Buitenland: Gravenberch en Liverpool verliezen League Cup-finale van club van Botman

door Ajax Showtime 19

Buitenland: Gravenberch en Liverpool verliezen League Cup-finale van club van Botman

door Ajax Showtime 19

Dit weekend worden de laatste duels voor de interlandbreak afgewerkt in de verschillende Europese topcompetities. In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Bundesliga en La Liga staan er weer vele mooie wedstrijden op het programma en zullen meerdere (oud-)Ajacieden in actie komen. Volg hun verrichtingen over de grens hier en praat mee!

Bestel nu het jubileumshirt van Ajax ter ere van het 125-jarige bestaan!

Zondag 16 maart

In Engeland won het Arsenal van Jurriën Timber thuis van stadsgenoot Chelsea. The Gunners scoorden in minuut twintig de 1-0 en daar bleef het bij. Het Manchester United van André Onana, Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Christian Eriksen en de geblesseerde Lisandro Martínez ging zondag op bezoek bij Leicester City. Het werd een simpele 0-3 zege voor de uitspelende ploeg. Verder won Fulham, waar Kenny Tete geblesseerd moest toekijken en Calvin Bassey in de basis stond, met 2-0 van Tottenham Hotspur.

Er werd ook gespeeld om de Engelse League Cup. Op Wembley stond de finale van dat bekertoernooi op het programma. Het Liverpool van Ryan Gravenberch en assistent-trainer John Heitinga verloor van Newcastle United, de club van Sven Botman. The Magpies versloegen The Reds met 1-2.

Ook in Spanje wordt er gevoetbald. Zo wonnen Antony en Real Betis de uitwedstrijd tegen Leganes met 2-3. Frenkie de Jong ontbrak bij zijn FC Barcelona tijdens de kraker op bezoek bij Atlético Madrid. De Catalanen draaiden een 2-0 achterstand in de slotfase helemaal om: 2-4. Nemanja Gudelj ging met Sevilla thuis onderuit tegen Athletic Club: 0-1.

In de Italiaanse Serie A speelde David Neres met zijn Napoli doelpuntloos gelijk tegen Venezia. Napoli verspeelde hiermee de eerste plek aan Internazionale. AS Roma, met Devyne Rensch in de basis en Anass Salah-Eddine negentig minuten op de bank, won thuis met 1-0 van het Cagliari van Razvan Marin. Het Juventus van de geblesseerde Arek Milik en invaller Francisco Conceição verloor dik op bezoek bij Fiorentina: 3-0.

Dan nemen we een kijkje in Duitsland. Ajax-huurling Jakov Medic en Dani de Wit verloren met VfL Bochum van Eintracht Frankfurt, de club van Rasmus Kristensen: 1-3. De Deen schakelde Ajax afgelopen week uit in de Europa League en speelde zondag tegen oud-teamgenoot De Wit.

Uiteraard kan de Franse competitie niet ontbreken in dit overzicht. Nicólas Tagliafico en Georges Mikautadze wonnen met Olympique Lyon de thuiswedstrijd tegen Le Havre AC met 4-2. De Georgiër scoorde en gaf twee assists. Het Stade de Reims van de geblesseerde Mohamed Daramy speelde de uitwedstrijd tegen Stade Brest doelpuntloos gelijk. Tot slot verloor Gerónimo Rulli met Olympique Marseille van Paris Saint-Germain: 3-1.

In de Belgische competitie speelden Toby Alderweireld en Jaïro Riedewald met Royal Antwerp doelpuntloos gelijk op bezoek bij Standard Luik. Beerschot, de club van Ar'Jany Martha, verloor in eigen huis met 1-2 van Westerlo. Verder versloeg het Anderlecht van Jan Vertonghen en Kasper Dolberg Cercle Brugge met ruime cijfers: 3-0.

Tot slot verloor Diant Ramaj met FC Kopenhagen van Viborg FF: 2-3. Het Brøndby van Sean Klaiber en Benjamin Tahirovic speelde met 2-2 gelijk tegen Silkeborg. Klaiber gaf een assist. In Portugal won Bruno Varela met Vitória SC thuis met 2-0 van Estrela. Dusan Tadic speelde in Turkije met 0-0 gelijk met Fenerbahce in de thuiswedstrijd tegen Samsunspor.

Tekst gaat verder onder de foto.

ryan gravenberch liverpool 24 25
Geen eerste prijs voor Ryan Gravenberch als speler van Liverpool.

Zaterdag 15 maart

In de Engelse Premier League stond voor Joël Veltman en Brighton & Hove Albion een lastige uitwedstrijd te wachten tegen Manchester City. Veltman deed wegens een enkelblessure niet mee en zag zijn ploeg knap met 2-2 gelijkspelen. Mohammed Kudus en Edson Álvarez gingen met West Ham United op bezoek bij Everton. Kudus speelde bijna de volledige wedstrijd, Álvarez zat 90 minuten op de bank en zag vanaf de kant dat het duel in 1-1 eindigde. Voor Carlos Forbs komt er persoonlijk nog geen uitweg uit de lijdensweg, want hij zat weer de hele wedstrijd op de bank. De laatste keer dat hij minuten maakte was op 6 januari. Meer speeltijd lijkt er niet direct in te zitten, want zijn team Wolverhampton Wanderers won met 2-1 op bezoek bij Southampton. Ten slotte speelde Justin Kluivert met AFC Bournemouth tegen Brentford. Ondanks de fantastische vorm waarin Kluivert verkeerde werd de thuiswedstrijd met 1-2 verloren, zonder dat hij bijdroeg aan het doelpunt.

