Gravenberch over AZ-thuis: 'Ik moet op zulke momenten geen smile op mijn gezicht hebben'

door Jesse ter Haar 30

Bron Ajax Life

Gravenberch over AZ-thuis: 'Ik moet op zulke momenten geen smile op mijn gezicht hebben'

door Jesse ter Haar 30

Bron Ajax Life

Laatst geüpdatet

Ryan Gravenberch is zich de laatste tijd meer bewust van wat hij uitstraalt naar de buitenwereld, zo blijkt uit een gesprek met Ajax Life. Na afloop van de verloren thuiswedstrijd tegen AZ verscheen hij alsnog met een lach voor de camera en daar - met zijn uitspraken erbij opgeteld - kwam algauw kritiek op.

'Best lastig, want ik ben een vrolijk persoon', legt hij uit. 'Dusan (Tadic, red.) was na AZ-thuis echt zichtbaar pissig. Ik moet op zulke momenten geen smile op mijn gezicht hebben. Dat is gewoon niet slim. Ik had het zelf niet door. Mijn vader en moeder zeiden het thuis ook tegen me. Toen ik het terugkeek, dacht ik: och… dom!'

Kritiek is iets waar een speler van Ajax hoe dan ook mee te maken krijgt. Gravenberch merkt dat hij er vandaag de dag beter mee kan omgaan. 'In het begin had ik daar meer moeite mee en ging ik daar echt over nadenken. Nu denk ik meer: laat ze maar praten. Heel af en toe word ik op straat aangesproken. Bijvoorbeeld na Dortmund. Dan zeggen ze dat ik had moeten scoren. Wat ik dan terugzeg? "Je hebt gelijk, maar ik kan het niet meer veranderen."'

Tot slot komt hij te spreken over de mentaliteitskwestie binnen de spelersselectie. De buitenwacht constateerde voor de winterstop momenten van verslapping bij de Ajacieden, maar daar gaat de middenvelder niet in mee. 'Dat hoor ik vaker, maar wij geloven daar niet in. Ik snap dat supporters het verschil vreemd vinden. Alleen moeten zij ons ook een beetje begrijpen. We zijn mensen, geen robots. Veel praten we hier niet over als groep.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Ajax27 +19212

Gravenberch, hou die prachtige lach op je gezicht en laat je niet teveel wijsmaken. Dat is je persoonlijkheid. Prachtig om te zien, gewoon een manneke wat geniet, wat altijd een smile van links naar rechts op z'n gezicht heeft. 10000 x beter dan al die wannabe gangsters die de ene na de andere wannabe gangster foto op hun profiel moeten zetten om te laten zien hoe 'cool' ze wel niet zijn.

Het enige... het Surinaamse bloed in je, tjah... je hebt af en toe een schop onder je reet nodig. Dat nonchalante, als dat uit je spel gaat dan staat straks iedere club voor je klaar.

14-01-2022 10:43

Qifesh +24917

als ie voor 30+ wegkan? doen..
en dan nog ff richedy bazoer terughalen omdat feyenoord 'm wil maar niet kan betalen voor 3 miljoen.. beetje concurrentie voor alvarez ook..jk

13-01-2022 22:42

Ferd +38558

voor 30+ weg, prima. Bazoer terughalen? No fucking way.

14-01-2022 04:10

Qifesh +24917

Update me ff.. Wat heeft bazoer gedaan om zo te worden gehaat hier op as? Hij voelt zich nog steeds Ajacied verteld hij namelijk laatst..

14-01-2022 06:47

Ferd +38558

Hij is mentaal niet geschikt, vervelend mannetje. Problemen bij PSV, problemen bij Ajax, problemen bij Wolfsburg, problemen bij Porto, problemen bij Utrecht en vorig seizoen nog problemen bij Vitesse. Als hij overal problemen heeft dan ligt het toch niet aan de club he?

14-01-2022 07:42

Ajax27 +19212

Als je die vraag moet stellen volg je Ajax nog niet heel lang.

