Miedema hekelt spelers en supporters: 'Fans en spelers fokken elkaar ontegenzeggelijk op'

door Timo Suur 68

Bron Algemeen Dagblad

Miedema hekelt spelers en supporters: 'Fans en spelers fokken elkaar ontegenzeggelijk op'

door Timo Suur 68

Bron Algemeen Dagblad

Laatst geüpdatet

Vivianne Miedema stoort zich aan het gedrag van de meeste spelers op het voetbalveld. Dat schrijft de voetbalster in haar column in het Algemeen Dagblad. Er is veel kritiek op het gedrag van de spelers van Ajax en PSV tijdens de bekerfinale en Miedema sluit zich hierbij aan.

'Negentig procent van de spelers die zondag op het veld stonden tijdens Ajax - PSV voldeden niet bepaald aan hun voorbeeldfunctie', zo begint de columniste. Ze vindt het vreselijk om te kijken naar voetballers die alleen maar gaan liggen en klagen bij de scheidsrechter. 'Ik kijk heel graag naar voetbal, maar het komt voor dat ik letterlijk de televisie uitzet als spelers en soms complete teams zich misdragen.' Miedema is van mening dat het allemaal wel wat minder opgefokt mag op het veld en dan is er ook minder agressie op de tribunes. 'Mensen die aanstekers en bier gooien, stoppen daar niet prompt mee als spelers zich voorbeeldig gedragen. Maar fans en spelers fokken elkaar ontegenzeggelijk op.'

'Gezien de maatschappelijke discussie over het gedrag van supporters in de stadions én de agressiviteit op het veld is het een goed moment om het probleem op te lossen', vervolgt de voetbalster. Ze wil dat er harder wordt opgetreden door spelers te straffen. 'Spelers leren alleen als ze geschorst worden. Ik heb het over alle manieren van fair play. Niet alleen rollebollen, maar bijvoorbeeld ook tijdrekken. Het verziekt gewoon het voetbal. Pak ook trainers aan die constant aan het zeuren zijn bij de vierde official. Verander de cultuur. Meer kaarten, meer schorsingen. Dat is de oplossing.'

'Voetbal is veel te mooi om op deze manier verziekt te worden'

Miedema vindt dat een opstootje wel bij het voetbal hoort, maar dat het op deze manier echt niet verder kan. 'Als dat bijvoorbeeld één keer tijdens een Klassieker gebeurt, hoeven we niet direct in paniek te raken', schrijft ze. 'Maar nu slaan we wel echt door. We hebben natuurlijk vaak gezegd dat Zuid-Amerikaanse spelers met hun zogenoemde grinta iets toevoegen aan het Nederlandse voetbal. Dat is ook nog steeds zo. Je mag, als het om de duels gaat, zeker op het randje spelen.' Ze denkt dat het belangrijk is om iedereen op één lijn te krijgen. 'Iemand een kaart aannaaien? Hup, zelf geschorst worden. Dan houdt het echt vanzelf op, hoor. Laten we het hopen. Voetbal is veel te mooi om op deze manier verziekt te worden.'

Lees meer over:
Plaats reactie

mokumnorth82 +2362

Wie is hij nou weer?

05-05-2023 16:06

Balgevoel +31023

Haha, dit is er zo één die in haar vrije tijd ritueel Ajax-shirts verbrandt of als toiletpapier gebruikt: halve Feyenoord-hoolie, deze. Tuurlijk heeft ze gelijk, maar inmiddels is dit een zó uitgekauwd onderwerp dat zelfs babyvogeltjes het zonder problemen naar binnen kunnen werken. En doorrr, verzin eens wat nieuws.

05-05-2023 12:20

pietvanvliet +4438

Kom eens van je moral high horse, Vivianne. Straks val je.

Dit is een beetje makkelijk roeptoeteren. Want je kunt dan net zo goed zeggen dat het aan de scheidsrechters ligt omdat ze 'alle' wedstrijden maar uit de hand laten lopen bij gebrek aan ruggengraat.

