Laat ik hem maar Piet noemen, de politieman uit Rotterdam die me vrijdag mailde. Hij was de zoveelste die in het armetierige gedoe rond de aanstaande bekerfinale aanleiding vond me een mailtje te sturen. Piet was eveneens de zoveelste die met een suggestie kwam om eens wat te doen aan, zoals hij het noemt, de 100-jarige oorlog die Ajax-Feyenoord heet.
Piet is supporter van Ajax, zo liet hij onderaan zijn mail weten. Maakt mij niks uit, al was hij voor Willem II geweest. Piet schreef ondermeer het volgende. ,,Ik lees net dat de bekerfinale over twee wedstrijden wordt gespeeld. Een grote nederlaag voor iedereen die het voetbal een warm hart toedraagt, maar misschien maar beter zo. Ik heb echter wel een paar voorstellen. Als ik coach of speler van Feyenoord was, zou ik er alles aan doen om met 5-0 te winnen van FC Twente. Dat is de enige manier om die eencelligen duidelijk te maken dat de oorlog alleen bij sommige supporters leeft en niet bij de spelers (Vurnon Anita en Leroy Fer zijn zelfs beste vrienden). Ik zou bij de aanvang van de bekerfinales door elkaar gaan staan met de armen over elkaars schouder, dus om en om een speler van Ajax en Feyenoord. Gewoon om een statement te maken ten opzichte van al die gekken. Als laatste zou ik de spelers van Ajax de uitshirts van Feyenoord laten dragen en andersom. Gewaagd? Zeker. Maar misschien is dit de enige manier om gekken duidelijk te maken dat voetbal geen oorlog is maar sport. Sport hoort te verbroederen. Ik weet zeker dat je de handen van de supporters MET hersens op elkaar zou kunnen krijgen voor dit soort ideeën. Verzand niet in clichés maar maak een statement.''
Met deze hartverwarmende suggesties van een politieman uit Rotterdam wilde ik ook achter mijn eigen gezeur over die bekerfinale een punt zetten. Deze politieman stelt de norm, niet de heren die donderdag demonstreerden bij de Kuip.
Waarom? Om een heleboel redenen, maar vooral omdat Piet tot een grote meerderheid behoort. (CHRIS VAN NIJNATTEN)
Plaats reactie