Cruijff: 'Werk zit er bijna op'

door NP 39

Cruijff: 'Werk zit er bijna op'

door NP 39

Laatst geüpdatet

BASIS VOOR REST VAN NEDERLAND - Johan Cruijff is bijna klaar bij Ajax, schrijft hij in zijn column in De Telegraaf. Als Edwin van der Sar en Michael Kinsbergen toegetreden zijn tot de directie zit het werk er op voor Cruijff. 'Mijn werk bij Ajax zit er bijna op. Als het allemaal lukt, dan worden Edwin van der Sar en Michael Kinsbergen toegevoegd aan de directie. Als Van der Sar in de toekomst is ingewerkt dan zou het Ajax-model eigenlijk de basis voor de rest van het Nederlandse voetbal moeten worden. Dus oud-spelers met kwaliteit in combinatie met specialisten.'

'Tijdens zijn opleiding aan de Cruyff Institute maakte Van der Sar op de docenten juist indruk door de kwaliteiten die nu van hem worden verlangd. Het zegt me weinig, dat hij nog onvoldoende ervaring heeft en het mastersdiploma niet in Nederland wordt erkend. Voor mij is een diploma eigenlijk niet belangrijk, het gaat erom wat iemand weet. Bovendien wordt internationaal de opleiding wel kwalitatief als de tweede van Europa beschouwd.'

Lees meer over:
Plaats reactie

jonathan_nap@ho +0

Goed bezig Johan! Ik ben in 1978 geboren op de oudhuyzerweg in Wilnis. Volgens mij woonde je toen nog in Vinkeveen. Woonde we aan dezelfde weg. Mijn opa zij destijds; goed je best doen hoor, misschien komt Johan kijken ;).

Succes verder.

groet,
Jonathan Nap

13-11-2012 20:29

vangalen10 +0

Goedenmiddag mensen,

Ik wil jullie niet onthouden van een bijzondere anbieding die ik heb... Dat luidt een voetbaltenue origineel en een voebaltrainingspak voor de prijs van 1 dit allemaal origineel... meer informatie of interesse.. vangalen10@live.com is mijn emailadres.. laat je horen

13-11-2012 14:47

Pettersson1963 +0

Roovers419, wanneer PSV meerdere malen achtereen kampioen van Nederland wordt profiteren ze een aantal jaren van inkomsten uit de CL en maken ze in Eindhoven grotere stappen dan in Amsterdam. Het is te hopen dat het idiote plan van Cruijff om Ajax van de beurs te halen nu ook definitief tot het verleden behoort, het geld kunnen we wel beter besteden nu CL deelname volgend seizoen vrij onzeker of haast onmogeljk is en een grote sponsor als Aegon de stekker er uit trekt! Ik hoor het Cruijff nog zeggen dat Ajax weer structureel aansluiting zou krijgen bij de Europese Top, dit gaat bijzonder lastig worden wanneer je als Club een aantal jaren naast de Nationale Titel grijpt, de hoofdsponsor de stekker er uit trekt en je structureel geen inkomsten genereert uit CL deelname. En Cruijff durft te beweren dat zijn werk er bijna op zit terwijl het echte werk nog moet beginnen...

12-11-2012 22:48

heinp +41

Hoe hou je het vol .heb je op het veld ook zulk uithoudings vermogen ?
Zelden een haatdragender figuur mee gemaakt en totaal onrealistisch ook nog nog ,succes met je ellende .

13-11-2012 07:53

stefanpetterson +0

Wat ben jij een zielig geval! Rot lekker op naar psv dan!

13-11-2012 18:09

Cello +52979 moderator

Hij vergeet zoveel dingen òf kiest er bewust voor om ze niet te vermelden, dat kan ook.

Laat gaan.

Wanneer Cruijff roept dat ie aansluiting wil bij de Europese top, betekent het niet dat hij daarmee zegt dat we ook idd jaar-in en jaar-uit wel even kampioen worden. Historisch gezien hebben we dacht ik nooit meer dan 3 jaar op rij een kampioenschap weten te vieren, dus ook niet in de afgelopen decennia, waarin de successen zelfs Europees werden geboekt werden we echt langjarig kampioen (in ieder geval nooit 4 keer op rij, laat staan vaker dan dat).

