Akpom deelt complimenten uit: 'Brobbey lijkt gemaakt voor de Premier League'

door Jesse ter Haar 47

Bron De Telegraaf

Akpom deelt complimenten uit: 'Brobbey lijkt gemaakt voor de Premier League'

door Jesse ter Haar 47

Bron De Telegraaf

Laatst geüpdatet

Chuba Akpom ziet in Brian Brobbey een speler die goed in de Premier League past, zo vertelt hij in De Telegraaf. De jonge spits stond dit seizoen op bij Ajax toen het hard nodig was en daar kan Akpom alleen maar waardering voor opbrengen. Ook Carlos Forbs kan op fraaie woorden rekenen.

'Brian heeft een geweldig seizoen gehad. In het seizoen dat wij hebben gehad, is het moeilijk om de spits te zijn. Je staat op een eiland', aldus de ervaren aanvaller. 'En echt: ik heb nog nooit een speler gezien die zo veel schoppen krijgt als Brian. Wat hij voor het team heeft betekend, is niet te beschrijven. Hij kan een hele defensie gek maken. Met zijn potentie, kracht, snelheid en scorend vermogen lijkt hij gemaakt voor de Premier League.'

Over zijn eigen seizoen is Akpom eveneens lang niet ontevreden. 'Ik ben tevreden, want gezien de speeltijd die ik kreeg en de situatie bij Ajax denk ik dat ik op een goed seizoen kan terugkijken. Er waren veel moeilijke momenten, maar ik ben altijd positief gebleven. Daardoor heb ik mijn bijdrage kunnen leveren.'

De rechtspoot is lang niet altijd basisspeler bij Ajax, maar toch ontbreekt het - zeker binnen de club - voor zijn gevoel niet aan waardering. 'En om eerlijk te zijn, is dat voor mij het enige dat telt. De mening van de staf en mijn teamgenoten is belangrijker dan die van de buitenwacht. Ik concentreer me op mijn werk en ben dankbaar voor de waardering binnen de club. Die voel ik echt.'

Connectie met Forbs

Akpom was één van de twaalf aankopen van Sven Mislintat tijdens de vorige transferzomer. Met één van die andere twaalf voelt de Ajacied het meest een connectie. 'Met Carlos Forbs, omdat hij ook in Engeland is opgegroeid. Hij is jong en ik probeer hem te helpen, want hij heeft het ook moeilijk op dit moment. Carlos heeft veel potentie en dat zullen de mensen binnenkort zien.'

De goalgetter wordt in oktober 29 jaar, maar speelt met Ajax al bij de tiende club uit zijn carrière. Wat dat volgens hem zegt? 'Dat ik een heel ander pad heb gevolgd dan veel andere spelers. Als ik het zou mogen overdoen, had ik op mijn achttiende misschien wat meer geduld moeten betrachten bij Arsenal. Ik was gretig om te spelen. Maar ik heb geen spijt.'

Meld je hier aan voor de EK-poule van Ajax Showtime en win mooie prijzen!

Lees meer over:
Plaats reactie

WantAmsterdam +116198

Brobbey heeft imo(zeker op dit moment) het lichaam niet voor de premier League, heeft conditioneel/kwa fysieke belasting al de grootste moeite met de ED, fysieke belasting is nergens zo hoog als in de PL.

23-05-2024 15:43

SwissAjaxFan +3972

Tijdens alle schoppen die Brobbey gekregen heeft hebben die waardeloze KNVB scheidsrechters weg gekeken.😢😢😢😢

23-05-2024 14:32

Simpelishetmoeilijkst +25337

SwissAjaxFan, omdat hij bij Ajax speelt, dat weten we wel.

23-05-2024 14:58

SwissAjaxFan +3972

Ja die lekker partijdige scheidsrechters. Ik weet het🤮🤮🤮

23-05-2024 15:03

afct +8976

Brob moet ook veel slimmer met overtredingen tegen hem omgaan.

25-05-2024 23:02

KarimB +11643

Qua fysiek in de duels zeker. Maar qua balbehandeling 0% kans. Ook zoveel kansen missen gaat je je plekje kosten in de PL

23-05-2024 13:37

Breuk +25293

En in het Nederlands elftal

23-05-2024 14:44

Aram +18121

Ik ben van mening veranderd en vind nu dat we Forbs moeten houden. Past heel goed bij Farioli.

