Van 't Schip over rol Berghuis en Hlynsson: 'Samen mogen ze dat invullen, als posities maar bezet zijn'

door Brent Tomassen 21

Bron ESPN

Van 't Schip over rol Berghuis en Hlynsson: 'Samen mogen ze dat invullen, als posities maar bezet zijn'

door Brent Tomassen 21

Bron ESPN

Laatst geüpdatet

John van 't Schip ziet dat zijn ploeg op de goede weg is, maar vindt tegelijk dat Ajax hoger moet staan op de ranglijst. Daarnaast is de trainer over verschillende spelers erg tevreden en ook de wisselwerking tussen Steven Berghuis en Kristian Hlynsson kan op lof rekenen.

'Ik kijk weleens naar de ranglijst, maar niet te vaak hoor', begint Van 't Schip bij ESPN als hem gevraagd wordt naar de huidige positie van Ajax. 'Ik vind dat we nog te laag staan. We hebben een aantal doelstellingen en één daarvan is dat we proberen om in de winterstop vijfde te staan. Daarna willen we ons richten op hoger. Het enige dat wij kunnen doen om het in eigen hand te houden is winnen en hopen dat de ploegen boven ons punten laten liggen.' Momenteel staat Ajax op de zesde plaats met één punt minder dan nummer vijf Go Ahead Eagles.

Berghuis speelt sinds de komst van Van 't Schip veelal als hangende rechtsbuiten. 'Ik denk dat Steven het vanaf de rechterkant, in een vrije rol, heel goed invult', zegt de oefenmeester. 'Als je hem als tien neerzet gaat hij niet vaak naar de buitenkant toe, maar andersom gebeurt het wel dat hij van buiten naar binnen komt. De wisselwerking met Kristian is ook goed, vind ik. Samen mogen ze dat invullen, als die posities maar bezet zijn.'

'Brobbey voelt ook steeds meer de verantwoordelijkheid om deze ploeg te helpen'

Verder komt Van 't Schip te spreken over Brian Brobbey. 'Wat erbij komt is dat hij nu echt een belangrijke speler voor het elftal is. Dat hij sterker wordt en de ploeg op sleeptouw neemt. Hij voelt ook steeds meer de verantwoordelijkheid om deze ploeg te helpen. Daar werkt hij keihard voor. Hij heeft ook wat meer afwisseling in zijn spel. Dat heeft misschien ook te maken met de wedstrijden die we gespeeld hebben. We proberen hem veel te zoeken en als dat in de één-tegen-één is weten we dat hij sterk is. We weten ook dat hij in de ruimte aangespeeld kan worden, daar geven we ook aandacht aan. Hij vult dat steeds beter in.'

Tot slot gaat het ook nog even over Hlynsson. 'Hij is fysiek natuurlijk geen hele sterke jongen, maar hij is heel slim en weet zich goed te positioneren waardoor hij niet veel in de duels komt. Het is ook een jongen die continu in beweging is en bij balverlies nooit stilstaat en altijd probeert de bal weer te veroveren. Daar is hij één van de beteren in.'

Ajax telt met de Ajax Cadeaukalender af tot kerstavond 2023!

Wedden dat Ajax wint van Sparta? Krijg 50 of 100 keer je inzet terug als Ajax wint! Voor nieuwe spelers, 24+. Lees de voorwaarden.

Lees meer over:
Plaats reactie

FlyingDutchMan +17316

Oooohhjh Johnny!!

11-12-2023 02:21

NW23 +5063

Al die mensen die maar riepen en roepen dat Berghuis uit het team moet, of dat we met weg moeten doen, onbegrijpelijk. Als je niet ziet dat hij de belangrijkste speler is van dit Ajax, heb je er maar weinig kijk op in mijn ogen.

Bijna elke gevaarlijke aanval loopt over hem en dat is geen toeval. Berghuis is in dit team eigenlijk de enige met een splijtende pass. Zulke spelers verliezen ook wel eens de bal, zeker als het wat minder draait. Neemt niet weg dat deze spelers de echt onmisbare spelers zijn. Goed om te zien dat hij z'n vorm aan het terug vinden is.