14-01-2022 10:33

Qifesh +24917

Ik volg voetballers niet zo buiten het veld.. ik kijk vooral naar hoe ze spelen.. mijn conclusie na jaren Ajax voetbal kijken is dat mensen graag haten op iemand die ze eigenlijk niet echt persoonlijk kennen maar op een afstand zitten te janken over hoe iemand praat of hoe slim iemand is.. er zijn genoeg domme voetballers die me niet bekoren maar om nu te zeggen dat Alvarez een betere voetballer dan bazoer is gaat me wat ver..

14-01-2022 13:36

Ferd +38558

dit is niet buiten het veld Qifesh, dit is op het veld en in de spelersgroep. Overal waren er problemen tussen Bazoer en medespelers of technische staf. Dit heeft niets met persoonlijke voorkeur te maken, dit is puur op de feiten afgaan. Die knakker heeft overal problemen gehad, hij is een enorm labiel mannetje en dus ook een groot risico.

Overigens is Alvarez niet minder dan Bazoer alleen liggen de kwaliteiten op andere vlakken. Bazoer is verdedigend veel zwakker dan Alvarez, hij kan de balans veel minder bewaken.

15-01-2022 05:15

Ajacied1981 +17412

Zsm Verkopen deze knul. Gaat toch niet bijtekenen.

13-01-2022 22:11

TheoCZ +3023

Zorgen jullie er nou maar voor Ryan, dat ik in de tweede competitiehelft hier nog 16 keer met een big smile kan zitten, geloof me nou maar, van verlies word ik echt niet vrolijk.

13-01-2022 22:04

vandenhaas4 +15103

Wie maakt het wat uit of Gravenberch met een lach een interview geeft? Laat hem alsjeblieft gewoon zichzelf blijven. Wat een onzin allemaal.

13-01-2022 21:24

Ajax1114 +19393

Ach deze jongen ziet Ajax als speeltuin om ervaring op te doen voor een volgende club. Hopelijk kan Ajax hem verkopen in de zomer.

13-01-2022 20:23

Intec2.0 +12429

Vind hem nou al wekelijks de slechtste. Als hij in de zomer vertrekt kan het wel eens een geval Donny worden.

13-01-2022 22:05

Heimwee +6751

Als je moet gaan toneelspelen om geen smile op je gezicht te hebben na een verlies partij geef je daarmee aan dat het je niets interesseert. Wegwezen!

13-01-2022 20:01

WantAmsterdam +116147

Jij en je teamgenoten moeten vooral iedere wedstrijd 100% scherp zijn en inzet tonen. Ook die spelers die lekker boos zijn na een nederlaag sjokken soms over het veld alsof hun het niet interesseert. Als je gewoon scherp bent win je en dan heb je deze discussies ook niet.

13-01-2022 19:33

WillyBrokamp +11117

Ik mis toch echt een beetje het gif, de drive, bij Ryan.
Hopelijk gaat hij het in de tweede seizoenhelft wel laten zien...

13-01-2022 19:24

AmsterdamZuidRivierenbuurt +25414

je moet op zulke momenten gewoon retegoed voetballen of zegt die rioolrat je dat nooit

13-01-2022 19:13

mvdk +44120 moderator

Eerst maar eens 2 of 3 jaar bijtekenen.

13-01-2022 17:58

DeKenner +9340

Ik weet niet zo goed wat ik hiervan moet vinden. Het zegt toch wat over zijn mentaliteit. Als jij een winnaar bent dan strijd je daarvoor en baal je als een stekker als het niet lukt. Ik speelde op amateurniveau en bij ons werd er na een verloren wedstrijd zeker het eerste uur niet gelachen. Daarna relativeer je het een beetje, pak je samen een biertje en komt die lach weer terug. Ik vind het heel bijzonder hoe deze jongen erin staat. Hij zegt hij dus eigenlijk dat hij in de toekomst gaat acteren voor de camera, want eigenlijk wil hij na een verloren wedstrijd lekker kunnen lachen, maar voor de bühne zal hij voortaan niet meer lachen. Zo erg baalt hij er dan niet van. Hier moeten we dan de oorlog mee winnen. En dan zegt hij ook nog dat er als groep helemaal niet over wordt gesproken. Dit past in mijn ogen totaal niet bij een topsportklimaat. Als supporter irriteer ik me dood aan die slappe instelling zo nu en dan! Dit soort interviews helpen er niet echt aan mee om de beeldvorming om te draaien.

