Wöber over fout: 'Wilde gewoon alleen zijn'

door Finn Dekker 16

Wöber over fout: 'Wilde gewoon alleen zijn'

door Finn Dekker 16

Laatst geüpdatet

Vrijdag was Max Wöber te gast bij Inside Ajax waar de verdediger zijn eerste periode bij Ajax besprak. De Oostenrijker spreekt over een seizoen met ups en downs, mede door blessures. Nu het seizoen bijna ten einde is, lijkt Wöber weer de oude, hetgeen de verdediger graag laat zien tegen AZ in de ArenA zondag.

'Er waren wat hoogte- en dieptepunten. Ik stond snel in de basis, na drie weken. Tot december speelde ik bijna alles.' Daarna kwam Wöber in de lappenmand terecht. 'Sindsdien kwakkel ik en ben ik niet fit. En toen ik weer de kans kreeg om te spelen, maakte ik een grote fout tegen Vitesse.' Deze fout bleef de linkspoot achtervolgen. 'Ik wilde niet bellen met mijn ouders of wie dan ook. Ik wilde gewoon alleen zijn. Het waren twee zware dagen, maar dat hoort erbij.'

Wöber is niet meer zeker van een basisplaats. De concurrentie is stevig in Amsterdam. 'Wanneer je altijd een basisplaats hebt, kan je denken dat je niet zo hard hoeft te werken. Maar als je niet honderd procent geeft, kan je ernaast staan. Het zorgt er voor dat je altijd hard blijft werken en alles geeft.' Met het uitvallen van aanvoerder Joël Veltman heeft de twintigjarige wel een concurrent minder in de defensie. 'Het is altijd vervelend als dat gebeurt. Zeker voor Joël. Ik denk dat dit het moment is om een grote carrièrestap te zetten. Voor ons als team is het natuurlijk altijd vervelend om je aanvoerder kwijt te raken. Het hele team zal Joël steunen. '

Of Wöber tegen AZ speelt, is nog niet duidelijk. Wel is het belang van het duel vanzelfsprekend. 'AZ speelt erg goed voetbal. Ze hebben een sterke aanval. Dus het wordt een hele lastige wedstrijd. Wij moeten de tweede plek veilig stellen en we willen winnen. Dat zou voldoende motivatie moeten zijn om er honderd procent voor te gaan.'

Lees meer over:
Plaats reactie

IkJijHijWijJullieZijnAjax +1

matige aankopen allemaal. het lijkt heel wat, maar we hebben flink moeten inleveren

28-04-2018 18:36

Freddy Al +11

Ik hoop dat we na de nieuwe seizoen start Wober weer in goede doen zien, ik zie hem als een vervanging van Viergever en wel een met meer perspectief.
Goed om te horen dat hij de concurrentie bij Ajax zwaar vindt, dat is een prima zaak.

Hopelijk kunnen we volgend seizoen weer op hem en Sinkgraven rekenen.

28-04-2018 16:13

Hziyech14 +0

Off: het nieuwe uittenue is er, ik vind het persoonlijk de lelijkste in jaren.

28-04-2018 09:43

ajaxinho +13

Is aan de bal sterk en vol vertrouwen.
Hij weet wat er gevraagd wordt als Ajacied.

Verdedigend is hij nog niet heel overtuigend.
Maar meestal kan de een goed voetballen.
En de ander kan goed verdedigen.

28-04-2018 07:28

Daneman +1387

Ik vond hem de laatste tijd niet zo goed. Wellicht dat dat te maken heeft met weinig verdedigende kwaliteiten van de middenvelders/Cvm. Schone voldoet voor geen meter als CVM. En alle andere zijn jong en onervaren. Dit is natuurlijke pas van belang tegen de sterkere/mannelijkere teams. Tegen PSV kregen Wober en de Ligt het verdedigend niet bol gewerkt omdat er geen rem opzet vanuit het middenveld. Wedstrijden tegen Utrecht en Den Haag morst ajax oa punten vanwege dat er geen een degelijke, ervaren, CVM is, met voldoende loopvermogen.