Ook op het tweede niveau in Engeland kwamen een aantal oud-Ajacieden in actie. Cardiff City, de club van Ajax-huurling Sivert Mannsverk en Anwar El Ghazi, nam het op tegen Blackburn Rovers. De Noor begint steeds meer zijn draai te vinden en was met een assist belangrijk in de 1-2 zege. El Ghazi zat niet bij de selectie. Maximilian Wöber ging met Leeds United op bezoek bij QPR, de club van Lucas Andersen. Eerstgenoemde ontbrak wegens een knieblessure, terwijl Anderson geblesseerd afhaakte in het met 2-2 geëindigde duel. Ten slotte speelde Jaydon Banel met Burnley tegen Swansea City. De oud-Ajacied zat niet bij de selectie en zijn team ging met 0-2 onderuit.

In de La Liga stond voor Florian Grillitsch en Real Valladolid een thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo op het programma en Girona, waar Donny van de Beek en Daley Blind onder contract staan, speelde in eigen huis tegen Valencia. Grillitsch deed 63 minuten mee en zag na zijn wissel Celta de Vigo 0-1 maken. Daar bleef het ook bij. Girona kwam op achterstand, maar na het inbrengen van Van de Beek wist het gelijk te maken. Dat was gelijk het laatste wapenfeit in de met 1-1 geëindigde wedstrijd.

In de Italiaanse competitie speelden Lorenzo Lucca en Jurgen Ekkelenkamp met Udinese tegen Hellas Verona. Lucca speelde 81 minuten, terwijl Ekkelenkamp in de rust inviel. Het duel eindigde in 0-1 voor Hellas Verona. Torino, de club van Perr Schuurs en Borna Sosa, wachtte een thuisduel met Empoli. Torino won nipt met 1-0, maar beide oud-Ajacieden kwamen niet in actie. Schuurs is nog steeds niet hersteld van de kruisbandblessure die hem al anderhalf jaar lang aan de kant houdt, terwijl Sosa 90 minuten vanaf de bank toe moest kijken.

Lille, waar Mitchel Bakker en Chuba Akpom hoopten belangrijk te zijn, gaat op bezoek bij FC Nantes. Bakker begon in de basis terwijl Akpom inviel. Ze verloren met 1-0. Azor Matusiwa speelde met Stade Rennes tegen RC Lens. Hij speelde 89 minuten mee, maar kon een 1-0 nederlaag niet voorkomen. Ten slotte gaan we naar Turkije, waar Riechedly Bazoer op speelminuten mag hopen bij Konyaspor tegen Besiktas. De oud-Ajacied viel na 62 minuten in en won met zijn ploeg met 1-0 van de topploeg in een bizarre wedstrijd. Konyaspor kreeg in de 27ste minuut én de 64ste minuut een rode kaart, maar ondanks het overgrote deel van de wedstrijd met tien en negen man te hebben gestaan wist het toch te winnen.

Tekst gaat verder onder de afbeelding.

mohammed kudus west ham 24 25
Mohammed Kudus is dit seizoen een belangrijke speler voor West Ham United. Tegen Everton was hij niet trefzeker.

Vrijdag 14 maart

In La Liga speelde Jasper Cillessen met zijn ploeg Las Palmas een thuisduel met Alavés. Deze wedstrijd was een ware degradatiekraker op het hoogste niveau in Spanje. Nummer negentien Las Palmas stond na negentig minuten nog met 0-2 achter, maar kwam via twee late doelpunten nog op gelijke hoogte: 2-2. Veel schiet de ploeg uit de Canarische Eilanden er niet mee op, want Las Palmas heeft nog altijd een achterstand van twee punten op de veilige zeventiende plaats.

Tekst gaat verder onder de foto.

cillessen las palmas
Jasper Cillessen is met Las Palmas verwikkeld in een degradatiestrijd.

In Turkije vervolgde Galatasaray de titelrace met een thuiswedstrijd tegen Antalyaspor. De ploeg van Davinson Sánchez was met 4-0 te sterk voor de middenmoter en zag de voorsprong op nummer twee Fenerbahce voor even naar tien punten stijgen. De aartsrivaal uit Istanbul en werkgever van Dusan Tadic komt later dit weekend nog in actie.

Ook op lagere niveaus in Europa hopen oud-Ajacieden op speeltijd. Amin Younes zag als invaller hoe zijn club Schalke 04 tegen Hannover 96 een 1-0 voorsprong niet kon vasthouden. In de laatste vijf minuten scoorde Hannover 96 nog twee keer. In de Italiaanse Serie B wist Dennis Johnsen met zijn Cremonese op bezoek bij Palermo te zegevieren: 2-3.

