Voormalig Feyenoorder Rinus Israël zou het belachelijk vinden als Feyenoord zondag in het thuisduel met PSV niet volle bak gaat, zo vertelde hij tijdens NH Sportcafé. De Rotterdammers spelen enkele dagen later in de halve finale van de KNVB-beker tegen Willem II en gezegd wordt dat de focus al op die wedstrijd zou liggen.
Presentator Leo Driessen haalt bijvoorbeeld aan dat Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst zei dat spelers die niet volledig fit zijn, niet spelen tegen PSV, maar wel tegen Willem II. 'Als dat zo is, is het zeker potsierlijk. Voor een elftal dat al een wedstrijd of vier, vijf slecht speelt, zou het nuttig zijn als je tegen PSV goed speelt en wint', vindt Israël. 'En waar maken ze zich druk om? Willem II? Moet je je daarvoor sparen? Dat is belachelijk!'
Voormalig Ajax-teammanager David Endt denkt dat het wel iets uit kan maken dat Feyenoord enkele dagen later in de beker speelt. 'Het is een verschil van tussen honderd procent en negentig procent erin gaan, het speelt wel een rol. Maar zo'n houding hoort niet bij een echte topclub', aldus Endt, die van mening is dat de invloed van supporters niet onderschat mag worden. 'Of ze juichen als PSV wint? Dat kan. Niet iedereen, maar je hebt er mensen bij die het geweldig zouden vinden. Het is toch wel erg dat wanneer je landskampioen bent, je angst moet meenemen in je bagage', doelt hij op het bekerduel met Willem II.
Ajax - ADO Den Haag
Voordat de topper tussen Feyenoord en PSV gespeeld wordt, treedt Ajax eerst aan tegen ADO Den Haag. Endt verwacht een lastig duel. 'Ik denk dat Ajax met heel veel moeite met 2-1 gaat winnen', aldus de analist.
Glenn Helder, analist en oud-speler van onder meer Arsenal, denkt eveneens dat Ajax het niet makkelijk gaat krijgen. 'ADO heeft een paar spelers die beslissend kunnen zijn. El Khayati is een mooie speler om naar te kijken en Johnsen knalt er de laatste tijd ook wat ballen in. Ik denk wel dat Ajax gewoon wint, maar aan de andere kant moet je niet raar op staan te kijken als Ajax verliest van ADO. Ik schat de kwaliteiten van ADO hoog in. Al hoop ik voor Ajax dat ze winnen.'
Plaats reactie