Tadic over critici: 'Ik moet antwoord geven op het veld'

door Cristian de Jong 77

Bron Het Parool

Tadic over critici: 'Ik moet antwoord geven op het veld'

door Cristian de Jong 77

Bron Het Parool

Laatst geüpdatet

Dušan Tadić heeft gereageerd op de kritieken die hij sinds dit seizoen ontvangt. De aanvoerder van Ajax verkeert volgens sommigen niet in al te beste vorm, mede doordat hij moet wennen aan het spelen op een andere positie. Deze jaargang acteert Tadić vooral als rechtsbuiten of meest vooruitgeschoven middenvelder, daar hij de voorbije jaren als linksvoor speelde. Daar speelt Steven Bergwijn nu.

'Ik vond hem vandaag echt beneden peil. De helft van de ballen verspeelde hij. Ik denk dat hij toch enigszins is gaan twijfelen over zichzelf en zijn plek op het veld. Het kan een vormdip zijn, maar misschien zit hij aan zijn einde', zegt ESPN-analist Kenneth Perez. Niet alleen Perez twijfelt aan de huidige staat van Tadić. Hij lijkt niet zichzelf te zijn.

Tadic over kritiek

'Mensen hebben recht op hun mening. Die respecteer ik. Ik moet antwoord geven op het veld', vertelt Tadić tegenover Het Parool. Hij twijfelt dus niet aan zichzelf. Zo'n vier jaar geleden kwam de aanvaller over van Southampton. Voordat Ajax en Tadić de samenwerking aangingen, was de club uit de hoofdstad al vier jaar geen kampioen meer geworden. Sinds de Serviër uitkomt voor Ajax, zijn de Amsterdammers altijd bovenaan geëindigd. Ook Europees staat de club weer op de kaart. 'Ik had Ajax echt nodig en Ajax had mij nodig. We zijn een perfect koppel. Nog steeds.'

Deze transferperiode kwamen er veel nieuwe Ajacieden bij, terwijl er veel bekende gezichten vertrokken. Tadić speelde tot dusver al op vier verschillende posities sinds de start van het nieuwe seizoen. 'Dat is lastig. Automatismen ontbreken. Je weet niet wanneer je een bal wel of niet moet geven - of kunt verwachten. Je moet elkaar kunnen vinden met je ogen dicht. Nu is het soms moeilijk om elkaar te vinden met ogen open.'

Woensdagavond moet het allemaal gaan gebeuren. Dan speelt Tadić met Ajax zijn eerste Champions League-wedstrijd van het seizoen. Thuis in de Johan Cruijff ArenA is het Schotse Rangers FC de tegenstander.

Denk jij dat Steven Bergwijn opnieuw het openingsdoelpunt maakt?

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+.

Lees meer over:
Plaats reactie

HStorm +3167

Nog steeds onomstreden! Komt goed. Pak die schaal!

07-09-2022 19:17

Nick14 +25889

Tadic heeft z'n meest indrukwekkende wedstrijden gespeeld als valse spits (draaischijf & aanspeelpunt)

Ook vorig seizoen was hij op het einde toen hij centraal stond zoveel beter dan de maanden ervoor.

Maar hij schijnt daar na twee potjes tegen Psv en Fortuna opeens totaal niet meer te kunnen spelen volgens de goegemeente.

07-09-2022 14:51

Pietsnot +15019

Wat is dit nu weer voor staaltje reversed psychology? Ga je nu na 2 jaar opeens allemaal genuanceerde dingen schrijven???

Ga zo door!

07-09-2022 15:33

Nick14 +25889

Oh, spreek je Engels?

07-09-2022 16:11

Pietsnot +15019

Beetje maar ;)

07-09-2022 16:20

RepoocElad +9940

Tegen fortuna gaf hij overigens ook gewoon een assist. Dus zelfs als Tadic niet meer kan spelen is hij belangrijk

07-09-2022 16:47

Ajax27 +19221

Er zal een tijd komen dat ie langzaam maar zeker z'n basisplek zal afstaan. Maar NOOIT en dan ook echt NOOIT zal ik de persoon/voetballer Tadic afvallen, bekritiseren of zeggen dat ie echt niet meer kan.