28-04-2018 09:31

Freddy Al +11

Het zou mij niet verbazen dat we volgend seizoen met Sinkgraven als CVM lopen en aangevuld met vd Beek en de Jong zou dit een mooi en fris middenveld kunnen worden.( Mazraoui,Schone en S.deJong als back -up en ervan uitgaande dat Ziyech verkast).
Moet wel iedereen heel blijven natuurlijk.
Als dan Tagliafico, Wober, de Ligt,Kristensen , Orujuela,Schuurs en wie weet Maggalan beschikbaar zijn voor de verdediging dan staat er wel kwaliteit.

In de aanval moeten we naast Neres ,Kluivert(???),Dolberg ,Bande, Huntelaar, nog wel wat extra's krijgen.
Misschien dat ontwikkeling van J.A .spelers al voldoende kan zijn maar op dit moment zie ik daar nog te weinig gebeuren.

28-04-2018 16:25

IkJijHijWijJullieZijnAjax +1

sowieso moet ajax gaan spelen met viergever en sinkgrave en hopelijk een nieuwe cvm en een nieuwe rechtsback.

lekker verkopen die zwakke verdedigers. met 30 goals kan je nou niet bepaald spreken over een goede ajax verdediging. zo liggen de feiten nou eenmaal. het seizoen ervoor vond ik alles veel beter uitgebalanceerd in het elftal.

28-04-2018 18:46

Ajacied33 +36807

Ik ben wel blij met Wober,speelde in de 1e seizoenshelft gewoon sterk,zeker voor een nieuweling. Fouten kan iedereen maken,hij dus ook. Hij kreeg ook te maken met zijn blessure en een trainerswissel

28-04-2018 06:12

HsvHoek +2840

Heb niks tegen die jongen en hij kan er niks aan doen, maar als dit de vervanger voor Sanches moet voorstellen dan gaat er iets niet goed in de scouting. Maar goed zoals het er nu uitziet beseffen ze zelf ook dat ze flink verkloot hebben de laatste jaren, nu mag je het laten zien Marc.

28-04-2018 01:59

insectenverdelg +23512

Boor Sanchez is er jaren geen Sanchez gescout. Als hij denkt dat je gelijk iemand scout die Sanchez doet vergeten ben je niet lekker. Overigens wist niemand dat Sanchez t zo goed zou doen voordat hij kwam. Denk dus ook niet dat Marc dit verwachtte bij wober.

28-04-2018 08:04

D4nny +111

Idd Sanchez was het ultieme schot in de roos qua scouting voor Ajax. Zo ga je echt niet ieder jaar vinden.

Blij met Wober, goede aankoop geweest.

“De vervanger van” werkt sowieso niet, iedere speler is anders.

28-04-2018 08:42

HsvHoek +2840

Je moet hem toch zien als de vervanger van Sanchez? Ik zeg ook nergens dat hij gelijk van het niveau Sanchez moet zijn, 1 niveau minder mag best, alleen Wober is 3 niveaus minder en dat vind ik niet kunnen als Overmars zijnde.

28-04-2018 12:59

Freddy Al +11

Sanchez was een RCV geen LCV.

28-04-2018 16:27

Freddy Al +11

Sanchez was een RCV en is in die zin opgevolgd door de Ligt, Ik vind Wober meer een vervanging voor Viergever en dan is dat geen verkeerde zet geweest.

28-04-2018 16:26

DeSlagerVanBilbao +0

Zo'n 19 jarige jongen zoals hij moet als invaller zijn minuten pakken, langzaam brengen. Heel erg fijn dat zo'n talent bij Ajax wil spelen maar niet kan verwacht worden dat het meteen een vaste waarde wordt. Voor de CV positie heb ik liever een mentaal en fysiek volwassen midtwintiger. Met tieners ga je de oorlog niet winnen.

28-04-2018 01:54

Fairsquare +0

Toen Sanchez debuteerde was hij net 20

28-04-2018 17:37
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.