Rob Alflen vindt de huidige staat van Ajax 'pijnlijk' en 'Ajax-onwaardig', zo vertelt hij in een interview met Voetbalnieuws. Verder gaat de oud-speler van Ajax en FC Utrecht in op de 'degradatiekraker' van aankomende zondag en op de knotsgekke wedstrijd van 2011 (6-4).
De huidige situatie bij Ajax doet Alflen pijn. 'Het is echt Ajax-onwaardig. Elke topclub heeft wel eens zijn dipje, maar ik ben bang dat dit wel eens een dipje van drie jaar kan worden. In zo’n korte tijd is die club min of meer naar de klote geholpen. Je merkt dat zowat heel Nederland Ajax nu uitlacht, maar voor het Nederlandse voetbal is het ook slecht. Feyenoord en PSV zitten nu wel in Europa maar dat kan ook zo afgelopen zijn. Ajax scoort gewoon veel punten in Europa, dus het is doodzonde', aldus Alflen.
Alflen ziet dat FC Utrecht altijd extra gemotiveerd lijkt als Ajax op bezoek komt. 'In de selectie van Utrecht zit niet het sentiment tegen Ajax. Dat zit bij het publiek, bij de echte ras Utrechter die op de tribune zit. Maar Utrecht zit nu in een vervelende situatie.' Utrecht won tijdens de interlandperiode in een oefenwedstrijd met 2-1 van N.E.C.. Dat is volgens Alflen goed voor het vertrouwen. 'Je moet ergens vertrouwen vandaan halen, dus dat zal wel een beetje vertrouwen hebben gegeven. Je hebt ook de hele week de tijd, je hoeft niet te herstellen, want je hebt in het weekend niet gespeeld.' Ajax oefende niet tijdens de interlandperiode.
Knotsgekke 6-4 in 2011
Menig voetbalfan zal zich de knotsgekke wedstrijd tussen FC Utrecht en Ajax nog goed herinneren. Op 6 november 2011 zag Alflen als assistent-coach hoe de wedstrijd in 6-4 eindigde. 'Dat was echt een achtbaan, een bizarre wedstrijd die alle kanten op vloog. Ik weet nog dat Mulenga een goal maakte terwijl hij een kruisband had gescheurd en dat de wedstrijd ook vol zat met fouten van Vermeer. Echt een bizar potje. Soms voelde je je helemaal kansloos en dan stond je ineens weer voor.'
Topreactie
LennartB +2913
Weet je wat Ajax-onwaardig is? Maurice Steijn!
#SteijnOut!
Plaats reactie