten positie is weggehaald. Uitgerekend de positie waar Neres zijn rendement het hoogst is. Vorig jaar nog MVP van Ajax. ETH zet hem overal behalve rechtsbuiten en dan nog dit durven te zeggen. Wat een slap gelul is dit zeg. Neres vertegenwoordigt een waarde van rond de 40 miljoen en deze clown komt even uitleggen hoe het zit. Neres altijd basis. Neres is gewoon je gevaarlijkste aanvaller.

26-10-2018 16:06

Kuningast +5087

Bizar inderdaad. Ik heb dit stuk met grote verbazing gelezen. Ten Hag is en blijft een mafkees ook al worden we kampioen en winnen we de CL. Ik vind het echt een kut trainer.

26-10-2018 18:18

FrancescosRavioli +15377

Een kut trainer is misschien overtrokken. Maar hij kan beter zn keuzes niet verantwoorden tegenover de pers, want z'n opmerkingen zijn als een lul op heet ijzer. Zolang hij geen interviews geeft en het gaat goed kan ik het zelf als supporter beter hebben.

27-10-2018 00:23

ETM +3

Vind t een beetje jammer van dat rendement-verhaal. De keuze voor Ziyech als rechter-aanvaller kan ik wel wat mee. En als hij het heeft over een bepaalde balans, dan kan ik hem ook nog wel begrijpen.
Ik ben niet zo gehecht aan dat Neres op rechts buiten moet. Volgens mij kan hij overal in de aanval uit de voeten, sterker ik was verheugd over Neres als bewegelijke tien. Maar ik ben wel gehecht aan hem te zien spelen. Het kan imo niet zo zijn dat hij meer op de bank komt te zittten dan speelt. Daar is hij veel te goed voor. Ik geloof niet dat dat goed voor het team is.

26-10-2018 16:02

Web +178830

Ten Hag wil gewoon Ziyech liever niet op het middenveld, Ziyech onder druk heeft heel veel balverlies, dat zou ten koste kunnen gaan van Frenkie, die moet dan veel vaker terug.
En het is ook niet alleen Ten Hag, ook voor Schreuder geld dit, die zette hem ook altijd op rechts bij Twente.
Ik ben ook een voorstander van Neres, wij kijken individueel naar de posities, Ten Hag kijkt naar het team, waar haal ik het beste uit, zo werkt het toch.

En zolang hij zo goed speelt met dit team, negen wedstrijden in Europa ongeslagen, een mispeer tegen PSV, maar heerlijke wedstrijden tegen AZ 5-0 Vitesse 0-4 Heerenveen 0-4.


Scrol eens naar beneden, het lijkt wel of Ajax in crisis is, net als heel Nederland ziet dat Ajax geweldig voetbal speelt ( keek deze week even op TV Rijnmond, wat een ontzag voor Ajax ) de Buitenlandse pers zelfs als kandidaat voor het winnen van de CL ziet ( ook weer overdreven ) gaan onze eigen suporters hier als een bezetene te keer tegen Ten Hag, die heeft werkelijk niks geen credit hier. Ook al wint hij de CL pruimen ze hem nog niet.

26-10-2018 16:00

AjaxPassion +3899

Hahaha, ik moet je nageven Web, je bent wel goed in het inspelen op het sentiment. Lekker je reactie nogmaals bovenaan plempen, jezelf in de slachtofferrol duwen. Slim gespeeld Web!

"Ten Hag wil gewoon Ziyech liever niet op het middenveld, Ziyech onder druk heeft heel veel balverlies,"
- Het kan dat Ten Hag dat hij Ziyech niet op het middenveld wil, maar is dit terecht? Waarin is Ziyech verdedigend minder, of aanvallend riskanter (balverlies) dan Donny? En als je van eigen kracht uit wil gaan, waarin is Donny beter dan Ziyech?

"dat zou ten koste kunnen gaan van Frenkie, die moet dan veel vaker terug"
- Hoefde Frenkie dat tegen Benfica niet dan? Nogmaals, waar zit het verschil tussen Ziyech en vd Beek?