En ja tuurlijk zit Cruijff's werk er op een gegeven moment op. Het is namelijk niet de bedoeling dat Cruijff de club gaat besturen, maar dat ie gaat adviseren. Dat doet ie vanaf de zijlijn. Tuurlijk zal een eeuwige criticaster dat natuurlijk weer bekritiseren als weglopen van verantwoordelijkheden, maar dat is bullshit. Wanneer Cruijff dag-in, dag-uit zich zou gaan bemoeien met van alles en nog wat zou dat pas echt chaos veroorzaken, immers dan gaat ie continu de mensen als Overmars, Van der Sar en die van het technisch hart voor de voeten lopen.
Hij laat ze nu los en dan krijgen ze de ruimte om invulling te geven aan de plannen die inmiddels wel bekend zijn en waaraan zij zich geconfirmeerd hebben, waarachter zij zich geschaard hebben.

Pettersson lekker laten lullen, die gaat toch wel door met schoppen tegen Cruijff en de club. Een echte fan hoor, die Pettersson1963. NOT.

13-11-2012 19:32

Pettersson1963 +0

Een paar weken geleden verkondigde het Orakel nog dat hij nauwelijks was begonnen en vandaag schrijven Jaap en Johan dat het werk er bijna op zit. Lijkt me een nogal botte en voorbarige conclusie van Cruijff. Het eerste jaar waarin de door Cruijff aangestelde mensen hun kunstjes mogen vertonen is nog maar net begonnen en Cruijff orakelt al weer dat zijn werk bijna voltooid is. Cruijff is er in geslaagd om op bijna iedere cruciale positie binnen de organisatie iemand neer te zetten die in zijn straatje past en het echte werk moet eigenlijk dus nog beginnen. Gezien de slechte competitiestart, terleurstellende prestaties van de jeugd en een abominabel slecht aankoopbeleid is er nog veel te doen en kun je onmogelijk gaan beweren dat het werk er bijna op zit. Cruijff heeft de poppetjes ingevuld, en was het niet Co Adriaanse die ooit zei "Een goed paard wordt niet automatisch een goede ruiter". Cruijff kan pas zeggen dat zijn werk er bijna op zit wanneer Ajax weer een rol van betekenis in Europa gaat spelen en we niet jaar in jaar uit van de mat worden gespeeld door een ploeg als Real Madrid, pas dan mag en kan Cruijff zeggen dat zijn werk er bijna op zit...

12-11-2012 19:53

DeKlassieker +0

Vergeet je leugen niet te melden dat Cruijff 13 miljoen heeft laten verdampen bij Ajax. Straks wordt het allemaal te positief van jou kant vandaan en dat mag natuurlijk niet zo overkomen. Maar goed laten wij weer eens proberen een discussie op te starten:

''abominabel slecht aankoopbeleid''

Zou je dat verder willen onderbouwen met wie had er niet gehaald moeten worden en wie had er dan gehaald moeten worden ect ect.

12-11-2012 20:02

Roovers419 +0

Cruijff heeft alles gedaan wat ik hoopte. Gesaneerd, verantwoordelijkheid genomen! Nu een organisatie neergezet. En nu trekt hij zich weer terug. Ajax heeft nu de basis gelegd voor een zeer gezonde toekomst. Zelfs als psv de komende 2 jaar kampioen wordt, hebben wij grotere stappen gemaakt dan zij

12-11-2012 18:01

trainerdv +2

Dat is waar.

Maar het doel is toch dat we op den duur weer een rol van betekenis in Europa gaan spelen.
De echte stappen zijn pas gemaakt als we de aankomende 20 jaar ongeveer 10 keer kampioen worden en 2 a 3 keer een prominente rol in de Champion's League spelen (halve finale, finale).

Maar goed, dat zal blijken.

12-11-2012 21:04

vanreenen +10314

De Klassieker, ik kom niet verder dan de jaarverslagen van 2001-2002. Bovendien kan ik niet nagaan of de waarde van de Arena op de balans staat c.q. in het jaarverslag. Wat ik mij kan herinneren, is dat de Arena 200 miljoen gulden gekost heeft en dat is ongeveer 96 miljoen euro. Ik heb toen uitgebreid foto's gemaakt van diverse bouwstadia, want ik werkte vlak bij de Arena. Derhalve vind ik geen jaarverslag uit 2000-2001.
Bedankt voor je info.

12-11-2012 17:36

DeKlassieker +0

Je kunt gewoon een ander jaarverslag pakken bijvoorbeeld die van 2001 / 2002. Op pagina 62 begint het meerjarenoverzicht dat loopt tot 1995 / 1996.

12-11-2012 18:23

vanreenen +10314

Even een kleine correctie op een stukje proza dat er een keer of 8 opstaat. Het eigen vermogen was in 2000/2001 ¤ 96 miljoen is pertinent onjuist. Dit moet zijn 96 miljoen gulden.
De euro is pas op 1 januari 2002 ingevoerd in zo'n 12 landen. Dus was het eigen vermogen zo'n 45 miljoen euro. Het is maar dat je het weet.

