Ajax O16 heeft zondagmiddag op bezoek bij Excelsior O16 niet weten te winnen. De laagvlieger uit Rotterdam begon voortvarend aan het duel en stond na een kwartier voetballen al met 2-0 voor. Vervolgens scoorden beide teams voor rust nog een keer, alvorens via Ilai Grootfaam in het laatste kwartier de score gelijk werd getrokken.
Ook in het eerdere thuisduel kwam Ajax O16 vroeg op achterstand. Toen wist Excelsior na zes minuten de score te openen; nu hadden de Rotterdammers slechts een minuut langer nodig. Na een kwartier spelen kwam de thuisploeg zelfs op een 2-0 voorsprong en dus stond de ploeg van Stan Bijl voor een lastige opgave.
Op aangeven van Nafairon Landvreugd kopte Ghali Bousnane in de 24ste minuut de aansluitingstreffer binnen, maar nog voor rust bracht Excelsior het verschil weer op twee doelpunten. Ajax begon aan het tweede bedrijf met verse krachten Imran Talai en Damian Gomes Ferreira en later kwamen ook nog Rocke Wooter, Ilai Grootfaam, Miles Aalbersberg en Mohammed Tatuh in de ploeg.
Met inmiddels zes nieuwe gezichten in het veld lukte het Ajax om voor de tweede keer tot scoren te komen. Mohamed Abdalla speelde Grootfaam aan en de middenvelder prikte tien minuten voor tijd van binnen het strafschopgebied de 3-2 binnen. In de blessuretijd was dezelfde combinatie opnieuw succesvol. Abdalla legde met zijn borst de bal klaar voor Grootfaam, die de gelijkmaker tegen de touwen schoot. Zodoende bracht de jonge Ajacied zijn doelpuntentotaal dit weekend op vier. Grootfaam was zaterdag bij Ajax O15 namelijk ook tweemaal trefzeker.
Tekst gaat verder na de afbeelding.

Ajax laat overwinning liggen
Ajax ging op zoek naar de overwinning en kwam daar erg dichtbij. Abdalla kreeg de uitgelezen kans op de 3-4 vanaf elf meter. Ajax’ aanvoerder zag zijn strafschop echter gekeerd worden door Excelsior-goalie. Diep in de blessuretijd leek Abdalla van schlemiel naar held te gaan. Gomes Ferreira gaf een voorzet, die door Luca de Baat naar Abdalla werd gekopt en laatstgenoemde knikte de bal binnen. Er ging helaas voor Ajax een streep door die treffer wegens buitenspel.
Opstelling Ajax O16:
Olgers; Cuntapay (Talai 41’), Vieillevoye (Gomes Ferreira 41’), Owolabi, Tarvajärv (Grootfaam 54’)i; Newstead (Wooter 54’), Bentaleb, Abdalla; De Baat, Bousnane (Aalbersberg 68’), Landvreugd (Tatuh 68’).
Wissels Ajax O16:
Van der Wijst, Aalbersberg, Talai, Grootfaam, Gomes Ferreira, Tatuh, Wooter.
Doelpunten:
1-0 Luca Nas (7')
2-0 Kaan Sahiner (15')
2-1 Ghalil Bousnane (24')
3-1 Saiffedien Bruins (36')
3-2 Ilai Grootfaam (71')
3-3 Ilai Grootfaam (80+2')
Bram Bark (X: @Bram_Bark | E-mail: b.bark@ajaxshowtime.com)
Plaats reactie