Milik-transfer als voorbeeld: 'Rijst de pan uit'

door BvdPloeg 19

Milik-transfer als voorbeeld: 'Rijst de pan uit'

door BvdPloeg 19

Laatst geüpdatet

Rob Jansen weet als zaakwaarnemer niet wat hij ziet in de voetballerij de laatste jaren. De belangenbehartiger loopt al een tijdje mee, maar de prijzen die worden betaald voor spelers stijgen ieder seizoen.

Dat Arek Milik voor 34 miljoen euro naar Napoli verkast, is volgens Jansen weer een teken aan de wand. 'Het rijst de pan uit allemaal. We hebben de transfer van Higuaí­n gehad naar Juventus van 90 miljoen euro. Ik schat in dat we deze zomer nog wel een keer over de honderd miljoen gaan. Onderin de Premier League krijgen ze nog meer tv-gelden dan wij in Nederland allemaal bij elkaar. Dan krijg je dit', stelt hij in het Algemeen Dagblad.

'Het wordt daarom de gekste zomer ooit', voorspelt Jansen, die voordelen ziet voor de Eredivisie. 'En als je eenmaal 100 miljoen euro betaalt voor een speler, is 30 al snel niet zoveel meer. Terwijl het dat natuurlijk wel is! 30 miljoen euro voor een speler die eigenlijk acht waard is. Ja, dan kun je spreken van een gekte. Maar is het erg? Ik denk het niet.'

Max Huiberts, technisch directeur bij AZ, vindt dat Nederland moet profiteren van de enorme geldstromen. 'Ik vind: we kunnen de financiële slag nooit meer winnen van die landen. Maar we moeten er dan wel voor zorgen dat onze spelers voor de juiste bedragen naar het buitenland vertrekken. We helpen elkaar bovendien. Misschien heeft Overmars de voorzitter van Napoli wel gewezen op de Janssen-transfer. Zo van: de nummer 4 van Nederland heeft hun topscorer voor meer dan 20 miljoen verkocht. Wij zijn de nummer 2, dus dan moet je nóg meer betalen voor onze topscorer.'

Lees meer over:
Plaats reactie

MS22 +0

Typisch Nederlands om weer moeilijk te doen over deze bedragen... Laat ze lekker betalen in t buitenland, dan komen we vanzelf dichter bij de top

30-07-2016 07:47

aJaxppy +0

Waar heeft Milik zich bewezen? Succes in Italië.. Napoli bedankt..

29-07-2016 19:58

mvdk +44249 moderator

Milik speelde een EK. Jansen niet.

29-07-2016 19:23

FredPlacemet +0

Aan de ene kant is het goed voor het voetbal, hoe meer geld er het voetbal in komt hoe beter. Alleen willen Nederlandse clubs het niveau omhoog tillen zullen ze de miljoenen die ze binnenkrijgen moeten besteden aan de opleiding en facaliteit. Wij zullen nooit de beste spelers meer kunnen halen, laat ze dan ook maar flink voor onze spelers betalen.

Dus zodra er meer geld komt in het Nederlands voetbal kunnen de faciliteiten ect verbeterd worden. Uiteindelijk zal hierdoor ook het niveau omhoog gaan :)

29-07-2016 18:37

MichelAngelo66 +22265

Clubs hier moeten zich er van bewust zijn. Dus geen spelers voor een fooi wegdoen. Ook niet als ze nog maar een jaar contract hebben. Van deze gekte moet je natuurlijk wel profiteren anders kan je helemaal wel stoppen. AZ deed dat heel goed met Jansen. Daarom vind ik een vd Hoorn ook voor te weinig verkocht. Die lullige clubjes op dat eiland bulken van het geld. Laat ze maar betalen.

29-07-2016 17:41

De Ajax Ziel +2

Deze miljoenenbedragen voor een voetballer zijn volslagen idioot, maar t' is vrije markt, wat de gek er voor geeft en het verplicht verder niemand.

Wel principieel bezwaar tegen feit dat overgrote deel van deze miljoenenbedragen in de verkeerde zakken terecht komt. Ook bij 'gespleten' Ajax. Leuk voor de graaiers zonder sportief besef, waardeloos voor Club en gewone supporter.