12-11-2012 14:48

DeKlassieker +0

De jaarverslagen staan gewoon in Euro's. Als je dat zelf wilt controleren:

http://leden.ajax.nl/web/show/id=64243

Die van 2000 / 2001 doet het niet meer, maar als je die van 2001 / 2002 pakt dan staat alles gewoon netjes in euro's en kun je (zoals gebruikelijk) ook de voorgaande 10 jaar de cijfertjes terug zien in euro's. Ik raad dat ook aan om even te doen, want dan kun je goed zien wat voor impact de beursgang en stadion heeft gehad op Ajax.

12-11-2012 15:26

Daantje Makkes +1

Begint zich toch aardig uit te kristalliseren bij Ajax. Ajax wordt Ajax weer!

12-11-2012 14:34

Randy428 +3

Het werk zit er helemaal nog niet op. Er moet veel meer gebeuren dan de juiste poppetjes op de verschillende functies zetten.

Bovendien ben ik wel benieuwd wat Kinsbergen gaat vangen voor deze schnabbel. Het zijn nu dus 2 directieleden die je moet betalen. Hoop dat ze hier rekening mee hebben gehouden bij het bepalen van de hoogte hiervan.

12-11-2012 14:17

vakMforever +294

Nou breekt mijn klomp....???
"Mijn werk zit erop?"....en na amper een half jaar laat je ons weten dat je werk erop zit?

Nu alles naar z'n hand is gezet laat JC weten dat zijn werk erop zit, vind ik voorspellend maar nu begint het pas Johan...! De invulling van de poppetjes is gedaan..mee eens maar nu komt het aan op begeleiden en erbij blijven om sturing te geven aan jouw discipelen!

Moet zeggen dat mijn mening ietwat veranderd is en ik nu duidelijkheid zie in het beleid maar nog steeds ben ik sceptisch want wie gaat wie sturen en wie zal moeilijke en/of onpopulaire beslissingen nemen? Wat in het geval er een stagnatie komt in de doelstellingen? Ben jij dan nog te bereiken?

12-11-2012 12:32

heinp +41

Cruijf blijft nu functioneren als adviseur richting Th ,zoals ook officieel vast ligt.

12-11-2012 12:37

Zorro +0

Jaren lang heeft onze goeroe JC supporters wijsgemaakt dat het onder zijn bewind allemaal anders zou worden. Trainers of bestuurders kregen niet de kans om hun meerjarenplannen tot een goed einde te brengen. Nog voordat men op stoom kwam begon hij al aan de stoelpoten te zagen middels zijn vriendjes binnen Ajax en zijn columns in de televaag. Uiteindelijk heeft hij via een coup en de heilige belofte om Ajax weer terug te brengen aan de Europese top de macht bij Ajax gekregen. Deze beloftes was voor menig Ajax supporter de reden om achter de goeroe aan te lopen en zijn asociale gedrag voor lief te nemen. Tot mijn verbazing lees ik nu dat de heilige JC vind dat zijn werk er bijna op zit terwijl zijn kompanen steeds maar weer meer tijd nodig te hebben. Onze goeroe haakt dus af voordat het klusje is geklaard. Dat deed hij in het verleden ook vaak maar ik had niet verwacht dat hij dit nu ook zou doen. Een cruijffiaanse streek. Straks zeker weer roepen dat hij het wel goed heeft gedaan maar dat Ajax het niet goed heeft uitgevoerd.

12-11-2012 11:49

DeKlassieker +0

Als ''onze goeroe'' ons wijs maakt dat alles anders zou worden, dan heeft hij nu al zijn gelijk binnen. Jij bent een mooi voorbeeld van iemand die schreeuwt, maar inhoudelijk niets zegt, dus laten we daar nou eens mee gaan beginnen:

''Trainers of bestuurders kregen niet de kans om hun meerjarenplannen tot een goed einde te brengen. Nog voordat men op stoom kwam begon hij al aan de stoelpoten te zagen middels zijn vriendjes binnen Ajax en zijn columns in de televaag.''

