Van Praag: 'Naam Ajax wordt vandaag de dag in één adem genoemd met Real Madrid en FC Barcelona'

door NielsOpdam 51

Bron Ajax TV

Van Praag: 'Naam Ajax wordt vandaag de dag in één adem genoemd met Real Madrid en FC Barcelona'

door NielsOpdam 51

Bron Ajax TV

Laatst geüpdatet

Michael van Praag ziet dat de naam van Ajax tegenwoordig in één adem wordt genoemd met clubs als Real Madrid en FC Barcelona. Dat vertelt de erevoorzitter van de Amsterdamse club in gesprek met Ajax TV. Van Praag viert woensdag zijn 75e verjaardag.

'De directie en de raad van commissarissen van Ajax hebben een aantal jaar geleden het moedige besluit genomen om de balans tussen spelers van buiten en spelers van de jeugdopleiding te veranderen', begint Van Praag zijn verhaal over de huidige situatie bij Ajax. 'Zij hebben echt gezien dat als je aan wilt haken bij de Europese top dat je dan wel uit een ander vaatje moet tappen. Als je elk jaar Europees voetbal wilt spelen, en het liefst elk jaar Champions League, dan moet je groter denken en dan moet je risico's nemen. Dat hebben Edwin van der Sar en de raad van commissarissen gedaan.'

Hierdoor is de Amsterdamse club gegroeid, zo ziet ook de jarige erevoorzitter van Ajax. 'Ik durf wel te zeggen dat de naam Ajax vandaag de dag in één adem wordt genoemd met Real Madrid en FC Barcelona. Dat komt wel door wat er hier op het veld wordt neergelegd, want dat ziet men in het buitenland ook. Daar kunnen ze ook naar wedstrijden van Ajax kijken en daar zien ze fantastisch voetbal. Dat we dan ook nog zo'n mooi stadion hebben, die dat versterkt, dat is een mooie situatie voor de club.'

Van Praag over ArenA: 'Soms denk ik weleens: hier heb ik ook aan meegewerkt'

Als Ajax-bestuurder was Van Praag in de vorige eeuw ook betrokken bij de realisering van de ArenA. 'Ik vind het prachtig', begint de erevoorzitter over het stadion. 'Soms denk ik weleens: hier heb ik ook aan meegewerkt, om dit voor elkaar te krijgen. Dan ben ik ook wel weer iets van trots, heel kort maar. Het mooiste moment vind ik eigenlijk dat het omgedoopt is in de Johan Cruijff ArenA. Johan is natuurlijk écht een legende van de club. Het heeft even wat voeten in de aarde gehad, maar het is nu zover en dat maakt het eigenlijk helemaal af.'

Lees meer over:
Plaats reactie

SjakiedeWit +2636

Hoop dat de goede man niet dement aan het worden is. Ajax in 1 adem met Real en Barca? Dat duurt denk ik nog even…

01-10-2022 17:14

vanreenen +10338

Vader Jaap heeft hem de kneepjes van het voorzitterschap bijgebracht. Jaap was de beste voorzitter die Ajax ooit gehad heeft. Daarna heb ik een groot aantal voorzitters voorbij zien komen, die er weinig van bakten, Michel uitgesloten natuurlijk en de huidige directie waaronder Edwin van der Sar.

29-09-2022 21:08

RobDAZ +2726

Bij Michael van Praag dubbel gevoel. Heeft onmiskenbaar betekenis gehad voor Ajax in het laten 'doorgroeien', met name JC Arena.
Aanvankelijk 'fingerspitzengefühl' waardoor Ajax stadion De Meer ontgroeide.

Maar het zijn sterke benen die de weelde dragen. Ego van Praag en zijn arrogantie hielpen hem niet.

Michael van Praag is ook de man onder wiens leiding klassieke Ajax-logo, echte Ajax-gezicht, gesloopt is,. Tevens werd in 1998 onze clubcultuur op z'n kop gezet met beursnotering.

Twee volkomen onnodige, zinloze en niet uit te leggen ingrepen, 2× karaktermoord. Een forse oude rekening, die nog steeds vereffend moet worden.