Samen met Litmanen de 2 beste buitenlandse aankopen die we ooit in de geschiedenis hebben gedaan. Puur omdat Litmanen in z'n 8 seizoenen voor Ajax de CL heeft gewonnen en nog een CL finale heeft gespeeld (die Ajax had moeten winnen zonder het dopingschandaal) blijft Litmanen met stip op nummer 1 staan. Maar Tadic mag een hele trotse nummer 2 zijn, en is sowieso van de afgelopen 25 jaar by far de beste aankoop.

Een pure fan van Ajax, iemand die je een leven lang welke rol dan ook binnen de club kunt laten vertolken, dit is een held.

En wanneer het moment daar is, is het aan hemzelf en de trainer om langzaam maar zeker een stapje terug te doen. Tot die tijd hoop ik snel weer dat ie z'n vorm vindt en gaat shinen.

07-09-2022 14:21

sucre +15242

Precies Dusan! Ajax had jou nodig en jij Ajax. Heel mooi gezegd. Voor mij ben en blijf je een held. Belichaming van het nieuwe Ajax, een Ajax dat Europees meetelt en in Nederland toonaangevend is. Laat het inderdaad maar op het veld zien MVP.

07-09-2022 13:37

willem1958 +8848

Nu staat ie rechts en is het opeens; "ja, hij moet nog even z'n plek vinden" of; hij moet nog wat wennen" enz
Als je goed hebt gekeken dan zag je dat vanaf het moment dat Ajax in een dip terecht kwam vorig jaar dat Tadic ook niet meer leverde, het spel werd statisch ern stroperig over de linkerflank.
Tadic speeelt al heel wat maanden op een enkele wedtrijd uitgezonderd niet meer op het peil van 18/19 toen ie top speelde maar omdat ie aanvoerder is mag ie blijven staan en wordt er op alle mogelijke manieren een plek gecreëerd ten koste van andere spelers die wel leveren en in vorm zijn.
Tadic heeft hele goede tijden gekend maar het is al een tijdje echt minder, hij heeft nog geen goal gescoord terwijl bergwijn er al 6 in heeft liggen, da's wel een beetje groot verschil tussen rechts en links?
Dan zegt Schreuder; "maar hij houdt de bal goed vast" ja zodanig dat de tegenstander alle tijd heeft om weer posities in te nemen in de zestien en het helemaal vol staat maar diepgang en snelheid is ver te zoeken en met de dreiging valt het ook wel mee vanaf rechts.
Maar laat Schreuder maar lekker aanklooien met onze "echte"Ajacied da's belangrijker dan gevaar vanaf de rechterflank.
Krediet is goed maar Schreuder heeft ook de verantwoordelijkheid om het sterkste team op te stellen en die verantwoording neemt ie niet.
Het wordt tijd dat Tadic vanavond 'ns die vorm uit 18/19 laat zien want ook een aanvoerder moet leveren en anders moeten misschien anderen maar 'ns spelen ipv Tadic.

Harry Maguire die aanvoerder bij MU was wordt nu ook gewisseld voor Alvarez en Varane en meteen staat de defensie een stuk beter, daar zou Schreuder 'ns een voorbeeld aan kunnen nemen hoe je omgaat met spelers en/of aanvoerders die niet hun niveau halen.

07-09-2022 13:32

Pietsnot +15019

Ja, laten we je gelijk inderdaad maar van vanavond afhangen. Na vanavond weten we het zeker!

Toch?

07-09-2022 15:34

RepoocElad +9940

Wow, dat zijn heel veel woorden om te laten zien dat je er weinig kijkt op hebt, zeg

07-09-2022 16:49

MichelAngelo66 +22270

‘Je moet elkaar kunnen vinden met je ogen dicht. Nu is het soms moeilijk om elkaar te vinden met ogen open.'

