[Update] Supportersclub raadt protesten af

door BvdPloeg 91

[Update] Supportersclub raadt protesten af

door BvdPloeg 91

Laatst geüpdatet

De Algemene Aandeelhoudersvergadering in de Amsterdam ArenA op vrijdag kan weleens een hectische dag worden. Veel fans kondigden al aan achter Wim Jonk te staan en zij willen daarom protesteren. Ajax Showtime weet dat ook werknemers van de club richting de ArenA komen.

Fans en veel leden van het personeel zijn binnen niet welkom, maar bij de ingang van de Amsterdam ArenA kan het wel een drukte van belang worden. Jonk kondigde dinsdag in De Telegraaf aan dat hij volop wil vechten tegen zijn ontslag en tegen de misstanden binnen de club. Hij staat daarin dus niet alleen.

Onder meer de bekende columnist Jimmy Hill zal van de partij zijn. Hij riep in 2010 al op om Johan Cruijff te steunen in de revolutie en dat doet hij nu opnieuw. 'Jonk, Cruijff en cs verdienen massale publieke en interne steun. Verraad kan niet zomaar geslikt worden. Ieder die achter Cruijff, Jonk en het echte Ajax staat hoort hier massaal in opstand te komen tegen het voorgoed vermoorden van dat Ajax, door een stelletje zelfingenomen knoeiers met machtsgeilheid als voornaamste karaktertrek', schreef hij maandag nog. Hij roept fans op om vrijdag om 12.00 uur naar de ArenA te komen.

Een rustige vergadering met onder meer de aanstelling van algemeen directeur Dolf Collee lijkt dus uitgesloten. Collee is degene die Jonk op straat wil zetten omdat hij naar eigen zeggen niet meer aanschoof bij vergaderingen van het Technisch Hart. De problemen liggen volgens Jonk echter veel dieper, hij wil een duidelijke taakverdeling die momenteel ontbreekt. Op aanraden van Tscheu La Ling moet Jonk volgens Cruijff directeur van de Jeugdopleiding worden. Cruijff zal door zijn ziekte sowieso niet zelf aanwezig zijn bij de AVA.

Door Bram van der Ploeg (Twitter: @BvdPloegg | e-mail: B.vanderploeg@ajaxshowtime.com)

Update - 12.55 uur (12 november)
De AFCA Supportersclub heeft fans van Ajax opgeroepen om vrijdag niét af te reizen naar de Amsterdam ArenA. Via de officiële kanalen laat het weten de steun van supporters te waarderen, maar als er acties komen, dan worden die door de Supportersclub georganiseerd. 'Het organiseren van demonstraties of protesten op eigen initiatief zonder dat daar een gezamenlijk draagvlak voor is wijzen we sterk af. Dit leidt alleen maar tot verdeeldheid onder ons als supporters.'

'Wij hebben als supporters enkele jaren geleden besloten ons niet voor een karretje te laten spannen en onze eigen koers te varen. Wij als supporters hebben geen belangen, alleen het Ajax belang. Dat willen we zo houden. Voor een inhoudelijke reactie op de huidige ontwikkelingen binnen Ajax verwijzen we naar een eerdere verklaring. Met Wim Jonk willen we spreken over de nu ontstane situatie.'

Op Facebook werd reeds een event aangemaakt, niet duidelijk is door wie. Woensdagavond meldde Ajax Showtime dat ook personeelsleden van Ajax actie willen ondernemen. Dat zij ontevreden zijn, bleek donderdagochtend al uit het feit dat er op De Toekomst kranten werden opgeplakt met het interview van Johan Cruijff in De Telegraaf. Uit een algemene peiling op Twitter (zie hierboven) bleek gisteravond dat er flink wat animo was en is om bij de ArenA te verzamelen. Of er ook daadwerkelijk veel mensen zouden gaan, is onduidelijk. Inmiddels heeft ook de F-side het bericht van de AFCA Supportersclub gedeeld via zijn officiële website.

Lees meer over:
Plaats reactie

unieko +0

het lijkt erop dat de supportersvereniging een verlengstuk van het bestuur is geworden, en niet meer het belang van Ajax voor ogen heeft maar bezoekjes aan de bestuurskamer en de eretribune belangrijker vind

13-11-2015 12:40

AFCA82 +0

Waar the FUCK zijn we nou godverdomme!!!
Er staat zo wat geen hond bij de hoofdingang!!!!