"En het is ook niet alleen Ten Hag, ook voor Schreuder geld dit, die zette hem ook altijd op rechts bij Twente."
- Webbie, je blijft er maar omheen draaien... Dat is het hele punt niet! Het gaat niet om Neres vs Ziyech, het gaat om Neres vs Donny.

"En zolang hij zo goed speelt met dit team, negen wedstrijden in Europa ongeslagen, een mispeer tegen PSV, maar heerlijke wedstrijden tegen AZ 5-0 Vitesse 0-4 Heerenveen 0-4."
- Dus als een team goed draait, dan moet je je ogen sluiten voor verbeteringen? hmmkay...

- Verder zijn het er maar een paar die vooringenomen 'tekeer gaan' tegen Ten Hag als persoon, de meeste 'gaan tekeer' tegen Ten Hag om zijn uitspraken en keuzes. En wat is daar mis mee?

26-10-2018 16:25

Web +178830

ik vind het allemaal goed, jij gaat maar lekker verder met op de man spelen, want dat doe jij heel erg, webje dit, webje dat.
Waarom? Zeg ik ook Passiontje
Zo iets doe je niet lijkt mij, vooral niet als je het persoon niet kent lijkt mij?
Maar de betweterige straalt er vanaf, en als jij daar voldoening uit haald, lekker toch.

26-10-2018 16:40

Bijgoochem +191

Jij bent echt een hele rare snuiter met de hele tijd die web te lopen zieken

26-10-2018 21:44

FrancescosRavioli +15377

Ziyech kan prima op 10 als hij meer voor het team speelt (zoals tegen Bayern) ipv zichzelf (zoals tegen Benfica).

27-10-2018 00:25

Bloedgezellig +0

Als EtH nu over een wissel gaat nadenken, dan is de kans groot dat Neres zondag in de basis begint, zet hem op Erik!

26-10-2018 16:00

pieke +521

Wie moet er dan uit het elftal?

26-10-2018 17:21

FrancescosRavioli +15377

Donny van de beek. Want die word ook misbruikt en hoort op de plek van Schone. Echter doet Beek het niet beter dan Schone. Dus bank.

27-10-2018 00:27

ajax4ever01 +13

Hij wil meer rendament van Neres zien? Serieus???

26-10-2018 15:40

martin1234 +2

Tja wat was dinsdag zijn rendement eigenlijk in de vier minuten dat hij mocht meedoen?

26-10-2018 19:51

Moozz03 +0

Zou het niet wat zijn om tegen Benfica met Ziyech op 10 en Neres op rechtsbuiten te spelen? Ze hadden Ziyech vrij goed in de tang vond ik en we hebben al lang niet zo gespeeld en kunnen we ze wellicht verassen daarmee. Ook zal Benfica veel aanvallen en hoge druk spelen waardoor Neres (gelanceerd door ziyech bv) op rechts heel nuttig kan zijn met zijn snelheid en techniek.

26-10-2018 15:29

GvanderK +2761 moderator

Neres komt er wel, concurrentie is juist goed en als Ten Hag vind dat hij meer uit zijn spel moet halen is dat alleen maar positief bedoeld natuurlijk. Het is een mooie uitdaging van Neres en wie weet pakt dit later goed uit voor ons. Hij kan alvast oefenen te Feyenoord zondag :-)

26-10-2018 15:25

trainerdv +2

Het team lijkt net iets beter, net iets gebalanceerder zonder Neres dan met Neres, maar veel scheelt het niet. Vorig seizoen ondenkbaar, maar nu, als je een aanval met Ziyech, Dolberg en Tadic kan opstellen, is het niet vreemd dat hij af en toe op de bank zal starten.

26-10-2018 15:24

AjaxPassion +3899

Met Donny die in de nek van Dolberg hangt en Ziyech in een vrije rol gebalanceerder dan met Neres op rechts en Ziyech in de Donny rol? Mmm okey. Ik denk dat het elkaar zéér weinig ontloopt.

26-10-2018 15:44

Web +178830

Dit is een genuanceerde reactie, zo hoort het.
Wij zullen het ook nooit eens zijn, maar wat respectvoller zou mooi zijn

26-10-2018 16:05

Tijndw +0

Ik zie liever Ziyech op het middenveld en neres rechtsbuiten

26-10-2018 15:16

PetrusKeizer +10739

ik zie geen spits in tadic. moet van de zijkant komen of in n vrije rol.