29-07-2016 13:02

N-ajax +0

Tja leuk dat we gigantische bedragen krijgen, maar voor de max 8 mil die Ajax wilt betalen kan je nooit meer een speler kopen die beter is dan wat al in de selectie zit.

29-07-2016 12:18

Pinpanter +3

Daarom heeft Ajax al geruime tijd afgezworen 'gearriveerde spelers' te halen. Laten we asjeblieft ophouden met de eeuwige zinloze smeekbedes om te kopen. We hebben Dolberg bijvoorbeeld. Wat mij betreft moet Ajax bij talenten die via de zijdeur vertrekken en voorkeursrecht op terugkoop claimen. Dat er onlangs een ex-Ajacied van Almere naar PSV is vertrokken, en dat ze daar mogelijk profiteren van Ajax-inspanningen (scouting, opleiding), dat is wat mij dwars zit.

29-07-2016 12:39

3sterren +20205

Komt ook andersom voor, denk o.a. aan Bazoer. En in het verleden Van Basten om maar eens eens wat te noemen.

29-07-2016 13:07

El_toca_pelotas +0

Heeft Van Basten ooit eens voor PSV gespeeld????

30-07-2016 21:49

MS22 +0

Arme Rob heeft t zwaar als zaakwaarnemer zeg..

29-07-2016 12:01

JPC40 +3

Er schuilt maar een gevaar, en dat is de luchtbel dit gaat vroeg of laat faliekant verkeerd, dit is een nieuw vorm van speculatief handelen, daar kun je op wachten dat het fout gaat.

29-07-2016 12:00

daniajax1 +4

Zolang die clubs er een miljardair achter hebben staan is er niet zoveel aan de hand. En al die clubs die gigantische bedragen krijgen voor tv rechten (Engeland). Er komt bij veel clubs ook gewoon een hoop geld binnen/rijke eigenaar. En als alles stijgt dan houdt het elkaar allemaal in stand: hogere verkoopprijs en hoger inkoopprijs. Er wordt gewoon zoveel geld gepompt in het voetbal dat het logisch is dat alle prijzen zijn gestegen.

29-07-2016 12:49

JPC40 +3

ja zo lang dat duurt, maar dat werd ook gezegd van hypotheek prijzen, aan alles is een grens.

29-07-2016 13:33

Tinus +10405

Klopt, maar het gaat voor een groot deel natuurlijk ook om de randzaken die het met zich meebrengt. Waar veel geld wordt verdiend, komt vanzelf ook het gajes erbij. Ook spelers raken steeds meer verwend en gedragen zich hiernaar. Nog vervelender is, dat ze vaak ook nog een slecht voorbeeld zijn voor de jeugd (de swalbes en aanstelleritus hebben intussen ook al hun intrede gedaan bij de jonge jeugdteams van de amateurs). En bij een wedstrijd of open dag kun je nog amper met elkaar praten of zelf zingen omdat het een aaneenschakeling van kabaal is uit de speakers. Noem mij een romanticus, maar geld verziekt gewoon het voetbal.

29-07-2016 20:02

A Cohen +1

We moeten profiteren van de geldstromen lees ik.
Wordt een speler vanuit het buitenland naar NL gehaald, verdampt die geldstroom per direct.
NL clubs moeten zich er van bewust zijn dat scouting naar een hoger niveau moet.
We moeten nog fff afwachten maar mogelijk zijn Cassiera en Sanchez daar goede voorbeelden van.

29-07-2016 10:44

JPC40 +3

Als wij meer krijgen kunnen wij meer investeren en dus ook meer betalen, de een creëert de ander, ben altijd al een voorstander geweest om zogezegd misbruik te maken van de enorm geldflow, laat die clubs maar flink betalen, onder tussen gaan wij gewoon door met opleiden van nederlandse en buitenlandse spelers.

Dat betreft was Boilesen een dief van zijn eigen portemonnee, die oen had een goeie club gewoon moeten aannemen, de flapdrol.

29-07-2016 11:57

FredPlacemet +0

Helemaal mee eens, Nederland moet profiteren van deze geldflow. KNVB zou het in het regelement moeten zetten dat byv 30% van het budget richting de jeugd gaat. Er zal elk jaar geld in moeten gelegd worden door profclubs om het amateurniveau te verhogen. Duitsland heeft sinds 2006 (dacht ik) er voor gezorgd dat profclubs de amateursclub in de omgeving dingen ging bijleren waardoor het algemene niveau omhoog ging in Duitsland. Daardoor heeft duitsland de laatste jaren zo veel goede talenten.