13-11-2015 12:24

AFCA82 +0

In de trein richting Bijlmer.
Rond 12'en aanwezig!!!

Voor Cruijff
Voor Jonk
Voor AJAX

13-11-2015 11:13

JordyAjacied +18854

Klasse jongen.

13-11-2015 12:15

NouriVandeBeek +7

Ik ga er gewoon heen. Dit is lulkoek. Het lijkt erop dat de supportersgroep meer weet maar niet wil vertellen

12-11-2015 23:25

Mercatorplein +0

AFCA Supportersclub lachertje!! Slapjanussen zijn jullie!! Niet uit mijn naam en vele met mij...

Actie morgen, keiharde actie!!!

Old School/Vak M

12-11-2015 22:39

AFCA82 +0

Side to side!!!

12-11-2015 23:26

TheTruth +0

Zo kunnen we wel over alles protesteren, word er een beetje gek van.

12-11-2015 22:07

Mokum_32 +1

https://www.facebook.com/MarcNettomars/videos/vb.762425120462999/969833629722146/?type=2&theater

Must see

12-11-2015 21:44

Raoul14 +3045

Met geld is alles te koop! Omgekochte zooi, dat zich supportersclub durft te noemen. Het wordt steeds zieker. Hoop dat ooit een keer de hele beerput open gaat, ben alleen bang dat we dan al kapot zijn (gemaakt).

12-11-2015 20:48

MankeNeliss +9814

DJ Dekker is een lul. Mag ik dat zeggen? Ja dat mag ik zeggen.

12-11-2015 20:36

MichelAngelo66 +22021

Dat noemt zich een supporters club. Meteen ontmantelen die loopjongens van de directie.
Wat een lachwekkende club begint dit te worden. Allemaal verraders, onderkruipsels en zichzelf verrijkende patjepeeërs.

12-11-2015 20:36

JonkMoetBlijven +0

Ajacieden, DEEL dit aub met IE-DE-REEN!

Meld je af op je werk of school morgen, DIT is jouw plicht als Ajacied.

Ik ben 43 jaar seizoenkaarthouder en voor mij staat morgen (vrijdag) de toekomst van Ajax op het spel!

De Bestuursraad moet de RVC terugfluiten in hun voornemen om Wim Jonk te ontslaan, anders is het definitief over met het plan-Cruijff.

Johan heeft aangekondigd in dat geval zijn handen er vanaf te trekken en Jonk wordt ontslagen.

Jonk is de ENIGE die het plan-Cruijff heeft gevolgd de afgelopen jaren en de vluchten plukken we nu al, maar nog meer in de toekomst, van die werkwijze.

Daarom MOETEN wij de Bestuursraad ervan overtuigen dat de RVC gestopt moet worden in dit voornemen om Jonk te ontslaan.

KOM morgen om 12:00 naar de Arena (hoofdingang) en laat daarmee je steun zien voor Wim Jonk.

Dat officiële supportersgroepen niets organiseren, heeft te maken met verschillende belangen.

Wij als gewone Ajax-supporter uit Amsterdam of heel Nederland, kunnen WEL wat doen.

Je morele plicht als je niet wil dat onze mooie club Ajax komt te overlijden!

Tot morgen!

12-11-2015 20:21

AFCA82 +0

Mooi verwoord ouwe!
Tot morgen!
Beloofd!!!!!

12-11-2015 21:27

Zomaarwat +0

Keer op keer wordt Cruijff geschoffeerd en aan het lijntje gehouden. Cruijff. Ajax grootste clubicoon. Wereldwijd, waar je ook komt, iedereen kent Cruijff en kijk hoe onze club met zo'n clubicoon omgaat. Heeft een geweldige staat van dienst als speler en trainer. Heeft tussendoor ook nog even de Catalanen hun eigenwaarde terug gegeven. Dat er niet wordt geluisterd en Johan zich weer onnodig druk moet gaan maken, is echt ontzettend betreurenswaardig.

12-11-2015 18:26

Mokum_32 +1

Pure jaloezie

12-11-2015 18:32

Druijff +0

Mijn god wat achterbaks. Dat hele bericht is door Adolf Collee zelf geschreven.