26-10-2018 15:08

Ozymandias +159568

Wanneer Tadic in de spits speelt heeft hij een vrije rol.

26-10-2018 15:16

Ozymandias +159568

Tja, dat de rendament van Neres omlaag is gegaan komt natuurlijk vooral doordat hij geen vaste basisplaats op rechtsbuiten heeft. Ik begrijp waarom Ten Hag voor Ziyech als rechtsbuiten kiest maar Neres heeft nog niet vaak genoeg als linksbuiten of '10' gespeeld om daar hetzelfde rendament te krijgen. Ik hoop dat Neres snel weer (ten koste van Vd Beek) een vaste basisplaats krijgt en volgend seizoen (wanneer Ziyech is vertrokken) kan hij dan weer vast op rechtsbuiten komen te spelen.

26-10-2018 15:06

Web +178830

Zoals gewoonlijk geef jij weer een normale reactie
Ook ik vind Neres een goede speler, maar snap ook dat hij Ziyech minder graag op het middenveld ziet.
Ik zie Ziyech niet graag naast Frenkie spelen, Ziyech heeft heel veel balverlies als hij onder druk komt, wil zijn acties maken. Moet Frenkie heel veel achter uit
Frenkie rendeert veel beter met Blind of Schone naast zich, zij maken zich onder geschikt aan Frenkie, zal Ziyech nooit doen.
En vooral als je ook nog eens met Donny daar naast speelt

26-10-2018 15:13

AjaxPassion +3899

Wat heb je nou weer voor een warrig lulverhaal Web?

Donny staat gewoon wissel als Neres erin staat en Blind staat gewoon achter/naast Frenkie. Frenkie kan dan afhankelijk van de situatie als LAM of LVM spelen. Zo dus:

-----------------Ziyech
Frenkie--------------
-------------Blind

26-10-2018 15:21

Ozymandias +159568

Ziyech doet het als hangende rechtsbuiten veel beter dan vorige seizoenen als half. De balverlies die Ziyech als middenvelder leidt is op het hoogste niveau funest. Als rechtsbuiten maakt dat veel minder uit en daardoor kan Ziyech zelfs meer risico in zijn spel leggen. Wat ongelofelijk goed uitpakt. Ziyech is (in mijn ogen) momenteel duidelijk de beste optie voor op rechtsbuiten.

26-10-2018 15:23

AjaxPassion +3899

Ziyech leed vorig seizoen inderdaad veel balverlies, maar dat kwam ook absoluut door zijn mindere vorm en het gehele matige seizoen en lagere niveau van het team vorig jaar van Ajax.

Daarnaast heb je daarvoor Blind en Frenkie (kan heel makkelijk als VM worden opgesteld) die achter hem zullen staan als de situatie daarom vraagt. Ook maakt Ziyech énorm veel meters, zet geweldig druk (zeg maar het beste van heel het team) en verdedigt goed mee terug als middenvelder. Daarbij heb je nog altijd Neres die dit dan mee op kan pakken en een 4 mans verdediging erachter staan.

Misschien is Ziyech een betere optie op rechtsbuiten, dat kan (hij moet ook altijd spelen), maar dat is het hele punt niet. Het tandem Neres-Ziyech is beter dan het tandem Ziyech-vd Beek. Dát is het punt.

26-10-2018 15:36

Web +178830

Dit middenveld speelt toch goed, hoe zo warrig
Jij bent een plekje aan het zoeken,
Frenkie heeft baat bij spelers die in de positie blijven lopen.
En zal veel meer moeten schakelen met Ziyech naast hem.
Respecteer gewoon eens dat het soms anders is?
Ik ben ook een fan van Neres

Morgen kan het weer anders zijn, hij heeft gewoon heel veel mogelijkheden

26-10-2018 15:30

AjaxCitizen +2166

Schöne leed anders ook redelijk wat balverlies tegen Benfica. Wat is dan de reden om hem met Frenkie de Jong te laten spelen, als Frenkie door Schöne's balverlies ook achteruit moet lopen?