Lees meer over:
Plaats reactie

Tommyshelby +128454

Slot krijgt een paar tikken. Leuk om te zien. Titel is helaas wel al binnen door gebrek aan concurrentie.

16-03-2025 23:32

Aurelius1 +19698

Slot is gigantisch groot gemaakt. Erfde hetzelfde elftal als Klopp met nog wat versterkingen. Mocht meecruisen op een topelftal en werd in Nederland door tactiek-psychoten als Pieter Zwart mythisch gemaakt. Nu met de pootjes terug op aarde gezet.

16-03-2025 23:29

Rodsje +14676

“Met nog wat versterkingen” ik nam jou al niet serieus en nu al helemaal niet. Wie heeft Slot als versterking gekregen? Ze hbben namelijk behalve Chiesa niemand gekocht en die Chiessa heeft in totaal maar 30 minuten in de PL gespeeld.

Ik nam jou al niet serieus mr na deze post hoeft niemand dat meer te doen. Je kijkt helemaal geen voetbal en verstand heb je al helemaal niet ervan. Hetzelfde riedeltje over trainers post je in elke artikel en meer ook niet.

16-03-2025 23:39

Aurelius1 +19698

Dus Chiesa en doorstroom van jeugdspelers zijn geen versterking? Koekoek.

00:26

Rodsje +14676

Chiesa heeft amper tot geen minuten gemaakt hoe bedoel je versterking? En welke jeugd is doorgestroomd dit seizoen??

00:29

Aurelius1 +19698

Dus Klopp is een underperformer? Heeft met hetzelfde materiaal dus jarenlang underperformed? Aha.

00:38

AFCA1996L +15816

Beantwoord zijn vraag nou eens ipv eroverheen te lullen zoals je wel vaker doet @Aurelius1

03:26

Standby +9885

Yamal beslist het! Leuke wedstrijd, ik heb echt genoten.

16-03-2025 22:56

AlexIbarra +19238

Leuk, Newcastles eerste prijs in 70 jaar of zo als ik het goed begreep.
Liverpool kan met hun prijzenkast wel 1 Carabao Cup missen.

Heb alleen de samenvatting gezien maar het spel van Liverpool was ook niet sterk. Het heilige vuur is misschien ook een beetje weg daar?

16-03-2025 22:30

Amp +37530

Wondertrainer Slot dus uit de CL en finale verloren voor de carabao cup...

16-03-2025 19:54

Techno303 +2556

Heerlijk Liverpool achter

16-03-2025 19:11

Amp +37530

Old firm wordt niet gemeld met onze cerny? Rangers knap op 0-2. Die nr 10 legt een bal uit de lucht na een doorkopbal direct goed met zn ene voet en vervolgens netjes in t hoekje met zn andere voet. Had barry ferguson niet eens herkend langs de kant, wist niet eens dat ie trainer was tegenwoordig 😅

16-03-2025 14:13

Piet Henk Kippenhof +2711

Huh, hebben we Gaaei uitgeleend aan Cardiff?
haha prima assistje van Mannsverk, maar had niet zo'n assist verwacht

16-03-2025 09:02

Mousasi +709

Mannsverk heeft in 7 weken al 60% van de competitie minuten gemaakt van zijn 1.5 jaar bij Ajax. Uitzonderlijk weinig fit geweest voor ons. In 1.5 jaar tijd 43 wedstrijden gemist door blessures.

16-03-2025 00:31

DaNaRWaL +4296

Zou het?

https://www.voetbalzone.nl/nieuws/ajax-en-dusan-tadic-bereiken-akkoord-aanvaller-keert-in-de-zomer-terug-in-amsterdam/blt57e7161a03e95644

15-03-2025 12:11

Standby +9885

Aub niet. We moeten vooruit kijken en niet een 36-jarige oud-speler binnenhalen.

Verder zou ik het wel opvallend vinden als hij dit zelf wilt, hij wou namelijk zelf vertrekken. Het zou wat zijn als hij nu weer wilt terugkeren wanneer het weer beter gaat bij ons.

Maar zolang er geen Nederlandse (betrouwbare) bron dit bevestigt, ga ik ervan uit dat dit onzin is.

Edit: volgens mij wordt er trouwens niet gezegd of de terugkeer als speler of als trainer is. Ik ga ervan uit dat het als speler is, maar als het als trainer/staflid is dan heb ik er meer begrip voor.

15-03-2025 12:39

markk +8896

Cruciaal is misschien een beetje overdreven. West Ham heeft alleen nog eer te winnen of verliezen. Ze gaan sowieso niet Europa in en degraderen ook sowieso niet

15-03-2025 11:36

Chicolopez +86

Lees op Voetbalzone het nieuws dat onze capitano Tadic terugkeerd. Lijkt me mooi, met al zijn ervaring en professionaliteit kan die belangrijk zijn volgend jaar al is het deels vanaf de bank. Jaartje afsluiten en dan beginnen aan de trainerscarierre. ❌❌❌

15-03-2025 11:30

Cosey2 +6984

Niet aan beginnen, Tadic op de bank is vragen om problemen en in het veld geen toegevoegde waarde meer.

16-03-2025 07:39
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.