[Update] 'Ging over invulling technische staf'

door JipVR 145

[Update] 'Ging over invulling technische staf'

door JipVR 145

Laatst geüpdatet

Ajax was eigenlijk van plan om Peter Bosz niet te laten gaan, maar een conflict tussen verschillende pionnen binnen de Amsterdamse club gooide roet in het eten. Dit vertelt algemeen directeur Edwin van der Sar aan Algemeen Dagblad.

De ex-goalie geeft daarbij wel aan dat de zogenaamde ruzie niet zo erg was als de media deden voorkomen. Er was daarbij wel sprake van en 'vervelende situatie'. 'We wilden eigenlijk met Peter verder. Maar toen kwam ook de interesse van een mooie club als Dortmund. En er was een verschil van inzicht.'

Intussen is de sportbestuurder alweer druk in de weer om een opvolger voor Peter Bosz te vinden. Van der Sar hoopt voor de start van de eerste training (29 juni) een nieuwe hoofdtrainer te hebben aangesteld. 'Het is bekend dat Ajax voor aantrekkelijk voetbal met veel eigen talenten staat en dat we vaak willen winnen. Net zoals spelers kunnen we ook trainers opleiden. Denk jij dan aan Marcel Keizer, onze trainer van Jong Ajax? Nou, volgens mij hebben en hadden we hier meer trainers rondlopen', aldus Van der Sar, die niet op individuele namen wil reageren.

Update 17.03 uur | 6 juni 2017
Tegenover Ajax Life is Edwin van der Sar iets specifieker in gegaan op het conflict, wat er uiteindelijk voor zorgde dat Peter Bosz bij Ajax vertrok. Volgens de sportbestuurder had het te maken met de rolverdeling binnen het technisch hart van de club.

'Als er geen verschil van inzicht was geweest, hadden we hem niet laten gaan. We spraken over de invulling van de technische staf voor komend seizoen en kwamen daar niet uit. Daarna kwam Dortmund', vertelt Van der Sar, die daarbij aangeeft dat men opnieuw een trainer wil met een aanvallende stijl.

Tegenover NOS voegt Van der Sar daar nog aan toe dat de belangstelling van Dortmund de situatie nog lastiger maakte. 'Daardoor kon Peter zich steviger gaan opstellen. Of het een kwestie was van 'wij eruit of zij eruit?' Daar laat ik me niet over uit. Wij wilden hem graag behouden en dat is niet gelukt. Daarom is dit vooral een teleurstellende dag.'

'Wij hebben gekozen voor de lange termijn. We hebben als club een doelstelling. Die wil je op een bepaalde manier bereiken. We hebben niet voor niets de Cruijff-revolutie gehad', aldus Van der Sar.

Lees meer over:
Plaats reactie

Gerson +0

Cruijff is op basis van zijn jarenlage ervaring in de voetbalwereld en zijn diepgaande kennis van de bestuursstructuur bij Ajax, terechtgekomen bij de constructie met een TH. Dat de naam Bergkamp al jarenlang gonst als er problemen in de technische staf zijn, ligt wellicht aan een onduidelijke functieomschrijving, (naar ik hoop) niet zo zeer aan de persoon DB. Misschien had een andere formulering van de functies (niet alleen die van DB) Sar meer houvast kunnen bieden om de problemen op te lossen. Het blijft jammer dat Bosz een onafgemaakt proces achterlaat. Van deze pijnlijke ontwikkeling leert Ajax hopelijk. Stromingen binnen Ajax inperken lukt denk ik alleen als de verantwoordelijke figuren de mogelijkheid hebben om in te grijpen door te verwijzen naar zaken die zwart op wit zijn vastgelegd.

07-06-2017 21:48

EVH +8

Ze hebben Jonk buitengewerkt.
Ze hebben Bosz buitengewerkt.

Ze hebben Cruijff buitengewerkt.

Deze drie waren 100% "Plan Cruijjf"

Het is om te grienen

07-06-2017 18:00

GregNeck +0

Onbegrijpelijk dat mensen zich hier kritisch uitlaten over Bosz en kant kiezen voor het Technisch Hart. Deze man heeft na jarenlang baggervoetbal Ajax zijn gezicht weer teruggegeven. Hij is op één punt afstand tweede geworden, maar wel met aantrekkelijk voetbal waarvoor je naar het stadion wilde komen. Hij heeft het team volledig overhoop gegooid, een aanvallende middenvelder op linksback gezet, Dolberg laten doorbreken, Viergever een vaste plek gegeven, etc. Hij heeft Ajax, met name in Europa, zulke verschrikkelijk goede wedstrijd laten spelen.

Er was na jaren lang realiteitsvoetbal weer plek voor romantisch voetbal. Uitgaan van je eigen krachten, niet van anticiperen op de tegenstander. Uitgaan van pressie, aanval als beste verdediging. Eindelijk werd er weer genoten op de tribunes. Er werd weer een Europese finale gehaald. En door die verschrikkelijke slangenkuil die het Technisch Hart is, vertrekt Bosz na een jaartje alweer.

Wat een tyfuszooi man. Als bestuur moet je daar toch volledig voor gaan liggen? Bosz niet laten gaan, zoals ook bij die trainer van Nice gebeurde. Na een geweldig jaar beginnen we nu weer op 0. Als Bosz was gebleven, had Ajax een hele grote kans gehad op het kampioenschap. Nu ligt alles weer volledig open.

07-06-2017 14:34

Freddy Al +11

Ik verbaas me er over dat Dennis Bergkamp hier volledig wordt afgemaakt maar dat er ,behalve allerlei schimpscheuten en beledigingen ,geen enkel spoor is te vinden waar het misgegaan is met Bergkamp.

Onder leiding van Cruijff heeft Ajax gekozen voor een andere opzet dan de andere BVO's; we hebben geen TD maar een technisch hart.
Gedachte erachter is en was dat voetbalmensen een doorslaggevende rol zouden krijgen in de beslissingen over voetbal.
Dat is dus nu al een aantal jaren een feit.
Zij nemen dus beslissingen over het voetballende gedeelte van Ajax; de opleiding,de staf,de trainingsarbeid,de speelstijl en ga zo nog maar even door.
Bergkamp maakt daar onderdeel van uit,en praat derhalve mee.(De andere assistenten maken daar GEEN deel van uit).

Je moet dan verwachten dat het TH ook de discussie aangaat met de hoofdtrainer over de invulling van een aantal zaken,daar zitten ze voor.
Als er dan meningsverschillen ontstaan dan heeft het TH het laatste woord,dit om te voorkomen dat een enkeling en/of passanten de club een verkeerde richting in sturen.
Dat laatste is nu gebeurd, de trainer heeft daar zijn conclusies uit getrokken en dat is zijn goed recht maar hij kende de situatie bij Ajax tevoren al.

Ik word moe van al die ongenuanceerde kreten over backstabbing en ellebogenwerk en noem nog eens wat vuil ,terwijl er HELEMAAL NIETS bekend is van de inhoud van de meningsverschillen.
Wat we weten is dat men er niet uit kwam en that's it!

Op dit forum wordt een levende legende bij Ajax en het Nederlands voetbal, Bergkamp, volkomen afgezeken en in de goot getrapt zonder dat men daar een feitelijke reden voor heeft op basis van allerlei aannames en verdachtmakingen.

De Pers draagt daar een flinke steen aan bij, sensatiezucht wint het van nuance en inzicht.
Dit mechanisme is al vele malen in werking geweest en heeft Ajax nog NOOIT iets opgeleverd.
Geen reden om te stoppen voor velen; het grote gelijk halen, desnoods thuis bij moeder de vrouw,heeft voorrang!
Als Ajax het dit seizoen goed doet dan nog zullen er uit allerlei spelonken in en rond de organisatie afbraak spoken ontsnappen die het feest voor iedere Ajacied bederven.

Dit mechanisme, dus niet Bergkamp en/of Bosz,zullen er voor zorgen dat een feestje altijd te kort gaat duren.

07-06-2017 08:17

Maik +422

Eindelijk een heerlijk zomertje en dan lijken nieuwe spelers ook nog eens op tijd te komen, krijg je dit. Ik weet niet wat ik moet denken maar heb weer weinig vertrouwen in Vd Sar. Op zich niet heel raar als je vasthoudt aan de indeling van je organisatie, qua bevoegdheden enzo, maar het lijkt erop dat ze daarover aan het onderhandelen waren. Of het is gewoon weer Dennis die moeilijk doet en dan was het mss wel tijd om hem halt toe te roepen. Apart dit iig.