26-10-2018 15:23

Ozymandias +159568

Schöne is juist bijna elke wedstrijd de middenvelder met het minste balverlies. Natuurlijk verliest ook hij wel eens dom de bal maar bij Ziyech was dat wel degelijk een stuk vaker. De huidige rol van Ziyech is op zijn lijf geschreven en het zou zonde zijn om hem weer op het middenveld te zetten.

26-10-2018 15:25

AjaxCitizen +2166

Minste balverlies? Heb je wel tegen Benfica gezien hoe vaak hij onder druk de bal verloor? Het gaat allemaal te snel op het hoogste niveau.

Ziyech is bij balverlies nog in staat om de bal weer proberen terug te veroveren. Schöne niet. Daar heeft hij het loopvermogen niet meer voor.

26-10-2018 15:27

Ozymandias +159568

Schöne had tegen Benfica van alle spelers op het veld het minste balverlies. Hij had ook de hoogste passaccuracy. Dat kan je op de website van de UEFA nakijken.

26-10-2018 15:28

AjaxCitizen +2166

Ik zie nergens staan dat hij het minste balverlies leed. Alleen dat hij het hoogste percentage passaccuracy had. Dat staat niet gelijk aan minste balverlies, want balverlies kan je ook lijden tijdens een dribbel of aanname. In de wedstrijd zag je dat hij op dit gebied redelijk wat balverlies leed, nadat spelers van Benfica hem onder druk hadden gezet.

Daarnaast waren 44 van de 78 passes die Schöne verstuurde naar De Ligt of Blind. Dit zijn voornamelijk passjes breed of terug. Dat zijn passnauwkeurigheid hoog is, wil dus niet veel zeggen.

26-10-2018 15:36

Ozymandias +159568

Op de UEFA website staat de passingsaccuracy. Het balverlies werd aan het einde van de wedstrijd bij de statistieken van de spelers laten zien.

26-10-2018 15:38

AjaxCitizen +2166

"Schöne had tegen Benfica van alle spelers op het veld het minste balverlies. Hij had ook de hoogste passaccuracy. Dat kan je op de website van de UEFA nakijken."

Dus eerst claim je dat het balverlies van de spelers op de website van de UEFA is na te kijken, maar nu was het alleen maar te zien aan het einde van de wedstrijd?

26-10-2018 15:51

Web +178830

De kop boven dit artikel is heel kwalijk AS.
Zo heeft Ten Hag het helemaal niet gezegd

26-10-2018 15:05

Web +178830

Het was toch veel genuanceerder, hij gag zelfs aan dat Neres een van de besten was tegen Bayern, als je de persconferentie niet gezien heb, lijkt het of Ten Hag Neres liet vallen, totaal niet aan de orde

De kop zou in mijn ogen moeten
Rendement Ziyech groter dan Neres op rechts.
En dat je daar over dicuseert prima, daar is een forum voor

Maar waarom zo Ten Hag door het slijm halen hier? Kan morgen weer anders zijn
Dat ze mij door het slijm, ben ik hier wel gewend, moet iedereen zelf weten.
Gaat er om hoe je in het leven staat, daar heb ik te veel voor meegemaakt, doet mij niets.

26-10-2018 15:20

Web +178830

Ziyech zijn rendement is hoger op rechts dan Neres

26-10-2018 15:23

AjaxPassion +3899

In totaal 17/18: 38 15 14 3 - - 2.918'
In totaal 17/18: 39 9 18 5 - - 3.523'

Leuk geprobeerd Web, maar het véél representatievere vorig seizoen, toen ze allebei op hun beste posities speelden, zegt toch echt wat anders.

Neres in 2914 minuten 15 goals en 14 assists
Ziyech in 3523 minuten 9 goals en 18 assists

26-10-2018 15:29

Web +178830

VIND TEN HAG
Lezen, hoe ik op gras reageer.

Ten Hag kijkt wat het beste is voor het team, jij en ik kijken per positie, hij wil gewoon liever Ziyech niet op het middenveld.

26-10-2018 15:35

AjaxPassion +3899

RUSTIG Web. Hoe moet ik dat trouwens in hemelsnaam uit jouw reactie halen?

26-10-2018 15:37

Web +178830

Misschien eens niet zo snel op mij reageren, je haren staan al recht op als ik een mening geef
Maar ik ben uiters rustig, zit daar niet over in.

