Sivert Mannsverk blijft vooralsnog bij Ajax, zo meldt Voetbal International-journalist Tim van Duijn via X. Of de Noor daadwerkelijk geen transfer gaat maken, valt echter te betwijfelen, aldus Van Duijn.
Bestel het nieuwe Ajax-thuisshirt in de Ajaxshop!
Mannsverk werd maandag door het Duitse BILD gelinkt aan Borussia Mönchengladbach. De Duitse club zou hem volgens het medium willen huren met een optie tot koop. Van Duijn bevestigt dinsdagochtend dat Borussia Mönchengladbach een paar weken terug inderdaad heeft geïnformeerd naar Mannsverk.
Ajax is ervan op de hoogte, maar het lijkt pas concreet te worden als er spelers vertrekken bij de Duitse club. 'Vooralsnog zijn de geluiden dat hij bij Ajax blijft, maar ik kan me niet voorstellen dat dat zo blijft als Rosario komt.'
Pablo Rosario, nu nog speler van OGC Nice, wordt al wekenlang gelinkt aan Ajax, maar een transfer heeft nog niet plaatsgevonden. Het is dringen geblazen op het middenveld van Ajax en dus ligt het in de lijn der verwachting dat er deze zomer één of meerdere middenvelders zullen vertrekken.
Mannsverk kende zware blessure in eerste seizoen bij Ajax
Mannsverk speelt sinds de zomer van 2023 voor Ajax, al kende hij een behoorlijk valse start in Amsterdam. Hij kende een matige debuutwedstrijd tegen FC Twente en niet veel later raakte hij geblesseerd aan zijn voet. De Noor stond lang aan de kant en pas eind februari maakte hij zijn rentree.
Uiteindelijk zou Mannsverk in het vorige seizoen zestien wedstrijden spelen in het eerste elftal van Ajax. Daarin was hij goed voor één assist. Met Ajax is hij nu begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. In de eerste oefenwedstrijd tegen PEC Zwolle kwam hij na een uur spelen in het veld. Deze wedstrijd ging overigens met 0-1 verloren. Ajax nam Mannsverk, die in Amsterdam nog een contract heeft tot de zomer van 2028, vorig jaar voor een bedrag van zes miljoen euro over van Molde FK.
Topreactie
Tadic84 +1351
Mooi verhaal dit op VI:
PSV wilde Mokio zelfs tijdens medische keuring bij Ajax nog proberen weg te halen 🤨
Ook mooi hoe Farioli op zijn vakantieadres Mokio en familie heeft weten te overtuigen om voor Ajax te kiezen 👍
Ajax haalde Jorthy Mokio (16) deze zomer binnen, maar de zestienjarige verdediger stond eerder op het punt om naar Barcelona te verkassen. Hoewel ze in Catalonië grote plannen met hem hadden, liep de deal toch spaak, legt zijn vader uit. Die vertelt ook dat PSV de deal probeerde te kapen op de dag dat de medische keuring zou plaatsvinden.
Barcelona en Ajax zijn namelijk de twee favoriete clubs van de verdediger. 'Barcelona zei: we gaan het doen zoals met Lamine Yamal, of Pau Cubarsi', aldus Thierry Mokio bij Het Belang van Limburg. 'Maar de druk daar is van een andere dimensie. Als het niet lukt, kom je terecht bij pakweg Osasuna en ben je verloren. Die stap was te groot. Op een bepaald moment wilden we er nochtans tekenen. Maar dan zie je dat ze een 19-jarige verdediger verkopen aan Porto omdat ze er te veel hebben. Dat kon ik mijn zoon niet aandoen.' De transfer van Mikayil Faye, waar Mokio op doelt, ging uiteindelijk niet door en hij krijgt een nieuwe kans onder Hansi Flick.
Ajax troefde vrijwel de complete Europese top af. RB Leipzig wilde het talent in het O19-team laten voetballen, maar dat viel verkeerd ('Ik ben niet zot'.). 'Zelfs de dag van de medische testen bij Ajax probeerde PSV ons nog van gedachte te doen veranderen', reconstrueert Mokio sr. Ook AC Milan had belangstelling en Bayern München probeerde de deal eveneens te kapen. 'Ik heb Kompany nog aan de telefoon gehad. Maar het was al beklonken. Bayern zet nu wel in op eigen jeugd, maar een opleidingsclub is dat niet.'
De keuze van de jongste speler ooit van AA Gent viel op Ajax, mede dankzij goede gesprekken met trainer Francesco Farioli. 'Hij was nog op vakantie, maar hij deed toch de moeite ons te ontvangen. Hij heeft met ons gepraat, beelden getoond hoe hij het zag. Hij heeft ons garanties gegeven dat hij zal spelen.'
Ajax volgde hem bovendien al jarenlang. Mokio begint in het beloftenteam in de Keuken Kampioen Divisie om te wennen aan zijn nieuwe omgeving. 'Ajax kan er een speler van hoog niveau van maken, hem rustig vormen, zoals met Jan Vertonghen, of Toby Alderweireld. Dat is het verschil. En dát is de reden dat Jorthy nu bij Ajax zit.'
Plaats reactie