Het wordt morgen een mooi, vreedzaam en krachtdadig protest. Ik hoop dat zoveel mogelijk mensen komen.

https://www.facebook.com/events/1919129404979792/1919152524977480/

12-11-2015 18:07

Robinjo1988 +1

Wat een slap gelul van die supportersgroepen. Valt me tegen!

Wat is er mis met een vreedzaam protest?

12-11-2015 18:07

gappie04 +18

Nou ze zeggen zelf dat ze door ajax zijn erkend in dat stukje. Tja..... Destijds met de prijsverhoging van de sc spraken ze ook louter bobo taal. Niet serieus nemen dit clubje.

12-11-2015 19:31

Tinus +10202

Deze statement van AFCA wordt u mede aangeboden namens Dolf Collee.
Wat een gelul om dit protest 'voor een karretje laten spannen' te noemen. Dit is juist een initiatief van supporters die zich niet in de maling willen laten nemen. Deze Dolf probeert de lijn Cruijff de nek om te draaien, als je dan nog niet in actie komt als supportersclub dan ben je niets waard.

12-11-2015 17:45

Johan1 +2862

Als je als supportersclub niet achter het beleid van Cruijff staat of dat niet in woord en gebaar wilt steunen, wat ben je dan voor een supportersclub? Ze zeggen dat er geen gezamenlijk draagvlak is. Een goede supportersclub zou dit draagvlak creëren door stelling te nemen. Slappe hap.

12-11-2015 17:36

Tinus +10202

Oude logo is veel belangrijker.....

12-11-2015 18:35

AronAdam +0

Misschien wordt het wel tijd om de lidmaatschap op te zeggen van de Afca Supportersclub!

12-11-2015 17:07

PetrusKeizer +10739

het is heel simpel ,ik heb cruijff voor t eerst zien spelen als 14jarig rotterdams jochie in de kuip, wij waren ajaxfan dus dan hoorde je, in Rotterdam, in die tijd al bij n groep paria's. Eens n ajacied,altijd n ajacied. Nu al 50 jaar lang. En waar ik dus naar toe wil: laat die zogenaamde supportersclub t nou in zn oren knopen: CRUIJFF = AJAX en AJAX = CRUIJFF. En Cruijff heeft altijd gelijk, ook als hij ongelijk heeft, Als Ajax Cruijff verraadt denk ik er serieus over om mn club de rug toe te keren. Na 50 jaar. ENOUGH IS ENOUGH! Ik woon in t buitenland anders was ik morgen zeker gekomen. Ik hoop echt op n massale opkomst van de ECHTE SUPPORTERS.
AJAX FOREVER, MAAR WEL MET CRUIJFF EN ZN GEWELDIG GOEIE PLAN.

12-11-2015 16:39

godenzonensuper +0

Mooi gezegd ouwe !
Maak je geen zorgen Cruijff overwint uiteindelijk altijd. Als het niet gaat zoals het moet dan moet het maar zoals het gaat. No way dat die bedriegers vd sar , Overmars , de boer en bergkamp hier mee gaan weg komen.

12-11-2015 17:05

PetrusKeizer +10739

ik dacht dat die ellendige afscheidswedstrijd van johan tegen die moffen t ergste was dat ik als fan heb moeten meemaken, maar dit gekonkel van overmars en zn kliek dingt serieus naar de hoofdprijs. t Is net als met die wedstrijd tegen die moffen: je staat erbij maar je kan bijna niet geloven wat je ziet! Maar toch is het zo!

12-11-2015 17:53

AjaxDUde123hk +591

Protest is goed zolang het vreedzaam gaan, Anders hebben die gasten weer een stok om mee te slaan.

12-11-2015 16:18

Godenzoon24 +15221

Ik ben erbij!! Ajacieden laat je stem horen. En houd anders je mond als de club straks naar de klote gaat. Laat de echte Ajacieden de club leiden en niet de nsbers met machtsgeilheid!!!!

12-11-2015 15:55

AFCA82 +0

Hey broodpoot...

You're shit, and you know you are!
You're shit, and you know you are!
You're shit, and you know you are!
You're shit, and you know you are!

See you tomorrow, kloothommel!