26-10-2018 16:26

AjaxPassion +3899

Haha, het spreekwoord 'de pot verwijt de ketel' is wel heel toepasselijk voor jou vandaag Web.

Wat bedoel je met 'niet zo snel op mij reageren'? Ik reageerde op jouw bewering: "Ziyech zijn rendement is hoger op rechts dan Neres"

26-10-2018 16:31

Mikey Stormram +1932

Op links begint ie wel steeds beter spelen. Lekker acties buitenom, en dan een voorzet. Of juist tussen de linies een actie maken in de kleine ruimte. Deed ie tegen Bayern ook goed. Ik denk ook dat het niet boeit wie linksvoor, rechtsvoor of op 10 staat, want Ziyech, Tadic en Neres lopen toch allemaal kriskras door mekaar heen. Dat vind ik eigenlijk wel een prachtig aanvalstrio en dan loopt Dolberg er ook nog bij.

26-10-2018 15:03

Web +178830

Ten Hag gaf zelfs aan dat Neres een van de beteren was tegen Bayern.
Het lijkt hier wel dat Ten Hag het helemaal niet ziet ztitten in hem, totaal niet waar

26-10-2018 15:07

Ajax1zalzegevieren +1

Het seizoen is nog lang. Alleen maar goed dat Ajax zoveel luxe heeft. Hopelijk managed Erik Ten H dit goed. Neres lijkt me niet een speler die vervelend gaat doen en voor onrust zorgt. Lijkt me handig dat hij Neres desondanks zoveel mogelijk minuten geeft waardoor Tadic en Zyech ontlast worden fysiek en Neres ritme behoudt...

26-10-2018 14:58

AjaxCitizen +2166

Als er iemand in de selectie is met rendement, dan is het Neres wel. Snap totaal niet waarom die jongen ernaast zit. Zet hem gewoon op zijn beste plek, de rechtsbuiten positie.

Maar zal wel niet gebeuren, aangezien Schöne per se een plek op het middenveld moet krijgen en Donny ook een plek lijkt te krijgen in de basis na gezeur in de media van zijn zaakwaarnemer.

26-10-2018 14:54

AjaxPassion +3899

Beetje preken voor de eigen parochie dit van ten Hag.

Tadic - Dolberg - Neres
Frenkie - Ziyech
Blind
Nico - Wöber - de Ligt - Mazraoui

En dan heb je met Schöne, vd Beek en Hunelaar nog 3 spelers die ook écht basiswaardig zijn maar afvallen omdat ze niet bij de sterkste opstelling zitten.

26-10-2018 14:53

PetrusKeizer +10739

zal ik wel weer zijn maar ik heb nu al vele malen gezien hoe Neres en KJH klikken in t veld, dus als KJH speel moet Neres hoe dan ook spelen. We moeten ons vooral niet blindstaren op tactiek.Veel belangijker is spelers die met elkaar klikken.

26-10-2018 14:53

AjaxPassion +3899

Ja, want Dolberg en Neres zullen vast niet klikken...

26-10-2018 14:54

PetrusKeizer +10739

o kan best zijn, is me alleen niet opgevallen. bij kjh en Neres duidelijk (er)

26-10-2018 15:10

Aquanovio +0

Erik ten Hag, dan moet je Neres wel opstellen en dan als vleugelaanvaller en niet als middenvelder.

26-10-2018 14:52

Web +178830

Ajax is doodziek, wij spelen de sterren van de hemel.
Maar de trainer word hier door het slijk gehaald, ongelooflijk
Omdat hij vind dat Ziyech meer rendement heeft op rechts, waar gaat het om?
Je kunt het er niet mee eens zijn, natuurlijk.
Maar maak het niet zo groot, morgen kan het weer anders zijn.

26-10-2018 14:48

Bjorn +12725

Ik denk dat we allemaal veel momenten van Neres voor de geest kunnen halen dit seizoen waarin hij super belangrijk was voor Ajax. Zijn rendement is over het algemeen gewoon goed.

Maar ik kan ook veel momenten voor de geest halen waarin hij zijn acties keer op keer te ver doorvoert, het overzicht niet bewaard of niet snel genoeg een keuze maakt waardoor een potentiele kans verloren gaat.