07-06-2017 08:12

klopper +2

Is het niet gewoon allemaal in een stroomversnelling geraakt toen BVB zich meldde? Ik denk dat beide partijen dit als een uitkomst hebben gezien.

07-06-2017 08:17

StoepOpDePoep +0

Snap op zich wel dat als Bosz 4 man, die volgens de directie essentieel zijn, wil verwijderen van Ajax 1 en Bosz niet ingaat op de compromissen die van der Sar voorstelt, dat hij is vertrokken. Stel hij had zijn zin gekregen ( de vervelende vier worden allemaal verwijderd bij ajax 1 en hij mag de hele technische staf zelf invullen), vertrekt volgend jaar en neemt de hele staf van Ajax 1 mee dan is er niemand meer over en heb je geen lange termijn visie. Dat gezegd hebbende moet er wel kritisch naar deze 4 onrustzaaiers gekeken worden want op deze manier is er ook geen lange termijn visie waar je aan vast kan houden. Koppies omhoog en hopen dat de nieuwe trainer kan voortborduren op wat er dit jaar is gegroeid.

07-06-2017 07:57

GarciaDeLaTorre +23047

Wenger een idee?

07-06-2017 07:20

nightgoat +31193

Die is in ieder geval dikke vriendjes met onze deugniet Dennis, dus dat moet goedkomen.

07-06-2017 07:45

Mung +1660

Bosz afschilderen als een ordinaire geldwolf die hier de boel in de steek laat getuigd van niet al teveel inzicht.

07-06-2017 07:15

je +5

Uitpraten die gaven heeft Edwin Van Der Sar niet.

Edwin heb je Dolf Collee nog gebeld ?

07-06-2017 06:14

klopper +2

Als ik de verhalen van vandaag moet geloven wordt ik alleen maar blij met bestuur. Het verbaasde mij al tijdens het seizoen dat Bosz zo in-Ajax te werk mocht gaan tav Bazoer, Tete, Riedewald en ook Traoré. Blijkbaar heeft dit wel degelijk impact gehad. Echter is het dusdanig binnenskamers gebleven dat het eerste er niks van merkte en zelfs de finale van de EL haalde. Ze zijn gaan praten en hebben daar duidelijk geen consessie in willen doen wat betreft samenstelling van het TH. Volgens het plan Cruijff de onafhankelijke motor van Ajax. Dat Ajax dat niet uit handen geeft is logisch en juist de visie van Cruijff. Vervolgens houden beide partijen het netjes in alle commotie, winden er geen doekjes om en gooien niet met modder. Erg professioneel. Dit Ajax is verantwoordelijk voor de groei die Ajax doormaakt, want dat is niet iets van de afgelopen maanden. Tijd zal leren of Ajax de juiste keuze heeft gemaakt.

07-06-2017 01:53

nahfahlaar +179

Sorry, maar wat een onzin. Bosz heeft ervoor gezorgd dat Ajax internationaal weer op de kaart staat, dat we trots zijn op het vertoonde spel, en hoe goed bepaalde talenten zich hebben ontwikkeld. Ja, hij heeft sommigen laten gaan, maar hebben we die nou gemist? En waarom zou Bosz niet goed zijn voor Ajax op de lange termijn? Ik kan goed begrijpen dat Bosz bekwame mensen in zijn staf wil, die de visie van attractief voetbal uitdragen. Als ervaren trainer heeft hij daar goed zicht op, meer dan menigeen bij Ajax.

07-06-2017 02:59

klopper +2

Bosz is pas overgegaan op jeugdspelers na Willem II voor de beker. Hij hield krampachtig vast aan het betonmiddenveld met Gudelj, Klaassen en Bazoer. Dat je dat alweer vergeten bent.

Ik zeg nergens dat Bosz niet goed is voor de lange termijn, want dat weet ik niet. Wel bewaakt het TH de lange termijn en dat is goed. Ik vind dat je de huidige staf wel erg makkelijk wegzet als onbekwaam. Ik zou echt niet weten of zij goed werk leveren. Ik heb daar niet echt zicht op. Maar je kan niet verwachten dat Ajax juist tegen de plannen van Cruijff ingaat en weer alle touwtjes in handen geeft van een passant, een trainer.

07-06-2017 08:00

Aetim +1368

Dennis durft niet te vliegen. Hij zal daarom zelf nooit hoofdtrainer kunnen worden. Dat verklaart zijn afgunst jegens degenen die wel die vrijheid hebben.

07-06-2017 00:27

blessure +2

Als de meningsverschillen bij de technische staf al zo lang spelen, waarom heeft er dan niemand ingegrepen?

06-06-2017 23:04

Inhartennieren +665

Omdat de mensen (vd Sar) daar niet capabel voor zijn.

06-06-2017 23:46

Ajaxmax +1

En hij ontwikkelt ook niet, t is allemaal continu met die onzekere blik plus uitspraken.

06-06-2017 23:53

A Kind of Magic +582

Ik naar aanleiding van een extra stuk op VI kan ik me enigsinds beter vinden in deze uitkomst.

Het komt er kortweg op neer dat Spijkerman een andere functie binnen ajax zou bekleden en dat er een plek vrij kwam in de technische staf. PB wilde zelf iemand aanstellen, terwijl Ajax (lees vd Sar) volgens de lijn Cruijff wil zorgen dat er altijd Ajax-mensen op deze plek zitten (voor de lange termijn)

Het was geen onwerkbare situatie, maar er werd blijkbaar wel lang over gediscussieerd. Toen Dortmund langs kwam is het in een stroomversnelling geraakt en heeft Ajax niet dwars gelegen.

Los van het feit dat ik het ontzettend kut vind dat Petr weg is, ben ik wel van mening dat de ajacieden de overhand moeten hebben op deze cruciale posities. Er mag alleen best discussie zijn over wie daar moet zitten, want Dennis lijkt vaak voor problemen te zorgen.

06-06-2017 22:52

Ajax95Duivendrecht +24163

Dat las ik ook op VI. Als dit waar is, blijkt het toch allemaal wat anders te zijn gegaan als de Telegraaf eerder vandaag schetste. Bosz zou dan alleen hebben aangedrongen op een andere technische staf, ipv in de clinch liggen met de 4 assistenten.

Neemt niet weg dat het ook in dat geval vreemd blijft dat Bergkamp alle uitwedstrijden expres niet bijwoonde. Dat betekent dat het hoogstwaarschijnlijk toch al eerder niet boterde tussen hem en Bosz/Krüzen.

Ach, we kunnen wel blijven speculeren. Het is gebeurd en het kan niet meer teruggedraaid worden. Zeker is iig dat Van der Sar in een eerder stadium dit conflict de kop in had moeten drukken. Dat liet hij - net als bij de Jonk-kwestie - na en daardoor kan Ajax nu op zoek naar een nieuwe trainer. Vervelend zo kort voor de voorbereiding, maar het is niet anders.

07-06-2017 00:00

skinny hein +0

Zonder pb gaat AJAX gewoon door...iedereen zn gal gespuwd? klaar volgend onderwerp.

06-06-2017 22:39

Murph +963

juist volgende onderwerp rust in de tent .
stoorzenders schop onder hun hol en trainer aanstellen.

06-06-2017 22:50

Nosky +1032

(vervolg 2)

Beste Edwin, dan gaan we nu even naar de situatie rondom Bosz. Je stond zelf, als ‘leider’ aan de wieg van deze samenwerking. Een samenwerking die waarschijnlijk ook jouw verwachtingspatroon overtrof, maar die voor zoveel succes kon gaan zorgen op de middellange en lange termijn. Het moment voor AJAX om door te pakken en echt die aansluiting te vinden bij de Europese top en gelijktijdig afstand te nemen van de Nederlandse concurrentie.

En Bosz, dat kan eigenlijk iedereen wel zien, is daarin een zeer belangrijke en bepalende speel. Is en was.

Komen we op het stukje leiderschap Edwin. Want een aantal zaken gaan hier mis. Na het spelen van een Europese finale, moet je er op bedacht zijn, dat er onherroepelijk interesse komt van buiten af (anticiperen op de omgeving). In spelers EN in de trainer. Als deze trainer zelf na de finale zijn intentie uitspreekt bij AJAX te willen blijven, moet je daar direct naar handelen om dit ook werkelijk te bewerkstelligen. Want ALS die kans voor Bosz dan komt, moet je het voor hem al minder aanlokkelijk hebben gemaakt.