Dat vind ik wel een mooie. Hij heeft gelijk. Hij is typisch een combinatie speler. Aangezien de hele voorhoede anders is, is dat zoeken momenteel. Tadic is echt het voetballen niet opeens verleerd.

07-09-2022 13:14

Web +178830

Tadic weet zelf ook wel dat het beter moet
Maar het is geen robot
Als was het zaterdag al beter
Hier hebben ze de oudjes Pasveer, Tadic en Blind niet in tel
Haal ze er maar eens uit, dan kom je er wel achter

07-09-2022 12:35

michaellaudrup +4660

Het ligt niet altijd aan de speler zelf, het kan ook aan de trainer liggen. Dat hij een van de sterkhouders is is een feit. Maar wanneer de mogelijkheid bestaat dat je je rust moet pakken moet Schreuder hem wisselen, dit heeft niets met de persoon Tadic te maken. Hetzelde geld voor Blind.

07-09-2022 12:04

PH2BOT +40494

Wie niet speelt speelt altijd slecht. Tadic speelt altijd. Dat zegt voldoende.

07-09-2022 11:57

PH2BOT +40494

Oud Ansterdamse zegswijze:
" Laat ze maar lullen ". En zo is het precies Dusan. Zonder jou is Ajax 30% minder in de grote.wedstrijden. Dusan Tadic = Ajax- AMSTERDAM!!

07-09-2022 11:55

Masz +3731

Iedereen heeft zijn favoriete speler.
Een speler die hij net wat meer tijd wil geven om te performen dan aan anderen.
Ik vind het super die spelers te supporten maar we moeten nooit overgaan onze eigen spelers af te kraken om ruimte te bevorderen voor onze eigen liefelingen.
Niemand is groter dan Ajax maar Tadiç brengt buiten zijn klasse ook een bak aan ervaring en een fantastische spirit.
Een nieuw team en een nieuwe positie creërt uitdagingen: 'Je moet elkaar kunnen vinden met je ogen dicht. Nu is het soms moeilijk om elkaar te vinden met ogen open.'

07-09-2022 11:53

RuffRhythim +24837

Kijk...hier hou ik dus van he?
Niet klein te krijgen deze held 😎

07-09-2022 11:39

MokumFinest +124

Tadic mijn excuses voor de kritiek die ik op je had de afgelopen weken. We weten pas wat we missen als je niet meer bij het eerste elftal bent. Wat een topaanvoerder hebben wij.

07-09-2022 11:39

Dolblij +45460

Tadic weet zelf als beste dat hij momenteel niet zijn allerbeste wedstrijden speelt. Heeft hij niemand voor nodig. Ik hoop dat hij vanavond een puike pot speelt.

07-09-2022 11:28

Koscar +5415

Elke keer als Tadic zijn mond opentrekt voel ik me weer schuldig voor de keren dat ik op hem zat te zeuren als hij niet lekker speelde/speelt. Ajax-legende van de bovenste plank.

07-09-2022 11:09

Dusani +2276

Doe vanavond maar…

07-09-2022 11:04

barry1988 +24071

Tadic mogen we zo langzamerhand ook wel een clubicoon noemen. Wat een topper op het veld, als captain en als uithangbord voor de club.

07-09-2022 10:48

wijsneus +5246

Ja hij zal het toch echt moeten laten zien nu op rechtsbuiten. Terug naar linksbuiten of nummer 10 kan niet want daar lopen betere spelers. Als hij hier ook niet levert heeft hij een probleem, want het kan niet zo zijn dat je altijd maar een basisplaats hebt terwijl je niet presteert.

07-09-2022 10:42

Pietsnot +15019

Kan er niks aan doen, maar heb echt de hele tijd het idee dat jij intens en intens kunt genieten van een speler die langzaam minder wordt en op een dag op de bank zit.