Ik ben het dus deels best eens met deze opmerking van Ten Hag. Neemt niet weg dat ook Donny veel kansen mist en vaak de rust nog niet kan bewaren in de 16. Maar Donny moest ook beloond worden na veel potjes op de bank te hebben gezeten. Het is lastig.

26-10-2018 14:47

AjaxCitizen +2166

Hoezo moet je beloond worden na veel potjes op de bank? Laten we Lamprou dan ook maar een kans op doel geven. Of Schuurs i.p.v. De Ligt. Een basisplaats hoor je gewoon te verdienen.

Neres is een belangrijke speler met dreiging, diepgang, creativiteit, scorend vermogen en overzicht. Op de rechtsbuiten is hij uitstekend, maar wordt opeens als linksbuiten of als 10 opgesteld. Dat is niet zijn natuurlijke positie, dus dan moet je ook niet verwachten dat zijn rendement hoog zal zijn.

26-10-2018 15:05

Bjorn +12725

Niet per se omdat hij op de bank gezeten heeft, maar Donny presteerde prima en de roep om Donny was redelijk groot, ook vanuit de media. Toen kwam zijn zaakwaarnemer er ook nog eens doorheen fietsen. Tegelijkertijd moet je 16 man tevreden houden, is niet altijd makkelijk.

26-10-2018 18:17

AjaxCitizen +2166

Ja. Laten we vooral door druk vanuit de media en de zaakwaarnemer van Donny hem maar belonen met een basisplaats. We zijn namelijk geen voetbalclub, maar een liefdadigheidsinstelling..

Hij presteerde prima als invaller. Maar sinds hij in de basis staat, is hij vrij onzichtbaar en mist hij in twee CL duels grote kansen. In mijn ogen heeft hij hierdoor zijn kans niet gepakt en hoort Neres boven hem te worden gekozen. Die was tegen Bayern al sterk en brengt tegen Benfica in 5 minuten hetgeen wat Ajax miste. Het is gewoon absurd dat Neres wordt geslachtofferd ten faveure van Donny. Zeker met het excuus dat het rendement van hem omhoog moet, terwijl hij al een tijdje niet op zijn natuurlijke positie wordt opgesteld.

En leuk dat we spelers een basisplaats gaan gunnen omdat ze zo ontevreden zijn over speeltijd, maar zo werkt het niet. Je moet de basis niet veranderen door druk vanuit de media, een zaakwaarnemer etc. maar gewoon kiezen voor de sterkste opstelling. Daar hoort een Neres eerder tussen dan Donny.

26-10-2018 19:05

Marcw1972 +16782

Donny moest helemaal niet beloond worden na wat potjes op de bank. Hij moet gewoon zijn kans pakken, zijn voeten laten spreken en dan kan hij beloond worden.

26-10-2018 15:07

Desh +45

Neres komt het beste tot zijn recht op de rechterflank. Dat heeft hij dacht ik zo al bewezen. Jij wil graag experimenteren met Neres op links, achter de spits en shit. Ok, toegegeven tegen Vitesse was dat een meesterzet, maar sindsdien werkt wat jij wil gewoon niet. Stop daarmee en laat Neres op rechts spelen!!!!

26-10-2018 14:47

RuffRhythim +24837

Zolang ik Ajax goed spel zie spelen en zie winnen op de manier zoals ik ze het liefst zie spelen zal het mij echt serieus een worst wezen wie er in het veld staan hoor.
Ze winnen, dus schijnbaar staan de meeste spelers wel op hun goede plek, met hier en daar wellicht een uitzondering waar we onze bedenkingen bij hebben (oh the drama...)
Want Godallemachtig zeg...hoe erg is dat nou helemaal als er gewonnen wordt, op de hierboven omschreven wijze?

Neres geen basis? Gezeik ! Want die MOET spelen (maar ten koste van wie eigenlijk dan?)
vdBeek geen basis? Gezeik ! Want die MOET spelen (maar ten koste van wie eigenlijk dan?)
Wober geen basis? Gezeik ! Want die MOET spelen (maar ten koste van wie eigenlijk dan?)