Ga er even vanuit, tussen de meningsverschillen door, dat Bosz gelijk heeft. Even ego aan de kant, overigens ook een zeer goede eigenschap voor een ‘leider’. Want simpelweg, de resultaten tonen zijn gelijk aan. De resultaten waar de andere discussiepartners bij betrokken zijn geweest, waren beduidend minder. Toch?

Wat dan ook bij goed leiderschap hoort, het stukje met mensen omgaan, is dat je mensen de mogelijkheid geeft om krediet op te bouwen en een stukje loyaliteit teruggeeft. Je moest eens weten Edwin, wat een klein stukje loyaliteit naar een mens kan doen. Complimentjes, wat krediet, wat speelruimte, dit soort dingen halen het beste in mensen naar boven. Meer dan geld bijvoorbeeld.

Goed Edwin, Bosz zou wel wat loyaliteit verdiend hebben vind je niet?

Volgens velen het beste seizoen sinds jaren, terwijl er geen prijs is gewonnen. Hoe vaak maak je dat mee in de voetbalwereld? Kortom, Bosz zou krediet moeten hebben. Je hoeft dit krediet natuurlijk klakkeloos uit te betalen, maar dient het wel in je achterhoofd te houden als er meningsverschillen of wensen zijn.

Hoe had dit zich dan in de praktijk vertaald? Wel, Edwin, wat je had kunnen doen, is op het verzoek van Bosz wat flexibeler kunnen reageren in plaats van de deur dicht te smijten. Had hem een voorstel gedaan. Natuurlijk, er waren afspraken over de invulling van het TH en de verantwoordelijkheden en daar had je Bosz aan kunnen herinneren. Maar juist door daar de deur op een kier te zetten in plaats van dicht te smijten, daar betaal je die loyaliteit uit. En dat had een gewenst effect gehad.

En werkelijk waar, de invulling van een assistent? Zou dat nou zo’n probleem zijn voor een ‘passant’? Een passant die meer heeft bereikt dan de clubmensen zelf de afgelopen jaren? Was hier niet iets voor te bedenken? Natuurlijk was dat er, maar allereerst had jij daar leiderschap moeten tonen. Je had moeten anticiperen op wat onherroepelijk zou komen, je had de gebruiksaanwijzing van Bosz ter hand moeten nemen en je had autoriteit moeten tonen richting de assistenten.

Dan had je Bosz wellicht niet eens direct zijn zin hoeven te geven, maar dan

had je wel een troef achter de hand voor wanneer er een club zou aankloppen. De deur op een kier, had een andere reactie bij Bosz en de interesse van BVB gebracht. Je had hem met je troef toch kunnen binden. Dan maar een keer iets weggeven, soms moet het maar. En dat had heus niet zonder kaders gehoeven.

Maar in plaats daarvan, breng je jezelf in de situatie dat een kaper kan profiteren en Bosz een wapen geeft om je voor het blok te zetten. Tja, dan kan je niets anders meer, want dan wordt je autoriteit ondermijnt. Als je daarop geanticipeerd had, was dit te voorkomen geweest.

En dan heb je het over Plan Cruijff en de lange termijn? Welke lange termijn? Als je echt vanuit een brede visie had gedacht, had je op korte en middellange termijn gehandeld, om vervolgens op de lange termijn enorme stappen te zetten. Want met Bosz aan het roer waren we aankomend seizoen ten alle tijden beter ingegaan dan met welke vervanger dan ook. Kans op halen van de CL is verkleind, kans op aanblijven spelers is verkleind (lekker signaal he) en de start van het Eredivisie seizoen zal hoogst waarschijnlijk wel weer stroef gaan.

Dan is er geen lange termijn meer Edwin. Want hier had je op korte termijn moeten handelen, om die lange termijn veilig te stellen. Leiderschap is namelijk ook spelen met de korte, middellange en lange termijn. Welke uiteindelijk altijd samenhang hebben, het zijn niet slechts drie losse componenten.

Zaaien en oogsten. Die woorden zijn veel gevallen de afgelopen dagen binnen de muren van AJAX waarschijnlijk ook. Ga er dan naar handelen. Het enige wat je nu gezaaid hebt, is afkeer en weer bestuurlijke chaos. Terwijl je sportief zo mooi had kunnen oogsten.

Gemiste kans, maar daar was je natuurlijk keeper voor.

06-06-2017 22:31

Nosky +1032

(verolg)

Het vervolg van het seizoen kennen we. Niemand had verwacht dat dit ‘tussenjaar’, weliswaar zonder tastbare prijs, zo’n succesjaar zou worden. Finale Europa League, niemand hield het meer voor mogelijk. Bosz deed het, en hoe. Relatief grote clubs werden in de ArenA beschamend van de mat gespeeld.
De ultieme selectie voor aankomend seizoen was geboren.

Ook Bosz zelf zal deze enorme ontwikkeling nooit hebben verwacht. Tekende voor drie jaar, zonder clausules, kocht een huis en was begonnen aan een traject bij AJAX, met een duidelijke missie. Ook hij kon niet verwachten dat hij nu ineens in de belangstelling zou staan van een Europese topclub, wat zijn voorganger in vijf jaar tijd immers ook niet was overkomen.
Maar dit succes smaakt naar meer, dus sprak Bosz al vrij snel de intentie uit om door te willen bouwen.

Dit gezegd hebbende. Beste Edwin,

Jij wordt geacht als Algemeen Directeur leiding te geven aan de organisatie AJAX, of in ieder geval, de voetbalclub.

Bij leiderschap horen een aantal zaken, welke bepalend zijn. Zo moet je namelijk goed met mensen kunnen omgaan, open deur. Maar dit is meer dan een oppervlakkige kreet. Het houdt namelijk in, dat je weet dat ieder mens een eigen gebruiksaanwijzing heeft en dat je deze kunt doorgronden. Het houdt ook in dat je mensen kan sturen, kan beïnvloeden, kan motiveren, kan onderwijzen en dat je gezag hebt over deze mensen. Dit natuurlijk allemaal met de handleiding in je binnenzak. Gezag overigens, dat je voornamelijk hebt door een autoriteit te zijn, niet door juist autoriteit uit te oefenen, belangrijke nuance. Natuurlijk moet je autoriteit uit kunnen oefenen, maar alleen wanneer een situatie daarom vraagt en zaken dreigen te escaleren. Dan stel je paal en perk, trek je een grens en geef je een duidelijk statement af. Dan gebruik je even je positie als ‘baas’ om een niet vruchtbare discussie in de kiem te smoren.

Maar leiderschap is meer dan alleen met mensen omgaan. Want waar je leiding geeft aan mensen, heb je per definitie te maken met een geheel: een organisatie.
Dus je geeft niet alleen leiding aan mensen, je geeft ook leiding een het geheel van mensen, de organisatie.

Daar komen meer aspecten bij kijken. Bijvoorbeeld dat je binnen dat geheel voor harmonie zorgt (ook daar weer even de gebruiksaanwijzing af en toe ter hand nemen), er chemie is en met name ook synergie. De juiste mensen op de juiste plek. En dit alles, omdat je een bepaald doel, of resultaat nastreeft.

Daar komt dan ook bij kijken dat je met alle mogelijke factoren rekening houdt, bijvoorbeeld de omgeving van buitenaf. Je wordt ook geacht enige visie te hebben, dus vooruit te kunnen kijken, te anticiperen en te schakelen/handelen waar nodig. Uiteraard neem je daarbij ook altijd je analyse van alles tot het heden mee.

06-06-2017 22:36

Nosky +1032

Heb al voldoende zitten raaskallen hier vandaag, maar dit wil ik nog even kwijt:

Een lesje ‘leiderschap’, voor Edwin van der Sar:

Niemand zal de ontwikkelingen binnen AJAX ontgaan zijn, Peter Bosz is reeds vertrokken naar Borussia Dortmund. En vanuit de media is daar een complete rel bij geschreven. Welnu, inmiddels blijkt meer en meer hoe de vork werkelijk in de steel zit en wat die rel nu precies is.

