'Voor Ajax is het een blamage, club is overgeleverd aan bestuurders zonder daadkracht'

door Gino Haverkamp 17

Bron De Volkskrant

'Voor Ajax is het een blamage, club is overgeleverd aan bestuurders zonder daadkracht'

door Gino Haverkamp 17

Bron De Volkskrant

Laatst geüpdatet

Het vertrek van Daley Blind naar Bayern München is helemaal niet voor alle partijen het beste, zo stelt journalist Paul Onkenhout. Soms wordt dat wel gesteld over de transfer van de oud-Ajacied deze winter, maar Ajax komt volgens Onkenhout ontegenzeggelijk als verliezer uit de bus.

Een breuk met coach Alfred Schreuder lag ten grondslag aan het vertrek van Blind, die in december transfervrij mocht vertrekken bij Ajax. Van Blind werd gezegd dat hij niet tevreden was met zijn reserverol vlak voor de winterstop en daarom op gespannen voet leefde met de oefenmeester. 'Blind zou zich niet hebben geschikt naar de teamdiscipline en zou, toen hij naast het elftal werd gezet, in opstand zijn gekomen, te veel passie, te veel persoonlijkheid waarschijnlijk, en een trainer, Alfred Schreuder, die zich hier geen raad mee wist', somt Onkenhout op in zijn column in De Volkskrant.

Blind staat bekend als een succesvol Ajacied die met zeven landstitel alleen Sjaak Swart en Johan Cruijff voor zich moet dulden als het gaat om meest gewonnen kampioenschappen als Ajacied. Daarnaast speelde de verdediger honderden wedstrijden in het wit-rood-wit, is hij goed voor 99 interlands en heeft hij nog een paar jaar bij Manchester United gespeeld. Schreuder ziet het vertrek van Blind echter niet als breuk tussen hem en een speler met een dusdanige staat van dienst. 'Hoe Schreuder er dan wel naar kijkt, is onduidelijk', schrijft Onkenhout. 'Met vaagtaal probeerde hij zich eruit te redden.'

Onkenhout kritisch naar bestuurders

Oog in oog met de pers staat Schreuder er alleen voor, merkt Onkenhout op. Edwin van der Sar laat zich zelden horen in het openbaar en ook Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar hebben niets gezegd over het vertrek van Blind. Onkenhout: 'Na de transfer van Blind naar Bayern was de algemene conclusie dat dit voor alle partijen het beste was. Dat is een misvatting. Voor Ajax is het een blamage, een signaal dat de club is overgeleverd aan bestuurders zonder daadkracht die wegduiken als er heisa in de tent is.'

Weet Klaassen wederom te scoren in de thuiswedstrijd tegen FC Twente?!

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+!

Lees meer over:
Plaats reactie

Babangida83 +23827

Het is vrij duidelijk dat team Blind even wat lijntjes heeft opengegooid om Schreuder en nu zelfs de beleidsbepalers in diskrediet te brengen. Walgelijk.

Daley Blind was niet meer goed genoeg. En dat is hij nog steeds niet. Dat zullen ze bij Bayern ook gaan ondervinden. Tenzij ze alleen maar aan de bal gaan zijn. Het was tijd om door te selecteren. Daar kun je het management alleen maar dankbaar voor zijn.

En daadkracht is zeker getoond, door Schreuder te laten zitten en Blind te laten gaan. Je bent het er misschien mee oneens, maar het is een daadkracht die Ten Hag en Overmars niet hadden. Zie casus Brobbey b.v. waar we echt op onze knieën hebben gezeten.

14-01-2023 19:53

PH2BOT +40054

Onkenhout: "Voor Ajax is het een blamage, een signaal dat de club is overgeleverd aan bestuurders zonder daadkracht die wegduiken als er heisa in de tent is."

Hij slaat hiermee de spijker op de kop (zoals meerdere onderstaande reacties al aangaven).

14-01-2023 16:51

donkerblauw +2840

Dus Paul: het slecht spelen (want dat was het) van Blnd is de schuld van bestuurders??? Hou op!