Geen idee hoe terecht dat trouwens zou zijn, want ik kan wel denken dat scheidsrechters vroeger beter waren, het wil niet zeggen dat zo'n mafklapper van een Neymar ophoudt met zes kilometer uitrollen als Collina de wedstrijd fluit.

04-05-2023 22:34

Danielson +50622

Voetbal is veel te mooi...
Aldus Miedema.
Neem niet aan dat ze het dan over vrouwenvoetbal heeft.

04-05-2023 20:37

Helmond0492Ajax +901

Als ze eerlijk is, dan zal ze dit toegeven.

05-05-2023 09:35

Heimwee +6766

Zij heeft gewoon gelijk, er is zoveel haat van en naar supporters van de tegenstander. Dit is echt niet normaal meer. In begin jaren tachtig kocht ik als Ajax supporter een kaartje bij het Phillips stadion om gewoon tussen psv supporters Ajax aan te moedigen. Ik raad je dat nu af als je leven je lief is. Dit is de teloorgang van de normen en waarden die er wel eens waren. Let trouwens ook eens op de reacties van zogenaamde supporters op haar uitspraak.

04-05-2023 18:17

JordyAjacied +19378

Maar de eigenlijke vraag van de dag is, kan Miedema ook koken?

04-05-2023 15:18

grensjager +704

Ze moeten iig de ketting inkorten zodat ze niet meer bij de computer kan!!

04-05-2023 15:59

Drukwerk1968 +7112

Vivian die tegen het wk in quatar was maar wel haar salaris krijgt van Emirates. Hoe serieus moet je haar dan nemen?

04-05-2023 13:52

RPolletje +5237

Die smerige kakkerlak moet haar lelijke bek houden.

04-05-2023 13:43

Drukwerk1968 +7112

Doe eens normaal puber

04-05-2023 13:50

TontoKarnaggel +42547

Oooh jeetje, een fanatieke feyenoordfan die in een rotterdams blaadje gaat vertellen hoe irritant Ajaxspelers zijn.
Ik ga dit heel serieus nemen......

04-05-2023 13:19

musicradio +3893

laat ze maar in engeland kijken

04-05-2023 15:30

Simpelishetmoeilijkst +25385

Iet zo ingewikkeld. Ajax zijde moet je het met de voeten laten zie, gewoon door je opponent Vsn het veld te spelen mrt het typische Ajax-spelletje, aanvallend, gebaseerd op techniek.

04-05-2023 13:02

AFCAMM +11392

Ah, de 637e persoon die doorheeft dat dit op het moment een populaire mening is en even meesurft op de golf..

Ik ben het er op zich best mee eens, maar ik ben benieuwd waar al deze dames en heren zijn en of we ze weer horen als andere clubs zich constant schuldig maken aan andere vormen van spelbederf. Of noemen we het dan weer een strijdersmentaiteit?

04-05-2023 12:58

MichelAngelo66 +22289

Ik vond het ook cabaret, maar inmiddels kunnen me Ajacieden in het veld niet genoeg treiteren en zuigen. Al was het maar om al die meelopers, analisten en zichzelf journalist noemende zeikerds, die je normaal hierover nooit hoorde.

04-05-2023 14:55

Delaney +14848

Ik begrijp dat er hier geprobeerd word om dagelijks nieuwe artikelen te plaatsen, maar ik denk dat niemand van ons hier 4 dagen na de bekerfinale steeds meerdere columns van bepaalde 'analisten' wilt zien over steeds hetzelfde onderwerp.
Ondertussen weten wij het wel namelijk.

04-05-2023 12:41

Ajax14AMS +25205

Tijdrekken en rollebollen onmogelijk maken, hoe irritant het ook kan zijn als het tegen je gebeurd, haalt naar mijn mening de charme van voetbal een beetje weg.

Met de VAR is er al wat van verloren gegaan omdat het spel steeds stil ligt. Als we het straks ook al niet meer over een irritante speler van de tegenpartij kunnen hebben dan zou ik dat heel erg jammer vinden.

Een Feyenoord-fan die een hekel heeft aan Antony en een Ajax-fan die Lozano verschrikkelijk vond. Dat is toch juist prachtig?
Zolang het maar niet resulteert in het gooien van aanstekers of andere voorwerpen, want deze kunnen iemand fysiek pijn doen. Dat moet stoppen.