Hoogachtend,
F-SIDE Member

12-11-2015 15:02

CrazyJew +1

Die Daniel Dekker kan zich beter met het songfestival bezig gaan houden dan met onze club zaken

12-11-2015 14:54

Benji +0

Veel teleurstellender: dit is geen reactie van de SVA (Daniel Dekker), maar van de AFCA Supportersclub

12-11-2015 14:55

Benji +0

Wat een intens slappe reactie van de AFCA Supportersclub. Stelden zich tot een paar jaar geleden altijd activistisch op, maar het lijkt nu een politieke club te zijn geworden.

12-11-2015 14:50

Fakkel +0

Een supportersvereniging die supporters monddood wil maken...

12-11-2015 14:25

Jornnn +5

Kan iemand mij vertellen wat deze instantie die zegt op te komen voor de supperters, daadwerkelijk bereikt heeft? En dan bedoel ik zaken die supporters echt belangrijk vinden.

12-11-2015 14:21

Ajax Koersvast +0

"Wij als supporters hebben geen belangen. Alleen het Ajax-belang..."
zegt deze zgn supp.club.

Het gaat in deze toch ook over het Ajax-belang??!!!!!

Hele statement van AFCA_supportersclub heeft een politiek geurtje (bah!)

12-11-2015 14:20

Ajax Koersvast +0

Ik vrees dat de bestuurders van deze supportersclub hun oren naar gasten als Collee laten hangen....
Zeer bedenkelijk.

12-11-2015 14:17

nickyajax1996 +0

Morgen staan er hooguit 20 man. Zoals ik al eerder voorspeld heb. Zeg liever geen feyenoord term maar hier zijn het alleen maar woorden en geen daden.

12-11-2015 14:14

godenzonensuper +0

hahahha wat een triest mannetje ben jij zeg.

12-11-2015 14:28

Kikke +54

haha grapjas, als er 20 man zouden komen dan zouden ze niet de moeite hebben genomen om afca supportersclub de protesten te laten afraden...

12-11-2015 14:54

Wardin25 +3

Het zullen er toch minimaal wel enkele honderden zijn? Ik weet niet precies wat ik er ga doen, misschien ga ik alleen maar omdat jouw uitspraak mijn doemscenario is. Er moet gezien worden dat het veel mensen pijn doet dat Ajax weer een grote slangenkuil is met een beleid van lik-mijn-vestje. Ik weet niet op wat voor manier ik mijn stem anders moet laten horen. Dan maar even voor jan joker bij de Arena, maar ik vindt Ajax te mooi om alleen maar toe te kijken.

12-11-2015 14:58

Kikke +54

kijk naar zijn reactie op internet, duidelijk dat hij zich voor het karretje laat spannen, kom op niet toegeven, als wij niet laten zien dat we achter Jonk en Cruijff staan, wie dan wel! Wat een zwakte bod zeg van AFCA Supportersclub...

12-11-2015 14:08

NouriVandeBeek +7

Wat is dit voor slap persbericht van de supportersclub. ik ga morgen gewoon een kijkje nemen, want we mogen toch gewoon voor onze mening uitkomen.

12-11-2015 14:01

nickyajax1996 +0

Dat mag op deze site niet. Alleen de mening die door het meest gevolgd wordt hier mag je uitspreken.

12-11-2015 14:17

RuffRhythim +24837

Onzinreactie van de AFCA supportersclub.
Alsof de regie en initiatief alleen bij hun groep moet liggen.
Zij bepalen niet op welke manier Ajacieden hun onvrede willen laten blijken.
Zolang er op een normale manier actie gevoerd wordt is daar niets op tegen.

12-11-2015 13:59

Ajax Koersvast +0

Gewoon fatsoenlijk demonstreren morgen!
Daar kun je onmogelijk tegen zijn.
Uiterst vreemde reactie van afca supp.....

12-11-2015 13:35

godenzonensuper +0

supportersclub is voor de harde kern.
En dan met dit standpunt komen , lachwekkend. Kennelijk hebben de fsiders en 410 leden er weer eens niet veel van begrepen. Maar ik vertrouw hun ook niet helemaal. Jeroen slop ligt goed bij de fside en frank de Boer bij 410.