14-01-2023 14:17

AlexIbarra +19238

Hoe slecht je ook vindt dat Blind speelde, Wijndal en Bassey doen het nou niet bepaald veel beter links achterin.

Iedereen gaat er maar vanuit dat Blind te beroerd is om af en toe op de bank te zitten, daar geloof ik niet in. Maar een coach die kiest voor Bassey linksback ipv Blind, waardoor je Rensch LCV moet zetten en Sanchez rechts, kiest ervoor om alle opbouwende kwaliteiten uit de ploeg te halen.

Dan kun je niet des Ajax spelen en om nou te banken bij een ploeg die niet presteert en niet des Ajax' speelt, is veel erger dan soms banken bij een Ajax van hoog niveau.

Ik denk niet dat Blind er een probleem mee had gehad om in een goed lopende 4-2-3-1 met Rensch-Timber-Bassey-Wijndal en daarvoor Taylor-Grillitsch, de minuten te delen met Grillitsch, of Wijndal.

Maar met Bassey (LB), Alvarez en Sanchez in de basis ga je nooit echt Ajax-voetbal spelen. Als je dan op de bank naar een stroperige kutpot zit te kijken en moet hopen dat je nog in mag vallen om de boel te redden, dat is wel erg treurig.

Dan kun je beter lekker op de eerste rij naar Bayern kijken.

15-01-2023 11:57

Danielson +50197

Prima column van Onkenhout zoals bijna altijd. Behalve dat hij het 'mooi' opschrijft slaat hij weer eens de spijker op de kop. Zo zullen veel Ajacieden er ook over denken.
Een verademing vergeleken met open deuren intrappers als Mossou en valse ratterige saboteurs als Falentijn.

14-01-2023 13:20

gebakkenperen +3097

De spijker op zijn kop

14-01-2023 12:12

Ans B +19809

Wat ik altijd zo vervelend vind van de media is dat iedereen zijn zegje persé moet doen en dat vrijwel niemand daarin een tegengeluid laat horen over dingen die steeds opnieuw worden aangehaald.

Zoals het bij Blind zelf altijd en eeuwig weer over zijn gebrek aan snelheid ging zodra hij een fout maakte, een sprintduel verloor waar een kans of goal uit resulteerde of sowieso een mindere vorm etaleerde - geheel voorbijgaand dat dit gebrek aan snelheid er ALTIJD al was en zijn carrière nooit in de weg heeft gestaan (hooguit heeft beperkt). Dat hij 'al' 32 is is een nieuwe knuppel om mee te slaan (hallo, hij is 'pas' 32, Modric en Silva zijn al achterin de 30 en spelen nog op topniveau en zij zijn geen uitzondering in een wereld waarin mensen en zeker sporters steeds gezonder en fitter worden).
Als Blind zijnde moet je daar op een gegeven moment GEK van worden. Dus ik vind het geenszins vreemd dat ergens in dit proces er iets knakt bij hem, en hij allergisch wordt van kritiek. Dat is menselijk.

En nu dus weer dat de clubleiding geen daadkracht vertoont en niets van zich laat horen.
Waar heb ik dat meer gehoord?
Het tegengeluid komt veel te weinig in de media (en ook hier, maar dat is veel begrijpelijker en 'logischer' omdat wij hier zo maar kunnen en mogen roepen op een forum, zolang we ons aan enkele basisregels houden). Van professionals (de media) mag je verwachten dat zij een meer onafhankelijke, open en analyserende ipv een gemakzuchtige, elkaar napratende houding hebben.

Dat tegengeluid over de daadkracht en de communicatie van de clubleiding wordt hier af en toe wel gegeven, door El Pistolero o.a. die steeds wijst op de formele gang van zaken bij een beursgenoteerd bedrijf en aantoont dat de verwachtingen van ons en de media voor een groot deel gebaseerd zijn op een verkeerd beeld van hoe het er werkelijk aan toe gaat qua o.a. de beslissingsstructuur. Ook ikzelf geef wel eens tegengeluid (onlangs nog) vanuit een andere invalshoek - n.l. het prima functioneren van de clubleiding in betere omstandigheden (vóór het vertrek van Overmars en TH) en de stijl van leidinggeven die van vdSar heeft en bij hem past: zelf het initiatief houden en je niet laten leiden door de waan van de dag (zijn eigen woorden), dus niet reageren op alles en nog wat (en zeker niet in omstandigheden waarin je het toch nooit goed kunt doen en het risico loopt juist olie op de golven te gooien - zie ook Schreuder en hoe er gereageerd wordt op alles wat hij zegt).