Ik neem aan dat jij hiermee het probeert op te nemen voor Rick van den Boog. Wat je van den Boog kwalijk kunt nemen is dat hij onder zijn bewind getekend heeft voor het slechte financieel resultaat in de historie van Ajax. Kun je hem hiervoor verantwoordelijk houden? Daar kunnen de meningen wel eens verdeeld over zijn. Hij had natuurlijk wel te maken met een uiterst zware erfenis en dat is niet zo gemakkelijk om binnen een paar jaar op te lossen. Die tijd had hij misschien kunnen krijgen, maar de realiteit leert ons dat hij het eerst nog even slechter heeft gemaakt en dat is toch best knap dan. Ook ben ik er heilig van overtuigd, dat van den Boog nooit de steun zou krijgen binnen Ajax. Hiermee heb ik het niet eens over Cruijff, maar de vastgeroeste bekende namen binnen Ajax. Van den Boog heeft door alle omstandigheden (ook die uit zijn privesituatie) nooit de stein gehad binnen Ajax of buiten Ajax. Dan houdt het gewoon voor hem op en het technisch hart krijgt deze steun nu wel die het ook verdiend en waarbij er ook rekening mee moet worden gehouden dat ze het zooitje niet zomaar kunnen oplossen, net zoals van den Boog dit ook niet kon doen in twee jaar tijd. Hoe denk jij daarover als ik vragen mag?

12-11-2012 13:05

RuffRhythim +24837

Wat is het toch heerlijk (en tegelijkertijd bedroevend) om steeds maar door jezelf bevestigd te zien dat je er echt geen enkele fluit van snapt he?

Zelfs het gewoon eenvoudig begrijpend lezen van een stukje tekst zit er niet in. Treurig hoor :-(

12-11-2012 14:38

heinp +41

Ik denk wat ben je blij met dit signaal van Cruijffie maar ook nu hij aankondigt dat hij bijna klaar is ,mag hij ook weer niet stoppen van onze gemaskerde vriend .

12-11-2012 15:57

H'tweetje +0

Verschil is ook dat diegenen die nu de organisatorische en sportieve leiding in handen hebben, zich op sportief en financiëel vlak ruimschoots hebben waargemaakt en dus niet hoeven te pronken met een fraaie vermelding op hun CV of om met hun status binnen de club tegenover derden, of het puur voor het geld moeten doen.
Cruijff is idd met zijn wijze van optreden soms een klojo, maar wel precies de juiste klojo die de club nodig heeft/had. Alleen maar hulde voor hem. En btw ook hulde voor F dat de goede weg heeft teruggevonden en zich vasthoudt aan de uitstekende jeugdopleiding die eindelijk weer eens échte 020-010 klassiekers oplevert.

12-11-2012 11:33

DeKlassieker +0

Ik weet dat er hier op Ajax Showtime leden zijn die het nooit hebben zien zitten in de bemoeienissen van Cruijff. Helaas zijn dit vaak de personen die totaal niet bereid zijn om er inhoudelijk op te discusseren. Vaak schreeuwen zij maar wat of brengen ze onwaarderen de wereld in en proberen zij vaak uit alle macht deze onwaardeden in stand te houden. Ik wil deze mensen dan eens en voor altijd vragen wat jullie er nou precies op tegen hebben gehad dat Cruijff zich weer bemoeit heeft met Ajax en hopelijk staan jullie dit keer wel open voor een inhoudelijke discussie.

In mijn ogen heeft Cruijff gedaan wat veel supporters wilde zien. Het oude bestuur, de machtspelletjes, de verdampte miljoenen, het slechte transferbeleid en uiteindelijk ook de jeugdopleiding keihard aanpakken. Er valt veel te discusseren over de handelswijze van Cruijff. Te beginnen met zijn column waarmee hij het oude bestuur forceerde om de gesprekken met Cruijff aan te gaan. Netjes? Nee. Nodig? Jazeker, want er was niemand binnen de club die ook maar iets gedaan heeft tegen het jarenlange wanbeleid. Zelfs de supporters in het stadion die schreeuwde om verandering werden compleet genegeerd.

Dankzij Cruijff en alleen Cruijff heeft Ajax nu een basis weten te leggen voor de toekomst. Ik zit hier vaak met veel cijfer te strooien, omdat veel mensen er geen rekening mee houden hoe slecht het is gegaan bij Ajax en waarom er juist nu ingegrepen moest worden:

Eigen vermogen:

In 2000 / 2001 was dit 96 miljoen euro.
In 2009 / 2010 was dit 39 miljoen euro.

Salarishuis:

In 2005 / 2006 nog 35 miljoen.
In 2010 / 2011 was dit 51 miljoen.

Verliezen:

In de laatste 10 boekjaren heeft Ajax vijf keer verlies gedraaid met het 22 miljoen euro verlies in 2009 / 2010 tot absoluut dieptepunt. In de vijf jaren van winst is de uiteindelijk winst nooit boven de 10 miljoen gekomen.