Ja....dat kan dus niet allemaal he? Je kan er maar 11 opstellen, dus....
Wie precies hier snapt dat niet zo goed?

26-10-2018 14:45

Gewoon Gijs +18436

Helemaal eens. Maar om nou 1 speler publiekelijk zo te kijk te zetten. Maar goed dat komt vooral door de kop boven het artikel. In het hele artikel zie je dat er gewoon een open gesprek was. En misschien was Ten Hag iets te loslippig. Maar transparantie is juist prettig voor ons vind ik.

26-10-2018 14:52

Bijgoochem +191

Vind het altijd wel mooi hoe hij zijn tactische keuzes uitlegt. Op zich is er niets mis mee om te zeggen dat Neres meer rendement moet halen om een vaste basisplaats af te dwingen.

26-10-2018 15:08

Inhartennieren +665

Tja, dit was eerlijk gezegd niet het sterkste punt van Ten Hag in deze persconferentie.
Hij doet het steeds beter, alleen vraag ik me nog steeds af waarom hij zoveel praat.
Hou het gewoon nog beknopter, en zeg niet meer dan er echt aan je gevraagd wordt.

26-10-2018 14:44

PetrusKeizer +10739

ga t allemaal lekker breed uitmeten tijdens n persconferentie. Neres moet dit en Neres moet dat. Pal na beslissende actie Neres in 4 minuten die hem restten in invalbeurt. hoe krijg je t voor mekaar, HAG. Begon net flink bij te draaien, maar je hebt t, niet voor de eerste keer, verpest, HAG.

26-10-2018 14:40

Terranova +464

Fucking hell zeg. Je verneukt de speler met het hoogste rendement van de eredivisie door hem niet op z'n eigen plek te laten spelen(als hij überhaupt speelt) en dan nog klagen dat hij geen rendement heeft.

26-10-2018 14:38

Gewoon Gijs +18436

Fans willen zien dat ten Hag meer rendement uit Neres haalt

26-10-2018 14:35

Desh +45

Meesterlijk!!

26-10-2018 14:48

Gewoon Gijs +18436

Ook makkelijk scoren. Ten Hag geeft ook aan dat het een luxe probleem is. En ja, de winnende trainer heeft altijd gelijk.

26-10-2018 14:57

Gewoon Gijs +18436

Dan moet je Neres op een andere positie zetten Erik... En sowieso niet op de bank :(

26-10-2018 14:34

Barric +771

Ten Hag laat Ajax attractief en goed voetballen (heeft ie natuurlijk ook de spelers voor) maar hier ben ik 't niet met hem eens en vind 't ook een beetje een lulverhaal.
Neres zorgt voor meer gevaar en meer diepte in het spel dan Ziyech vanaf de vleugel. Aan Ziyech heb je veel meer vanaf het middenveld waar ie de ruimte heeft en met steekpassjes kan strooien. Tegen Benfica werd 't een pingeldoos die zich continu vastliep en/of balverlies leed.
En Ten Hag kan mij niet vertellen dat 't rendement van Van de Beek nou zo hoog is. Voortaan gewoon Neres opstellen die altijd dreiging heeft en voor dreiging zorgt!!

26-10-2018 14:31

Bijgoochem +191

Ziyech liep zich vast omdat er elke keer dubbele rugdekking werd gegeven als hij de bal kreeg. Die gasten hadden 2 opdrachten meegekregen, eentje om de bal te onderscheppen als onze backs werden aangespeeld en de andere om met z'n allen op Ziyech te knallen als hij de bal kreeg.

26-10-2018 15:10

carlo30 +115

ik denk dat ten hag nog veel potentie heeft terwijl hij al zoveel gegroeit is in zijn rol.

26-10-2018 14:10

Web +178830

Wat een goede persconferentie van Ten Hag, zo duidelijk, iedereen weet waar hij aan toe is
Geeft ook gewoon aan dat Neres zijn beste positie rechts is, maar dat Ziyech meer rendement heeft.
Hoe als hij Witschge ziet niet als trainer, maar tussen de groep in, zijn analisie van de eerste minuten tegen Benfica, het vertrouwen wat hij uit spreekt naar Onana, respect voor Feyenoord niet mee gaan ( wat de journalisten zo graag horen ) dat Ajax maar zo even wint.

