Farioli omschrijft grote uitdaging tegen PSV: 'Vandaag staan we voor de Mount Everest zonder zuurstof'

door Brent Tomassen 16

Farioli omschrijft grote uitdaging tegen PSV: 'Vandaag staan we voor de Mount Everest zonder zuurstof'

door Brent Tomassen 16

Laatst geüpdatet

Francesco Farioli ziet de kortere rustperiode richting PSV-thuis als een nadeel ten opzichte van de tegenstander uit Eindhoven, maar gelooft erin dat zijn spelers in samenwerking met het publiek een goede prestatie kunnen leveren. De trainer werd na de overwinning op Feyenoord warm onthaald door de supporters en de Italiaan hoopt dat deze energie de spelers ook tegen PSV helpt.

‘Natuurlijk moeten we deze energie meenemen. De liefde die we kregen van onze supporters was geweldig. Het voelt alsof we in twee dagen over twee hele hoge bergen moeten beklimmen. Vandaag staan we voor de Mount Everest zonder zuurstof, omdat we zo weinig tijd hebben gehad om ons voor te bereiden. Maar we zitten nu in een periode dat de wil er is. We hebben misschien niet de beste conditie op het moment, maar wel de absolute wil om onze fans blij te maken', vertelt Farioli in gesprek met ESPN.

‘We hebben vanaf het begin nooit kunnen klagen over de instelling en de bereidheid van onze spelers', complimenteert de oefenmeester zijn ploeg. 'Vanavond zullen we alles moeten geven om te bereiken waarin we geloven. We moeten de wil tonen en de 55.000 mensen hier zullen ons helpen om daarin een extra stap te zetten.’

Farioli kreeg na afgelopen woensdag veel lof, maar wil vooral zijn spelers prijzen. ‘De credits gaan absoluut naar hen. Ik zei in eerdere interviews al dat we heel veel te doen hebben, dat kun je je voorstellen, maar het werk op het veld voelt bijna als vakantie. De spelers maken mijn werk en het werk van de technische staf heel makkelijk op het gebied van commitment en de bereidheid om dingen te doen.’

Brian Brobbey en Bertrand Traoré beginnen tegen PSV aan de aftrap, waar Mika Godts en Wout Weghorst nog in de basis stonden in Rotterdam. ‘Zij zijn in onze ogen de beste types om te doen wat wij verwachten, wijst Farioli op Brobbey en Traoré. 'In alle wedstrijden, maar zeker tegen een ploeg van dit kaliber, gaat het niet alleen om wie er start, maar ook om de spelers die erin komen en de juiste energie meebrengen om minimaal gelijkwaardig te zijn aan een tegenstander, waartegen we altijd geconcentreerd moeten zijn.’

Tekst gaat verder onder de foto.

<br>
Bertrand Traoré staat net als Brian Brobbey weer in de basis. Volgens Farioli een tactische keuze.

'Op de momenten dat we de kans krijgen, moeten we heel effectief zijn’

Ook wordt de kracht van tegenstander PSV besproken. ‘Allereerst moeten we competitief zijn tegen hen, waarbij we moeten letten op de details. We moeten hun kwaliteiten, die ze veel hebben, zoveel mogelijk beperken. Zowel met als zonder bal zijn ze individueel heel sterk en als team zijn ze heel goed georganiseerd. We zullen ze niet vaak pijn kunnen doen, want ze incasseren heel weinig. Maar op de momenten dat we de kans krijgen, moeten we heel effectief zijn.’

Tot slot gaat het over kopspecialist Luuk de Jong. Farioli weet dat zijn ploeg scherp moet zijn om de aanvaller te verdedigen. ‘Daar hebben we gisteren op getraind. Het zal niet alleen Sutalo zijn die hem verdedigt, maar we gaan zien wie dat gaat zijn. Maar om zulke momenten te overleven, moet je ook de tweede ballen verdedigen en het de spelers die de voorzetten geven het zo moeilijk mogelijk maken. We weten dat PSV één van de teams met de meeste voorzetten is in de competitie, omdat ze een specialist voorin hebben. We zullen heel goed moeten samenwerken om dit zoveel mogelijk te limiteren.’

Lees meer over:
Plaats reactie

mokum410 +3259

zo snel mogelijk verlengen nu het nog kan aub. die man zit anders volgend jaar in de premier league

02-11-2024 23:16

Torcida +5611

Wat Farioli in zo'n korte tijd teweeg heeft gebracht, is voor mij ongekend, iets wat ik volgens mij nog nooit bij Ajax heb gezien. Meteen vanaf de voorbereiding, via kwalificatie voor en een uitstekende start in de EL, en nu dit. Het is gewoon zo intelligent wat die man doet. Wat een strateeg. Ik kan daar echt van genieten.

Laten we hopen dat deze lijn zich doorzet en de hele club na slechts 2-3 magere jaren weer verder en omhoog kan. Van het dal naar de berg, en van de berg naar de sterren!

02-11-2024 22:09

Ferd +38409

Bosz draaide het ook heel snel om, van extreem negatief betonvoetbal onder Frank de Boer naar aanvallend verzorgd voetbal halverwege september.

03-11-2024 12:41

afcsjonnie426 +3961

En hoe we hebben zelfs adem over na zo'n week😅

02-11-2024 21:31

nightgoat +30898

De berg is heroverd, diep was het dal.

02-11-2024 21:28

JS16 +2779

Ik hou van die man. Wat een Godtsgeschenk!

02-11-2024 21:05

Rodedraad +180

De Waarde meeter stijgt weer.

02-11-2024 21:05

WantAmsterdam +116038

Wat een poëet ook, filosofie gestudeerd. Wat een trainer, wat een man.

02-11-2024 21:04

Schip +23377

De Italiaanse meester!!!

02-11-2024 21:01

AjaxMiddelburg +2937

Don Farioli!!!

02-11-2024 20:59

3sterren +20205

Feijenoord én PSV de klos.
Dankzij Farioli onze Big Boss …

02-11-2024 20:58

3sterren +20205

De Mount Everest bleek niet meer dan een verkeersdrempel ...

02-11-2024 20:40

3sterren +20205

Toen Peter Ajax trainde zei er wel eens wat van dat ze te weinig rust tussen de wedstrijd kregen.

Nu heeft hij er wellicht dik voordeel van dat Ajax weer de klos is ...

02-11-2024 20:14

Dolblij +44985

Van geen zuurstof is niets te merken. Ajax speelt goed.

02-11-2024 19:38

tmvde +2820

Ze hebben de flessen van de 💡‘ies gepikt 🔥

02-11-2024 19:46
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.