04-05-2023 12:12

UwSchipper +5684

Er gaat meer tijd verloren met rollebollen en tijdrekken dan met de VAR.

04-05-2023 17:10

Ajax14AMS +25205

Klopt maar dat hoort er wel een beetje bij die ergernis over de tegenstander.

Ook het kunnen napraten over een eventuele k*t beslissing van de scheidsrechter hoort een beetje bij het voetbal.

Hoe mooi is het dat een random Spaanse club als Getafe straks degradeert en wij dat allemaal fantastisch vinden puur door die ene keer?

05-05-2023 13:50

Bc te P +22130

Zeiktopic 31

04-05-2023 12:03

RoelH +193

ze heeft wel een punt hoor, het voetbal ziet er ook niet meer uit, als ze blazen liggen ze al op de grond en dat ziet die var toch ook, stil leggen die wedstrijd nakijken en een gele kaart geven en net zo lang tot dat het een beetje er uit is dit gedrag en niet alleen in Nederland maar heel Europa, dat gejank en dat zo genaamde emotie doe je maar lekker thuis, je betaald een gods vermogen voor een kaartje en dan krijg je dit te zien echt een schande.

04-05-2023 11:53

Red Devil +3604

Helemaal gelijk.

04-05-2023 11:40

Oxxer +164957 moderator

Dames voetbal is een hele andere sport, Miedema , Stenler en Aletha aub ver weg blijven van herenvoetbal. Publiek is totaal niet vergelijkbaar, bij damesvoetbal zijn toeschouwers vooral kleine meisjes en mannen die vroeger bij gym altijd als laatste werden gekozen bij partijen

@Red Feather +54000 thumbs up

04-05-2023 11:38

Bc te P +22130

Haha, tis echt zoals jij t zegt

04-05-2023 12:03

Oxxer +164957 moderator

Ja toch, ik heb afgelopen zondag de slotfase gezien van dames Ajax vs FC Twente, ik weet niet waar ik naar keek het leek niet eens op voetbal. Dafne Koster de vd Sar van de damesafdeling zsm wegwezen, Ajax heeft het hoogste budget maar is slechts 1 x kampioen geworden, schandalig, de damescoach die er nu is meteen eruit gooien, het lijkt op 2 x 45 min veldomploegen, zij kan er helemaal niks van, stop dat geld in de jeugd of Ajax 1

04-05-2023 12:10

Bc te P +22130

Ik heb ook zitten kijken, twente voetbalt tenminste nog een beetje, maar t stelt allemaal teleur na 10 jaar eredivisie ... die Grant is bv al te dik voor profvoetbal, met alle respect

04-05-2023 12:15

Oxxer +164957 moderator

Grant is niet te dik, jij bedoelt zij is Moby Dick.

04-05-2023 12:17

Drukwerk1968 +7112

Oxxer, het mannen voetbal was in het begin ook niets. Nu vaak ook niet. Je doet erg minachtend.

04-05-2023 13:53

Oxxer +164957 moderator

En jij bent lid van de vervelende AS Moraal Politie, ik bepaal zelf wat ik vind, denk en schrijf, geen zin in jouw geleuter, ik reageer niet op jouw dan hoef jij ook niet op mij te reageren, toedels.

04-05-2023 13:57

Drukwerk1968 +7112

Ach, jochie toch

04-05-2023 14:15

Drukwerk1968 +7112

Reageer dan ook niet meer. Fijne dag.

04-05-2023 15:17

Psychevore +21187

Ze heeft 100% gelijk.

De scheidsrechters blijven tot nu toe wel buiten schot, maar zij spelen natuurlijk ook een rol. Ze bestraffen te vaak duidelijke overtredingen niet, of verzuimen geel te geven waar dat wel zou moeten. Dat laatste in het bijzonder bij schwalbes, tijdrekken en spelbederf.

Er wordt in het voetbal te vaak en te veel gewaarschuwd voor geel, terwijl fucking iedereen de spelregels kent.