12-11-2015 13:32

Am*damned +0

Zolang de protesten vreedzaam verlopen dan is er totaal geen probleem lijkt me. Alle supporters zijn het beu niet alleen de harde kern.
En het moet niet zo zijn dat het alleen mag als AFCA toestemming geeft natuurlijk.
Er moet wat gebeuren voor het te laat is

12-11-2015 13:31

talent020 +7

Wat een gelul van de supportersclub zeg, die willen gewoon zelf een actie organiseren alleen om zichzelf te promoten, ik denk dat hij oproep daarnaast te laat is want ik vermoed dat er toch vele zullen gaan.

12-11-2015 13:29

cruiser3 +0

Zijn jullie het ook allemaal zo zat met die kneuzen in de directie? Steun dan nu Jonk en Cruijff op deze Facebookpagina https://www.facebook.com/steun.wim.en.johan

12-11-2015 13:28

Jornnn +5

12031 Facebook pagina's oprichten heeft geen zin. Ga maar gewoon vrijdag!

12-11-2015 14:25

Kikke +54

beter centraal een Facebook pagina, deze was al opgericht..
https://www.facebook.com/Wim-Jonk-moet-blijven-828611883918506/?ref=ts

12-11-2015 15:37

Nummer 9 +1193

Wat een bullshit dit zeg.. Als je actie wil ondernemen moet je t nu doen voor de aandeelhoudersvergadering en niet later als iedereen weer vast op z'n plaatsje zit...

12-11-2015 13:27

De_Meer +1

Jonk op straat zetten = Cruijff op straat zetten.
Jonk is de enige die regelmatig contact heeft met Cruijff en Cruijff heeft de afgelopen periode via de media herhaaldellijk z'n steun betuigd aan Jonk z'n werk op de Toekomst.
Het was Cruijff aanvankelijk ook op de eerste plaats te doen om verbeteringen in de opleiding aan te brengen en op die manier de basis te leggen voor nieuwe successen met attractief aanvallend voetbal van Ajax 1.
Ajax heeft nu met Dolf Collee iemand aangesteld die op dezelde wijze als Ten Have en Sturkenboom Cruijff erbij Ajax uit probeert te werken.
En dat op het moment dat juist zowel Nationaal, als Internationaal n.a.v. het nieuws over Cruijff z'n gezondheidsproblemen, weer bleek hoe Cruijff nog steeds leeft en wat hij voor het voetbal betekent.
En dan vervolgens op zo'n manier z'n vertrouweling bij Ajax eruit proberen te werken. Smakeloos!

12-11-2015 13:24

godenzonensuper +0

wat de supportersclub nu doet is verdeeldheid creeeren.

12-11-2015 13:19

Joy +289

En ze zijn niet consistent. De demonstratie tegen van der Aat was immers dikke prima.

12-11-2015 13:46

KRD89 +56

Flikker op met je advies, we zijn het zat!! Wij staan achter Jonk!

Volgens mij heeft van der sar de supportsclub benaderd om dit mee te delen.

Gaat mooi niet lukken!

12-11-2015 13:14

daniajax1 +4

''Wij als supporters hebben geen belangen, alleen het Ajax belang''. De toekomst van Ajax is in gevaar, als het ooit tijd is voor een protest dan is het nu.

12-11-2015 13:13

aarong +0

Wie de fak vertegenwoordigd de AFCA Supportersclub nou weer. OPROTTEN

12-11-2015 13:13

Joy +289

Dat is tegen dovemans oren gericht. Ik snap het punt van AFCA, maar de supporters zijn het zat, en willen gehoord worden.

12-11-2015 13:12

JariBergkamp +0

Wel misselijkmakend dat dit allemaal moet gebeuren nu Johan hele andere dingen aan zijn hoofd heeft, kansloze timing weer al zal het me niet verbazen als het met opzet is gedaan door Collee en consorten.
Het is heel simpel, Jonk moet wat mij betreft leidend zijn voor de club want we moeten het hebben van onze jeugdopleiding die prima draait op dit moment. Jonk is eigenlijk de enige die goed functioneert. Overmars doet veel verkeerde aankopen, Frank (en Dennis) speelt afschuwelijk voetbal, Edwin is nergens klaar voor en heeft naar mijn idee nog niks klaar kunnen spelen en die Collee moeten we helemaal niet in onze club willen. Aan zn kop kun je zien dat hij niet deugt, zelfde geldt voor Slop.

Dus: Jonk en Jongkind behouden. Fontein terug als directeur, Ling als technische man. Alles en iedereen die dwars gaat liggen eruit gooien en er moet ook wat gebeuren in de RvC want die staan erbij en kijken er naar zonder iets te doen.