'Geef Ajax z'n gezicht terug'
#éénAjax

De Ajax Ziel

29-09-2022 19:41

Sterretje73 +5288

Ach..die hele beursgang ging gewoon volgens een perspectief dat in die tijd gangbaar was en wereldwijd uitgevoerd werd. Idem dito met ons logo. Hij wilde de club meesturen in de vaart der volkeren en het stoffige imago omdraaien. Dat dit niet de juiste manier is gebleken neemt niet weg dat ik absoluut geloof dat hij dit met de beste bedoelingen heeft gepushed. Je kunt nu eenmaal niet alles vantevoren zien aankomen en handeld naar eer en geweten. Ik zie hem als 1 van de beste voorzitters die we hebben gehad en ws de laatste uit de lange rij echte "kerels". Een echte Ajax dinosaurus.

29-09-2022 20:47

RobDAZ +2726

@Sterretje73,
Stoffig of tijdloos.. T werd in die jaren idd gangbaar 'identiteit' af te breken zonder sociaal-culturele en financiele grondslag.
Logo en beursgang hadden allang hersteld kunnen/moeten zijn, maar 'toegeven' schijnt lastig.

Na beursgang Ajax is trouwens geen enkele club meer zo dom geweest deze stap te zetten. Geld verdwijnt in verkeerde zakken, vele tientallen miljoenen onnodig verlies.

30-09-2022 10:13

Sterretje73 +5288

Exact..maar dat konden die heren natuurlijk ook niet vantevoren weten oftewel ik neem ze weinig kwalijk. De bedoelingen waren goed. De uitvoer en uitkomst duidelijk niet als gehoopt.

30-09-2022 12:47

MarcHogervorst +35303

Nou ja, ik zal wel weer geen vrienden maken, maar ik ben fan van Ajax omdat mijn familie al voetbal fanatiek was, en we uit de buurt van de Watergraafsmeer komen oorspronkelijk. Wat de rest van ons denkt, in Europa, is me juist een dikke worst. Maar misschien is dat dan ook typisch Amsterdams, en typisch Ajax? Of je nou een hekel aan Ajax hebt, of het bewondert, mij interesseert dat niks.

29-09-2022 11:07

RobDAZ +2726

Precies, dan kun je over authentiek spreken.
Ook daarom één echt Ajax, no faceshit.
Take it or leave it..

29-09-2022 20:02

AlexIbarra +19330

Op zich maakt het niet uit maar zo'n tegenstander die na de wedstrijd gewoon toegeeft he-le-maal zoek te zijn gespeeld, of Engelse fans die op hun eigen forum lopen te lullen van 'Tering, dat Ajax is me wel een club zeg..', zijn toch wel leuk.

30-09-2022 00:30

tdecler +3324

Ik denk dat wij in het buitenland bij veel mensen de 2e club zijn en een hoge gunfactor hebben. Ajax is gewoon een prachtige club in een te kleine competitie helaas. Er wordt altijd gesproken over een Beneliga, maar het zal eigenlijk mooier zijn om met Duitsland samen te gaan, waar Bayern ook elk jaar fluitend kampioen word. Maar dat is een utopie helaas.

29-09-2022 08:34

Andersen de man +2002

Dan heb je drie tussenjaren, want dan zou je via de derde divisie moeten promoveren. Zou uiteindelijk wel interessant zijn. Maar Tilburg en Emmen inruilen voor Antwerp en Brugge zou ook een goede stap zijn. Alleen die CL tickets zouden dan weer op korte termijn ingeleverd moeten. En nu hebben wij Nederlanders kapsones nu we de weg naar boven gevonden hebben qua coëfficiënten. Stel we zouden deze plek houden gaan we die met zes clubs niet snel verdedigen vrees ik tegen de steevast sterke top 3 van Portugal. Dan kan je beter een sterke top 7 hebben met AZ, Ajax, Fey, PSV, Club Brugge, Antwerp en nog eentje die ik even niet weet vanuit t zuiden. Kan je m vasthouden en voor meer tickets spelen. Alleen die wat magere tussenfase wil niemand vrees ik

29-09-2022 09:03

brullie +7054

Ik ben voor het werk vaak op reis in het buitenland maar ik hoor al decennia lang eerst Cruijff en dan Ajax, gevolgd door de hoeren en wiet en dan de bloembollen...iedereen kent Nederland en Ajax.

29-09-2022 07:21

SjakiedeWit +2636

Ik was laatst in het buitenland en verschillende mensen spraken mij aan over Ajax in combinatie met Markie Dikpik…

01-10-2022 17:16

Breuk +25369

Ik denk dat Overmars hier meer aan heeft bijgedragen dan vd Sar en de RvC bij elkaar.

