Jong Ajax heeft met 2-2 gelijkgespeeld tegen Jong SC Heerenveen/FC Emmen. Sulejmani en Suk scoorden voor de ploeg van trainer Pieter Huistra. Door het gelijke spel blijft Ajax op de derde plaats staan met drie punten achterstand op koploper Jong PSV, dat wel een wedstrijd meer speelde.
Voor de Friezen scoorden de aanvallers Papadopoulos en Narsingh. Van de A-selectie deden Vermeer, Ogararu, Wielaert, Eriksen, Aissati, Kennedy, Suk en Sulejmani mee. Aan Heerenveen-zijde speelden onder andere Papadopoulos, Elyounoussi, Lejsal, Koning, Djuricic en Djuric mee. Eriksen en Suk speelden hun eerste officiele wedstrijd voor de reserveploeg.
Jong Ajax speelde een matige eerste helft en ging met een gelijkspel de rust in. Suk had in de openingsfase twee keer kunnen scoren, maar schoot naast en stuitte op de doelman met een kopbal. Jong Ajax kwam op voorsprong door een een-twee tussen Sulejmani en Eriksen, waarvan de eerste uiteindelijk keurig binnen schoot, 1-0. De Friezen kwamen nog voor de rust langszij.
De tweede helft ging de ploeg van Huistra meer druk zetten, wat resulteerde in beter voetbal en meer kansen. Uiteindelijk was het Suk die, na een 1-2 achterstand, de gelijkmaker op het scorebord zette met een knap schot.
Het tweede bedrijf was er eentje in de vrieskou van De Toekomst met hoogtepunten en dieptepunt. Zo maaide Suk twee keer in zijn gretigheid over de bal heen, deed Eriksen een Bergkamp-aanname waarbij hij de bal op zijn voet liet stuiteren en al hooghoudend op het randje van de zestien de bal met akelige scherpte verlengde en verliet aanvoerder Will het veld met een knieblessure na vermoedelijk een trap van Vermeer.
In de slotfase waren Overtoom, Aissati en Suk nog dichtbij de winnende, maar hij mocht er niet in. Nadat Eriksen de bal geniaal over de keeper had gelobt, maar voor de doellijn mistte Suk de bal met zijn hoofd. Hij moest ook de paal ontwijken en belandde met zijn gedraaf in de touwen van het doel in plaats van dat de bal dat deed.
Jong Ajax verspeelt door het gelijkspel twee punten in de strijd om de landstitel.
Pieter Huistra was tevreden over de nieuwelingen Suk en Eriksen. 'Suk moet alleen nog wel aan de Nederlandse manier van spelen wennen. Gelukkig maakte hij een schitterende goal'. Over Eriksen zei Huistra op Ajax.nl: 'Hij heeft erg veel inzicht en laat met zijn 17 jaar al heel veel mooie dingen zien. Zijn goede gevoel voor passing koppelt hij aan snelheid, wat hem heel gevaarlijk maakt'.
Opstelling Jong Ajax:
Vermeer, Ogararu, Wielaert (74. Lazic), Kappelhof, Will (85. Aslan), Overtoom, Kennedy (74. Castillion), Aissati, Suk, Eriksen, Sulejmani.
Scoreverloop:
1-0 Sulejmani
1-1 Papadopoulos
Rust
1-2 Narsingh
2-2 Suk
Plaats reactie