12-11-2015 11:41

Godenzoon88 +34

Als Jonk achter de voetbalvisie van Cruijff staat, ben ik voor Win Jonk!!

12-11-2015 11:33

talent020 +7

het TH en de RVC voeren een strijd die ze nooit kunnen winnen, want heb je Johan, de publieke opinie. en de media ( Telegraaf en VI) tegen je dan voer je gewoon een kansloze strijd! aangezien dit tijdens de interlandperiode gebeurt, er een Alv aankomt en Johan niet op volle sterkte is denken ze strategisch gezien nog een kans te maken maar ik denk dat zij uiteindelijk aan het kortste eind trekken.

12-11-2015 11:30

3sterren +20205

”Don’t worry about a thing”... ”every, etc etc. Ik geloof in the three little (big) birds: Cruijff, Jonk en La Ling.

12-11-2015 08:53

wdka +277

Ik dacht dat de gevel renovatie pas in 2016 begon ?

12-11-2015 06:59

cabenb +1582

Wie het plan Cruijff niet ten volle steunt en/of uitvoert is geen echte Ajacied!

- Johan Cruijff heeft de belachelijke aankopen die zijn gedaan nooit gewild
- Het spel van Ajax (opzij, terug en weer opzij) heeft niets, maar dan ook werkelijk niets met de visie van Cruijff te maken. Johan won liever met 6-4 dan met 1-0 ("zolang je meer goals maakt dan je tegenstander win je")

Laten we hopen dat vrijdag de echte Ajacieden opstaan. We mogen Cruijff en Jonk niet laten vallen!

Het plan Cruijff is vanaf het begin binnen de club geboycot en het wordt tijd dat de mensen die dit op hun geweten hebben het veld ruimen!

12-11-2015 02:06

IamLegend +2

donderop met je geen echte ajacied praat... ik ben fan van ajax sinds edwin van de sar keeper was bij ajax. dus je stelling is belachlijk als je niet eens bent met plan cruiff geen echte ajacied mag noemen...

ga ma gewoon zeuren en zeiken over voetbal daar ben je beter in.

ik ben trots op ajax ook in slechte tijden, jij ook?

12-11-2015 05:51

cabenb +1582

Je schrijft zelfs Cruijff verkeerd, dus ik neem aan dat je hem nooit in het echt hebt zien voetballen? Ik wel!!

Ik ben al ruim 45 jaar Ajacied, dus ik weet niet waar jij het over hebt, maar ik heb het over Ajax en dan bedoel ik de uitstraling, het spel en met name de schoonheid van het voetbal. Ik ben 100% Ajacied en juist daarom kan ik er niet tegen als mensen Ajax kapot maken. Zoals ik aan geef heeft het 'plan Cruijff' nooit echt een kans gehad. Echte Ajacieden begrijpen precies hoe ik het bedoel.

PS: Als je het niet eens bent met het plan Cruijff ga dan maar eens in Barcelona vragen wat ze van zijn bijdrage daar vinden.

13-11-2015 03:51

Siemmie +2155

Beetje lullig om het te gaan hebben over 'echte' Ajacieden. Er zijn toevallig genoeg 'echte' Ajacieden die in het topje van het land wonen, niet zomaar naar de ArenA kunnen of die naar school/werk moeten etc. Dus als je onder deze omstandigheden niet kan komen, ben je geen 'echte' Ajacied?

12-11-2015 06:51

cabenb +1582

Hi Siemmie, het gaat me er niet om dat je naar de Arena komt. Ik heb het daar helemaal niet over. Ik heb het over het nu eindelijk eens 100% uitvoeren van het plan Cruijff. Jonk wordt eruitgewerkt en daarmee indirect Johan Cruijff. Klopt niets van.

13-11-2015 03:52

AJAXZZZ +0

SIEMMIE en IAMLEGEND, begrijpend lezen !!!

12-11-2015 09:15

Siemmie +2155

Ik had altijd een dikke voldoende op begrijpend lezen, dus ik weet niet wat je hiermee wilt zeggen hoor..

12-11-2015 13:42

godenzonensuper +0

" Ajax is van de mensen en niet van een paar bestuurders "
~ Johan Cruijff

12-11-2015 01:26
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.