Peter Bosz heeft in gesprek met Ajax TV uitgebreid teruggekeken op de eerste trainingsweek met Ajax in Oostenrijk. De trainer leerde naar eigen zeggen de spelers beter kennen en deed waar mogelijk een stapje terug om te observeren.
Bosz sprak met spelers, keek aan hoe ze in elkaar zaten, maar drukte ook zeker al zijn stempel wat betreft de speelstijl. 'Ze pakken het wel goed op. Mijn doel van een voorbereiding is dat spelers niet geblesseerd raken, maar dat we ze wel versneld klaarstomen voor de belangrijke wedstrijden die er al aankomen. Jouw manier van spelen moet verder duidelijk zijn. We liggen op schema.'
De nieuwe coach doet alles in stapjes en is vooral heel erg benieuwd naar de uitwerking in zijn eerste wedstrijden. In het oefenduel met FC Liefering op zaterdag zal hij 22 spelers laten spelen. 'Iedere avond hebben we een bespreking van een kwartiertje, waarin ik steeds een nieuw gedeelte uitleg. We zijn deze week vooral bezig geweest met verdedigen en ik wil het een dag later op de training dan ook terugzien. In oefeningen trainen we specifiek op wat we besproken hebben. Ik ben wel tevreden.'
In welke formatie Bosz zal gaan spelen, weet hij eerlijk gezegd nog niet. Waar Frank de Boer een nummer tien gebruikte, is ook een zes nog een optie. 'We zijn nu op zoek naar een specifieke zes, die op die positie kan spelen. Kan dat, dan kun je met twee lopers spelen en daar hebben we er met Klaassen, Gudelj, Sinkgraven, Van de Beek en Bazoer een boel van. Ik praat eigenlijk nooit echt over systemen, maar over aanvallen. Het gaat om de intentie, het systeem is daar ondergeschikt aan. Dat ligt ook aan de spelers die je hebt.' (video voor app-gebruikers)
Plaats reactie