23-05-2024 12:45

DankzijCruijff +48731

Vertel; welk inzicht heeft ertoe geleid dat je denkt dat Farioli fan is van buitenspelers zonder enige vorm van techniek aan de bal?

23-05-2024 13:48

Aram +18121

Hij heeft diepte nodig en drukzetten. Dat heeft Forbs en dat is zelfzaam. Verder is Forbs behoorlijk effectief, en hij heeft inzicht en werklust. Het helpt ook als we trainers hebben die spelers beter maken, bv op techniek. Want layen ee wel zijn, de jongen is nog heel jong.

23-05-2024 14:05

DankzijCruijff +48731

Techniek ga je op zo'n leeftijd niet meer significant verbeteren. Als je als aanvaller technisch zo ontzettend beperkt bent terwijl je een hele jeugdopleiding in het profvoetbal hebt doorlopen, dan ga je daar niet opeens grote stappen in zetten. En een buitenspeler zonder techniek zou bij Ajax per definitie een absolute no-go moeten zijn. Het is te eendimensionaal denken dat een buitenspeler bij Farioli past obv snelheid. Mag toch hopen dat ook Farioli - een Cruijff adept - veel meer eisen stelt aan de functieomschrijving van een fatsoenlijke Ajax-aanvaller.

Veel kunnen rennen is overigens niet zeldzaam; een goede techniek hebben en een man uit kunnen spelen is zeldzaam. Veel kunnen rennen is op latere leeftijd veel beter te ontwikkelen dan techniek. Farioli kan ze prima drillen in het drukzetten door harder te trainen. Technische kwaliteiten ontwikkelen is een heel ander verhaal. Forbs gaat nu niet opeens vijf jaar achterstand in techniek inhalen door elke dag honderd ballen aan te nemen tijdens de training. Hij kan het hoogstens iets minder slecht maken, maar nog steeds onvoldoende. De gemiddelde jeugdspeler bij Ajax zal een veel betere techniek hebben dan Forbs. Dat kan bij Ajax echt niet.

23-05-2024 14:08

Simpelishetmoeilijkst +25337

Mooi verhaal, en dan denk ik aan jongens aan als Alvarez, die toen bij kwam niet veel kon, maar vertrok en bij zijn nieuwe club, Westham, een van de technisch bekwaamste spelers lijkt te zijn. Heeft bij Ajax veel bijgeleerd, en geoefend. Weet niet of Forbs het in zich heeft,

23-05-2024 15:02

DankzijCruijff +48731

Alvarez stond op een andere positie met andere verantwoordelijkheden. En ja, ondanks dat hij bij ons geslaagd is, zie ik op de positie van Alvarez ook te allen tijde liever een ander type. Dat wil niet zeggen dat Alvarez een slechte speler is.

23-05-2024 15:06

Aram +18121

@dankzij
Bij de Ajax-jeugd ziet het er altijd schitterend uit. Maar er gaat daar ook echt wat fout. Ik zie de buitenspelers niet diep gaan. Ze willen de bal in de voet en dribbelen dan met hun fraaie techniek naar binnen om te komen tot een schot dat ergens strandt, waarna ze teleurgesteld blijven kijken in plaats van om te schakelen. Je zal het er niet mee eens zijn maar dan zie ik toch 100 keer liever een Forbs die wel diep gaat, die wel een actie buitenom maakt, die een steekpass geeft. Dat is voor de verdediging van de tegenstander ook veel lastiger; ook al ziet het er vaak onbeholpen uit.

23-05-2024 17:04

Ans B +19945

En toch, toch een kanttekening.
Forbs heeft inderdaad niet de verfijnde techniek die je bij een Ajax speler mag verwachten, maar of hij technisch helemaal niet onderlegd is, dat weet ik nog niet zeker.

Forbs heeft het, zoals bijna elke nieuweling, erg moeilijk gehad, maar had ook nog eens de handicap dat hij tot de categorie 'er dan weer in, dan weer uit' behoorde en tenslotte zelfs helemaal van het toneel verdween. Zelfs niet meer in Jong (was hij geblesseerd?). Dat doet wel iets met je vertrouwen - naast zijn spel, het presteren van het team, de resultaten en de desorganisatie.

