Directie AZ besloot te stoppen

door Sjoerd Valkering 18

Directie AZ besloot te stoppen

door Sjoerd Valkering 18

Laatst geüpdatet

De directie van AZ besloot woensdagavond om niet meer verder te spelen. Dat zegt Toon Gerbrands in het Algemeen Dagblad. 'Toen wij bij de kleedkamer aankwamen, troffen we daar spelers aan die erg emotioneel waren en het veld niet meer op durfden te gaan'.

'Vanuit de commandokamer van de Amsterdam Arena hebben wij toen ook te horen gekregen dat er een explosieve sfeer in het stadion was. Toen hebben wij als directie besloten om te stoppen. Gertjan Verbeek heeft die beslissing dus niet genomen maar wij', laat de algemeen directeur vrijdag weten.

Gertjan Verbeek was donderdag al naar Zwitserland vertrokken om te skien: 'Ik vind het jammer dat het zo gelopen is want ik had de wedstrijd liever op een sportieve manier uitgespeeld. Nu ligt het op de tafel van de KNVB en dat is voor niemand leuk. Ik wil er nog over zeggen dat ik achter mijn besluit sta om van het veld af te lopen met mijn spelers', aldus de trainer van AZ. (foto: Orangepictures.nl)

Lees meer over:
Plaats reactie

PietBon +2

We kunnen hier met z'n alleen wel de zwarte Piet aan de directie van AZ geven maar toevallig was het wel een zichzelf ''Ajacied'' noemende malloot die hier schuldig aan is.

24-12-2011 16:15

noahdepoah +0

Wat een schandalige directie. Schande voor het voetbal. Als az niet zo zielig had gedaan en niet zo overdreven dan was dit hele incident beperkt gebleven. Verder is het schandalig dat de rode kaart is geseponeerd. Wat zelfverdediging?

24-12-2011 08:40

michael545 +0

Schandalige actie? Die karatetrap van die 'fan' was schandalig, en dat die kaart geseponeerd is, is ook niet zo gek want Esteban schrok zich dood en hij wist niet of die gast een mes had of iets anders. Echt een ongelofelijke kutreactie van je

24-12-2011 09:32

dennisindoor +127

eigenlijk lijkt ernie stewart wel een beetje op ten have, niet? haha

23-12-2011 21:34

Mokum31 +6133

Ik begrijp best dat er een sfeertje was in de kleedkamer maar kom kom emotioneel en niet meer kunnen spelen ??? Beetje overdreven dit.
En laten we wel wezen " we kunnen het niet hard maken" maar als die rode kaart niet was gevallen hadden we binnen 5 min weer gebalt

23-12-2011 15:40

Cello +52979 moderator

Juist!.
Verbeek stapt met zijn spelers puur en alleen van het veld nav de rode kaart.
De leiding van AZ, Gerbrands en Stewart (en niet Verbeek overigens) staan de media te woord en waren erachter gekomen, dat de beslissing van hun coach wel eens nadelige effecten kon hebben mbt verder-bekeren. Dus doen zij (en niet Verbeek) aan damage-control en gooien eht achteraf op dat men niet durfde en het te onveilig zou zijn. Ja zelfs nadat Ajax had aangeboden om in het restant van de wedstrijd beduidend meer veiligheidsmensen te dirigeren naar het invalide platform.

23-12-2011 17:55

PietBon +2

Ik denk ook dat als die rode kaart niet gegeven was dan had Verbeek niet zo gereageerd zoals hij nu deed. Daarvoor waren er al een paar dubieuze beslissingen in het nadeel van AZ. Dit was de druppel, denk ik. AZ had een penalty kunnen krijgen, laten we dat niet vergeten.

24-12-2011 16:12

Bjornzuindas +2

Penalty kunnen krijgen?,
de druppel.....?
Mag je dan ongestraft gewoon uit de wedstrijd stappen?.
(geloof dat frank dan elke wedstrijd wel kan weg lopen..)

AZ zat gewoon niet in de wedstrijd dat was de doorslag en ze gokken gewoon op doorspelen en je zal zien dat az er dan wel staat.
Geloof dat de Arena onderlaatst 1 van de veiligste stadion en modernste van Nederland werd genoemd.,,,,,

25-12-2011 13:19

Leerdam +0

Dit is alleen maar een verhaal om zich in te dekken, dat de KNVB niet gelijk Ajax als winnaar benoemd. Maar het was wel degelijk Verbeek die de wedstrijd stopte je zag op de tvbeelden dat hij dit zei tegen Nijhuis.