Ook enorm storend dat we allemaal weten dat vuurwerk in het stadion verboden, maar als er aan twee kanten van het stadion een pyro begint, dan wachten we gewoon even. Ook direct de wedstrijd stil leggen.

04-05-2023 11:20

Keizer +30267

Ik heb niks met het vrouwenvoetbal. Maar bij de wedstrijden die ik gezien heb gedroeg het publiek zich voorbeeldig en was de sfeer top. Ook zie je veel minder gejank bij de speelsters.

Bij de mannen begin het haantjesgedrag een beetje door te slaan. Testosteron tot de max. Over het publiek hoeven we het niet te hebben, een flinke snuif of een slok bier maken de meeste lui volkomen gestoord.

Is wel bijzonder om te zien dat het niet zo kan als bij de dames en we nu zelfs netten rond het veld nodig hebben.

04-05-2023 11:03

JanBiesbos +29271

Koekoek tis donderdag aub zeg…..

04-05-2023 10:25

Siemmie +2161

100% dat als een Sjoerd Mossou deze column had geschreven, dat de reacties veel positiever zijn.
Maar nee, nu is het een vrouw dus is het een zeikwijf die onzin lult.

04-05-2023 09:49

MichelAngelo66 +22289

Mossou is ook een zeikwijf… wat is je punt?

04-05-2023 10:41

slumpf +4583

Dat als Willem Vissers hetzelfde zegt de algemene tendens hier is, goede journalist met een goed verhaal. Nu het Miedema is, moet dat zeikwijf haar bek houden.
Veel mensen een hekel aan hun moeder en vader heeft altijd gelijk?

04-05-2023 10:47

Oxxer +164957 moderator

😂😂😂😂😂 heerlijke gecounterd Michele.

04-05-2023 11:45

401Middenweg401 +6057

't is mij vooral een probleem dat het een kakkerlak is. Liever geef je dat soort mensen geen podium. Een Willem in de krant en een Mario op tv dan is het wat mij betreft al eigenlijk weer veel teveel Rotterdam in de media.

04-05-2023 10:53

Momo +16233

Wat een zeikwijf zeg dit is de charme van het voetbal. Dat zij dat nooit mee zal maken is jammer want er kijkt geen hond naar die dames. Als ze dit niet leuk vindt gaat ze maar naar het theater.

04-05-2023 09:24

burwatti +14389

Het word ook wel een beetje vervelend, maar vooral vind ik het vervelend dat we dit ook doen tegen ploegen uit het rechter rijtje..

In top duels heb je misschien dat extra vleugje agressie nodig, hoewel het bij ons altijd meer fout lijkt te doen dan goed.
Spelers halen zichzelf volledig uit hun spel..

Elke keer een sprint van 50 meter naar die scheidsrechter, niet zo hè gek dat bijvoorbeeld een Davy Klaassen kramp had…

04-05-2023 09:23

ajaciedje90 +60457

Juffie Miedema wilt er ook graag nog wat over zeggen. Jezus Christus we zijn bijna een week verder en ik heb het idee dat afgelopen zondag oorlogsmisdaden begaan zijn.

04-05-2023 09:07

NickOoms +2609

O ja, typerend. Een Feyenoord-fan die in het AD wat over Ajax heeft te melden. What's new. Next!

04-05-2023 09:04

JaapStam +137665

Typisch Nederlands weer!!! Alsof dit alleen in Nederland gebeurt!!! Wat dacht je van; Spanje, Portugal, Frankrijk en Italië als eerste landen zich zo gedragen!!! Servië en Griekenland kunnen er ook wel bij!!!

Kortom; De mainstream media maakt het lekker groot zoals vanouds!!!

Vergat nog te melden dat er in Griekenland altijd tussen grote wedstrijd laserpen worden gebruikt!!! Ik dacht eraan, omdat er gisteren bij Voetbalzone ophef was rondom Mudryk tussen Arsenal - Chel$ea dat 1 Arsenal supporter zo'n laserp had gebruikt richting de Oekraïner!!! Wat ik heel vreemd vind, hier word een grote ophef van gemaakt terwijl er al jaren lang in Griekenland Misschien wel 30 a 50 laserpen worden gebruikt bijvoorbeeld bij een wedstrijd tussen Panathinaikos - Olympiakos Piraeus!!! Geen hond die daar over kraait in die Balkan regio's!!! Ik bedoel maar hoor!!! Het gaat in het westen bij ons echt nergens over 1 laserp apparaat!!! Lachwekkend!!! Ik keur het trouwens af hoor dat laserpen, dat daar niet van!!!