Toen hij nog wel speelde, zag je hem worstelen, met zichzelf, met de bal, met het spel zelf. Dan is het ontzettend lastig (en ergens niet eerlijk) om daar één aspect uit te lichten en te concluderen dat hij technisch volstrekt tekort komt. Op dat moment ja, maar hoe representatief is dat?

Want spelers die met zichzelf worstelen, om welke reden ook, worstelen ook technisch. Denk aan Van Persie en deels ook Memphis op eindtoernooien: mislukte acties, ballen die van hun voet springen, passes die niet aankomen. Idem Van Basten op het WK in Italië (toen Beenhakker ipv Cruijff bondscoach werd). Allemaal dingen die je ook bij Forbs hebt gezien. Van drie voornoemde spelers weten we dat ze technisch juist heel goed zijn, van Forbs weten we nog te weinig, en kunnen we hooguit beschikken over beelden bij ManCity O20 (of zoiets). Dan zien we zijn snelheid, scorend vermogen en enkele acties, niet veel meer (als ik me goed herinner). Dat geeft wel een beeld, maar zegt niet alles.

Ik ga niet beweren dat hij alsnog gaat slagen bij Ajax, want dat weet ik niet, maar ik weet wel, dat je je in dit soort omstandigheden gemakkelijk kunt vergissen in spelers.
Als ik het voor het zeggen zou hebben, dan zou hij van mij niet persé weg hoeven en zou ik sowieso (1) benieuwd zijn hoe de nieuwe trainer het ziet, (2) afwachten of hij in de belangstelling staat van andere clubs, (3) kijken welke alternatieven er zijn en hoe haalbaar die zijn.
Ook zou ik nog eens heel goed naar zijn data kijken, want 'what you see is not always what you get' - en dat kun je op meerdere manieren interpreteren.
Voor mij komt hij - in theorie - nog steeds in aanmerking voor de rechtervleugel. Met zijn tweebenigheid móet hij dat aan kunnen, als hij de tijd krijgt.
Of dat als eerstekeus is of als backup, of totaal ongeschikt blijkt voor Farioli, voor mij staat in principe nog alles open. Maar dat heeft alles met mij en mijn manier van kijken te maken,

23-05-2024 17:17

DankzijCruijff +48731

Simpel voorbeeld om zijn hele Ajax-periode buiten beschouwing te laten: kijk de filmpjes terug die beschikbaar van hem zijn van zijn City-periode. Ook daar zie je; alles op snelheid, alles op de counter.

Deze jongen is simpelweg verkeerd gescout. Kan hij niets aan doen, maar ik hoop dat wij er wél iets aan doen door beleid te voeren. Dat hij verkeerd gescout is, is exemplarisch voor het selectiebeleid onder Mislintat. Die heeft te veel spelers aangetrokken die intrinsiek niet slecht zijn, maar simpelweg niet bij ons passen. Forbs is daar een voorbeeld van. Sosa, Akpom, Medic, Avila…en als ik het bij dat lijstje houd vind ik mezelf nog mild door enkele discutabele gevallen niet te noemen. (Dood zonde dat we uitgerekend één van de voor Ajax meest interessante aankopen terug hebben laten gaan naar zijn oude club met een belachelijk slechte deal.)

Dat je hem als optie voor de rechterflank ziet vind ik ook bijzonder, want hij heeft daar zelden gespeeld totdat hij bij ons werd gebombardeerd tot een speler die ook op rechts kon, ondanks het feit dat hij gedurende zijn hele City-opleiding op links heeft gespeeld. Los van - ik meen - RKC-uit oogde hij bij ons op rechts ook altijd zeer onhandig tov de momenten dat hij op links wel een keer uit de verf kwam door de manier van spelen (onder Steijn, die alles behalve des Ajax’ was). Ook dat was exemplarisch voor het selectiebeleid van Mislintat; specialisten die hun hele leven nooit wat anders hadden gedaan bombarderen tot multifunctionele spelers. Volgens hem kon Forbs op rechtsbuiten en Akpom zelfs op “10”, wat werkelijk te absurd voor woorden is. Het is ook richting een speler heel oneerlijk om te verwachten dat hij multifunctioneel kan spelen terwijl hij dat helemaal niet is. Niet elke speler heeft de technische en tactische flexibiliteit van een Daley Blind of Bernardo Silva. Dat soort spelers zijn relatief zeldzaam.