Geld is kas:

In 2006 / 2007 had de club nog 24 miljoen euro in kas. Binnen vier boekjaren werd dit teruggebracht tot 6 miljoen euro.

Bedrijfslaten vs Omzet:

In de jaren dat Ajax geen Champions League speelt kent het een omzet van 60 á 70 miljoen euro. De totale bedrijfslasten zijn echter altijd blijven stijgen. In 2004 / 2005 bedroegen de totale kosten 63 miljoen euro. In 2010 / 2011 waren de totale bedrijfskosten een schrikbarende 95.9 miljoen euro.

Voor de mensen die niet geloven dat het goed is geweest dat Cruijff zich is gaan bemoeien met Ajax wil ik vooral wijzen op de situaties bij PSV en Feyenoord. Waar PSV zich gered heeft door haar grond te verkopen en haar eigen vermogen hiermee kon aanscherpen daar heeft Feyenoord nog steeds een negatief eigenvermogen, maar is dit wel aanzienlijk teruggebracht door de Vrienden van Feyenoord. Ajax is gelukkig de grootste club in Nederland dus het heeft altijd meer geld gehad, zodat een echte financiële ramp is uitgebleven. Dit komt echter niet alleen door de hogere inkomsten, maar dit komt vooral door onze jeugdopleiding. De club heeft zo ontzettend veel geld verdiend met het verkopen van spelers, waardoor ruim 10 jaar aan wanbeleid in stand gehouden kon worden. Tot aan de afgelopen transferperiode heeft de club spelers moeten verkopen om de club te redden. Dit zal in de toekomst niet meer nodig zijn.

Hebben wij dit allemaal te danken aan Cruijff? Ik denk het wel, want in de voorgaande periode heeft nagenoeg niemand aan kunnen tonen hoe ze wel de club moesten besturen. Er zitten hier nog steeds mensen die het opnemen voor van den Boog. Ik snap dat echt niet en ik vraag me ook echt af waar dit vandaan komt? Ik kan nog wel begrijpen dat ook hij te maken had met een erfenis, maar hij heeft de situatie alleen maar verergerd. Hij heeft nooit durven ingrijpen en hij had ook zeker niet de krediet gehad om dit te doen, zo realistisch ben ik ook nog wel. Cruijff heeft ervoor gezorgd dat er nu mensen bij Ajax de dienst uitmaken die niet alleen een voetbalachtergrond hebben, maar ook durven door te pakken opzoek naar verandering en betere tijden. Zijn het mensen met veel ervaring? Nee dat niet, maar welke persoon met veel ervaring heeft de club wel op de rails gekregen?

Ik hoop dat het maar tijdelijk is dat mensen hun twijfels uiten over de handelswijze van Cruijff en het technisch hart. Misschien komt dit nu vooral door de huidige stand op de ranglijst, maar de mensen vergeten al snel dat Ajax twee keer kampioen is geworden met een veel te zware huishouding. Vaak zijn dit ook de mensen die schreeuwen om aankopen en dat snap ik ook nog wel. We zijn jarenlang voor de gek gehouden dat Ajax iedereen kon kopen die het wilde hebben. Wat je nu gaat zien is een veel meer op de waarheid berust. Hierdoor kunnen we sommige spelers niet meer kopen of kunnen wij deze spelers niet het salaris geven die ze wensen. Hierdoor moeten we het doen met andere spelers en gelukkig hebben wij onze jeugdopleiding nog. Daarvan wordt de kwaliteit verhoogd. Dit is ook een onderwerp waar veel mensen Cruijff op aan vallen, terwijl hij gewoon gelijk heeft. De jeugdopleiding moet ook gewoon beter worden gemaakt, want in de toekomst zijn we er nog meer afhankelijk van.

Ik zou gewoon zo graag willen zien dat iedereen dit kan begrijpen. Dat we jarenlang voor de gek zijn gehouden en dan we ruim 10 jaar naar een Ajax hebben gekeken die niet heel vaak kampioen werd, maar wel altijd de kampioen is geweest als het gaat om uitgaven. Het is gewoon zo ontzettend belangrijk dat we de club weer gezond gaan maken. De KNVB wordt steeds strenger en Financial Fair Play gaat voor veel opschudding zorgen. De tijden dat we boven onze stand hebben geleefd is niet alleen prive voorbij, maar ook voor Ajax is het gewoon klaar. De mensen die nu werkzaam zijn bij Ajax (met dank aan Cruijff) begrijpen dit, veel supporters begrijpen dit, maar het wordt nu gewoon tijd dat een klein gedeelte dit ook gaat begrijpen en zich niet blindstaren op wat er op het veld aan de hand is. Het is namelijk veel meer dan alleen het voetbal en ik mag hopen dat voor iedereen Ajax meer is dan alleen een voetbalclub.