13-01-2022 17:31

Amp +37809

Die laatste zin is dan wel bijzonder als je zoveel punten op deze wijze hebt verloren...

13-01-2022 17:07

MisterAFCA +6442

De buitenwacht constateerde voor de winterstop momenten van verslapping bij de Ajacieden, maar daar gaat de middenvelder niet in mee. 'Dat hoor ik vaker, maar wij geloven daar niet in.

Ook dit is weer zo’n dom gelul. Hieruit blijkt nou precies dat je het nog niet (betwijfel of het gaat gebeuren) begrijpt. Als je in meerdere wedstrijden zo voor de dag komt is dat verslapping en een metaal probleem. Zeker bij jou met nonchalante gesjok en terug verdedigen.

Dat je dit alleen durft te roepen na zoveel onnodig puntverlies… man man dan snap je er echt niet zoveel van.

13-01-2022 16:49

Nr.10 +111295

Ach ja, het is gewoon een goedlachse vent, ik kan hem dat niet zo kwalijk nemen. Hoop wel dat hij gaat pieken de komende maanden, want de eerste seizoenshelft was nog niet geweldig.

13-01-2022 16:13

Asociaal +2798

Dit seizoen heeft hij inderdaad met meer kritiek te maken gehad. Vaak ook terecht. Jonge spelers krijgen vaak een terugval, en dit is op dit moment bij hem het geval dus. Ik geloof zeker wel dat hij hier wel uit gaat komen. Echter, Ajax heeft een brede selectie, dus in mijn ogen mag ie dan ook wel eens vaker op de bank gezet worden. Op deze manier merkt hij dan ook dat zijn plek zo door iemand anders ingenomen kan worden. Eigenlijk zou Tagliafico's situatie al een trigger voor hem moeten zijn. Maar goed, zijn best blijven doen is het enige wat ie kan doen.

13-01-2022 16:08

Ajaxadam1 +31670

Volgens mij snapt Ryan het punt helemaal niet. Het is nu niet de bedoeling dst hij zn lach inhoudt en hij geforceerd boos gaat kijken. Hij moet zelf zn denkwijze veranderen waardoor hij automatisch niet zal lachen na zo een wrdstrijd. Maar als hij zn gezicht op onweer zet maar zelf denkt : wat boeit t mij dat we verliezen, mijn salaris wordt wel gestort. Dan ontgaat hem totaal het punt van de supporters en herft het totaal geen nut.

13-01-2022 16:07

MickS +6249

Ik weet het niet maar een van de kenmerken van een topsporter is in mijn ogen dat hij/zij koste wat het kost wil winnen en als dat niet lukt dat je daar dan flink de p in hebt. Met zijn houding lijkt het er in ieder geval niet op dat hij er de p in heeft dat hij heeft verloren maar lijkt het alsof het hem niets uit maakt. En dát is waar men zo geirriteerd over is.

13-01-2022 15:52

Juan62 +46287

Hij moet lekker zichzelf blijven, dan komen de beste prestaties
Bij Frenkie De Jong werd die smile als pluspunt omschreven
Als je je gedrag moet aanpassen om alle boze mensen kritiek te stoppen, ben je nooit klaar
Het is in hun ogen nooit goed

13-01-2022 15:51

Msc +14160

Ja bij frenkie was de smile een pluspunt maar ook frenkie baalde zichtbaar van een slecht resultaat of een slechte persoonlijke performance… Ryan moet lekker lachen in het veld en buiten het veld maar als het slecht is mag een iets neutraler uitdrukking wel van mij

13-01-2022 15:57

Laudrup10 +17146

Dus hij moet geforceerd een norse blik opzetten? Dit is gewoon zijn manier van communiceren, sympathieke uitstraling. Geloof mij zodra hij thuis zit denkt hij aan elk moment dat hij balverlies heeft geleden. Denk dat hij het negatieve juist te veel meeneemt en daardoor ook niet goed in vorm is.