Kort samengevat komt het hierop neer: Er was/is een verschil van inzicht tussen Bosz en het Technisch Hart (TH) omtrent de invulling van de technische staf. Dit “verschil”, zo licht Van der Sar zelf toe aan Voetbal International, blijkt niet meer te zijn dan dat Bosz zelf een nieuwe assistent trainer wilde kiezen als vervanger van Spijkerman, welke wat anders zou gaan doen.
En dat is tegen de afspraak in, want Bosz zou zoals begin van afgelopen seizoen was aangemerkt, geen rol krijgen binnen het TH. Want Bosz is een passant. Te begrijpen. Daar is dus wat frictie ontstaan. Tussen de gesprekken door heeft BVB zich gemeld en is de bal gaan rollen. AJAX voelde zich niet meer genoodzaakt “ervoor te gaan liggen” en liet Bosz simpelweg gaan.

Met de komst van Bosz vorig jaar, werd min of meer een nieuwe weg ingeslagen. Attractief voetbal moest er komen. Iedereen besefte, ook supporters, dat dit een ‘tussenjaar’ zou gaan worden. Maar dit tussenjaar ging beter dan verwacht. Na een zeer stroeve start kwam na verloop van tijd in ieder geval het resultaat wat resulteerde in een gedeelde eerste plaats vlak voor de winterstop. Helaas werd die in twee wedstrijden weer wegegeven, maar tegelijkertijd overwinterde AJAX glansrijk in de Europa League, waar het zelfs met jeugd kinderlijk eenvoudig overeind bleef. Er leek iets te ontstaan.

06-06-2017 22:30

Ajaxmax +1

Laat Edwin dit aub lezen. Mooi gezegd hoor, zit alles in.

06-06-2017 23:54

Heroisch +0

Mensen zeggen hier dat PB niet groter is dan ajax omdat ie zijn eigen assistenten wilde kiezen. Onder PB speelden we voetbal zoals de supporters dat graag zagen. Al neemt ie peppi en kokki als assistent.. denk je dat we dan in ene countervoetbal gaan spelen ? Het probleem is dat bij nieuwe assistenten de cultuurbewakers dan een andere functie moeten krijgen en dat willen ze niet. De cultuurbewakers zijn juist degene die zich groter voelen dan Ajax !

06-06-2017 22:15

RmR +0

maar die cultuurbewakers zijn toch ook de mensen geweest die het hebben aangedurfd met Bosz, dwars tegen alle kritieken of twijfels in. komt wel goed hoor. de algehele lijn is stijgend en het is n btje hypocriet om alle succes aan 1 voetbalseizoen en 1 coach op te hangen, toch? we gaan het zien allemaal. veel crucialer is om die selectie bij elkaar te houden in mijn optiek

06-06-2017 23:03

Diemen +0

"Kappen met die shit"!

06-06-2017 22:04

EVH +8

Er is vrijwel nooit een coach geweest in de historie van AJAX die AJAX beter AJAX-voetbal liet spelen dan Peter Bosz.

06-06-2017 22:02

Ozymandias +159568

Jij kijkt pas sinds deze eeuw voetbal?

06-06-2017 22:03

EVH +8

Ga jij eerst maar een cursus begrijpend lezen volgen, okay?

06-06-2017 22:02

Ozymandias +159568

Niet nodig, jij zegt duidelijk dat er in de history vrijwel geen hoofdtrainers zijn geweest die Ajax beter Ajax-voetbal lieten spelen dan Bosz. Ik maak daarop uit dat jij pas sinds deze eeuw voetbal kijkt want in de 20ste eeuw zijn er een behoorlijk aantal hoofdtrainers die Ajax minstens net zo goed Ajax voetbal lieten spelen als Bosz.

06-06-2017 22:06

EVH +8

Michels deed het.
Cruijff deed het.
Van Gaal deed het.
Bosz deed het.

De rest amper of niet. Frank de Boer zeker niet!

07-06-2017 17:50

Simon1 +2959

Jongens dat hele plan Cruijff is nooit gevolgd. Als we de visie van Cruijff hadden gevolgd waren we allang verder geweest als Ajax. Eerst moest Cruijff eruit, toen Jonk en Jongkind en nu ook Bosz. Het TH zou moeten worden gevormd door de hoofdcoach, hoofd jeugdopleidingen en hoofd scout. Er mocht geen technisch directeur of iets dergelijks bestaan. Het technisch hart moest dat regelen. Kijk wat een fiasco dat is geworden. Het is speculatief maar volgens mij was zelfs De Boer er klaar mee. Eerst moest Hennie met hem mee als hij de club zou verlaten en ineens ging Trustfull met hem mee. Trustfull was er nota bene eerst uitgebonjourd. De stromingen in Ajax maken de club kapot. Ik ben Ajacied geworden om de speelstyle en de gedachte met jeugd. Nu vraag ik me oprecht af of dit wel het Ajax is wat Ajax hoort te zijn. Roddel en achterklap en politieke stromingen. Diep van binnen hoop ik dat het stopt, maar dat gaat nooit gebeuren. Van mij mag er nieuwe profclub in Amsterdam worden opgericht die echt in het gedachtegoed van Cruijff wordt gebouwd. Jeugd, aanvallend voetbal, dominant spel, en vooral een vermaak voor de supporters. Dit Ajax is tot op het bot verrot.

06-06-2017 22:01

Ozymandias +159568

Cruijff zelf heeft een technisch hart voortgedragen dat bestond uit Jonk, Bergkamp, De Boer en Overmars.

Geen dingen verzinnen, Trustfull is er nooit uitgebonjourd. Hij vertrok zelf omdat hij het niet eens was met het roulatiesysteem van jeugdtrainers wat was ingevoerd door Jonk (en Cruijff). De tweede keer vertrok hij omdat hij met De Boer mee zou gaan naar diens nieuwe club.

06-06-2017 22:04

EVH +8

Jonk hebben er uitgewerkt.
Cruijff wilde La Ling en die wilden ze ook niet.
Deze trainer speelde 100% AJAX en Cruijff voetbal en die hebben ze ook uitgewerkt.
Maar die schele met zijn boerenkoolbetonrotvoetbal mocht maar wat aankutten met spel dat niets maar dan ook niets met de AJAX en Cruijff visie en filosofie te maken had.
Ow ja, vier titels. En een echte Ajacied heh dat wel.

06-06-2017 22:11

Simon1 +2959

Voor je net doet alsof ik dingen verzin, lees even Plan Cruijff- en Rapport Ling even door en kom dan weer terug. Het is toch wel bijzonder dat eerst Hennie mee zou gaan met De Boer (zijn eigen woordrn) en plots was daar Trustfull en plots ging hij mee met De Boer. Zoals ik al zei, Het is speculatie, maar volgens mij heeft De Boer hetzelfde meegemakt met die vier.

06-06-2017 22:11

Ozymandias +159568

Spijkerman en Bergkamp waren het niet eens met de speelstijl die De Boer samen met Trustfull doorvoerden. Spijkerman en Bergkamp vonden niet dat Ajax met de lange bal moest gaan spelen om vervolgens door druk te zetten de tweede bal te winnen. Ze vonden dat Ajax van achteruit op moest bouwen.

06-06-2017 23:04

AjaxIsrael +2

Cruijf wilde Ling boven het TH hebben.
Was dat maar doorgegaan.

06-06-2017 22:23

A Cohen +1

Er wordt door v.d Sar niet openlijk gesproken over de invulling / taak van het TH.
Laat mij raden: Bosz heeft vermoedelijk gezegd geen Bergkamp en Spijkerman meer en mogelijk ook de hersteltrainer weg, anders kijk ik uit naar een andere club en ga ik zelf mijn succes verzilveren in plaats dat aan Ajax te gunnen.
Het bestuur / v.d. Sar, heeft kennelijk niet de zijde van Bosz gekozen.

Dan komt v.d. Sar met een politiek alles ontziend antwoord.
Ajax laat Bosz, die Ajax eindelijk des Ajax liet voetballen gaan.

v.d. Sar speelt geen open kaart, dus is er iets te verbergen.
Wanneer komt het geheim naar buiten ?

06-06-2017 22:00

DulceDesde +369

Niemand is groter dan Ajax dus wel de Fantastic four hebben wederom laten zien dat zij geen tegenspraak dulden maar de incapabele algemeen directeur Edwin vd Sar is een slappe zak . Dit veranderd gewoon niet ook niet met een nieuwe trainer die zich in dienst moet stellen van een stel kleuters en een oud fosiel, denkt men nou werkelijk dat er nog een trainer is die zich in dit wespennest wil storten.