Dus nogmaals: Kritiek hebben is prima, maar je moet mensen ook de kans geven om de kritieken te bespreken. Dat mis ik bij veel mensen, dus laat dan s.v.p. weten waarom het zo slecht is geweest dat Cruijff zich is gaan bemoeien met Ajax en waarom het technisch hart en al die mensen niet de oplossing zouden zijn.

12-11-2012 09:44

heinp +41

Ik durf te stellen dat wanneer JC niet ten tonele was verschenen we uiteindelijk direct op een faillissement af gestevend waren of met een wanhoop's overname van een of andere Abdullah uit Qatar of omgeving hadden moeten leren leven.we zijn nu gelukkig weer baas kunnen blijven in eigen huis.
Wat gebeurt er bij City als hun Skeiki morgen opeens een ander speeltje heeft gevonden ?
Wie gaat die astronomische salarissen nog overmaken ? Lijkt me nu iets beter om Ajax door serieuze oud top spelers te laten begeleiden ,ze hebben ongetwijfeld meer inzage in de voetbalwereld en hebben veel meer gevoel voor de emotie bij supporters en PR activiteiten.
Een grote Direkteur van een mulinational wil liever met een bekend gezicht aan tafel lijkt me dan met een gladde zakenman.

12-11-2012 09:59

DeKlassieker +0

Nou ik wil niet zeggen dat we dan failliet waren gegaan of dat Abdullah ons zou komen redden. Maa als je structueel verlies blijft draaien zoals we deden en je haalt dan geen Champions League, dan hadden binnen een jaar of twee, drie in exact dezelfde situatie gezeten als Feyenoord. Dan moeten we nog steeds onze beste spelers verkopen, maar dan zijn ze geen 22 á 24 jaar, maar nog onder de 20. En dan gaan ze niet voor 10 miljoen weg, maar voor 5 miljoen en zo duurt het gewoon nog langer voordat de club weer gezond is. Ajax is er eigenlijk drie jaar te laat mee begonnen om het allemaal te voorkomen, maar we zijn gelukkig ook een paar jaar net op tijd om Feyenoord en PSV achterna te gaan.

12-11-2012 10:17

ajax2004 +2

Goed verhaal.
Je kan dit misschien beter bij opinie zetten, lezen meer mensen het.

12-11-2012 10:26

AnitAjax +0

Beste reactie die ik ooit op AS heb gezien. Helder.

12-11-2012 11:35

ajax19 +0

Vergeet je mij niet? :P

Haha, nee joh. Klasse post.

12-11-2012 12:29

rayclarke +19

Goed verhaal. Er valt best een kritische noot te kraken over de aanpak van JC cs, maar dat valt natuurlijk in het niet bij de puinhopen die deze mannen aantroffen, en die er eerder in de historie onder bewind van oa Harmsen er ook was. Die overigens door Van Praag is opgeruimd wat ook maar weer laat zien dat je best een zakelijke achtergrond kan hebben om succesvol bij Ajax in te stappen. Maar dat terzijde.

Wat ik wel een groot risico vind bij de aanpak die nu is gekozen is dat (het er in ieder geval op lijkt) dat door het putten uit de vijver van midden jaren negentig er een zeer uniforme top bij Ajax zit. Ik had het zelf beter gevonden als er wat meer tegengeluid georganiseerd was. Ik hoor nu ietsje te vaak dingen in de trant van 'toen hebben we het zus en zo gedaan', en dat is prachtig maar toen was toen en nu is nu en nu is dus anders dan toen anders was nu wel toen geweest.

Iets meer oog voor veranderende realiteit laat zien dat je spelers toch 3-5 jaar minder lang vast kan houden, en dat betekent gewoon dat je gaten in de selectie vaker op moet vullen & dat is lastiger & kan je gewoon niet alleen met een jeugdopleiding doen. Meer scouten (of eigenlijk weer scouten) is een begin maar je moet af en toe gewoon een echte kwaliteitsinjectie doen. Als je ambitie hebt tenminste.

12-11-2012 11:47

DeKlassieker +0

Er mag zeker kritisch gekeken worden naar hoe Cruijff het technisch hart heeft binnen geloodst bij Ajax. Uiteindelijk is hij net zo gemeen en koppig als een iedere ander. Ajax zal altijd spelers blijven kopen, want je kunt niet 11 eigen jeugdspelers opstellen. Er zullen inderdaad altijd gaten gaan vallen op bepaalde posities en helaas is dit voor Ajax eigenlijk altijd de spitspositie, maar de eisen die wij stellen aan een spits zijn torenhoog, dus dat is slechts voor enkele weggelegd.