Maar waar gaat dit over joh!!! 😂🤣!!!

04-05-2023 08:49

Ricoteb +53178

Oké nu heeft zelfs een speelster die zelf alleen voor kinderen en huisvrouwen heeft gevoetbald haar plasje erover gedaan, denk dat de discussie wel klaar is toch? Niemand zegt wat nieuws, we weten dat het irritant en vervelend en kinderachtig gedrag is. We zijn inmiddels een halve week verder, er is niks ergs gebeurd, je maakt dat vervelende gedrag nu zoveel groter dan wat het was

04-05-2023 08:37

Juichtoon +32770

In het AD...de krant die nu al 50 jaar lang al het wangedrag van Fnoord fans en spelers in en rond de Kuip afschildert als sfeerverhogend en alles voor je club.
Zo weten we al een heel poosje dat heren als De Wolf en Fraser tegenstanders in de tunnel al schopten en verbaal intimideerden.

04-05-2023 08:35

EuforischeRealist +15633

Ja gaan we echt iedere onbenul zijn zegje laten doen over dit onderwerp?

04-05-2023 08:26

Altijdindestraat +40290

Voetbal is emotie, haal dat weg dan blijft er weinig over. Wat wil je dan allemaal theaterpubliek... en dan heb ik het niet over TBS gedrag. Er zit ook nog iets daartussen met gezonde emoties.

04-05-2023 08:18

MarcHogervorst +35303

Hoe lang gaan we hier nog over door zeg? Ajax leverde strijd, soms op het randje, in bepaalde situaties mag dat van me. Helemaal nu het met zeg mooi voetbal niet lukt en de club in de problemen is. Toch penalties eruit gesleept terwijl velen van te voren zeiden dat we er wel weer met 3-0 af zouden gaan. Het is een wedstrijd, dus er is strijd. Overigens helemaal geen spelers nodig, meestal ben ik helaas als fan, een stuk fanatieker dan de spelers. Die zitten dat te lachen na een verloren wedstrijd, terwijl ik de rest van de dag sacherijnig ben, op zijn minst.

04-05-2023 08:13

Altijdindestraat +40290

Moet zeggen dat ik kotsmisselijk was, vooral de eindeloze mazzel die psv tegen ons heeft.

04-05-2023 08:19

debetweter +10114

Ben ik de enige die vind dat voetbal een strijd moet zijn. Althans tijdens de wedSTRIJD.

Tijdens de bekerfinale was het to much, zeker gezien het voetbal zelf ver te zoeken was.. passie en liefde voor de sport en om te winnen mag best een beetje zichtbaar zijn. Echter tijdens de bekerwedstrijd was het totaal uit balans

04-05-2023 08:03

Duggoutdennis +6413

Niemand zal zeggen dat voetbal geen strijd moet zijn dus je bent alles behalve de enige natuurlijk... Maar zoals je zelf al zei was het tijdens de wedstrijd inderdaad te veel en als je slecht speelt kan je je beter focussen op de bal naar de juiste speler passen dan bij elk opstootje betrokken moeten zijn.. Dat lijkt soms meer het doel bij een enkeling!

04-05-2023 08:11

debetweter +10114

Helemaal mee eens!

04-05-2023 08:23

Dennish +3507

Moet dit wel wereldwijd gebeuren. Straks creëren we alleen maar schoothondjes die ten onder gaan aan het geweld van Getafe.

04-05-2023 08:02

PalFischerArmy +2620

De volgende in de rij die zich belangrijk genoeg vindt om er ook wat over te zeggen. Het is wachten tot er Kamervragen worden gesteld over het gedrag van de spelers tijdens deze wedstrijd.

04-05-2023 07:45
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.