Van Ryan Babel, Gianni Zuiverloon en Ryan Donk hoort Kenneth Vermeer mooie verhalen over Engels voetbal. Donderdag speelt hij met Ajax bij Aston Villa.
De voetballer in doelman Kenneth Vermeer (22) komt nog wel eens bovendrijven. Als een spits op hem af komt. Die zou hij dan zo graag uitkappen. Maar dat doet hij niet meer. Dat heeft hij door de jaren heen afgeleerd van zijn keeperstrainers. ,,Ik sta er om die bal tegen te houden.''
Toen hij twaalf jaar was, mocht Vermeer stage lopen bij Ajax. Als veldspeler. Hij werd niet aangenomen. Totdat hij bij de Amsterdamse amateurclub Neerlandia als speler van de B1 wel eens inviel voor de keeper van de C1. Gewoon voor de lol. Als keeper haalde hij Ajax wel.
Vader Vermeer moest er even aan wennen, zijn zoon op doel. En Kenneth hield het thuis ook maar stil in het begin. Gewoon om hem niet teleur te stellen. Maar inmiddels is vader Vermeer overstag.
Als jeugdkeeper had hij er eigenlijk nooit bij stilgestaan. ,,Er is maar één plaats op doel,'' weet Vermeer. Die ene plaats is bij Ajax al jarenlang in handen van Maarten Stekelenburg. Vermeer kwam zodoende niet aan de bak in Amsterdam. Hij koos vorig jaar voor een avontuur bij Willem II. De doelman begon die verhuurperiode volgens eigen zeggen goed.
,,Toen heb ik een paar mindere wedstrijden gekeept en verloor ik mijn plaats. Daarna ging het weer beter.''
Nu Stekelenburg sinds begin deze maand een schouderblessure heeft, kan Vermeer zijn kwaliteiten in Amsterdam laten zien.
,,Ik had er natuurlijk niet op gerekend,'' zegt hij. ,,Maar nu moet ik er wel ineens staan. Moeilijk? Nee dat niet. Je prepareert je wel anders op een wedstrijd. Ik ben nu een tikkeltje scherper en ik kijk wat meer voetbal op tv. Ik kijk thuis altijd voetbal. De grote wedstrijden alleen hoor, geen derderangs competities.''
Vermeer is realistisch over zijn toekomst: ,,Als Maarten weer fit is, staat hij gewoon weer op doel. Hij is gewoon nog de completere keeper
Plaats reactie