Soort sadistisch trekje van je wellicht. Heb je ook in je jeugd weleens met een vergrootglas gespeeld toen de zon scheen?

07-09-2022 15:37

wijsneus +5246

Kan er niks aan doen, maar heb echt de hele tijd het idee dat jij aan het projecteren bent op anderen.

07-09-2022 16:16

Pietsnot +15019

haha, zou wel erg zijn als je gelijk hebt

07-09-2022 16:19

Flaco +19583

Zo is dat. Dit is de manier om te reageren op kritiek.

07-09-2022 10:41

AFCACruijff14 +162318

Alle vertrouwen in Dusan. Weet dat 99.9 procent van de fans je gewoon nog heel graag ziet spelen.

07-09-2022 10:39

AFCAMM +11374

Ik denk zelfs 100%, als hij het goed doet.

07-09-2022 10:40

AFCACruijff14 +162318

Nouja, ik merk zelfs op deze site dat een groep sneue gasten hem al weken zit te kleineren.

07-09-2022 10:42

Pietsnot +15019

Ik noem het jezelf opdringen op een forum vol gelijkgestemden om daar proberen de sfeer te verpesten met allerlei negatieve reacties. En ze worden nog boos als je er op reageert

07-09-2022 11:18

Krullen +8061

Dat is gok ik hetzelfde groepje dat continu Alvarez en Blind loopt af te zeiken?

Kritiek is overigens prima hoor, maar er is altijd wel een groepje dat dit op een schofterige wijze doet of gewoon bezig is met een soort hetze. Gelukkig geldt dat voor de meesten niet hier.

07-09-2022 12:08

Web +178830

Lekker boos laten worden
Nooit aan toe geven

07-09-2022 12:38

Maikel +6862

Er is een verschil tussen kleineren of afzeiken en prestaties nuchter en objectief beoordelen.

07-09-2022 10:51

Web +178830

Wat jij over Blind schrijft lussen de honden geen brood van
Bij jou is er geen tussen weg
Nu al druk maken over Liverpool
Dat word gewoon Bassies en Blind van positie wisselen. Zo eenvoudig is het

07-09-2022 12:40

Pietsnot +15019

Straks speelt hij 5 wedstrijden de sterren van de hemel met doelpunten en assists.... gaan al die sneue mensen dan snel al hun berichtjes op Ajaxshowtime wissen denk je?

Want ik ben natuurlijk wel zo sneu bij al die misselijke berichten dan een berichtje terug te plaatsen voor ze... :-)

07-09-2022 15:38

DeMeervanweleer +7588

Een aanvoerder, in daad, maar ook in woord...

07-09-2022 10:32

Jeugd +24906

De kritiek was terecht wat betreft het niveau. Iemand dan meteen afschrijven slaat natuurlijk nergens op.
Klasse reactie van Tadic. Enige juiste antwoord👍

07-09-2022 10:25

Dennish +3501

Tadic is mijn favoriete Ajax speler op dit moment. Wel vind ik dat hij de 2e helft ook wel eens gewisseld kan worden zodat er meer snelheid op de flanken gaat komen. Ook mag hij vaker voor het schot gaan ipv altijd die assist. Ik denk dat daar vooral het probleem zit bij de mensen.

07-09-2022 10:25

Godenzoon24 +15387

Mooi ook hie hij er niet tegenin gaat maar gewoon zegt dat hij op het veld moet antwoorden!

Maar wat gaan wij in Nederland toch slecht om met onze grootheden. We schrijven ze snel de lucht in maar we breken ze nog sneller af als het wat minder gaat. Italië als grootste voorbeeld heeft zoveel meer respect voor de bewezen diensten van oudere en het eren van hun helden!