13-01-2022 16:40

Juan62 +46287

Voor sommige mensen is het nooit goed
Volgens mij haal je dan veel minder plezier uit het voetbal

13-01-2022 16:44

wijzijndebeste123 +164565

frenkie had vaak een smile tijdens de wedstrijd maar niet direct na afloop van een wanprestatie. n wezenlijk verschil.

13-01-2022 15:59

Nick14 +25889

Frenkie stond nooit als een debiel te lachen na een wanprestatie.

13-01-2022 16:30

slumpf +4567

Ryan ook niet. Die lacht gewoon.

13-01-2022 17:42

Glenn.P +93

onzin, het is winnen en verliezen in het leven,waarbij de lachebekjes weer verder weten te gaan, blijven de bozen en sjagarijnen hangen.Nooit jezelf aanpassen of spiegelen aan een ander wat die ook wilt,blijf jezelf.

13-01-2022 15:48

josajacied +3547

Bij Gravenberch heb ik niet het idee dat hij als het met het voetballen niet gelukt was dat hij dan hersenchirurg was geworden. De Ajax mediatraining zou toch moeten zorgen dat hij niet lachend over het veld loopt na een nederlaag, als hij dat zelf niet inziet.

13-01-2022 15:41

insectenverdelg +23477

Je moet na die pot juist wel een smile op je gezicht hebben. Omdat je tijdens de pot zo goed gespeeld hebt, dat je met 3 punten weg loopt.

13-01-2022 15:38

Been +12511

Andersom zou Gravenberch ook sommige supporters eens kunnen leren om toch vooral te blijven lachen in het leven. Ook en vooral na een verliespartij....

13-01-2022 15:38

Intec2.0 +12429

Prima vrolijke jongen met gewoon geen topsport mentaliteit.

13-01-2022 15:36

trooop +3885

Ziekelijke gang van zaken dat zo'n trotse en vrolijke gozer als een slaaf door de knieën moet omdat de supporters eisen dat hij boos kijkt. Gestoorde wereld.

13-01-2022 15:25

Laudrup10 +17146

Precies belachelijk dat hij zijn persoonlijkheid aan moet passen aan een stelletje zure supporters.

13-01-2022 16:35

Soccerskins v2 +43372

Wayne Rooney heeft dit laatst erg mooi verwoord:

"I do remember one time, coming into training at United the day after a defeat, still feeling very annoyed and walking into the dressing room with Michael Carrick.

"We found Jesse (Lingard) and Paul (Pogba) dancing in there with the music on. I went over, turned it off and took the speakers out of the dressing room — because that’s my mindset, that’s how I’ve grown up in football.

De mentaliteit van veel jongens is gewoon veranderd. Ze spelen voor de knaken en het resultaat dat hun team haalt is niks meer dan een extraatje.

13-01-2022 15:23

Mocrodammerr +23049

ghehe mooi van Rooney. ik zie Roy Keane dat ding helemaal slopen in de kleedkamer.

13-01-2022 15:25

Soccerskins v2 +43372

Haha zo’n gasten heb je wel nodig in de kleedkamer vind ik. Er is natuurlijk niks mis met gezelligheid alleen is naïviteit vaak een gevolg daarvan.

13-01-2022 15:29

Oxxer +164487 moderator

@ Soccerskins v2
De duels tussen Roy Keane tussen Patrick Vieira stonden gelijk aan openbare geweldpleging. Voor de tackle van Kean op de knie van Alf-Inge Håland, idd de vader van , hadden ze Keane een paar jaar moeten schorsen. Keane heeft later in zijn bio toegegeven dat het een bewuste actie was. Er kwam een onderzoek waarna Keane flink moest dokken. Diezelfde Keane stopte als assistent bij Ierland voor een eindtoernooi omdat hij alles erom heen te amateuristsch vond. Met de VAR tegenwoordig kan dit soort type spelers niet meer. Ik denk bijv ook aan Fernando Couto , de spijkerharde Portugese verdediger of verder terug, van horen zeggen, de Uruguayanen die bekend stonden als smerige verdedigers.

