Met een lastige uitwedstrijd tegen NEC begint voor Ajax zondag het tweede deel van het seizoen. Tijdens deze seizoenshelft hoopt Ajax nog één plaatsje te stijgen op de ranglijst, om zodoende voor het eerst sinds 2004 de landstitel te pakken. Hoe dat moet gebeuren, is volgens coach Van Basten helder. "Natuurlijk is het doel om 51 punten uit de resterende 17 duels te pakken", lachte hij vrijdag.
Mocht Ajax de titel pakken, dan zou dat voor Van Basten zijn eerste prijs zijn als trainer. Maar ook de meeste spelers in de Amsterdamse selectie werden nog nooit eerder kampioen. "Dus zou de wil om dat eens mee te maken zeer groot moeten zijn. Je moet niet alleen elke wedstrijd het besef hebben dat je er alles aan en voor hebt gedaan, maar elke dag. Je hoeft niet helemaal mesjogge te zijn, maar je moet de wil om kampioen te worden wel bijna als een levensstijl hanteren", zegt de coach.
"Voor de spelers is het ook belangrijk dat ze de ervaring krijgen van hoe je daar mee omgaat. Ik zie AZ als favoriet voor de titel, want zij staan drie punten voor op ons. Wij moeten wachten tot zij een steek laten vallen en weten dat we dat zelf niet mogen doen", weet Van Basten, die tegen NEC een eerste stap hoopt te zetten richting de titel. "Het duel met NEC is belangrijk voor de titel en belangrijk voor Ajax. Bij NEC is de laatste week veel gebeurd. De trainer die in de belangstelling kwam te staan, de aanvoerder die naar Twente vertrok. Wij weten dat het moeilijk wordt, want NEC is een lastig te slechten vesting. Het is aan ons om daar verandering in te brengen."
Plaats reactie