29-07-2016 18:41

JPC40 +3

We delen elkaar mening

29-07-2016 20:27

AlexIbarra +19293

Lekker belangrijk wat het AD ervan vindt.

Conclusie is gewoon dat we meer moeten investeren in langere contracten van vooral de aanvallende spelers. Lange tijd was de norm dat goede basisspelers met een 1jarig contract werden verkocht voor een vriendschappelijke prijs.

De reden dat Depay voor 3x zoveel (of meer?) als Eriksen werd verkocht was zijn contractduur. In het huidige voetbal kan iedereen die een paar keer in korte tijd scoort of een paar leuke acties maakt door een buitenlandse club worden gehaald. 2 jaar contract of meer is dan standaard +15 miljoen.

Zie ook het bod op Bazoer van afgelopen winter, geruchten over Klaassen en Tete, enz. Als Younes dit hele seizoen zijn topvorm heeft kan daar ook nog flinke interesse voor komen. Dan moeten wij gewoon klaarstaan met een mooi lang contract om af te kopen, niet maar 1,5 jaar voor 8 ton salaris.

29-07-2016 10:09

AsAjax +1

Gaat mee met de inflatie. Dus is niet heel gek

29-07-2016 09:56

trodat4030 +97084

Ten wij leiden velen voor (relatief, want als je hoort hoeveel Ajax kwijt is per jeugdspeler per jaar, klapperen je oren nog steeds) weinig geld onze eigen spelers op en kunnen er derhalve maximaal van profiteren. Van mij mag de gekte nog wel ff doorgaan! Als de brexit maar wel inhoud dat jeugdspelers zonder contract niet aangetrokken kunnen worden door die knakenclubjes.. De eerste 18 jarige die voor meer dan 10 milj uit de A1 weggeplukt gaat worden is al geboren..

29-07-2016 09:33

simok +0

Dit lijkt me dé reden om zelf meer op te leiden. Geweldig verdienmodel waarmee je in de zoveel jaar weer een echte topper terug kunt halen. Als Bazoer, Klaassen, VD Beek etc. klaar zijn voor het buitenland vang je toch al snel zo'n 20-30 miljoen. De Jong, Nouri, Sinkgraven staan dan klaar, dus je houdt in mijnziens altijd flinke bedragen over.

29-07-2016 09:20

RuffRhythim +24837

Echte toppers komen niet naar Nederland....

29-07-2016 09:39

WyZynDeBeste +2

Het voetbal is dood. Nog een jaar of drie en we kijken alleen nog maar naar kinderen op het veld en hebben een banksaldo van 200 miljoen waar we niets mee kunnen omdat de competitie niets meer voorstelt.

29-07-2016 08:47

maikelklaassen +746

wat als hij die kansen tegen duitsland er in knalde...

29-07-2016 08:15

FWAjacied +3899

Dat er nu ineens een probleem van wordt gemaakt. Speelt allemaal al veel langer, maar nu Nederlandse teams eindelijk eens gaan profiteren van die gekte, zijn dit soort bedragen WAANZIN volgens het AD. Het moet maar eens voorbij zijn dat spelers uit de Eredivisie als koopje worden gezien. Wat dat betreft heeft Huiberts wel gelijk dat de transfer van Janssen een goed voorbeeld is geweest, waar andere clubs naar kunnen verwijzen tijdens de onderhandelingen.

29-07-2016 08:01

Bjorn2321 +2066

In Engeland zijn ze 2/3 jaar geleden begonnen met belachelijke bedragen te betalen voor spelers en dat krijgt nu zijn uitwerking op de rest van wereld.

