Feyenoord moet het in de derde voorronde van de Champions League opnemen tegen Besiktas. De Rotterdammers werden vrijdag tijdens de loting gekoppeld aan de Turken en daarmee ontliep het Zenit Sint-Petersburg (Rus), Lille (Fra), FC Kopenhagen (Den) en Standard Luik (Bel).
Besiktas is de vervanger van landskampioen Fenerbache, dat nog altijd uitgesloten is van Europees voetbal. Daardoor is Besiktas de vervanger. Puur statistisch gezien heeft Feyenoord een prima kans tegen de Turkse club. Besiktas speelde in het verleden zes keer eerder tegen een Nederlandse club, waarvan het er vijf verloor en één gelijkspeelde.
Mocht Feyenoord de tweestrijd overleven, dan moet er nog gespeeld worden tegen een niet-kampioen uit een topland. Voor Nederlandse clubs is het de laatste jaren daardoor heel lastig geworden om via de voorrondes in het toernooi te komen.
Plaats reactie