Godts en Ajax vormen goede match: 'Hij is echt een speler voor zo’n club'

door Marco Bouwmeester 22

Bron Het Belang van Limburg

Godts en Ajax vormen goede match: 'Hij is echt een speler voor zo’n club'

door Marco Bouwmeester 22

Bron Het Belang van Limburg

Mika Godts krijgt complimenten van Hans Somers. De oud-trainer van Godts bij KRC Genk geeft aan dat hij Godts op dit moment ziet groeien als speler. Somers verwacht dat de Belgische buitenspeler bij Ajax de komende tijd een goede ontwikkeling zal blijven doormaken.

Bestel het nieuwe derde shirt van Ajax in de Ajaxshop!

Tijdens de afgelopen transferperiode ontstond er een buitenkans voor Godts. De Belg zag zijn directe concurrent Steven Bergwijn vertrekken naar Al-Ittihad. Ook Carlos Forbs vertrok op huurbasis bij Ajax en dus werd het jonge talent plots de eerste keuze op de linksbuitenpositie. Somers vertelt tegenover Het Belang van Limburg vertrouwen te hebben in de ontwikkeling van Godts. 'Hij heeft enorme stappen gezet.'

Toen Somers nog de oefenmeester van Godts was, zag hij ook verbeteringen voor de Belg. Dit had volgens hem te maken met zijn rendement. 'Zijn dribbels zijn geweldig. Daar maakt hij iedereen gek mee. We zijn toen met hem aan de slag gegaan om hem bij transitiemomenten beter te laten renderen. Als ik zie wat hij nu bij Ajax doet, is hij al gegroeid. Als ze hem er ergens nog beter in kunnen begeleiden, dan is het wel bij Ajax, zeker? Hij is echt een speler voor zo’n club.'

Nu Godts de eerste keuze is voor de linksbuitenpositie van Ajax, moet hij volgens zijn voormalige oefenmeester zelf de volgende stap maken in zijn ontwikkeling. Vorig seizoen kwam Godts zestien keer in actie namens de hoofdmacht van Ajax. 'Het is aan hem om nu ook de volgende te zetten. Ik heb daar best vertrouwen in. Een fitte Mika is een gesel voor elke verdediging', gelooft Somers.

Zelfkritische Godts

Eerder, in augustus, blikte Godts zelf vooruit op het nieuwe seizoen. Hij sprak toen over een nieuw hoofdstuk en gaf aan dat dit een belangrijk seizoen zou gaan worden voor zijn carrière. Ook was de jonge Belg kritisch op bepaalde aspecten van zijn eigen spel. 'Mijn spel moet ik koppelen aan goals en assists. Als ik nu terugkijk, denk ik dat mijn laatste pass beter moet. Dat weet ik zelf heel goed, maar ik ben nog jong en werk daar hard aan', sprak de buitenspeler.

Lees meer over:
Plaats reactie

Spielmacher +10681

Alleen volkomen onduidelijk wie er linksbuiten moet staan als Godts geblesseerd, geschorst of uitgeput is. Van Axel Dongen zou voor de hand liggen, maar die is nog steeds geblesseerd lijkt het. Je komt al snel uit bij rare noodoplossingen als Gaeei, Fitz-Jim of Banel. Dat maakt de deadlineblunder met Sulemana des te pijnlijker.

13-09-2024 02:05

NouridolbergNeres34 +1889

Ik las hier laatst Taylor op links, lijkt me op zich geen verkeerde optie. En dan fitz en Berghuis als aanvallende middenvelders, Traore op rechts. Bij blessures moet dit dan ook weer worden ongegooid want op rechts heb je ook weinig smaken en 2 blessuregevoelige spelers.

13-09-2024 12:47

gi0vanni +7123

In nood kunnen daar rare namen komen. Gaaei is meer een rv maar inderdaad FJ zou kunnen maar Banel niet echt. Misschien Brobbey of eventueel de terug gehaalde Wijndal. Of zelfs Traore.
Ajax krijgt een aantal iets makkelijkere tegenstanders. Maar zelfs die zijn geen zekerheid.
Maar na de wedstrijden achter elkaar tegen Feyenoord, PSV, EL en Twente wil ik wel eens zien wat de achterstand is. Ze moeten resultaten halen maar voorin is het geen vetpot. Traore, Brobbey en Godts is natuurlijk niet extreem slecht te noemen maar die kunnen onmogelijk elke wedstrijd goed spelen. Bij overbelasting is er kans op minder spel of zelfs blessures. Schorsing kunnen ze ook beter proberen te mijden.
Ajax heeft een half seizoen de tijd om een rechts en links buiten te halen. In de tussentijd Faberski testen bij een grote voorsprong is misschien een idee.

