Na een absentie van twee jaar en vier dagen maakt De Graafschap zondag (12.30 uur) haar rentree op het hoogste niveau. Met Ajax als mooist denkbare tegenstander.
De godenzonen uit Amsterdam zullen niet met een gerust hart naar Doetinchem afreizen. Enerzijds omdat het kan spoken op de uitverkochte Vijverberg en anderzijds heeft trainer Henk ten Cate een boel zorgen. Ajax ging woensdagavond in de voorronde van de Champions League pijnlijk onderuit tegen het Tsjechische Slavia Praag (0-1) en het niveau was bedenkelijk.
'Ik weet niet hoeveel mensen me al gezegd hebben dat Ajax voor ons op een goed moment komt', vertelde De Graafschap-trainer Jan de Jonge gisteren na de training. 'Maar zo werkt het niet. Ajax blijft Ajax. Het is een topclub.'
De Jonge was woensdag aandachtig toeschouwer in de Amsterdam Arena en zag dat Ajax het lastig heeft met een defensief ingestelde tegenstander. 'Als wij de verdedigende discipline van Slavia opbrengen, kunnen we ze het lastig maken.'
De Jonge begint morgenmiddag met hetzelfde elftal als in de laatste oefenwedstrijd tegen Real Sociedad (3-0 winst). Dat betekent dat er nog zes spelers uit het kampioensteam in de eerste divisie (Van Fessem, Volmer, Van Peppen, Hese, Schöne en Powel) zijn aangebleven. Vijf nieuwkomers (Schuurman, Keller, Vidarsson, Johnson en Tarvajarvi) hebben zich in de basis gespeeld. Joep van den Ouweland, vorig seizoen nog een vaste waarde, is gesneuveld. De Jonge: \"Daar heb ik wel eens moeite mee. Het is nooit fijn om mensen teleur te stellen. Maar het moet wel gebeuren.\"
De Graafschap mist morgen alleen de geblesseerde René Bot, die in de voorbereiding een spierblessure opliep. Verder bleef iedereen fit.
De Jonge maakt tegen Ajax zijn debuut als hoofdtrainer in de eredivisie. \"Dat is leuk, maar het is helemaal mooi dat ik zelf heb meegewerkt aan de promotie naar de eredivisie.\"
Plaats reactie