Remko Pasveer heeft donderdag slechts een kwart wedstrijd kunnen spelen voor Ajax. Tijdens de heenwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt in de achtste finales van de Europa League moest de geroutineerde doelman zich al snel laten vervangen door Jay Gorter nadat hij een ogenschijnlijke liesblessure opliep.
In de 24e minuut ging het op een onverwacht moment mis voor de 41-jarige Pasveer. De goalie verlegde het spel met een pass naar de linkerflank, maar tijdens deze beweging schoot het in zijn rechterlies. Pasveer ging erbij zitten en hoewel eerst niet duidelijk was wat er aan de hand was, bleek de ernst al snel duidelijk.
Pasveer maakte al snel het gebaar richting de bank van Ajax dat hij absoluut niet verder kon spelen. De zichtbaar geëmotioneerde Pasveer moest zich na een kwart wedstrijd geblesseerd laten vervangen en ging met tranen van het veld. Omdat Matheus, die onlangs in de duels met Go Ahead Eagles en Almere City in actie kwam, niet speelgerechtigd is, moest Gorter zijn oudere collega vervangen. Gorter zag niet veel later hoe een schot van Frankfurt-middenvelder Hugo Larsson via het hoofd van Brian Brobbey in zijn doel viel en de 1-1 opleverde.
De tekst gaat verder onder de foto.
![[Update] Farioli heeft slecht nieuws over Pasveer: 'Het ziet er niet goed uit'](https://r.testifier.nl/Acbs8526SDKI/resizing_type:fill/watermark:Pro+Shots/width:1488/plain/https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.ajaxshowtime.com%2Fimages%2F2025-03%2Fremko-pasveer-francesco-farioli-24-25-67ca0f041e8b1.jpg)
De komende dagen zullen moeten uitwijzen wat voor kwetsuur Pasveer exact heeft opgelopen aan zijn lies. Mocht de doelman dit seizoen niet meer in actie kunnen komen voor Ajax, dan zal Matheus hem in de Eredivisiewedstrijden vervangen onder de lat. De jongere Gorter zal in de Europese duels op doel moeten staan.
Farioli looft kwaliteiten Pasveer
Woensdag liet trainer Francesco Farioli op de persconferentie nog weten erg in zijn nopjes te zijn met de terugkeer van Pasveer. 'Hij is belangrijk in het coachen van het team en het steunen van de jongens, maar ook vanwege zijn prestaties die hij levert op het veld. Offensief en defensief, met veel reddingen, zijn aanwezigheid in de lucht en in de opbouw. Hij heeft een briljant seizoen', zo liet de bevlogen trainer weten.
Update - 00.15 uur (7 maart) - Farioli heeft slecht nieuws over Pasveer: 'Het ziet er niet goed uit'
Francesco Farioli heeft donderdagavond bij Ziggo Sport een update gegeven over de blessure van Remko Pasveer. Volgens de Italiaanse oefenmeester lijkt de schade niet mee te vallen. 'Het ziet er niet goed uit. Het is duidelijk een spierprobleem, dus we hebben een paar dagen nodig om dit te onderzoeken en te evalueren. Ik weet niet zeker of zijn seizoen voorbij is.'
'Hij wil het team helpen en er echt bij zijn', vervolgt de Italiaan. 'Hij heeft het al zwaar gehad toen hij uitviel met zijn rugblessure, maar hij bleef altijd aanwezig en steunde het team. Deze blessure houdt hem nu van het veld, maar hij blijft betrokken en zal ons op een andere manier helpen. We hopen dat hij zo snel mogelijk terug is.'
Topreactie
Delaney +14823
Volgens mij moet je op FR12 of PSV FORUM zijn.
Je bent hier in ieder geval verkeerd met dit soort reacties.
Plaats reactie