Dát er een grote impasse (bestuursvacuum, machtsvacuum) is ontstaan op het technische vlak door het vertrek van Overmars én ongelukkige genoeg daarvoor al het tijdelijke, inmiddels definitieve vertrek van commissaris Blind, daar kan eigenlijk niemand iets aan doen.

Je kunt hooguit kritiek leveren op de duur van deze impasse, met als verzachtende omstandigheden de shock van het ondenkbare (overmars), de moeilijkheidsgraad van het vinden van een geschikte TD, de kans geven aan H2 (dat stop je niet na 3 maanden) en het niet-verwachte niet-terugkeren van Blind sr.

Dit soort tegengeluiden (even afgezien of mijn argumenten geldigheidswaarde hebben of niet) kom je in de media veel te weinig tegen. Zeker analisten, maar ook de échte professionals (journalisten) gedragen zich veel te vaak alsof ze onbekende mensen op social media zijn die al dan niet gedreven door emoties maar iets roepen, soms verstandig, maar ook heel vaak ongenuanceerd, elkaar napraten, onnadenkend enz.
Verloedering van de journalistiek en van in principe experts of ervaringsdeskundigen op voetbalgebied.

14-01-2023 11:30

MosesD +14643

Van der Sar is een absoluut drama. Moest eerst jarenlang aan het handje lopen, nu ie het zogenaamd alleen kan, is hij totaal onzichtbaar. Zo snel mogelijk afscheid van nemen. Het zou sterk zijn als hij zich solidair zou stellen met Schreuder. Net als een paar jaar geleden, Bergkamp met Keizer deed. Maar zoveel karakter heeft Edwin vermoed ik niet.

14-01-2023 11:11

donkerblauw +2840

Te makkelijk kritiek geven dit....

14-01-2023 14:19

MosesD +14643

Vertel.

14-01-2023 15:00

Kijker +3374

Hoezo geen daadkracht? Volgens mij is er gehandeld door Blind te laten vertrekken.

Je kunt vinden dat niet Blind, maar Schreuder had moeten vertrekken (of alle twee), maar dat is andere discussie.

14-01-2023 10:00

Adam24 +39066

Ajax is verreweg de verliezende partij. Het blijft ongekend dat Ajax nu met man en macht naar een centrale verdediger moet zoeken, terwijl je net Blind zijn contract hebt ontbonden. De kans op een typische winteraankoop (veel te dure, overbetaalde, matige aankoop) is enorm. Totale mismanagement.

14-01-2023 09:54

Babangida83 +23827

Je hebt gewoon Rensch.

14-01-2023 20:46

debetweter +10061

Onkenhout heeft hier gelijk. Ajax is de verliezende partij.

De clubleiding houdt zich vast aan het idee dat een technische directeur en hoofdtrainer met vrijheid het beste is voor de club. Helaas zijn zowel Overmars als Ten Hag er niet meer en kunnen H2 en Schreuder hun voorgangers (nog) niet evenaren. Dat vraagt een andere opstelling van de clubleiding die verstoppertje lijkt te spelen.

14-01-2023 09:24

Nr.10 +110981

Hamstra en Schreuder waren dan ook gewoon de assistenten van Overmars en Ten Hag, en kunnen zich niet met hen meten.

14-01-2023 12:38

debetweter +10061

Precies. En er komt wel wat meer bij kijken als je de eindverantwoordelijke bent. Er werd gezegd dat Schreuder een goede people manager is, maar dat is ook makkelijker als je niet de opstelling hoeft te maken en ze vervolgens alsnog moet teleurstellen.

14-01-2023 12:42

Nr.10 +110981

Zeker, de assistent is altijd meer geliefd bij de spelers, want die kan met iedereen vrienden zijn.

14-01-2023 12:46
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.