Als voorbeeld 6 Transfers van Manchester United in 2014/15:
Angel di Maria: € 75 miljoen
Luke Shaw: €37.5 miljoen (voor een 18 jarige linksback!)
Ander Herrera: €36 miljoen
Marcos Rojos: €20 miljoen
Daley Blind: €17.5 miljoen
Falcao: 1 jaar gehuurd voor €7.6 miljoen

En dan nu een aantal toptransfers in de wereld zomer
Higuain, spits van 28 jaar, geen top 10 van de wereld als je het mij vraagt €90 miljoen
Hulk, al 30 jaar voor €55.8 miljoen naar China
Morata voor €30 miljoen naar Madrid
Krychowiak voor €33.6 miljoen naar PSG (konden ze twee jaar geleden bij Reims ophalen voor €5 miljoen)
Pjaca (groot talent en maar 21 jaar) nu voor €23 miljoen naar Juve, 2 jaar geleden €1 miljoen

En ook in Engeland gaan ze vrolijk door met idiote bedragen betalen.
Granit Xhaka naar Arsenal voor €45 miljoen
Batshayi naar Chelsea €39 miljoen
Eric Bailly naar United €38 miljoen (kende hem niet, moest opzoeken wie het is, 22 jaar speelde vorig jaar 35 wedstrijden voor Villareal en reeg 12 x geel en 1 x rood)

Ajax heeft een begroting van om de €100 miljoen, maar als deze gekte doorzet moet je daar makkelijk jaarlijks €150 miljoen van kunnen maken puur op transfers.
Want als je naar bovenstaand lijstje kijkt potentie van sommige spelers, komende 2 seizoen vertrekken:
Cillessen €20 miljoen (blijft gewoon een topkeeper ondanks mindere periode)
Bazoer €50 miljoen (misschien geen Pogba, maar wel een halve)
Klaassen €35 miljoen (aanvoerder, zal gewild zijn in Engeland en Duitsland)
Tete €35 miljoen (als Shaw 2 jaar geleden al meer waard was)
Riedewald €30 miljoen (als CVM, ook al is dat de waan van de dag)
Veltman €17.5 miljoen (is niet minder waard dan Blind)
El ghazi €8-25 miljoen (tja ligt aan zijn ontwikkeling)

29-07-2016 07:39

DonShining +191

Sorry Bjorn2321, ik denk niet helemaal dat je gelijk hebt. Maar dat is mijn mening. Ik denk wel dat je het iets realistischer moet bekijken.

Shaw - was zo duur omdat ie jong was en in Engeland geldt een regel voor 8 spelers opgeleid in Engeland in je selectie. Dit bedrag ga je niet voor Tete krijgen.
Morata - In mijn ogen vele malen beter (en ervaren) dan Milik. Tevens was de 30mln een clausule in het contract.
Klaassen - Die ga je never nooit voor dat bedrag wat jij noemt verkopen.
Veltman - Bij lange na niet zo goed als Blind, Blind maakte zijn laatste 2 jaar nog amper fouten, Veltman kwakkelt nu al 3 jaar in het 1e van Ajax en hij staat er centraal bij gebrek aan beter.
Cillissen - Vorig jaar heeft Barca 2 keepers voor 12 miljoen gekocht, Ter Stegen en Bravo. Cillissen is echt niet van hun niveau. Keepers leveren sowieso niet zo veel op als veldspelers. Daarbij, ik vraag me af of Cillissen nog wel echt de stap naar de echte top kan zetten.

De transfergekte zal ook wel overslaan naar ons land, dat zien we aan Janssen en Milik maar ik denk dat je je echt niet rijk moet gaan rekenen.
Net als die vergelijking die sommige maken met Portugal en de transferclausules daar. Veel mensen vergeten dat die spelers daar vaak van een bedrijf als Doyen zijn en daardoor de prijs wordt opgedreven, een club als Porto houdt per saldo relatief weinig over van zo'n bedrag. Daarbij, je leest de verhalen van de grote transfers maar Porto haalt jaarlijks tientallen talenten waarvan 80% het niet haalt. De kosten daarvan moet je ook eigenlijk van de verkoop van de toppers afhalen.
In Nederland zul je dit nooit kunnen bereiken omdat wij niet met van die luche bedrijven/zaakwaarnemers (kijk Neymar) zaken doen. Een uitzondering als Raiola daargelaten....

29-07-2016 09:13

blava +2

De TV kijker betaalt het uiteindelijk allemaal.

29-07-2016 07:36

AIR-S +32

Probeert hij nou de eer op te strijken voor het bedrag van Milik? Laat Overmars ook gewoon is zijn credits krijgen :)

Buiten dat heeft hij wel gelijk. Zij hebben veel geld? Dan vragen wij veel geld. Simpel

29-07-2016 07:29
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.