'Leek wel of Ajax dik moest winnen'

door JesusZoonVanGod 53

'Leek wel of Ajax dik moest winnen'

door JesusZoonVanGod 53

Laatst geüpdatet

Willem van Hanegem heeft geen goed woord over voor Jan Wegereef, de dienstdoende scheidsrechter afgelopen zondag in de topper tussen Ajax en FC Twente (3-0). De voormalig trainer van onder meer FC Utrecht en Feyenoord hekelt maandag in het Algemeen Dagblad de nadrukkelijke aanwezigheid van de leidsman in de beginfase. "Na een kwartier had ik al helemaal geen zin meer in onze eigen nationale topwedstrijd van het weekeinde", stelt de oud-international.

"En dat lag helemaal aan scheidsrechter Jan Wegereef", legt Van Hanegem uit in het dagblad. "Dwight Tiendalli vocht een duelletje uit met Luis Suárez, weinig aan de hand op het eerste gezicht, maar de scheidsrechter trok meteen geel. In een wedstrijd die leuk begon met twee aanvallende ploegen was dat signaal van de scheids helemaal niet nodig! Het leek een aantrekkelijk duel te worden. Maar als je als back zo snel geel krijgt, dan ben je bijna helemaal ontwapend."

"Even later kreeg Theo Janssen een berisping van de scheidsrechter omdat die Uruguayaanse duikelaar zich weer eens liet vallen", vervolgde Van Hanegem zijn relaas. "Dan heb ik het thuis voor de televisie dus gehad. Als je dan de gelegenheid hebt om op het andere net naar Chelsea-Arsenal te kijken, dan is de keuze niet zo moeilijk. Ik weet dat je scheidsrechters een beetje moet ontzien, ben ik het mee eens. Maar wat zien die gasten een hoop dingen niet die ze wel moeten zien."

"En het omgekeerde is ook waar; ze zien veel wat verder niemand ziet", besluit Van Hanegem. "Sorry, ik ben er chagrijnig van geworden. Mijn topper was aan gort nog voor die begonnen echt helemaal op gang was. Ik hoorde dat Ajax dik gewonnen heeft, nou, gefeliciteerd; dat kon ik na twintig minuten al wel voorspellen. Het leek wel of het de bedoeling was. Bah."

Lees meer over:
Plaats reactie

KMS +0

1. Hij noemt Ajax-twente een topwedstrijd,
2. Hij zegt dat de wedstrijd leuk was tot ...,
3. Hij kakt op de scheidsrechter,
4..Suarez kan idd best lekker duikelen als ie dat wilt
5. Dat hij na 20 minuten al kon aanzienkomen dat Ajax zou winnen is prima, dan geeft ie toe dat Ajax de oppermachtigste is!

09-02-2010 05:09

Raiko +1

Lol verwacht je nou echt dat ik willem de feyenoorder serieus ga nemen, die vent is gewoon lachwekkend.

08-02-2010 21:01

ajaxro +0

wat een sneu figuur bah!! kijken wat ze vana bij VI hebben te melden, zou het ook over de scheidsrechter gaan, of over die drie kansen!! of..................... misschien gaat het wel over de goede prestatie van ajax, lijkt me sterk, zal hans kraay junior wel aan moeten dragen, hopelijk begint hij ook nog even over pantelic tegen de snor. kijken hoe de snor zich weer gaat verdedigen

08-02-2010 19:02

albertAFCA +0

Hansie is er niet bij helaas vanavond helaas, kakkie Been is aanwezig zag ik net...

08-02-2010 20:27

Kaos +1

sneu figuur die van hanegem. geniale voetballer maar helaas al jaren verworden tot een karikatuur van zichzelf

08-02-2010 17:19

theAFCAboy +0

zeg dat wel zeg! pff ..