Ik vind dat er echt te veel wens denken bij zit van velen hier wanneer het over Forbs gaat. Een speler die niet bij ons past is niet per definitie een slechte speler, maar dat moeten we wel op tijd onder ogen kunnen zien. Anders hollen we veel te lang achter de feiten aan en gaat er tijd én kapitaal verloren. De opgelopen schade moet je minimaliseren zolang dat nog kan.

Overigens verandert dit hele verhaal als we onder Farioli besluiten meer op de counter te spelen. Dan valt het voor Forbs allemaal op z’n plek en is hij per toeval toch wel prima gescout. Dan zal zijn pure snelheid heel goed van pas komen, worden zijn technische beperkingen minder een issue en gaat hij misschien ook nog aardig wat statistieken produceren. Ik hoop alleen dat dat scenario nooit werkelijkheid wordt, omdat imo Ajax daar niet voor staat.

23-05-2024 18:06

Martin Schokker +797

En Ekpom is gemaakt voor de Mickey Mouse League

23-05-2024 12:22

sucre +15241

Leuk man...Ik zou nog wat schaven aan je grappen en je schrijfwijze.

23-05-2024 12:40

mokum410 +3297

Goede gast, niet helemaal een Ajax voetballer. Kan je makkelijk met winst verkopen.
Goede deal voor iedereen lijkt me

23-05-2024 11:59

TweeBenig2 +16300

Wat belangrijk is, is dat óók hij opmerkt dat Brobbey ontzettend vaak wordt geschopt, maar dat de scheidsrechters gewoon wegkijken.

23-05-2024 11:51

Dirk +7036

Mooie woorden van Acpom, zo praat hij Brobby naar England en kan hij zijn plekje innemen ..

23-05-2024 11:11

Martin Schokker +797

haha, dat nooit, het is al een schande dat deze zeer beperkte voetballer met nummer 10 op zijn rug loopt.

23-05-2024 12:23

Japie27 +1725

flut interview in de T

23-05-2024 11:04

Slang3 +46027

Akpom is gewoon een goede om erbij te hebben in de selectie

23-05-2024 10:47

Martin Schokker +797

laat me raden, voor de sfeer?

23-05-2024 12:23

daslogisch1 +10199

Brobbey gaat nergens heen of je moet er net zoals Antony 100 miljoen voor kunnen vangen. Als Bergwijn al voor 40 weg zou kunnen moet Brobbey nog voor veel meer weg kunnen; veel meer potentie en uniek in zijn soort, die krijgen we nooit meer.

23-05-2024 10:46

debarbaar +8250

Waar zal de man voor verkocht gaan worden 20-25 miljoen? Tel de opbrengst van mikautadze erbij op (een miljoen of 15) en trek de 20% afschrijving op de spelers van de aankoopprijs af en we moeten nog 58 miljoen zien te maken op de overige 10 Mislintat spelers. Dat gaat vast lukken, ondanks Avila.

23-05-2024 10:34

YugoVik +33279

Jij denkt echt dat ze allemaal weg gaan 🤣.. Hoe oud ben jij?

23-05-2024 10:41

P.Russo +6366

Hij heeft zeker een punt. Het is razendknap dat Brobbey dit jaar nog zoveel goals heeft weten te maken, ook in het belachelijke 5-4-1 systeem. De spits staat inderdaad op een eiland en heeft totaal geen steun. Juist toen we naar dat systeem switchten raakte Brobbey geblesseerd, dat kan geen toeval zijn. Het halve seizoen daarvoor speelde hij namelijk wel bijna alles 90 minuten. Ik hoop dat hij blijft, stel je speelt volgend seizoen wel aanvallend voetbal, dan zie ik hem nog wel 25+ goals maken.