28-09-2022 22:50

Ajax '69 +3859

Dat denk ik niet.

28-09-2022 23:18

Andersen de man +2002

Hij heeft ook wat imagoschade opgeleverd, na al wat shady nieuwtjes van Promes bijv

29-09-2022 09:04

Jariiii +22281

HIj mag trots zijn op zijn aandeel in de geschiedenis van Ajax en vooral in de opleving van de club eind jaren tachtig/begin jaren negentig.
Wat dat rijtje betreft: je hebt het rijte Real-Bayern en nog zo wat clubs, en daaronder komt Ajax, imho. (Gunfactor is wel het hoogst, denk ik.)

28-09-2022 22:42

AFCACruijff14 +162554

Ik denk dat men Ajax niet inschat van het niveau Real, Bayern of Liverpool, maar qua status zijn we echt wel lid van dat elitegroepje als je kijkt naar de gewonnen Europese prijzen, de prachtige speelstijl, het unieke shirt (Ajax 70's shirt is ook verkozen tot mooiste shirt ooit) en de spelers die hier ooit liepen. Club van Cruijff, van Basten, Bergkamp, Zlatan, Suarez en Frenkie om eens wat decennia te noemen. En ik denk dat bijna iedereen in het buitenland ons zeer waardeert, als niet opgekochte club die toch maar blijft presteren en regelmatig bijzondere dingen laat zien.

28-09-2022 22:41

Cafeoostindie +2747

Ajax blijft een club met een aparte en zeldzame status tussen de hele grote clubs. Eigenzinnig, brutaal authentiek. Geen 1 grote club in europa heeft die vibe, je mag echt trots zijn dat je ajaxsuporter bent

De naam zal altijd blijven hangen bij voetballiefhebbers in het buitenland, als een club met een rijke historie en legendarische spelers, waarbij iedereen telkens stiekum hoopt weer wat moois te zien, want als ajax een sterk team heeft kijk je naar heel goed voetbal

Leuk voor de jongere generatie die eindelijk eens meemaakt hoe het voelt om ajax bij de top te zien, dat heeft meer dan 30 jaar geduurt, zoals ajax er nu voorstaat was het in mijn jeugd. Soms 4 jaar niks toch met prachtig voetbal en dan was daar ineens een europese finale, of kwamen ze heek ver en waren de ogen op ajax gericht.
Zo beleef ik het nu ook.
Zolang ajax met lef voetbal speelt, houden ze ook die aansluiting met de subtop, ik denk dat we dat ook niet meer zo snel weggeven, want jonge spelers hebben nieuwe voorbeelden gekregen.

28-09-2022 22:08

Odysseus +14340

Mooi gezegd. Zo is het.

28-09-2022 23:33

Andersen de man +2002

Ik vrees dat als de salarissen blijven toenemen, er risico genomen wordt. Kan heel goed zorgen voor meer kwaliteit, als iedereen zoals rvc scherp erop blijft. Kan ook anders lopen, zoals verleden heeft laten zien: hoge salarissen voor minder kwaliteit in verhouding.

Op zich laten we nu al vanaf 2017 een vrij stabiele Europese indruk achter, maar de uitschieters naar boven blijven wel uit na die eerste twee. De ondergrens in de groepsfase was de afgelopen jaren wel beter dan ik gewend was. Hopen dat ze het nu rechttrekken tegen Napoli om die norm te bewaken

29-09-2022 09:08

Simpelishetmoeilijkst +25387

Van Praag is een historische Ajax dynastie, want Michael’s vader, Jaap is degene die van Ajax een echte Europese topclub maakte in de jaren ‘60 en ‘70 van de vorige eeuw. Prachtige mensen , diecenorm veel betekend hebben voor on Ajax, en daar plukken we nog steeds de vruchten van vandaag de dag. We mogen dit soort mensen echt koesteren!

28-09-2022 20:48

TontoKarnaggel +42547

Aardige man maar nadat ik hem samen met een soort van dweilorkest en met een tuba ofzoiets voor zijn mond tijdens een Ajaxwedstrijd in de Arena heb zien zitten nooit meer serieus genomen, die was de binding met het Ajaxpubliek dus duidelijk verloren....

28-09-2022 19:57

Andersen de man +2002

Hoezo, in een orkest spelen is uit de hoogte doen ofzo? Of meer iets voor PSV, of wat bedoel je??