Kijkend naar het verleden blijven spelers inderdaad minder langs bij ons, maar dat moet nu juist veranderen. Het is onwenselijk om te denken dat een 18jarig talent tot zijn 28ste bij ons blijft spelen, maar toch zeker wel tot zijn 24ste. Hier kun je alleen maar iets tegen doen door bewezen spelers uit de jeugd meer geld te geven. Het is nog altijd stukken goedkoper dan een nieuwe speler aantrekken mocht er in de jeugd niets lopen. Als we echter een salarishuis hebben waarvan het grootste gedeelte opgemaakt wordt door aankopen, dan kun je nooit en te nimmer de contacten openbreken van spelers die zich al bewezen hebben in het eerste. Bij Feyenoord is dit door omstandigheden weer aan het licht gekomen, bij Ajax is dit al een probleem sinds de laatste Champions League overwinning. Als we de contracten van deze spelers niet heel snel op gaan waarderen, dan blijven ze vertrekken naar subtopclubs in het buitenland en je gaat mij toch niet vertellen dat spelers voor het sportieve aspect naar dit soort clubs gaan? Als jij je als speler hebt bewezen bij Ajax, dan moet je naar een club kunnen gaan die groter is dan de onze en niet naar een club gaan omdat die iets meer salaris kan betalen. Ajax moet daar gewoon veel slimmer in worden en ook veel slimmer in het scouten van spelers.

Het is echter wel gevaarlijk dat er een situatie ontstaat dat iedereen aan de hand van Cruijff binnenkomt en dat niemand iets meer durft te zeggen tegen elkaar. Ik denk echter wel dat oudtopsporters meer geneigd zullen zijn om te zeggen waar het op staat, in plaats van dat er eerst 10 keer over vergaderd moet worden zonder enige conclusie. Ik zie dit gewoon iets positiever in, maar blind wordt ik er niet van. Ook het huidige beleid gaat fouten maken en daar zullen ze genadeloos voor worden afgestraft, maar hier moeten ze maar gewoon van leren en niet door blijven gaan. Dat is iets te vaak gebeurt bij Ajax en vergeet niet dat hier slecht een half jaar tot één jaar echt verandering is ingekomen.

12-11-2012 12:52

Adrianus +0

Ik ben het totaal niet met je eens. Het is niet goedkoper om spelers langer aan je te binden met meer salaris om zo geen dure aankopen te hoeven doen. Nu betaald AJAX maximaal 1 miljoen per jaar, steld dat wordt 1,5 miljoen kan dat dus oplopen naar een slordige 5 miljoen extra loonkosten per jaar! En daar komt nog eens bij dat het nieuwe beleid is om geen dure aankopen meer te doen. Of ze leiden spelers op of ze halen spelers tussen de 16-21 jaar die ze later voor grof geld kunnen verkopen. En als er een exceptioonl hoog bedrag wordt geboden en die speler wil graag gaan moet AJAX die kans grijpen. Kijk wat er is gebeurd met vd Wiel. Bayern wilde 1,5 jaar terug grof betalen en nu loopt hij weg voor slechts 6 miljoen. En in die tijd dat hij langer is gebleven was duidelijk te merken dat hij er geen zin meer in had. Is dat wat jij wilt?

12-11-2012 14:46

heinp +41

Ten tijde van Rik van den Boog kon Ajax inderdaad 18,5 cashen bij Bayern ,maar liet het lopen .
Dus goede jonge spelers kunnen duur verkocht worden en spelers langdurig vast leggen zoals met Suljemany is gebeurd kan dus erg fout aflopen ,hij is met zijn salaris een blok aan het been ,geen vorm en nul komma nul opbrengst zoals het er nu voor staat.
Jonge spelers hebben nu 2 of 3 jaar contracten wanneer ze blijven voldoen aan de verwachtingen ,zie Fischer tussentijds verlengen anders verlopen zoals Ozbilliz .

12-11-2012 16:03

DeKlassieker +0

18 miljoen... 18 MILJOEN! Mij ga je nooit horen zeggen dat ze toen van der Wiel niet hadden moeten verkopen hoor. Ik heb het al vaker aangegeven, dat zodra er een gewenst bedrag op tafel wordt gelegd dat ze een speler dan moeten laten gaan. Ik vind eerlijk gezegd dat Ajax dit ook in het verleden meermaals goed heeft geregeld, maar ja soms is het te weinig (Vermealen), soms laten ze iemand niet gaan (van der Wiel) en soms geven we iets te veel uit (Sulejmani). Het zal onder supporters altijd voor discussie zorgen, maar van der Wiel hadden ze voor dat bedrag zeker moeten verkopen.