06-06-2017 21:42

ajax1forever +404

helemaal mee eens. Denk je dat guardiola, morinho, ancelotti, zidane concessies doen aan hun speelstijl vanwege een assistent? Als een trainer geen carte blanche krijgt dan kun je de boel wel opdoeken, helemaal als deze speelstijl succesvol blijkt te zijn. Dus Ajax, op deze manier zijn jullie geen topclub waardig, zullen we nooit meer aansluiting krijgen in europa.

06-06-2017 21:58

Harderwijk +54

Bestuur wat maken jullie er een zooitje van. Blijkbaar maakt een iemand en dat is Begkamp de dienst uit bij Ajax. Eerst jaagt ie Wim Jonk weg nu vertrekt Peter Bosz weer weer eindelijk weer Ajax voetbal. Bestuur jullie zijn niet Ajax, Ajax is van de supporters. Bergkamp neem je verantwoordelijkheid en rot op naar Arsenal. Eindelijk een trainer die Ajax laat voetballen volgens de Cruijff stijl. Diegene binnen het bestuur die Bergkamp steunen morgen wat mij betreft morgen vertrekken. Kom aub niet met een buitenlandse trainer maar maak je fout goed en benader Wim Jonk.

06-06-2017 21:36

marco009 +0

Smoel!.... Nu even niet E!

06-06-2017 21:04

ZwartNazareth +1412

We hebben niet overwogen om een weg in te slaan die zeker tot succes zou leiden.

06-06-2017 20:58

vanVleuten +0

Als je een geschil over de invulling van een tweede assistent trainer niet kunt oplossen, ben je totaal ongeschikt voor deze functie Sarremans!

06-06-2017 20:52

Ajax75Amsterdam +0

Een zege was van gaal ook der tijd
En er komen nog veel zeges
Werkelijk waar.

06-06-2017 20:52

EVH +8

Dennis.

Dennis the Menace .....

06-06-2017 20:50

Ozymandias +159568

Volgens Vd Sar wilde Bergkamp net als Overmars dat Bosz bleef. Er was alleen een verschil in mening wie de opvolger van Spijkerman, als tweede assistent van Bosz, mocht kiezen. Bosz wilde dat zelf doen terwijl de directie en het technische hart vond dat het technische hart dat moest doen. Toen Dortmund kwam heeft Bosz daarom besloten te vertrekken.

06-06-2017 20:58

EVH +8

Bosz bracht ons weer AJAX voetbal.

Al het andere is ondergeschikt en bullshit.

BOSZ BRACHT ONS VOETBAL VOLGENS DE VISIE EN FILOSOFIE VAN JOHAN CRUIJFF EN AJAX.

Wat wil je nog meer joh, dat het gezwam over een assistent dit wegneemt van AJAX???
Is dat het je waard?? Heb je wel goed gekeken naar wat er gebeurde op het veld dit seizoen? Waar Bosz mee bezig was??
Nou!?

06-06-2017 21:25

Pinpanter +3

Als de afspraaj volgens plan C is dat het Technisch Hart de besluiten neemt en Bosz komt met eisen die dat overrulen dan ga je niet buigen. Niemand is belangrijker dan Ajax, ook Bosz niet.

06-06-2017 21:35

EVH +8

Slaap lekker verder

06-06-2017 21:50

ajax1forever +404

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

06-06-2017 22:02

EVH +8

Peter Bosz was een zegen voor AJAX.

Sommige blijvers, een blok aan het been.

06-06-2017 20:48

AjaxIsrael +2

En een aantal mensen hier steunen die blijvers ook nog.
Want Dennis is zo'n grote naam en bosz een kakkerlak bla bla bla.

Kut volk.

06-06-2017 20:49

EVH +8

Het is om te huilen, de ziende blindheid van mensen.

06-06-2017 21:17

klompv +1

Cest une belle histoire...................

06-06-2017 20:43

Ajax95Duivendrecht +24163

Van der Sar beweert nu ineens dat Bergkamp helemaal geen probleem had met Bosz, maar dat een verschil over de invulling van de technische staf een belangrijke reden is voor het vertrek.

Als dit waar is en Bergkamp inderdaad met Bosz door één deur kon, waarom hebben ze hem dan zo makkelijk laten gaan? Als je als geheel TH tevreden bent over je hoofdcoach, is er toch geen reden om hem te ontslaan? Hele onlogische verklaring van Van der Sar.

Het klinkt dan ook eerder als een smoes van Van der Sar om Bergkamp uit de wind te houden. Waardoor het lijkt alsof Bergkamp goed met Bosz kon, wat in werkelijkheid helemaal niet het geval was.

06-06-2017 20:23

EVH +8

Van der Sar jokt.

Bergkamp heeft AJAX gegijzeld. Vraag maar aan Jonk.

06-06-2017 20:44

AjaxIsrael +2

En die hetzelfde roepen als het AD en VI.
Terwijl de media normaal nooit zo eensgezind zijn.
Maar dat ontgaat jou weer zeker?
Jij rent liever achter Dick sintenie aan va het parool, een huisvriend van bergkamp.

06-06-2017 21:01

DulceDesde +369

Ja een incapabele algemeen directeur wordt weer eens pijnlijk duidelijk

06-06-2017 21:38

Johan1 +2941

Gewoon nog 4 assistenten aantrekken, dan kan de nieuwe trainer er vast wel 1 vinden waarmee hij door 1 deur kan. Als nitwits als L'Ami, Spijkerman, Bergkamp en die laatste assistent (ik kan niet op zijn naam komen, zo bekend is hij) al maatgevend zijn voor het beleid van Ajax, is het zeer droevig gesteld met de toekomst van Ajax. Zijn we de jaren vergeten met het betonvoetbal van De Boer, door deze assistenten met gejuich ontvangen. Bosz heeft zonder hulp van de assistenten de EL finale gehaald en kwam een puntje tekort voor de titel. Nog belangrijker: ik heb onder Bosz meer leuke wedstrijden gezien dan onder 5 jaar De Boer en deze assistenten. De komende maanden zullen we weer veel spelers verliezen en Ajax zal wel weer met een goedkope trainer komen.

06-06-2017 20:20

3sterrenAjax1 +3

bosz gebruikte de interesse van dortmund om meer macht te grijpen. om de staf met zijn mensen in te vullen. dat is niet volgens plan cruijff. remember jol die werd afgemaakt toen hij zijn eigen staf mee nam. johan was daar woest over. en nu had volgens jullie ajax voor bosz moeten zwichten en opnieuw dit laten gebeuren? laat me niet lachen. zonder de interesse had bosz nooit het zo hard gespeeld. had hij er nog rustig gezeten. trap niet in die vieze streken van die kakkerlak!

06-06-2017 20:03

EVH +8

Ga weg joh. Ver weg.

06-06-2017 20:18

Tufono +4195

In jouw verhaal zit wel veel kern van waarheid, immers het was net en ander halve week geleden dat hij zij ik ga niet weg of Ajax moet mij ontslaan! Vervolgens komt Dortmund en dan krijgt hij kapsones en gaat dit aangrijpen om zijn zin door te drukken!

06-06-2017 20:24

niquedegraaff +5292

Maar bosz liet wel zien dat hij het spelletje snapt en hij weet precies welke mensen hij daarvoor nodig heeft. Lijkt me erg belangrijk. Belangrijker dan een pief op het pluche die voor de trainer gaat bepalen met wie hij gaat samen werken. Want uiteindelijk zal zo'n pief op het pluche de trainer afrekenen op het feit dat de doelstellingen niet zijn bereikt... en daarbij ontgaan ze vaak aan het feit dat de oorzaak juist bij die assistenten liggen, die de trainer door de strot krijgt geduwd.....

Als je een trainer wil, en iets wil bereiken, dan moet je er voor zorgen dat die trainer de ruimte krijgt om een staf samen te stellen met wie hij denkt dat doel voor elkaar te krijgen.

06-06-2017 21:00

blava +2

Bosz wilde zelf een nieuwe assistent aanstellen naast Kruzen. Dan krijg weer zo'n Vitesse kliek binnen je vereniging. Bosz is toch niet zo'n goede people's manager.

Iedereen heeft wel eens een verschil van inzicht op de werkvloer met collega' s, maar om dan direct weg te gaan is wel een zwaktebod.

06-06-2017 19:50

AjaxIsrael +2

Cruijff
Jonk
Jongkind
Roy
Trustfull
Bosz

Wat zegt jou dit rijtje?