08-02-2010 18:40

Kaos +1

sneu figuur die van hanegem. geniale voetballer maar helaas al jaren verworden tot een karikatuur van zichzelf

08-02-2010 17:09

ambtenaar +23

Heb groot respect voor de man als voetballer echter kan ik hem na deze woorden niet meer serieus nemen. Als je door 1 gele kaart al gelijk helemaal ontwapend ben dan verlies je naar mijn mening terecht,
btw een wedstrijd duurt 90 minuten.

08-02-2010 16:32

BobAFCA +0

Ja idd, eigenlijk wil hij gewoon zeggen dat je Suarez niet kan stoppen zonder overtredingen!

08-02-2010 18:05

BobAFCA +0

Willem van Hanegem wordt een ouwe zeikerd, probeert alleen ajax maar af te vallen. Vorige week toen ons een penalty werd ontnomen hoorde ik hem er niet over zielig colum dit en gewoon een terecht gele kaart, Hij had daarvoor ook al 2x vastgehouden het houdt een keer op.

08-02-2010 16:19

jarenfan +5

van hanegem (geliefd bij een ieder),maar niet bij mij,
is niet zo'n fan van onze club.

08-02-2010 16:13

dennisbergkamp1 +0

Ik hoor die bejaarde bromsnor niet over onze nieuwe duikelaar bij 010.. Tomasson.. sjeesus zeg.. wat is dat een duikelaar... al 3 weken achter elkaar schwalbes niet te geloven.. en dan gaat van Hanegem praten over Suarez die elke wedstrijd kapot getrapt wordt..!!

08-02-2010 15:20

Balgobind +1

Van Hanegem is een hond, een ajax hater, waarom plaats je dit walgelijk artikel

08-02-2010 14:39

BalSjaak +0

Van Hanegem staat bekend als een enorme Ajax-hater, dus dit soort berichten moet je niet te serieus nemen.

08-02-2010 14:31

M1GGY25 +0

Ach, van Hanegem moet ook maar zijn columnpje vullen emt wat woorden. Anders krijgt hij zn centen niet... maar meld dan ook iets wat er toe doet.

08-02-2010 14:07

RobertoStrife +2

Raar verhaal..

08-02-2010 14:06

Rockslide +0

Sneu ventje. Jammer dat ik hem niet gehoord heb over hoe Feyenoord gered is door de scheidsrechter.

08-02-2010 13:52

empire +0

Wat een bullshit om het verloop van de wedstrijd af te schuiven op 1 gele kaart. Twente had Tiendalli ook kunnen wisselen of op een andere positie kunnen zetten. Net als Jol met Anita deed tegen NAC. Ze hebben er zelf voor gekozen om hem op Suarez te laten staan.

08-02-2010 13:43

bansie +0

Van Hanegem moet zijn b** houden. Ouwe zeur. Heeft m.b.t. F. niets leuks, dus moppert hij op Ajax. En na twintig minuten al weten dat Ajax dik zou winnen? Nou, knap staaltje dan. Want tot die tijd hadden wij het erg moeilijk en leek verlies logischer dan winst. Als hij zo goed is: mag ik dan de lottogetallen van komende week?!

08-02-2010 13:33

V12 +867

Dus ploegen waarvan de linksback een gele kaart krijgt verliezen altijd? Want helemaal ontwapend? Ik geef toe dat het voor een verdediger lastig is maar deze conclusies raken kant nog wal.

08-02-2010 13:06

OdjePils +6320

wat een stomme ouwe zak, die kromme!

08-02-2010 13:03

benny +0

Ik kan Van Hanegem echt niet meer serieus nemen. Laat m een keer ophouden met zn anti-ajax columns...

08-02-2010 12:54

Nike +0

Zielige publiciteitsgeile demente man met een zwaar (Rotterdams) minderwaardigheidsgevoel.

08-02-2010 12:42

JordyAjax11 +0

Wat een jankerd. Kan ie er niet tegen dat Ajax, met goed spel, wint? En dat wij ruim boven zíjn cluppie staan?

