Süleyman Öztürk, verslaggever van Voetbal International, is verbaasd over de indruk die Ajax afgelopen donderdag heeft weten te maken op de Franse media. Hij zag Ajax een prima duel spelen tegen Lille OSC, maar niet meer dan dat.
'In de Nederlandse media vonden wij het wel oké, maar in de Franse media wist ik niet wat ik las', zo vertelt Öztürk bij Voetbal International LIVE. Hij sloeg de Franse kranten open en zag de club onder meer getipt worden als Europa League-winnaar. 'Ik dacht: hebben we hier een soort FC Barcelona zien voetballen?'
De journalist begrijpt overigens wel dat de rol van Daley Blind tegen Lille indruk maakte over de grens. 'De manier waarop Blind opereert op het middenveld zien ze in Frankrijk niet. Dat zijn vaak fysiek sterke middenvelders die ballen veroveren. Blind zweeft overal tussendoor en speelt ballen strak vooruit tussen de linies. Dat vinden de Fransen mooi om te zien.'
Topreactie
TD-Ajacied +3731
Het opvallende is juist de reacties van de Nederlandse media en zgn analisten. Bij ESPN VI EN Studio Voetbal zit een heel hoog feyenoord gehalte, die al jaren gebukt gaan onder het eeuwige nummer 2 syndroom.
Als er bij Ajax fouten worden gemaakt ( inschrijving Haller) of wordt verloren dan praten ze al gauw een uur vol. Als Ajax succes heeft gaan ze op zoek naar fouten van de scheidsrechter of de matige kwaliteit van de tegenstander (VVV) .
Daarom is het leuker om op een buitenlandse zender naar Ajax te kijken dan hier.
Plaats reactie