06-06-2017 19:58

Toekomst1900 +2

Voeg daar gerust De Boer aan toe;)! Die was ook klaar met het gerem van Spijkerman en het gejank van Bergkamp.

06-06-2017 20:06

Ozymandias +159568

Heb je het over dezelfde De Boer die Spijkerman "de ideale assistent" noemde?

06-06-2017 21:07

Professor +11199

Ja die assistent die hij overal mee naar toe zou nemen. Maar toen hij naar Inter ging liet hij Spijkerman mooi thuis. Trouwens die 2 Frank en Spijkerman waren wel 2 lachebekjes naast elkaar op de bank.

07-06-2017 01:08

Bobo het Konijn +0

Dat ze die Jongkind, onze eigen Stoeltjesdijk, eruit gegooid hebben was een hele goede zet. Gaat het slechter? Meer talent dan ooit, prima aankopen.

06-06-2017 20:08

AjaxIsrael +2

Ja dankzij wie?
Niet dankzij Bergkamp of spijkerman.

06-06-2017 20:56

Bobo het Konijn +0

Ik denk dat de komst van Veltmate belangrijk was voor de aankopen plus het meer geld willen uittrekken dan eerdere jaren. Talent is er altijd bij Ajax, het ene jaar wat meer dan het andere. Gaat erom dat het beleid is die jongens een kans te geven en een trainer die dat doet. Of ga je me nu vertellen dat dit allemaal het gevolg is van Jongkind en zijn performance trainers?

06-06-2017 21:10

Bobo het Konijn +0

En nog een voorbeeld, Dolberg. Daar was het verhaal over, die wilde Jonk niet want Ajax had het in huis. Kortom, toeval speelt ook een grote rol.

06-06-2017 21:07

EVH +8

Laat ze maar. Laat ze maar in hun eigen gedachten. Het heeft geen zin. Verspilde energie.
Ze zien het niet.
Ze hebben niet gezien waar Peter Bosz mee bezig was.

Slechts een enkeling speelde klaar bij AJAX wat Bosz deed, in zo'n korte tijd.

06-06-2017 21:28

AjaxIsrael +2

Als je ajax niet volgt moet je niet praten, schaap.

06-06-2017 20:59

je +5

Een Spitsentrainer heeft wel erg veel macht so blijkt.

06-06-2017 20:22

EVH +8

Zegt mij veel. Teveel.

AJAX is gegijzeld door Dennis. The Menace.....

06-06-2017 20:19

Ozymandias +159568

Orlando "lange bal" Trustfull was sowieso met De Boer naar Inter vertrokken en Roy stond al op non-actief toen Jonk nog hoofd jeugdopleiding was.

06-06-2017 21:01

ajax1forever +404

nou en, als wij met een kliek zuurkool europa kunnen veroveren vind ik t best!!

06-06-2017 22:13

Bobo het Konijn +0

Oh, fricties waren er al lang, Bosz is zich mans gaan opstellen met de belangstelling van Dortmund in de tas. Na de finale was er nog niets aan de hand maar nu wel. Wegwezen.

06-06-2017 19:49

AjaxIsrael +2

Laat me raden Bobo. louis moet terugkomen?

06-06-2017 19:53

Bobo het Konijn +0

Zou mooi zijn maar dat zit er niet in. Ik hoorde als Stam, klinkt niet slecht, Keizer doet het heel goed bij Ajax 1, en wat mij betreft mogen het ook Fred Grim of Danny Blind zijn. Maar daar zal niet iedereen het over eens zin. Geen Schmidt hoop ik.

06-06-2017 20:12

EVH +8

Stam?
Grim??
Blind???

Ow my Lord ..

06-06-2017 20:23

AjaxIsrael +2

Jij bent knettergek.

06-06-2017 20:58

ajax1forever +404

jij zit tijdens wedstrijden alleen maar te ouwehoeren en kijkt nooit naar het veld.

06-06-2017 22:11

Ajax75Amsterdam +0

De man is voor een andere club gegaan
En als er geen andere club was had niemand over een eventueel conflict iets geweten.elk bedrijf laat niet toe dat werknemers het beleid bepalen.
Hij had een druk middel en dat is nooit een goed omen ! Wat komt dan als volgende.
En iemand die eigenlijk weg wil kun je niet tegenhouden ! Liever nu als midden in een seizoen !

06-06-2017 19:31

EVH +8

Eindelijk hadden we een coach die AJAX weer liet spelen zoals AJAX. EINDELIJK

En wat gebeurt er? De directie van AJAX kiest de kant van de coaches die deze speelwijze tegenhouden en tegenwerken.

Schande!

Bergkamp, L'Ami en Spijkerman moeten zich kapot schamen.

En nog iets, ik kan het niet meer aanhoren of lezen dat de huidige directie te pas en te onpas het "Plan Cruijff" nu nog durft aan te halen.

Dit kan wel eens het laatste seizoen worden dat ik mijn seizoenkaart heb.
Het is as seizoen erop of eronder.

06-06-2017 19:26

ajaxinho +13

De waarheid zul je, wederom, nooit horen.

Koos Bosz zelf ervoor om te vertrekken?
Dan is hij net als die jonge talenten die snel met de big boys mee willen doen.
Met deze spelersgroep had hij zijn tactische visie kunnen perfectioneren.
Ik ben ervan overtuigd dat ze dat bij Dortmund minder snel zullen oppakken.

Heeft het technisch hart hem weggejaagd?
Dan geloven zij dat ze met een visie werken waar geen trainer invloed op mag hebben.
Desnoods vervangen ze een trainer met iemand die past bij de spelersgroep.
In dit geval Schmidt dus, omdat de spelersgroep niks anders wil dan ballen domineren.

Kortom, het heeft geen zin om je nu druk te maken over wie onze trainer wordt.

Bij Ajax bepalen de talenten of er prijzen gewonnen zullen worden.
Kijk maar naar de groep die Frank had: Eriksen, Blind, ... (geen exceptioneel talent)

06-06-2017 19:28

Catenaccio +2759

Flikker bergkamp eruit. Dankzij hem jonk weg, nu Bosz. Wie volgt.
Vooral die gasten zoals l'ami uitsluiten van het eerste en jong Ajax!!

06-06-2017 19:22

ram +7283

Vanmiddag was m'n klomp gebroken waarna ik onderstaande schreef bij een ander artikel. Dat is nog 100% actueel en ik deel het graag nog een keer.

Maar nu ik dit artikel lees is mijn klomp verbrijzeld. On-ge-loof-lijk wat deze pannenkoek allemaal zijn strot uitkrijgt!
Vooral de passage "Wij hebben gekozen voor de lange termijn. We hebben als club een doelstelling. Die wil je op een bepaalde manier bereiken. We hebben niet voor niets de Cruijff-revolutie gehad."

Bij iedere zin denk ik WHAT THE FUCK! Sorry voor m'n agressieve toon, die heb ik normaal nooit maar ik vind dit echt té bizar voor woorden. Ik denk dat ik nog nooit zo boos ben geweest om iets gerelateerd aan Ajax. Even dat stukje ontleden.
1. De lange termijn - Ed geeft hiermee aan dat Bergkamp 'lange termijn' is. Hoe dan? Wat dan? Wat doet Bergkamp wat bosz in één seizoen niet x10 heeft gedaan? Waarom zorg je niet dat Bosz lange termijn wordt?!
2. Doelstelling bereiken op een bepaalde manier - Dat doet Bosz toch? Heel goed voetbal waar je volgend jaar makkelijk kampioen mee kunt worden. Hij heeft Ajax weer op de kaart gezet. Z'n assistenten (op Kruzen na) steunden hem niet eens. Zegt genoeg...
3. Cruijff-revolutie. Dit was voor mij de aller grootste klompenbreker. Bosz IS de Cruijff-revolutie. Bosz speelt zoals Cruijff, sinds Cruijff dat zelf deed. Cruijff stond voor alles wat Bosz nu doet en hij zou zich na vandaag omdraaien in z'n graf.


(repost van vanmiddag)
Nou Edwin, volgens mij lul je uit je nek.

Jij hebt gekozen voor ene Rekelhof (wie?), opa Spijkerman, die nutteloze maar oh zo geliefde Bergkamp van je en een ex-keepertje van Vitesse boven by far de beste trainer sinds Van Gaal (en misschien is Bosz wel beter)!