13-01-2022 15:43

Soccerskins v2 +43372

@oxxer

Begrijp me niet verkeerd die tackle wat Keane aan Haaland Senior heeft gegeven was schandalig en daar had hij ook echt een flinke schorsing voor moeten krijgen, maar het hedendaagse voetbal is te soft geworden.

Een voorbeeld is verdedigers die veel risico kunnen nemen omdat ze toch altijd de vrije trap meekrijgen of aanvallers die volgens mij cursussen volgen om te leren hoe ze het beste kunnen vallen. Dit zijn allemaal dingen die imo wat harder aangepakt kunnen/moeten worden.

‘’De duels tussen Roy Keane tussen Patrick Vieira stonden gelijk aan openbare geweldpleging‘’

Ik kon wel altijd enorm genieten van zulke duels. Laatst zag ik een video van voorbij komen van Diego Costa en Kompany waarin hun ook een enorm fel duel aan het uitvechten waren. Echt fantastisch om naar te kijken vind ik.

13-01-2022 15:52

Oxxer +164487 moderator

Dat laatste met jou eens, het is irritant, verdedigers die de bal verliezen omdat ze een Harry Mguire doen, gaan liggen en scheidsrechters die daar altijd voor fluiten.

Maar waar ligt de grens?

13-01-2022 16:01

KBouter +4122

Tegenwoordig allemaal mietjes...vroeger bestond dat niet als profvoetballer om na een verloren wedstrijd te lachen. Je speelt om de centen van jezelf en van je teamgenoten.

Een Rinus Israel of een Jan Wouters had Gravenberch van het veld getrapt.

En dan zijn er ook nog van die nepgasten hier die niet de juiste sportmentaliteit hebben en zeggen..goedzo Ryan, gewoon jezelf blijven!

13-01-2022 16:03

YungInternet +3866

Bro gaat het wel? Je komt een beetje labiel over man. Vroeger bestond wel meer niet. Beetje mentale problemen bij jezelf forceren omdat je niet mag lachen kom op man dit is voetbal geen Noord-Koreaans strafkamp

13-01-2022 22:02

YungInternet +3866

Wat een onzin man 😂
Beetje de muziek uitzetten omdat je niet met verlies om kan gaan. Rooney is toch spits, had ie maar meer moeten scoren. Niet boos worden omdat Lingard wat muziek voor de training aan het draaien is.

13-01-2022 15:31

ST +23081

Totaal geen onzin. Je gaat toch geen feest vieren na een verloren partij? Ik begrijp dit juist heel goed van Rooney. Scherp blijven, vooral wanneer het minder gaat.

13-01-2022 15:36

YungInternet +3866

Een beetje muziek draaien is toch geen feest vieren? Sfeer is belangrijk, als iedereen volledig depressief is omdat er is verloren en bang is voor de reactie van Wayne fucking Rooney gaat er iets goed mis.

13-01-2022 15:38

Turbo +42010

Tja, diezelfde Rooney is zn hele carriere te zwaar geweest, en zat al zuipende in een skybox naar zn eigen ploeg te kijken terwijl hij uit de selectie geknikkert was vanwege wangedrag buiten het veld. Over mentaliteit gesproken.

13-01-2022 15:53

DeHeerVanDeMeer +25196

Een dag niet gelachen is 1 dag niet geleefd Ryan..

13-01-2022 15:19

Ajacied33 +36784

Zo zie je maar he, deze jongen is nog heel jong. Als je ouders je nog moeten attenderen of aanspreken op je gedrag, dat zegt genoeg. Is niet erg verder, maar op dat moment irritant voor ons als fans wanneer je een speler ziet lachen terwijl je net verloren hebt. Tadic is natuurlijk een echte winnaar

13-01-2022 15:12

036AFCA97 +146682

Kijk, ik zeg niet persé dat het slecht is, maar als je na een verloren belangrijke wedstrijd staat te lachen moet je misschien bij jezelf nagaan of je wel graag genoeg wil winnen en je mentaliteit en drive wel in orde zijn.