Eindelijk speelden we gewoon eens echt goed, was het een héérlijke wedstrijd om naar te kijken. Lang geleden dat ik zo heb genoten van een wedstrijd van ons aller Ajax. Kennelijk kan niet iedereen dat inzien. Jammer Willem..

08-02-2010 12:22

vanreenen +10314

Ach, laat die kromme in zijn vet gaarkoken. Over die kakkerlakken valt niets te schrijven, daar kan hij geen geld mee verdienen. Geen hond die het leest. Neen, op Ajax afgeven, dat loont!
Besteedt daar verder geen letter aan.

08-02-2010 12:02

AfcaWes +1

Hoorden we Willempie ook zeuren nadat Dhr Vink 2x GEEN penalty gaf tijdens de klassieker? Nee toen hield meneer zijn mond.

Beetje jammer van die kromme

08-02-2010 11:58

vdvaart8 +0

Willem kan het niet verdragen dat AZ gewonnen heeft denk ik en tikt dan maar weer een stukje over Ajax dat is wel zo makkelijk.

Nou vraag ik me af of tie in zijn stukje van vorige week niet iets over die Deense duikelaar kon schrijven die gister weer een staaltje liet zien door een opzettelijke handsbal te maken waar die natuurlijk geen gele kaart voor kreeg.

Het wordt een beetje zielig het gedrag van Willem.

08-02-2010 11:48

GJK +0

van Hanegem mag blij wezen dat Vink floot, want anders had zijn Ploegie weer een klassieker verloren.

Stelletje jankende kakkerlakken zijn het toch...

En inderdada die goal van Suarez afkeuren was ook weer lekker gevlagd, maar goed....

Mooiste was nog Mario Been, vorige week zag hij geen strafschopen voor Ajax en nu moest Biseswar ineens wel een pingel hebben. Hahahaha Wat een simpel ventje is het toch!

08-02-2010 11:42

Rolof425 +0

en dat onterechte afgekeurde doelpunt vergeet die ouwe ff....bah.

08-02-2010 11:34

Dico +54

Wegereef gaf al een waarschuwing aan Tiendalli, dus bij de 2e keer geeft die geel jah... Kijk maar naar de beelden. Steekt 2 vingers op en geeft dan geel.

08-02-2010 11:31

ahoeha +0

Verkoopt die onzin van die schele Van Henegem in dat smerige havengebied goed ofzo? Wat een onzin, dat het AD die nog stukjes laten schrijven. Als trainer neemt niemand deze man meer serieus maar als columnist ook niet meer. Dat er niemand binnen het AD opstaat en hem verteld dat hij zijn anti-ajax bril eens moet afzetten. Zo niet dan kan hij beter bij dat smerige met ziektes gooiende volk in de lelijke bouwvallige Kuip gaan zitten.

08-02-2010 11:22

amsterdam1985 +0

Wat een triest mannetje zeg......Mislukt als trainer en totaal mislukt als column schrijver. De gele kaart was simpelweg terecht na twee keer eerder vasthouden is dit de juiste straf.

Vorige week las ik ook niet in zijn column dat ajax twee strafschoppen had moeten krijgen en dat ze zo genaaid werden....

08-02-2010 11:18

hoolimike +2459

fucking loser die nergens meer aan de bak komt. enige wat ie nog kan zijn dit soort nep columns.

08-02-2010 11:18

masterrr +1

Dit is niet Willem's taal. Commercieel stukje.

08-02-2010 11:09

micky +1

Die man moet echt gaan stoppen met zijn columns
Hij is niet meer serieus te nemen

08-02-2010 11:05

TheJew +0

En hou jezelf, maar voor de gek.

08-02-2010 11:04

betweter +70

is toch prachtig dat de ze weer zo met onze club bezig zijn, als we verliezen gaat het over voetbal, als we winnen gaat het over de randzaken. wie neemt die willem nog serieus, die van gelder kan er ook wat van, wat een misselijk makende zelfingenomen man is dat, kan nooit positief over Ajax praten, is altijd bang dat de kakkies worden achtergesteld.