13-09-2024 23:40

Skajhigh +2258

Wijndal is weer bij de selectie gehaald toch? Waarschijnlijk zal hij dan de stand-in voor Godts worden (?)

17-09-2024 18:45

Praagout +1256

Belgen kunnen meer dan alleen geweldig bier brouwen.

13-09-2024 01:13

FlyingDutchMan +17310

Mijn favoriete speler uit de selectie, hopelijk dit seizoen heel geel Mika! 🤩

12-09-2024 22:17

DrFootball +15141

Alex misschien even verlengen met Mika. Hij mag inmiddels voor 5 jaar tekenen.

12-09-2024 20:31

Harrier Du Bois +38565

Godts vind ik fantastisch om te zien en ik erger me dood aan de kritiek van een aantal hier (niet dit topic), dit is een Ajax speler en ook hoe we graag een Ajax speler zien, acties, lef en de durf om het weer te doen ongeacht een foutje hier of daar. Moet werken aan de laatste fase, het passen en het schot, maar voetbal spelen, met nadruk op spelen, heeft hij onder de knie. Talentje hoor.

12-09-2024 19:56

FissaDeGekste +3368

Mensen die enorm veel kritiek op Godts hebben zijn óf geen Ajacieden óf hebben totaal geen kijk op het spelletje.

Natuurlijk is hij nog lang niet perfect. Maar wat een rasvoetballer is het.

13-09-2024 09:53

Okocha078 +13648

Volgend jaar Godts en Faberski op de vleugels. 2 echte Ajax wingers.

12-09-2024 19:27

DrFootball +15141

Laten we het hopen, want het zou wel des Ajax zijn. Dan moeten we ze ook de tijd geven, want het zal gaan met ups en downs. Het zijn nog jonge jongens die niet structureel een hoog niveau halen.

12-09-2024 20:33

WeirdAJAX +12086

Precies. Een paar mindere potjes en half AS schreeuwt ze alweer naar de uitgang.

12-09-2024 21:18

Baco123 +6052

Fan van godts
In alles een Ajax speler.

12-09-2024 17:38

Tommyshelby +128425

Als Godts hier slaagt, wordt het alleen maar makkelijker om goed Belgisch talent binnen te hengelen.

12-09-2024 17:16

wijzijndebeste123 +163057

Idd. Mokio koos ook al voor ons vanwege de “Godts route.” Laat staan als Godts een waar succes wordt.

12-09-2024 17:22

Masterdamxxx +864

Godts vastleggen tot 2029

12-09-2024 16:43

Matts +2131

Echt een groot talent, maar hij zou nu eigenlijk onze tweede linksbuiten moeten zijn achter een meer ervaren speler.

Je kunt op deze leeftijd namelijk nog niet van hem verwachten dat hij in de Eredivisie, Europa en de beker alles speelt en beslissend is, want talenten krijgen altijd een dipje en hebben dan iemand nodig om zich aan op te trekken. Daarnaast is hij vrij blessuregevoelig.

Echt van de zotte dat dit de enige linksbuiten van niveau is bij een grote club als Ajax (ik reken niet echt meer op Van Axel Dongen). Maar goed, de potentie is er wel. Hoop dat hij het kan waarmaken.

12-09-2024 16:13

C14 +22315

Op die manier kan een talent nooit meer basis spelen, als ieder talent een meer ervaren speler voor zich moet hebben.

Godts had ook een groot talent achter zich kunnen hebben, zodat ie niet alles hoeft te spelen. Dat is gewoon rouleren.

Ook krijgen niet alle talenten een dip.

Wel eens dat het van de zotte is dat hij de enige echt goede linksbuiten is.

12-09-2024 16:26

BakkalBijter +11624

Oftewel, als Sulemana was gekomen was het prima geweest. We hebben gewoon pech gehad dat er pas in de laatste uren concrete interesse voor Bergwijn kwam. Het slaat natuurlijk nergens op dat Godts de enige goede rechtsbuiten is, maar blijkbaar konden we het ons gewoon niet veroorloven om Bergwijn te houden.

12-09-2024 20:59

Slang3 +45700

Zijn pijntjes geven me wel een beetje angst

12-09-2024 16:04

Lazell +16973

Het gemak waarmee hij tegenstanders passeert, binnendoor en buitenom, is heel knap. Af en toe hele intelligente acties en dit seizoen een meer dan uitstekend rendement. Godts heeft nog veel te verbeteren en dat zegt eigenlijk alles over de enorme potentie die hij heeft. Als Godts dit seizoen 30 wedstrijden speelt, is hij volgend seizoen zo ongeveer je beste speler.

12-09-2024 15:52

ElSandrini +18077

Eens, en daarom contract openbreken en voor 5 jaar tekenen. Vastleggen dit soort jongens

12-09-2024 22:50
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.