07-09-2022 10:22

robinsabaton +38

Nja mooi.. hij kan het wel zeggen maar ernaar handelen gebeurd nog niet

07-09-2022 10:26

Godenzoon24 +15387

4 jaar mvp!!!!! Vorig jaar ook stroeve start. Wordt nu ook door het elftal heen gegooid. Beetje meer geduld graag.

07-09-2022 10:34

NoPants +7514

Waanzinnige ajacied die echt een ongelofelijke impact op de groei van ajax heeft gehad, zowel op als naast het veld.

Maakt in de zomer iets heel naars mee en moet ineens op een nieuwe positie spelen. Je zou zeggen dat zo iemand op steun kan rekenen van de supporters. Als je hem niet steunt na 4 jaar mvp te zijn en een handvol slechte wedstrijden, wie steun je dan wel?

Precies ja..

07-09-2022 12:44

Pietsnot +15019

Die man is zo'n held. Die komt in de historische pikorde direct 1 trede onder Cruyff

07-09-2022 10:22

Maikel +6862

Teveel alcohol is ongezond.

07-09-2022 10:52

Pietsnot +15019

Je hebt je snel aangepast aan je omgeving zie ik

07-09-2022 10:59

Pietsnot +15019

Maar ik zal je serieus antwoorden... Ik drink geen druppel alcohol, rook niet, gebruik geen drugs, gok niet, heb geen schulden, een goede baan, normale vriendengroep, schooldiploma's, goede algemene ontwikkeling en heb geen mentale afwijkingen.

Dus als reden om mijn reacties serieus te nemen

07-09-2022 11:08

Maikel +6862

Tja, dan zou jij mij ook niet afdoen als een of andere troll alleen om het feit dat ik kritisch ben en jij nooit.
Ook ik drink niet, geen drugs, niet roken, eigen praktijk voor Fysiotherapie en Osteopaat en niet een of andere idioot.
Ik laat het hierbij. Heb geen zin om ruzie met je te maken. Ik commenteer jouw bijdrages niet meer.

07-09-2022 11:15

Maikel +6862

Van mijn kant ook niet. Wilde je ook niet beledigen, dus sorry.
Ieder z'n mening.

07-09-2022 11:21

Bramble1988 +9317

Je zult zien dat hij vanavond iedereen de mond weer snoert!

07-09-2022 10:08

Pietsnot +15019

Ik gun Blind, Tadic Klaassen en Alvarez vanavond 6 a 7 assists en 6 a 7 goals

Alleen al in al die kritische jongetjes die nog maar net meelopen de mond te snoeren

07-09-2022 10:23

Kingoffdatoilet +17246

Ik gun eigenlijk iedere Ajax spelers dit soort cijfers. Dan heb ik een onvergetelijke pot gezien.

07-09-2022 11:03

donkerblauw +2877

Ik heb een paar keer moeten lezen voordat ik er achter kwam dat hij zelf niet vindt dat het beter kan....

07-09-2022 10:04

paulis +10276

Paar mindere potjes en direct door allerlei nietszeggende kneusjes afgeschreven worden. Typisch Nederlands om niet met helden om te kunnen gaan.

Dezelfde opportunisten staan straks weer net zo hard te juichen als zijn vormdipje voorbij is en gaat vlammen in de CL. Hopelijk haalt hij extra motivatie uit die negativiteit.

07-09-2022 10:01

FissaDeGekste +3403

Ik denk dat het vooral niet-Ajacieden zijn die Tadic al vanaf wedstrijd 1 de basis uit proberen te lullen. Hoop wel dat hij zijn plek vind in de basis, een positie waarop hij rendeert. Maar in principe altijd laten staan.

07-09-2022 10:03

Tinus +10408

Ik wou dat je gelijk had. Helaas zijn er veel supporters die na een paar mindere wedstrijden zelfs een monument als Tadic afserveren en betitelen als ‘vriendje van de coach’. Tenenkrommend hoe weinig krediet hij van sommigen krijgt.