08-02-2010 11:04

melvin82 +0

Van Hanegem, wat ben je toch een anti ajax man, Suarez dit Suarez dat. Die Wegereef heeft toch een redelijke goede wedstrijd gefloten.
Hou eens op met dat gezeik over de leidsman, volgens mij zijn ons vorige week tegen feijenoord ook twee, maar zeker een strafschop onthouden, dit hoort toch gewoon bij het spelletje!!!

Willem STOM MET JE ONZINNIGE COLLUMS '!!!

08-02-2010 11:00

eric128 +0

Het was volgens mij de derde of vierde keer in een paar minuten tijd dat suarez zijn tegenstander voorbij was en hij vastgehouden werd. Ja dan treed een scheidsrechter op een gegeven moment op en krijgt er iemand de gele kaart voor zo'n overtreding. Ik vond dat over 90 min Ajax vaker de vrije trap tegenkreeg bij duels. Ik geloof niet dat wegereef doorslaggevende invloed heeft gehad op de wedstrijd. Ik had wel de indrukdat de grensrechter er een paar keer flink naast zat met buitenspel situaties in het nadeel van Ajax maar in het stadion heb je helaas niet het voordeel van herhalingen

08-02-2010 10:57

AFCABart +2

ochja,,feyenoord had net verloren in de laatste minuut,, en als ajax dan wel wint is dat vervelend voor zo een dementerend figuur...dan krijg je dus dit soort overbodige reacties..

08-02-2010 10:55

Postduif033 +0

Dit stukje van kakkerlak Willem komt me zeer bekend voor. Heeft ie zoiets niet al eerder geschreven?

08-02-2010 10:48

Robertjan +2

Wie de bal kaatst mag hem terug verwachten..

08-02-2010 10:43

YID +165

welke wedstrijd heeft hij dan gezien? Hij stookt het vuurtje nog extra op bij die havenslaven

08-02-2010 10:43

pestkop +0

wat een vuile anti ajacied die van hanegem er fluit keer een scheidsrechter goed en ajax wint overduidelijk verdient en dan gaan ze praten maar zie je vink 2x misstap maken dan hoor je ze niet over hunn kakkerlakken clubje

08-02-2010 10:42

jefAJAXjef +0

scheidsrechters zaten er dit weekend weer lekker vaak naast! Maar dat was niet voor AJAX of voor Twente! Grensrechters zaten er paar keer volkomen naast en goal Suarez was gewoon goed! Dus van Hanegem moet niet zeiken, want hij beoordeelt totaal niet objectief..zijn kijk is: Als de scheidsrechter maar tegen ajax fluit dan doet die het goed!

08-02-2010 10:40

Zantman +8

oeh ah jankebal. geel is gewoon geel of het in de eerste of de laatste minuut is.

08-02-2010 10:39

RoodWit +62

Typisch gevalletje van: "Gezeur en gezanik".

08-02-2010 10:31

12ajax +0

toevallig dat AJAX altijd de scheidsrechter mee heeft , althans volgens deze gefrustreerde jankhond. Volgens mij kreeg de Zeeuw en Vertonghen voor hele lichte overtredingen een gele kaart en werd er een gladzuivere goal (Suarez) afgekeurd.

08-02-2010 10:29

rnbplaya1984 +0

We hebben toch een goal te weinig gekregen...

08-02-2010 10:28

migilo +2

Ach, zie zielige kakkies. Gelukkig hebben ze hun AD en huis columnist Chris van Nijnatten nog.

08-02-2010 10:27

yakshumi +0

Blijft een kakkerlak,zal altijd een minderwaardigheids comlpex houden.

08-02-2010 10:27

joostfeld +0

wat een jankerd joh alleen maar stemming maken om niks

08-02-2010 10:24
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.