Bosz zijn spel en resultaten spraken toch voor zich?! Als Bosz dan zegt dat een aantal kneuzen dwarsliggen, had jij moeten zeggen: "Okay Peter, dat gaan we oplossen! Noem jij maar een paar vervangers dan gaan we schoon schip maken. Oh, en hier heb je 50% extra loon want je bent een baas."

Omdat jij de verkeerde kant kiest, kiest Bosz eieren voor z'n geld. Logisch! Had ik ook gedaan. Dan maar lekker naar Dortmund. Ook een prachtige club. Intern waarschijnlijk mooier dan die tyfusbende die jij probeert te 'besturen', Ed!

06-06-2017 19:15

EVH +8

Ik ben het met je eens

06-06-2017 19:28

Ajax95Duivendrecht +24163

Met de volgende trainer wordt het ongetwijfeld een herhaling van zetten. Het is op deze manier dweilen met de kraan open.

Stel Schmidt wordt aangesteld. Dat is een man met een hele duidelijke eigen voetbalvisie. Maar die visie moet dus blijkbaar binnen het straatje van de huidige assistenten passen? Want anders krijg je ruzie met Bergkamp/Spijkerman en pest Bergkamp je eigenhandig weg. Eind van het seizoen zijn de spanningen tussen Schmidt en Bergkamp zo hoog opgelopen, dat er een onhoudbare werksituatie is ontstaan. Om die reden houdt Schmidt het voor gezien. En dan komt Edwin de reden van het vertrek vertellen: "Verschil van inzicht".

Zum kotzen.

06-06-2017 19:15

nightgoat +31193

En zo is het maar net.
Teiltje ?

06-06-2017 19:11

Cujo +0

Ik walg van de veelal ongenuanceerde reacties van zich supporters noemende personen op een clubheld als Dennis Bergkamp en op Edwin van der Sar. Mannen die ongelooflijk veel hebben betekend en nog steeds trouwens voor ons Ajax. Niemand van de zich supporter noemende personen heeft de interne discussies tussen Peter Bosz en de clubleiding meegemaakt, en niemand weet wat het probleem tussen partijen nu was. Het is ook heel logisch en getuigt van wederzijds respect dat daarover door zowel Van der Sar als Bosz niet inhoudelijk op wordt ingegaan. Nogmaals, als je er niet bij bent geweest dan kun je niet oordelen wie de schuld draagt. Ik heb trouwens altijd geleerd, zowel privé als zakelijk dat waar er twee kijven er twee schuld dragen. Dat zal ook hier zo zijn. En ik herinner me nog goed dat Cruijff juist de invloed van een passant (lees: hoofdtrainer) wilde beperken. En dat is nu exact wat gebeurt. In de geest van Cruijff dus. Jammer dat het een Cruijff-adept betreft maar Bosz is passant, niet meer en niet minder. De club (of het TH) gaat over de lange termijn, de trainer over de korte termijn. Hij bepaalt de opstelling en volgens mij is hem daarbij nooit een strobreed in de weg gelegd getuige zijn keuzes om Bazoer, El Ghazi etc. op de bank te zetten en de keuze van de club hen te verkopen.

Ook ik vind het jammer dat Bosz gaat maar Bergkamp en Van der Sar verdienen meer respect dan wat velen hen nu toewerpen. Ik walg daarvan en schaam me voor deze "supporters"!

06-06-2017 19:11

ajax2004 +2

Die mannen hebben veel voor Ajax betekend, maar dat betekend niet dat zij als ze het nu niet goed doen maar gewoon op hun plek kunnen blijven omdat ze vroeger bv zo goed ballen konden vangen.

06-06-2017 19:11

Cujo +0

Op zich heb je gelijk maar wie zegt dat ze het niet goed doen? Mijn punt is dat wij er niet bij zijn geweest maar velen van ons kennelijk wel weten wie de "schuldigen" zijn. Ik vind dat een club de lange termijn in het oog moet houden en dat de passant zich moet schikken. En Bosz heeft op veel dingen ook zijn zin gehad. Ik noem Krüzen die hij mee mocht nemen maar ook het feit dat de club achter hem bleef staan toen hij volgens velen van de supporters en heren journalisten aan kapitaalvernietiging deed door Bazoer, El Ghazi, Gudelj etc. op de bank zette.

06-06-2017 19:27

ram +7283

Je moet je afvragen waarom Bergkamp, Spijkerman, Rekelhof en L'Ame worden gezien als 'lange termijn' en Bosz en Kruzen als 'passanten',

Als je logisch nadenkt zorg je dat Bosz blijft voor de lange termijn en dat hij zijn staf zo in kan richten zoals hij dat wil. Bosz heeft dit Ajax in een jaar gebouwd met hulp van Kruzen én tegenwerking van die 4 nietsnutten.

Wat heeft Bergkamp ooit gedaan voor Ajax (naast goed voetballen)? He-le-maal niets. En die andere 3 zijn natuurlijk net zo inwisselbaar als Dennis de sloopkogel. Hij sloopt Ajax. Bosz brengt het echte Ajax DNA in mum van tijd terug op het veld. En wat denkt Bergkamp: "Nee, dit is niet goed hoor". Hij hoort het DNA van de club te bewaken maar het is net of hij het DNA van Feyenoord bewaakt. Hij

Mijn taal is hier nooit zo agressief hoor maar ik ben echt helemaal klaar met die gast. Altijd gezeik rondom hem, maar aantoonbaar iets doen voor de club? Ho maar!

06-06-2017 19:29

ram +7283

Nee, gewoon nee.

Beide geweldig als voetballer en dit doet daar voor mij geen afbreuk aan. Dit moet je los zien. Als leidinggevenden/trainer (of wat Bergkamp ook moet voorstellen): ongelooflijke mafkezen. Zie m'n stukje van 19:15 als je wat meer content wil.

06-06-2017 19:28

behangdelul +32812

Helemaal mee eens!

06-06-2017 19:42

R.F. +1

Wat sijpelt alles mondjesmaat door. Freek Jansen maakte wel duidelijk dat kamp Bosz de kranten heeft ingevoerd. Sar kwam integer over. Bosz wilde meer invloed, zelfs van een td. En dat is niet realistisch. Klote dat er dan een mooie club voorbijkomt tijdens zo'n discussie.

06-06-2017 18:50

Babangida83 +23945

Had t idee dat Bergkamp het Parool had ingeschakeld.

06-06-2017 19:05

AFCA. +3283

Trainers zijn passanten dus wat mij betreft logisch dat ze er voor hebben gekozen om Bosz te laten gaan.

06-06-2017 18:34

Cello +52979 moderator

Precies.

06-06-2017 18:51

Redrum +96213

Voor mij is het nu wel duidelijk: Bosz wilde weg en heeft een conflict gecreeerd om dat te rechtvaardigen voor de buitenwereld. Snel een nieuwe coach met Ajax-hart kiezen en we kunnen deze passant weer snel vergeten.

06-06-2017 18:34

AjaxIsrael +2

Ja jonk, trustfull en bryan roy wilde eigenlijk ook stiekem weg, nu goed?

06-06-2017 18:31

Ozymandias +159568

Orlando "lange bal" Trustfull zou sowieso met De Boer mee gaan wanneer die vertrok en Roy stond al toen Jonk nog hoofdjeugdopleiding was op non-actief.

06-06-2017 18:46

afcas +3803

koekkoek. tuurlijk lag het aan bosz en niet aan de man die iedere cruijff aanhanger de club uit jaagt...

06-06-2017 18:39

Cello +52979 moderator

Bergkamp is en was ook een Cruijff aanhanger. Net als Roy en net als Jonk. Verschil is dat alle drie er een verschillende kijk op hadden kwa uitvoering van de plannen van Cruijff.

06-06-2017 18:43

ajax2004 +2

Cruijff stond voor 100% achter Jonk, dus is het wel duidelijk dat Dennis´ visie niet overeenkomt met Cruijffs plan.

06-06-2017 18:50

Cello +52979 moderator

Goh wat raar....en dat terwijl Cruijff degene was die aandrong om Bergkamp binnen TH de cultuurbewaker te laten zijn. Wat ie dus nog steeds is.

06-06-2017 19:00

ajax2004 +2

Ja Cruijff dacht dat Bergkamp de juiste man zou zijn maar toen Bergkamp het voor het zeggen kreeg veranderde zijn visie zich. Zo langzaam zou iedereen toch wel moeten inzien dat hij voor veel behoudender voetbal staat.