07-09-2022 10:13

Godenzoon24 +15387

Nou doorslaan is het andere uiterste. Soms lijkt het namelijk of er een verbod is op het wisselen van Tadic. Dat is ook een slechte zaak. Maar hem afschrijven is natuurlijk de grootste onzin. Mvp vorig jaar nog!

07-09-2022 10:25

NoPants +7514

Zullen we dan ook stoppen met die mensen ‘supporters’ noemen? Dat noem je Fans;) en degene die alleen maar supporten als het goed gaat die noem je ‘successupporters’.

07-09-2022 13:23

GVR +3629

Tadic is een teamspeler bij uitstek. Als het hele team om je heen verandert en jij de positie mag invullen waar de trainer je het meest nodig heeft, dan is het niet gek dat je even ingespeeld moet raken en de vorm nog niet top is. Ik vond de laatste wedstrijd van Dusan alweer beter dan voorgaande. Alle analisten en anderen die hem afschreven, deden dat vorig jaar ook. Kijk zijn statistieken nog even na. Tadic gaat nog heel belangrijk voor ons zijn, wellicht vanavond al.

07-09-2022 10:00

Laudrup10 +17172

Vanavond gaat hij weer laten zien.

07-09-2022 10:36

eenAjaxfan +20406

Ik hoop dat hij zijn vorm en de automatismen met zijn teamgenoten snel weer vind.
Gelukkig zijn er genoeg opties om hem ook af en toe te wisselen als het niet lukt.

07-09-2022 09:56

AFCAMM +11374

Hopelijk speelt hij vanavond weer een ouderwets goede pot in de Champions League, dan zullen de critici, waaronder ik, vast snel vergeten dat het even wat minder ging in de Eredivisie. Dat het niet helemaal lekker loopt ligt trouwens niet alleen aan hem. Dat heeft natuurlijk ook met Schreuder te maken en waar die hem neerzet, alsook de veranderingen in het team etc. Maar dat neemt niet weg dat niemand heilig is en iedereen gewisseld moet kunnen worden. Het clubbelang staat voorop.

07-09-2022 09:54

robinsabaton +38

Geef dan ook is antwoord op het veld want dat gebeurd niet.

07-09-2022 09:46

burwatti +14349

Komt gewoon steeds meer in zijn nieuwe rol..
Tadic schiet ons vanavond naar de overwinning!

#intadicwetrust

07-09-2022 09:50

Godenzoon24 +15387

4x op rij mvp. Nee dat laat hij idd niet zien!!!! Vorig jaar begon hij ook wat stroef!

07-09-2022 10:26

Eurysaces +29544

Ik denk dat hij zich voornamelijk op rechtsbuiten moet focussen, dat is de enige plek waar hij het op dit moment nog niet tegen de concurrentie aflegt. Op die positie kan hij ook de bal bij zich houden en Kudus aanspelen die vanaf 10 komt.

Met Bergwijn, Brobbey en Kudus zijn de andere 3 aanvallende posities bezet door betere opties.

07-09-2022 09:45

Godenzoon24 +15387

Vind hem nog steeds de beste links buiten en Champions league spits. Bergwijn moet Tadic zijn rendement nog maar eens zien te halen over een heel seizoen. Daarbij is Tadic ook belangrijk met zijn persoonlijkheid en leiderschap in het veld!

07-09-2022 10:28

Lagasj +2905

Tadic hoeft aan niemand verantwoording af te leggen.
Hij moet door iedereen gesteund worden, met rust gelaten worden en op zijn eigen plek links voorin spelen.
Dan zien we snel "de oude" Tadic weer terug die afgemeten passes verstuurt
Een winnaar met een rood wit hart.

07-09-2022 09:40

suarezfan1 +945

En Bergwijn dan?

07-09-2022 09:41

Lagasj +2905

Die is bekend op rechts waar hij veel speelde bij Spurs.

07-09-2022 09:43

Mudjie.M +1790

Tadic is een held....

07-09-2022 09:34
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.