23-12-2011 14:07

AFCARoan +0

Haha, wat is die Gerbrands een leugenaar zeg.

23-12-2011 13:57

leo9jaap +0

Wat zielig zeg, als de sfeer iets niet was dan was het wel explosief! 410 ging rustig door met sfeerliedjes en de supporters wachten rustig af. Het enige in verband met de staking was het scanderen 'wij willen voetbal zien'! Dit lijkt me in alle gevallen positief.. Onzin dus..

23-12-2011 13:46

mitchafca +0

hahahahahahaha wat een komedie.

23-12-2011 12:55

5oer +0

De KNJB zal rekening moeten houden met een eerder voorval.....

Het is vaker voorgekomen dat supporters het veld inrennen en een voetballer belagen. Een fan van Ajax vloog woensdagavond AZ-doelman Esteban aan, die vervolgens flink van zich afbeet.
Hij kreeg de rode kaart, waarna de spelers van AZ van het veld stapten. Ruim 14 jaar geleden vond een soortgelijk incident plaats.

Hij was volgens vrienden met een gestolen brommer naar Venlo gereden. Hooligan Danny zat vaak krap bij kas. Maar de duels van NEC waren hem dierbaar. Die wilde hij niet missen. Bovendien speelde NEC op 11 juni 1997 niet zo maar een wedstrijdje. Tijdens de uitwedstrijd bij VVV-Venlo in de nacompetitie stond handhaving in de eredivisie op het spel.

De Nijmegen Eendracht Combinatie nam snel een voorsprong (0-2), maar verloor vervolgens de controle over de wedstrijd. VVV-Venlo kwam terug tot 2-2 en NEC moest ook nog eens verder met 10 man. 'Dit gaat fout', dacht Danny.

Hij klom over de afrastering en sprintte richting Maurice Graef, de spits van VVV die eerder bij NEC voetbalde. Danny probeerde de aanvaller een kopstoot te geven en werd vervolgens door stewards overmeesterd.

De wedstrijd lag ruim een kwartier stil en dat gaf toenmalig NEC-trainer Leen Looyen alle gelegenheid zijn zwaar ontregelde ploeg bijeen te rapen. De spelers van VVV-Venlo waren zwaar geïntimideerd, vertelden ze na afloop. Zij gaven een zo goed als gewonnen wedstrijd daardoor toch nog uit handen (2-3).

Danny kreeg een stadionverbod en NEC een reprimande van de KNVB. Voorzitter Hans van Delft kon daar destijds prima mee leven. 'Want alles is goedkoper dan degraderen', zei hij. In het Goffert-stadion van NEC hangt nog steeds een spandoek. 'Danny bedankt.'
(ANP/Redactie)

23-12-2011 12:46

vossie65 +0

Als er geen rode kaart was getrokken door Bas Nijhuis dan was de hooligan afgevoerd, had de wedstrijd gewoon uitgespeeld geworden............en dan had niemand het over angst of emotioneel kapot zittende spelers gehad. Pas na de rode kaart wilde AZ niet meer verder spelen, omdat ze het DAAR niet mee eens waren. En dat is misschien wel terecht, maar ga dan niet allerlei verhalen over emotioneel stuk zitten e.d. ophangen. AZ ziet gewoon zijn kans schoon en hoopt nu dat AJAX een straf krijgt en zij verder kunnen bekeren. Die Stewart zegt ook te hopen dat de wedstrijd GEHEEL overgespeeld gaat worden, dat zou echt belachelijk zijn. Denk dat de wedstrijd gewoon uitgespeeld gaat worden, en of dat nou tegen 10 of 11 man van AZ is, maakt mij niet uit, wij zijn AJAX wij zijn de BESTE.

23-12-2011 12:09

swabs +0

Hopelijk heb je morgen geen heel lange neus Toontje.

23-12-2011 12:07

anti-devries +0

huilie huilie om is wat te noemen!!! zielig als het 0-1 stond voor az en ajax een rode kaart hadden ze gewoon door willen spelen.... Verbeek zag dit gewoon als optimale mogelijkheid er onderuit te kunnen komen..

23-12-2011 11:57

Elvis313 +1

Laten we ze gewoon sportief terugpakken door na de winterstop met 0-3 te winnen in Alkmaar.

23-12-2011 11:55

de voetbalkenne +0

AZ probeert zich schoon te praten.

23-12-2011 11:40
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.