10-12-2023 05:51

FlyingDutchMan +17316

Steven is ook de enige echte creatieve passer in dit team, oftewel logisch dat het via hem loopt want de rest kan het helaas niet..

11-12-2023 02:19

AFCA-Driebergen +22287

Dat doen ze ook erg goed. Kunnen elkaar ook goed vinden in het veld. Spelen erg leuk samen.

10-12-2023 00:52

fanvooraltijd +6817

Standaard Bergwijn en Berghuis verzaakten ,2de helft,beide hun plicht tot mee verdedigen . Bergwijn doet dat elke week . Maar wie worden gewisselt ? ..... Brobbey en Hlynson . onbegrijpelijk.

09-12-2023 21:22

Saudara +7065

Brobbey had last hamstring vriend en onze andere spelers was vermoeid.

10-12-2023 11:34

Kryptonite +76969

De wisselwerking tussen Berghuis en Hlynsson was om je vingers bij af te likken. Goede, intelligente spelers die elkaar makkelijk vinden en weten waar ze moeten lopen. Nooit gedacht dat Hlynsson het elftal zoveel beter zou maken. Wat een speler.

09-12-2023 20:51

TeringHenkie +28563

Haha en ik las ergens dat iemand hier vond dat Taylor velen malen beter is dan dit talentje. Om te gillen…

09-12-2023 23:37

Kryptonite +76969

Ik moet zeggen dat ik bij Taylor een stijgende lijn zie. Ik ben een van zijn grootste criticasters, maar dat komt omdat hij - net als Rensch - alle tools heeft om een geweldige speler te worden. Maar - net als Rensch - is het allemaal heel slapjes, ongeconcentreerd en onverplicht. Rensch begint weer heel solide te spelen, hopelijk trekt ook Taylor deze lijn door.

09-12-2023 23:52

TeringHenkie +28563

Klopt… maar om Taylor op een voetstuk te zetten tov “dit talentje” dan ben je niet wijs.

09-12-2023 23:56

Dolblij +45437

Daarom snap ik niet dat hij Hlynsson naar de kant haalde. Van rechts kwam vaak het gevaar bij Ajax. Misschien sparen voor AEK.......

09-12-2023 20:45

3sterren +20205

@Dolblij
Dat laatste wellicht. Hlynsson is nog tamelijk jong, speelt nog niet zo vaak in het eerste en Schippie is zuinig op ’zijn jonkies’ ...

10-12-2023 10:40

Dolblij +45437

@3sterren/Nwankwo: dat zou natuurlijk goed kunnen, en als dat de reden is, dan is die valide. Was wel een risikootje want de dreiging die hij en Berghuis op rechts vormden, was zo'n beetje de enige dreiging in het tweede deel, op wat initiatieven van Taylor na.

10-12-2023 11:22

insectenverdelg +23501

DIit is te simpel van Forbs

09-12-2023 20:33

Cohiba +2267

Hlynsson is wel een hele fijne speler!

09-12-2023 19:36

JoshuaSmits +9663

Hij verbaast mij echt. Ik had bij hem nooit echt het idee dat hij het ging maken bij Ajax, maar hij is nu niet meer weg te denken uit de basis.

09-12-2023 19:58

WeirdAJAX +12306

De ballen van Ramaj gaan tegenwooridig wel heel vaak naar het verkeerde kleurtje.

09-12-2023 18:49

WeirdAJAX +12306

Zo moet dat. Vrijheid binnen kaders.

09-12-2023 18:44

BackInBlack +14551

Tijdens de tweede competitiehelft hoop ik op Kaplan Gooijer Misehouy Van Axel Dongen en op veel minuten voor Mikautadze.

Onder andere

09-12-2023 18:44

AFCA-Driebergen +22287

En Godts wanneer hij terug is ❌️❌️❌️

10-12-2023 00:53

BackInBlack +14551

Oké Johnny

09-12-2023 18:42
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.