Het is weldegelijk goedkoper om spelers langer aan de club proberen te binden. Daarnaast heeft Ajax geen salarisplafond voor eigen spelers, maar voor nieuw aangetrokken spelers en dat ligt boven de 1 miljoen. Ajax moet voorkomen dat er spelers vertrekken naar subtopclubs waarbij het ze niet gaat om het sportieve aspect, maar puur en alleen om het geld. Dit is nog altijd goedkoper. Daarnaast is het nieuwe beleid niet tegen het doen van aankopen, maar doen ze geen aankopen die ze eigenlijk niet kunnen betalen. Wanneer er weer meer geld voorhanden is en dat hoort er altijd te zijn bij Ajax, dan kan ook het transferlimiet weer een beetje omhoog.

12-11-2012 16:19

Cello +52979 moderator

Prima weergegeven. Helemaal mee eens!.

12-11-2012 13:18

rayclarke +19

Goed verhaal. Er valt best een kritische noot te kraken over de aanpak van JC cs, maar dat valt natuurlijk in het niet bij de puinhopen die deze mannen aantroffen, en die er eerder in de historie onder bewind van oa Harmsen er ook was. Die overigens door Van Praag is opgeruimd wat ook maar weer laat zien dat je best een zakelijke achtergrond kan hebben om succesvol bij Ajax in te stappen. Maar dat terzijde.

Wat ik wel een groot risico vind bij de aanpak die nu is gekozen is dat (het er in ieder geval op lijkt) dat door het putten uit de vijver van midden jaren negentig er een zeer uniforme top bij Ajax zit. Ik had het zelf beter gevonden als er wat meer tegengeluid georganiseerd was. Ik hoor nu ietsje te vaak dingen in de trant van 'toen hebben we het zus en zo gedaan', en dat is prachtig maar toen was toen en nu is nu en nu is dus anders dan toen anders was nu wel toen geweest.

Iets meer oog voor veranderende realiteit laat zien dat je spelers toch 3-5 jaar minder lang vast kan houden, en dat betekent gewoon dat je gaten in de selectie vaker op moet vullen & dat is lastiger & kan je gewoon niet alleen met een jeugdopleiding doen. Meer scouten (of eigenlijk weer scouten) is een begin maar je moet af en toe gewoon een echte kwaliteitsinjectie doen. Als je ambitie hebt tenminste.

12-11-2012 14:08

heinp +41

Het plaatje ziet er inderdaad wat betreft heel veel belovend uit ,het is zaak om van der aat en Slop nog in ruilen .
Daarbij is het belangrijk om toch te blijven inzoomen om iemand als Jaap stam toch weer bij Ajax te krijgen ,zijn mentale kwaliteiten zijn heel belangrijk om die bij de jeugd over te brengen.Zie Ajax 1 wanneer het simpel kan om de wedstrijd op zak te hebben worden ze te frivool en ongeconcentreerd ,dat zou echt iets zijn voor Stam.
verder de huidige mensen op hun plek houden en scouting optimaliseren ,via Seedorf in Brazillie bijv.

12-11-2012 09:22

ajax19 +0

Informeel blijft Cruijff echt wel betrokken, hoor.

12-11-2012 09:21

1Zlatan +5188

Nou, het is werk lijkt me nog niet gedaan maar iig zijn dan de meeste poppetjes geplaatst.
Als Cruijff nog iets kan doorvoeren waardoor onze topspelers die uit de eigen jeugd komen langer willen blijven gaan we de goede kant op.

Mijn voorstel: salarishuis maxen op 1 miljoen voor aankopen en 1.5 tot wmb wel 2 miljoen voor spelers uit eigen jeugd. Denk aan Vertonghen, Anita, Alderweireld, Eriksen, etc etc die nu allemaal na 1 a 2 goede seizoenen gaan voor een prikkie.

Als je die niet verlengt krijg je minder transferinkomsten en moet je middelmatige spelers aantrekken ter vervanging die altijd rond de 3miljoen kosten en qua loon misschien een paar ton per jaar goedkoper zijn! Ik heb de rekensom gemaakt en voor bewezen toppers is het financieel gewoon een betere optie om ze te verlengen, al is het voor hoge jaarsalarissen. Voor aankopen moet wmb de grens alleen wel zeer streng zijn.

12-11-2012 08:55
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.