Financiële zwaluw Ajax maakt geen zomer

door Sjoerd Valkering 11

Financiële zwaluw Ajax maakt geen zomer

door Sjoerd Valkering 11

Laatst geüpdatet

Analyse van Pieter Zwart van de jaarcijfers van Ajax, die dinsdag werden gepresenteerd. Ajax boekte een recordomzet van 104 miljoen euro. 'Eén financiële zwaluw maakt namelijk nog lang geen zomer. Ajax is twee jaar op rij kampioen geworden en heeft drie jaar op rij Champions League gespeeld, wat de cijfers nogal verkleurt. Het is namelijk irreëel om te begroten dat Ajax ieder jaar Champions League speelt. De jaren waarin in het kampioenenbal wordt gespeeld, zouden juist een financiële buffer moeten opleveren voor in de jaren waarin dit niet het geval is', schrijft Zwart in zijn analyse. (fotp: Black Bath Towel Photographers)

Lees meer over:
Plaats reactie

migilo +2

Zijn in deze cijfers eigenlijk al de voorzieningen verwerkt m.b.t. de crisistax?

17-10-2012 22:58

geronimo +4

Pieter Zwart met zijn "analyse".

17-10-2012 13:19

DeKlassieker +0

Eigenlijk vind ik het allemaal nog steeds te schandalig voor woorden. Toen Sulejmani werd gekocht gingen er bij mij pas de alarmbellen af. Dat moment was voor mij het besef dat ze achter de schermen bij Ajax er een klotezooi van zaten te maken. Ik voelde me echt genaaid. Van ''Wow het grootste talent op de Nederlandse velden komt naar Ajax voor 17 miljoen!'' naar ''Wacht eens even... Daar hebben ze helemaal het geld niet voor''. Ik snap nog steeds niet waarom het zover heeft moeten komen en dat het daarna alleen nog maar erger is geworden. Je eigen vermogen gebruiken om fouten weg te werken, in plaats van de fouten nooit meer voor te laten komen... Zucht.

En wat ik het ergste van allemaal vind is dat er nog steeds mensen zijn die het niet willen begrijpen. Je hoeft je er niet eens echt in te verdiepen, maar als je gewoon weet dat je X binnen harkt aan geld en X aan uitgaven hebt, dan kun je wel een goed beeld krijgen van wat er aan de hand is bij Ajax. Ik heb wel het idee dat er zich steeds meer mensen achter het nieuwe beleid scharen, omdat ze ook wel ondertussen inzien dat anders de club nog verder zou wegzakken. En dan is er nog een groep mensen die er alles aan doen om het huidige beleid af te kraken. De goede dingen worden weggewimpeld en de slechte dingen worden breed uitgemeten. Om het gemakkelijker voor zichzelf te maken zijn dit ook de mensen die leugens gebruiken om het gelijk aan de hand proberen te krijgen en wanneer ze betrapt worden, dan net doen alsof ze het nooit gezegd hebben. Dit soort mensen heb je niet alleen op Ajax Showtime, maar ook binnen Ajax. Gelukkig krijgen de meer verstandige mensen nu de overhand binnen Ajax en worden de zielige vertoningen van de laatste jaren mond dood gemaakt.

Dat zoiets feitelijks als de jaarcijfers en zoiets belangrijks als dit niet meer onder de aandacht gebracht wordt dan een paar berichtjes is in en in triest. Dit is het moment om veel mensen te laten zien dat het goed gaat met Ajax, maar dat er nog veel meer gedaan moet worden om de toekomst van de club te garanderen.

17-10-2012 13:07

Mark <3 AFCA +0

Beste Pieter, Slop heeft ook gezegd dat Ajax toe wil naar de situatie waarin het onafhankelijk wordt van inkomsten uit de CL. Wel een goed idee is om deze winst structureel op te potten.
Gebruik het niet om dure spelers aan te trekken maar om in de toekomst je opgeleide topspelers langer te kunnen behouden door ze een salaris te bieden dat ongeveer in de buurt komt van buitenlandse clubs.

17-10-2012 13:04

eenstad31 +0

Ze moeten inderdaad gaan bezuinigen want uitgave van +90m is wel veel.En het kutte in NL is, is dat er maar 1 Club CL speelt en dat de andere 2 in de problemen komen. Kijk naar Ajax Feyenoord en PSV. Allemaal enorm in de schulden gekomen door het mislopen van CL

17-10-2012 12:01

Link09 +6

ajax heb nooit schulden gehad sjaak. en zouden ze ook nooit krijgen ook.

dat is het verschil tussen ajax en psv/feyenoord

17-10-2012 12:56

Groengras +49

In het jaarverslag van 2010-2011 tref ik toch echt een bedrag van ongeveer 55 miljoen aan kort en langlopende schulden aan.. Ter vergelijking had PSV dat jaar ongeveer 104 miljoen aan schulden. JA Ajax is financieel veel gezonder en nee ajax heeft wel degelijk schulden.

17-10-2012 13:08

Link09 +6

Een te kort wilt nog niet zeggen dat ze geld geleend hebben ..

17-10-2012 13:12

eenstad31 +0

Waar is die 26.5 miljoen van suarez dan gebleven? "Sjaak"
Het verschil tussen ajax en PSV/Feyenoord is dat ajax wel regelmatig een grote transfer maakte

17-10-2012 13:38

Link09 +6

Verkopen en lenen ? volgens mij zit er toch echt wel een verschil.. en begrijp ook wel dat die 24 miljoen weg is. Maar dan hebben ze hun te kort wel met hun vermogen weg gewerkt.

17-10-2012 14:03

eenstad31 +0

Nee, het gaat om de schuld. De rode cijfers. Die zijn weggewerkt door die 26.5 M

17-10-2012 15:58
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.