29-09-2022 09:11

TontoKarnaggel +42547

Het was de begintijd van de Arena, de sfeer was kut en bij momenten doodstil. Van Praag dacht er wat sfeer in te brengen door het (dweil) orkest waar hij in speelde op de tribune te zetten en wat meedeiners te toeteren. Het was alsof oranje in thialf voetbalde met carnaval. Als je denkt dat ons publiek daar op zit te wachten weet je dus echt niet wat er onder ons speelt, ons hele vak schaamde zich de ogen uit de kop, dat had echt helemaal niks met Ajax te maken....

29-09-2022 10:41

Andersen de man +2002

Ah, check! Misgeslagen plankje

29-09-2022 17:19

TontoKarnaggel +42547

No worries :)

29-09-2022 22:37

RobDAZ +2726

Ben bepaald geen grote Michael van Praag fan, maar in dit aspect niet helemaal eens.
Heel simpel, als de sfeer of support kut is, dan is niks mis met zo'n dweilorkestje.

Ps
Later heeft het zich op natuurlijke wijze hersteld.

29-09-2022 20:25

Juan62 +46473

Kleine nuance de naam Ajax werd ook in de jaren 70 en 90 in 1 adem genoemd met andere topclubs
Sterker nog de naam ajax word en werd altijd wel genoemd

28-09-2022 19:42

Cafeoostindie +2747

Ajax is altijd wel in ieders gedachten blijven hangen, zelfs in slechte tijden.
Wat er in de jaren 70 gebeurde moet toch zo'n ongelofelijke impact hebben gehad op het europese voetbal. De meeste van ons zijn niet van die generatie, maar het gevoel wat toen heerste moet veel groter zijn geweest dan wij ons ooit voor kunnen stellen.

28-09-2022 22:16

RobDAZ +2726

@juan62, En niet door de naam van Praag.

29-09-2022 20:29

Web +178830

Toch wel uniek
Je vader Jaap voorzitter, en dat Je zoon Miichael jaren later
Jaap stak niet in onder stoelen of banken, dat hij vaak gelogen heeft in het belang van Ajax
Was ook altijd niet even makkelijk
Michael is toch wel heel anders, staat ook wel graag in de schijnwerpers

Beide heel veel voor Ajax betekent

28-09-2022 19:06

Sterretje73 +5288

Exact, die generatie nam op hun manier ook risico voor de club en zijn natuurlijk een keer tegen de lamp gelopen maar dat maakt ze echt niet minder Ajacieden als de generatie nu. Ouwe boefjes met een gouden Ajax hart...

28-09-2022 19:20

XRaY +19030

Die roze bril heb ik af en toe ook wel eens op.

28-09-2022 18:30

TD-Ajacied +3731

Michael van Praag heeft Ajax eind jaren 80 uit het financiële slop getrokken, nadat Marco van Basten voor 1,5 miljoen werd weggehaald en Cruijff door Harmsen was ontslagen. Van Praag verhoogde de salarissen van talenten haalde van Gaal en was de drijvende kracht achter de bouw van de Arena
Deze man verdient groot respect

28-09-2022 17:47

Oxxer +164962 moderator

Dankzij Arie van Os en onder leiding van Michael van Praag was er een scheefgroei in salarissen waardoor een groep spelers zich terecht onderbetaald voelden en vertrok na 1995/ 1996 en later. Ondanks het Bosman- arrest had Ajaxs dit beter kunnen doen, het team wat Europa had kunnen domineren viel te snel uit elkaar. Michael van Praag heeft een hoop dingen gedaan dit hoorde daar niet bij.

28-09-2022 18:01

Spielmacher +10789

De details kloppen niet helemaal TD: van Basten ging voor 1,8 miljoen gulden, Cruyff is zelf opgestapt en niet door Harmsen ontslagen en Van Gaal werd niet door van Praag gehaald, maar was al binnen als assistent van Beenhakker. Er was een moment dat Ajax geen kerstkaarten verstuurde om porto-kosten te besparen. Uiteindelijk heeft Cruyff Ajax weer een helpende hand geboden door Richard Witschge voor veel geld naar Barcelona te halen. En de salarissen van talenten heeft Van Praag nooit verhoogd: integendeel, veel van de spelers uit de eigen jeugd van de generatie 1995 klaagden erover dat ze door Arie van Os consequent werden onderbetaald in vergelijking met aankopen van buiten.