Als je je lach gaat staan inhouden om iets anders uit te stralen dan je voelt hou je niet alleen de supporters voor de gek, maar ook jezelf.

13-01-2022 15:09

Redrum +96185

Ik vind het wel een duidelijk teken aan de wand wanneer iemand na een verloren wedstrijd in staat is te glimlachen. Een winnaar is strontchagrijnig na een verloren wedstrijd en heeft even geen behoefte om grapjes te maken. Ale je direct na de wedstrijd op het veld al staat te glimlachen dan heb je er duidelijk totaal geen moeite mee dat je zojuist hebt verloren. Prima dat je zo positief in het leven staat en in heel veel aspecten van het leven is het alleen maar goed, maar ik denk wel dat zo iemand de echte wil om te winnen niet heeft. Niet tegen je verlies kunnen is denk ik wel een must voor een topsporter. Ik zeg niet dat Ryan zijn best niet doet, maar die echte winnaarsmentaliteit maakt soms net het verschil tussen die goal wel of niet maken.

13-01-2022 15:17

thajax +7423

Het klopt wel, maar Gravenberch moet ook gewoon zichzelf blijven.

13-01-2022 15:04

Schip +23515

Compleet mee eens. Gravenberch moet vooral veel lol hebben in het spelletje, dan komt die speltechnische ontwikkeling vanzelf: meer rendement en gevaar voorin. Hij is geen controleur, dus breng dan wat in die eindfase.

Maar heel geforceerd gaan lopen doen lijkt me onzin.

13-01-2022 15:10

Ozymandias +159568

"Hij is geen controleur, dus breng dan wat in die eindfase."

Hij speelde in de tweede helft van de uitwedstrijd tegen Dortmund wel goed in de rol van '6'. Ik denk dat Gravenberch wanneer hij positioneel verder is in zijn ontwikkeling in die rol misschien wel het best tot zijn recht zal komen. Hoewel hij aan de bal minder is dan vorig seizoen vind ik hem (in een aanvallendere rol) verdedigend wel verder in zijn ontwikkeling. Hij verovert met die Go Go Gadget-benen van hem steeds meer ballen (volgens Sofascore nu zowel in de Eredivisie als Champions League al meer dan Álvarez als verdedigende middenvelder doet). Ik hoop enorm dat de familie Gravenberch echt zo verstandig is als ze lijken want als Gravenberch zijn contract bij Ajax verlengt en geduld neemt met zijn ontwikkeling wordt hij een wereldtopper.

13-01-2022 15:28

insectenverdelg +23477

Op dot ment dribbelt hij iets te veel nog, en iets te weing passes voor die positie. Dat had bazoer op die leeftijd nog veel erger.

13-01-2022 15:45

Schip +23515

Uiteindelijk zeker. Hij mist het gogme van een echte 10, die direct wegsteekt of via een chip zoals Lang en Ziyech dat weleens doen iemand voor de keeper zetten. En hij heeft het fysiek van een controleur, kan inderdaad indribbelen en met lange passen snel een veld overbruggen.

Maar zolang Alvarez er staat, zou hij nu denk ik vooral progressie moeten boeken als AM. Heb het vaker gezegd, maar laat hem beelden van Davids bekijken. Of Nedved. Maar liever Davids bij Ajax in zijn rol als linkshalf.

13-01-2022 16:05

Knalpot +3620

Zie liever dat Ryan zich een breuk gaat trainen aan zn passing waar daar is imo nog veel winst te halen. Dat gedribbel daar kan ie altijd nog wel op terugvallen evenals zn controlerende capaciteiten dat kom ook wel goed. Zag gisteren Kroos weer even 90 minuten in bijna dezelfde rol ballen maar dat is toch wel even een verschil, altijd de bal willen hebben en er dan dmv passing altijd wat goeds mee weten te doen dat is een kwaliteit die je bij Ryan toch wel mist. Misschien heeft ie ook wel een beetje pech dat er 2 zulke dominante passers als Blind en Martinez achter hem staan dat probleem heeft Kroos niet zozeer.

13-01-2022 17:50
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.