Van Akpom zelf vind ik het ook knap dat hij toch nog tot 11 Eredivisie goals is gekomen. Gezien het systeem en de geringe minuten is hij wel een echte supersub gebleken. Zeker als je je bedenkt dat hij vaak ook op rechts, links, of achter de spits moest invallen

23-05-2024 10:28

Saudara +7065

Akpom is in alles gewoon een leuke gast ook voor de groep. Ik hoop eigenlijk dat hij blijft.

23-05-2024 10:22

Martin Schokker +797

leuke gast is toch geen reden om iemand miljoenen te betalen. Geef hem een seizoenkaart en laat hem grapjes maken op de tribune, bewijst hij ook zijn waarde

23-05-2024 12:24

Saudara +7065

@Martin Schokker, zijn toegevoegde waarde en zijn hoge doelpuntgemiddelde spreken al voor zich. Mijn post gaat meer over het feit dat hij een goede speler is voor de groep qua teamspirit, senioriteit en dergelijke. Ik dacht dat mijn mede Ajacieden mijn bericht in die context ook zouden lezen. Thanks voor de aanvulling 😉.

23-05-2024 12:39

Robertini +39548

Brobbey is een leuk talent, maar zolang hij nooit meer dan 20 goals in een seizoen gemaakt heeft, blijft het voor mij daarbij. Hij moet echt effectiever en fitter worden. Hopelijk maakt hij er volgend jaar 25+ en blijft hij het hele jaar fit.

23-05-2024 10:11

ratje +3515

Hij is geblesseerd geweest en scoort in het slechtste Ajax ooit nog 18 keer. Lijkt me uitstekend. Dat is hetzelfde als in een volledig goed seizoen 25+ goals..

24-05-2024 11:40

Robertini +39548

Uitstekend niet, gewoon ok. Wel flink wat assists ook.

24-05-2024 12:42

caspervans +5350

Wat betreft Forbs, denk ik overigens dat hij nog best zou kunnen renderen onder Farioli. Net als dat ik voor Branco ook een rol zie weggelegd in de speelwijze van hem.

Wat Akpom betreft hoop ik niet dat hij blijft. Hij is te goed voor de bank, maar een speelwijze met twee spitsen ben ik geen fan van. Dan gun ik hem liever een goede transfer naar een mooie club, zodat wij kunnen investeren in andere posities.

23-05-2024 09:47

RichardWitschge8 +5211

Even over Forbs, ik had meer van hem verwacht. Als je naar zijn verleden kijkt (alle jeugdelftallen van MC doorlopen en international van alle jeugdelftallen van Portugal) dan kun je gevoelsmatig wel wat. Jammer dat het er nog niet is uitgekomen maar misschien was er te veel rumoer bij Ajax waardoor het er niet uit kwam. Wellicht in het nieuwe seizoen, als hij mag blijven.

23-05-2024 09:39

4Ever14 +6634

Ik vond hem in het begin wel veel belovend, alleen denk ik dat hij door de omstandigheden en mindere speeltijd slechter is gaan presteren.

23-05-2024 10:47

niquedegraaff +5292

Dit zegt hij omdat hij zelf nummer 1 wil zijn bij Ajax.

23-05-2024 09:28

trodat4030 +97067

Toch bijzonder, geef je aan (onterecht overigens) dat je onder de 24 bent aan AS en alsnog vliegen de gokreclames je bij bosjes om de oren.. Waarom dan nog vragen als je er toch volstrekte schijt aan hebt.

23-05-2024 09:17

FlyingDutchMan +17316

AS kijkt stiekem door het scherm vriend, jij bent iets ouder 😬🤫

23-05-2024 18:35

Dolblij +45425

Doe nou niet.........😀

23-05-2024 08:34

BokkieBokstra +11331

Ha ha, wat doe je nou Akpom? Leuke vent en wat hij over Forbs zegt is tekenend. Zoveel jonge spelers gekocht, zonder idee zonder plan en aan het lot overgelaten. Dan raak je ook nog op een zijspoort. Volgend jaar beter.

23-05-2024 08:27

rambie +1087

Even je concurrent in de etalage zetten 😉

23-05-2024 07:40

Vak420 +963

Ik denk dat hij het gewoon goed ziet. Ik zou nog niet deze zomer naar de PL gaan als ik Brobbey was maar als hij komend seizoen gewoon fit doorkomt is PL een passende stap denk ik.

23-05-2024 09:14
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.