29-09-2022 02:55

RobDAZ +2726

Dat verhaal van die 'kerstkaarten' is natuurlijk kletskoek.

29-09-2022 20:37

RobDAZ +2726

Van Praag golfde ook mee op positieve sypporters sentiment uit die periode, ook kwaliteit.

29-09-2022 20:35

Ozymandias +159568

Ik heb niet het gevoel dat Ajax in een adem wordt genoemd met clubs als Barcelona en Real Madrid maar Ajax wordt in Engeland wel vaak benoemd (voornamelijk op Sky) als voorbeeld van een club waar ze een goed beleid voeren. Met name Neville roemt Ajax zo'n beetje één keer per week om het goede beleid en Carragher heeft dat een beetje overgenomen.

28-09-2022 17:41

Oxxer +164962 moderator

Pundits op Sky, BT en BBC snappen er niks van😉

28-09-2022 17:47

RobDAZ +2726

Simply Ajax Amsterdam.
Prima Ken je jezelf en plek.

29-09-2022 20:38

Redrum +96286

Ik denk niet dat we in één adem genoemd worden met Real Madrid en Barcelona. Wat Ajax al jaren presteert met de mogelijkheden die het heeft is enorm knap, maar we horen niet bij de top van Europa. We zijn inmiddels een redelijk stabiele Europese subtopper en dat is al ongelofelijk knap voor een club die in de fucking Eredivisie speelt. Het voetbal dat we in Europa op de mat leggen is wel regelmatig van een hoog en aantrekkelijk niveau. Dat trekt zeker wel de aandacht in het buitenland. We worden dan ook zeker regelmatig geroemd, maar we komen natuurlijk qua prestaties niet in de buurt van de echte top. Uit bij Liverpool hebben we alleen geen beste beurt gemaakt, er zal tegen Napoli wel flink wat recht gezet moeten worden om dat een beetje te herstellen.

28-09-2022 17:19

FTS95 +16117

Ik denk wel dat we in één adem genoemd worden met de top van Europa. Niet omdat we bij de absolute top horen, maar omdat we volstrekt uniek zijn in onze prestaties met de middelen die we hebben, de beste jeugdopleiding ter wereld, de aanvallende spelopvatting en de uitstraling die ons team, mede door een geweldig tenue en fantastische fans, heeft. Daarom horen we altijd thuis in het rijtje Bayern, Liverpool, Manchester United, Barcelona, Real Madrid, AC Milan en Juventus. En dit zijn ze wat mij betreft, de enige echte grote historische clubs in Europa.

28-09-2022 17:39

FTS95 +16117

Die zou je er wel bij kunnen zetten inderdaad

28-09-2022 18:35

Babangida83 +23964

Nee, Benfica niet. Die hebben die finales namelijk verloren en bovendien waren die vaak niet op EC1 -niveau. En het is bovendien niet zo dat ze nu met enorm mooi voetbal die finales hebben behaald. Op een paar na, misschien.

28-09-2022 20:20

Simpelishetmoeilijkst +25387

Ja, die horen ook bij de klassieke top, vooral vroeger met Eusebio waren die fantastisch.

28-09-2022 20:57

Cafeoostindie +2747

Ook een club met een heel goed beleid

28-09-2022 22:26

RJB1979 +25966

Grappige is dat in het buitenland Ajax werd geroemd ondanks de overmacht we zo taai stand hielden en pas in de laatste minuut door de hoeven gingen. Het is niet des Ajax dus vonden wij het kut maar de rest van de wereld zag het echt anders hoor.

28-09-2022 17:55

en88ajaxfan +2125

Helemaal mee eens

28-09-2022 18:20

Babangida83 +23964

Ik heb die wedstrijd nog eens teruggekeken, maar zo groot vond ik die overmacht niet eigenlijk. Dat verbaasde mijzelf ook. Ik vond dat we best wel goed meevoetbalden. Helaas kiezen we af en toe voor de verkeerde pass, zodat de bal niet in de ploeg gehouden werd. Maar dat was echt wel mogelijk. Anders hadden we de wedstrijd gewoon gewonnen. Zo goed waren we.

28-09-2022 20:23

JaapStam +137679

Ook al vindt ik hem een bobbo figurant, zegt hij hier niks verkeerds!!!

28-09-2022 17:09

Maikel +6862

Jij zegt hiermee ook niks verkeerds Jaap 😉

28-09-2022 17:18
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.