26-10-2018 14:03

AjaxPassion +3899

Haha, jij kruipt er wel héél diep in zeg...

26-10-2018 14:10

Web +178830

Dat is jou mening.
Ik vind het een top trainer, kijk eens hoe hij praat over de rest verdediging, hoe hij de ploeg het veld in stuurt, de manier van pressing spelen, de uitleg waarom hij niet voor Neres kiest. Ik denk dat iedere speler precies weet waar hij aan toe is. Ook de mindere spelers, gaat hij veel beter mee om, noem even Tete, Bazoer, Riedewald enz die voelde dat ze er niet bij horen toen, doet Ten Hag veel beter.

Maar ik weet ok dat hij bij heel veel mensen weinig tot geen krediet heeft, ook al laat hij Ajax swingen. Ook al wind hij de CL zijn er nog mensen die hem niet pruimen. Ik kan zo de namen op noemen hier.

26-10-2018 14:20

AjaxPassion +3899

Prima dat je het een goede trainer vindt, maar je hoeft het er niet zo dik op te leggen. Met het aflebberen van EtH ga je geen mensen overtuigen, maar met sterke argumenten en onderbouwingen daarentegen...

M.b.t. tot Tete en co. is ook gewoon weer een simpele aanname. Bazoer bijv. wilden ze voor het tijdperk Bosz al verkopen.

26-10-2018 14:41

Bijgoochem +191

Web legt toch elke keer duidelijk uit waarom hij Ten Hag zo goed vindt? Dat denigrerende gelul de hele tijd over in z'n kont kruipen en aflebberen slaat nergens op.

26-10-2018 15:17

AjaxPassion +3899

Hij legt het er enorm dik op, als jij dat niet ziet prima, maar dan ken jij Web nog niet zo goed wss.

Verder sluit ik me helemaal aan bij de reactie van gras hieronder.

26-10-2018 15:23

Web +178830

Jij hebt het vanaf het begin niet op Ten Hag, jouw posten waren altijd goed, maar sinds dit jaar doe je NIETS anders dan op de man spelen
Zou je sieren als je eens je menig bij stelt, niet dat hij mij wat uitmaakte hoor, je doet maar.
Ik hoop dat je niet vergeet te genieten van dit Ajax, want als wij volgend jaar een leegloop krijgen kan het niet meer.
De spelers ontwikkelen zich gigantisch onder deze trainer.

26-10-2018 14:29

AjaxPassion +3899

"Ik hoop dat je niet vergeet te genieten van dit Ajax, want als wij volgend jaar een leegloop krijgen kan het niet meer."
Hiermee heb je een goed punt Web!

Maar verder is het ook gewoon weer de pot verwijt de ketel. Of trouwens, jouw haat jegens Bosz is anders nog wel van een andere orde...

26-10-2018 14:38

AjaxPassion +3899

Nou volgens mij komt hij er ook nog wel eens uit hoor, om EtH van top tot teen te wassen. Met zijn tong welteverstaan...

26-10-2018 14:35

trodat4030 +97174

Na het douchen smeert Web zich elke ochtend in met 3 flesjes glijmiddel (het liefst die tintelende ;)), neemt een aanloop en floep, glibber en glij, met kop en schouders is ie ‘binnen’...

Sorry, kon t niet laten, hahaha!

26-10-2018 14:28

AjaxPassion +3899

Haha goeie verbeelding wel ;P

26-10-2018 14:35

trodat4030 +97174

Ooit schrijf ik nog eens een best-seller in het fantasy-genre :p

26-10-2018 18:45

Web +178830

wat ben jij toch een zielige persoon
Jullie hebben elkaar gevonden
Jammer dat je inhoudelijk zoals gewoon niets te brengen hebt
O ja Donny was goed in de b junioren

26-10-2018 14:43

AjaxPassion +3899

Haha Webbie, het was maar een geintje...

26-10-2018 14:56

trodat4030 +97174

Och och, arme Webje toch.. Heb je dat laatste zinnetje nou echt nodig? Kijk nou eens goed naar je eerste zinnetje en daarna naar de laatste en zoek het woord ‘hypocriet’ eens op.. Dahaag Webje!

26-10-2018 18:42
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.