06-06-2017 19:01

footietsar +170

Je moet je wat beter verdiepen in de plan Cruijff. Johan was helemaal geen voorstander van de technische snufjes en de zogenaamde performance coaches, wat Jonk wel was. Bergkamp zelf was daar ook tegen net als Cruijff. Nadat Johan de kant van Jonk had gekozen had Bergkamp een rapport gemaakt en deze naar Cruijff gestuurd. Het schijnt dat Cruijff toen is gaan twijfelen omdat hij het voor een groot gedeelte met Bergkamp eens was.

06-06-2017 19:29

Cello +52979 moderator

Dat verhaal heb ik ook al eens gehoord ja.

06-06-2017 19:26

Cello +52979 moderator

Waarop is dat gebasseerd, dat je zegt dat Bergkamp voor behoudender voetbal staat?. Net zo min als dat er ergens te lezen staat dat Bergkamp tegen de spelopvatting/visie was van Bosz, in tegendeel.... een jaar geleden sprak hij zich zelfs uit als voorstander van de komst van Bosz.....

Bergkamp is bewaker van de Cruijff visie, zoals die binnen de club is afgesproken. En daarbij geldt, dat er bij passanten niet te veel macht kan en mag komen te liggen. Juist om die reden, dat je niet te afhankelijk mag zijn/worden van een individu, die na 2-3-4 jaar weer vertrekt omdat ie ambitie heeft of zich financieel kan verbeteren.

En nu wil het juist, dat Bosz méér zeggenschap claimde, meer macht derhalve naar zich toe wilde trekken.
Tel erbij op, dat de mening van de 4 assistenten er nauwelijks iets toe deed en je krijgt een moeilijke situatie......

06-06-2017 19:30

Babangida83 +23945

Wat jij zegt is ook waar. Maar Cruijff vond dat Jonk 'plan Cruijff' beter volgde. Hij was ook de enige die hem wekelijks contacteerde. Dat laatste zegt genoeg, lijkt me.
Bergkamp zie je plan Cruijff heel erg selectief invoeren. Heb ook nog steeds het idee dat Bergkamp zich af en toe met andermans taken bemoeit. Is ook lastig in zo'n 'vrije rol'. Maar af en toe kent hij z'n grenzen niet. Dat bleek uit rapport Ling en nu weer.

06-06-2017 19:16

afcas +3803

heb je die periode gemist dat jonk de club uit werd gewerkt door bergkamp? toen koos cruijff toch echt voor jonk en daarmee is het volgen van cruijffs visie door bergkamp totaal verdwenen...

06-06-2017 18:59

Ajaxstockholm +2

een cruyff hart heb ik liever

06-06-2017 18:43

3*stars*3 +23523

Maat van mij zei net ook dat dit een excuus is, zodat hij kon vertrekken.
Zit wat in maar aan ene kant heb ik gewoon geen zin om mij weer druk te maken om Ajax joh.
Is al tig jaar zo dat het een soap serie is, dat er stront aan de knikker is en dat ze maar blijven wijzen naar elkaar.
Het maakt hun echt geen reet uit, wat de fans denken.

Blijft natuurlijk mijn clubbie maar ik ga niet zitten stressen.

06-06-2017 18:43

JCr14 +453

Lees het stuk eens goed.
Dortmund kwam pas toen het conflict er al was staat er. En dat zegt Vd Sar volgens zijn interpretatie.

06-06-2017 18:44

Ozymandias +159568

Als we Vd Sar mogen geloven dan was er geen conflict. Bosz wilde dat de technische staf anders werd ingevuld. Ajax wilde daar niet mee akkoord gaan maar wilde wel met Bosz door. Toen kwam Dortmund, heeft Bosz bekend gemaakt dat hij wilde vertrekken en is Ajax daar mee akkoord gegaan. Er was geen onwerkbare situatie maar het is waarschijnlijk wel zo dat als Ajax akkoord was gegaan met de wens van Bosz hij langer was gebleven.

06-06-2017 18:56

AjaxPassion +3899

Dus wat bezemwagen Ed verkondigt is per definitie waar volgens gasten zoals jij?

06-06-2017 22:50

NouridolbergNeres34 +1912

Hij heeft gewoon gezegd jullie eruit of ik ben pleite wetende dat vandersar bergkamp er niet uit zou gaan gooien dus dan had bosz zijn escape route te pakken. zag het ook aan die schuldige kop van bosz bij die persconferentie.

06-06-2017 19:11

EVH +8

Ja. Een coach met een AJAX hart hebben we 5,5 jaar gehad. Die speelde het liefst boerenkoolbetonrotvoetbal.

Jij weet wel wie ik bedoel, toch gappie

Er is vrijwel nooit een coach geweest in de historie van AJAX die AJAX beter AJAX-voetbal liet spelen dan Peter Bosz.
Maar blinde vinken zoals jij kunnen alleen maar retoriek uitkramen zoals je nu doet.

06-06-2017 20:28

MosesD +14687

Het Technisch Hart, dat hebben we nu een jaar of 6. Maar vraagje: wie controleert en beoordeelt eigenlijk dit orgaan en wat zijn bijvoorbeeld de beroordelingscriteria?

06-06-2017 18:33

AjaxIsrael +2

De Algemeen directeur.

06-06-2017 18:32

MosesD +14687

Dat is tevens de voorzitter van het TH, namelijk Edwin van der Sar. Die moet zichzelf dus beoordelen? Curieus.

06-06-2017 18:50

AjaxIsrael +2

het TH zou moeten bestaan uit de HJO, TD en de technische staf.
En dan een AD die zich er inhoudelijk niet mee bemoeit maar erboven staat.
Zo was het ook bedoeld.

06-06-2017 20:07

MosesD +14687

Het is grotendeels nog steeds zo. Oualli zit erin als HJO, Overmars als soort TD, de hoofdtrainer en nu dus ook van der Sar. Wonderlijk nietwaar?

06-06-2017 20:08

MosesD +14687

Lijkt me niet, die bemoeien zich volgens het model niet met technische zaken.

06-06-2017 18:49

Babangida83 +23945

Spijker en kop. Vraag me ook af hoe zij beoordeeld worden.

06-06-2017 19:24

AjaxIsrael +2

Ach ach ach.. Wanneer Dennis weer eens iemand eruit gewerkt heeft komt Edje met de beroemde tekst "we blijven plan Cruijff volgen"
Als deze man een beetje fatsoen in zijn donder zou hebben zou hij de naam van JC niet meer uitspreken en al helemaal niet meer in verband brengen met deze gang van zaken.

Mooie klootviool, ga je maar eens druk maken over het feit dat er op de Toekomst afbraak voetbal wordt gespeeld.

06-06-2017 18:32

Pino +0

volgens mij ben jij al heel lang of nooit op de Toekomst geweest dan

06-06-2017 18:52

afcas +3803

o19 speelt gewon afbraakvoetbal hoor... net als o17 vaak...

06-06-2017 18:56

Ozymandias +159568

Het verzinsel van Cruijff om een technisch hart de rol die normaliter de technisch directeur in te laten vullen werkt duidelijk niet. Het is absurd dat een assistent trainer (Bergkamp) zowel ondersteunend als leidinggevend over de hoofdtrainer is. Ajax moet de organisatie verduidelijken door weer met een normale technisch directeur te gaan werken. De hoofdtrainer, hoofd scouting, hoofd jeugdopleiding en hoofd talentenontwikkeling moeten dan een duidelijke taakverdeling krijgen. Jonk had duidelijk gelijk dat zo'n duidelijke taakverdeling heel hard nodig is. Het techische hart was een leuk idee van Cruijff maar het werkt gewoonweg niet.

06-06-2017 18:24

AjaxIsrael +2

Nee met mensen die opeens een heel andere visie blijken te hebben werkt het niet nee.

06-06-2017 18:35

ZwartNazareth +1412

Benieuwd wat Jordi Cruyff hierover te zeggen heeft. Eén ding weet ik wel: Johan Cruyff was door een muur gegaan om Peter Bosz voor Ajax te behouden. Hij had gelijk afgerekend met de huichelaars (Sar, Bergkamp, Spijkerman) die er nu zitten en beweren dat juist het 'plan Cruijff' een reden was om niet met elkaar verder te gaan.

06-06-2017 18:29

Harrie Nak +4

Jordi komt nu in ieder geval vast niet, die gaat liever op de aanbieding van Barcelona in.

06-06-2017 18:37
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.