'Probeer die keiharde Balkan-mentaliteit over te brengen'

door Jesse ter Haar 16

'Probeer die keiharde Balkan-mentaliteit over te brengen'

door Jesse ter Haar 16

Laatst geüpdatet

Dusan Tadic vindt het belangrijk om de jonge spelers van Ajax een goede mentaliteit bij te brengen. De ervaren voetballer merkt in Nederland een andere mentaliteit op dan hijzelf heeft en daar probeert hij, met zijn ervaring in het internationale voetbal, de talenten in Amsterdam mee te helpen.

'Je praat nu met een vriendelijke jongen, maar op het trainingsveld kan ik wat minder aardig zijn', geeft Tadic toe in Helden Magazine. 'Ik spreek spelers rechtstreeks aan en kan keihard zijn. Ik ben héél eerlijk. Soms is dat lastig voor de ander, omdat ik altijd zeg wat ik denk. Maar dat maakt mij niet uit, want ik denk dat dit de beste manier is om met elkaar te communiceren.'

De Serviër spreekt uit ervaring, want hij heeft al behoorlijk wat actieve jaren in de voetballerij achter zich. 'Te beginnen in de Servische competitie. In ons land is er veel meer druk. Als je niet wint, is dat een ramp. Het gaat soms om leven of dood. Bij een nederlaag is het oorlog in de stad. Servische spelers hebben een andere mentaliteit, een andere manier van denken.'

'Hier in Nederland is het relaxter', vervolgt de aanvaller van Ajax. 'Ik probeer een beetje die keiharde Balkan-mentaliteit over te brengen op de spelers van Ajax. Natuurlijk moet je bij Ajax ook altijd winnen en zullen de fans niet tevreden zijn na een gelijkspel, maar het is toch anders.'

Lees meer over:
Plaats reactie

FrancescosRavioli +15367

Dat overbrengen gaat hem een stuk beter af dan z'n landgenoot Gudelj.

05-04-2019 17:55

mercurius3 +0

50 jaar feminisme heeft z'n voetafdruk achtergelaten in Nederland. Je moet netjes zitten, netjes praten, netjes communiceren, netjes kijken en netjes poepen. In de Balkan eten ze gewoon nog rauw vlees, andere mentaliteit.

02-04-2019 20:15

Ozymandias +159568

"50 jaar feminisme heeft z'n voetafdruk achtergelaten in Nederland."

Gelukkig wel ja!

02-04-2019 22:38

mercurius3 +0

Ook zo blij met Sinkgraven en de komst van Pierie? Want dat krijg je ervan.

02-04-2019 22:57

jackwolf +4

Ja daar knallen ze elkaar af bij het minste of geringste.
Is wat voor te zeggen zo'n vechters mentaliteit maar uiteindelijk denk ik dat je met gezond verstand verder komt .

03-04-2019 01:15

MickS +6257

Beste Dusan,

Heel top dat je dit doet, en je bent heel belangrijk tijdens de weddtrijden.
Klein smetje (die wmb inmiddels flink irritant begint te worden) op je spel en attitude, is je aanstellerij bij n overtreding. Doe zeker duidelijk maken dat er n overtreding Is gemaakt op je als de scheids niet reageert, maar voer ajb geen jank toneelstukjes meer op. Dat siert je niet, is eigenlijk gewoon Ajax onwaardig en gaat straks echt in je nadeel spelen.

Nogmaals, even eea duidelijk maken en even flink overdrijven doet iedereen wel eens, maar hou het beperkt en choose your battles om de scheids aan je kant te houden.

Dank je!

02-04-2019 19:20

PaulC +297

Die bedelaarsuitdrukking op het gezicht met de handen samengedrukt, alsof hij aan het bidden is, na een overtreding is iets wat ze bijna in heel Zuid-Europa doen. Een beetje scheidsrechter kent een dergelijk toneelstukje wel en doet er verder niets mee....
Hier in onze competitie heeft het in ieder geval nog niet het gewenste effect gehad....

03-04-2019 11:39

Stone020island +8

Aha dus daarom winnen servische clubs en het nationale team zoveel prijzen. Vind dit beetje gelul je hebt genoeg andere spelers uit andere landen die ook een goede mentaliteit hebben

02-04-2019 17:08

AFCAMM +11380

Ga maar eens lekker naar Crvena Zvezda-Partizan. Dan snap je hem wel.

02-04-2019 17:23

Ajax#1900 +1

Je snapt het niet helemaal

02-04-2019 18:50

markk +8909

Je kan nog zo'n goede mentaliteit hebben, als je geen talent hebt dan wordt het lastig (Zie Feyenoord). Daarentegen kan je ook een hele getalenteerd elftal hebben die de verkeerde mentaliteit heeft en wordt afgetroefd door veel zwakkere teams met een beter mentaliteit (zie Feyenoord - Ajax). Sinds de vernedering in Rotterdam zijn veel spelers wakker geworden en veel alerter.

02-04-2019 20:09

3*stars*3 +23546

Balkan is meer dan Servië.
Kijk ook eens naar de Kroaten, haalden toch ff een WK finale.
En hebben wat spelers lopen die aardig wat prijzen ebben gemaakt op clubniveau.
Ibrahimovic heeft trouwens ook Balkan roots en zo zijn er nog tig van die gasten.

Ik ben wel fan van de Balkan mentaliteit.

02-04-2019 22:54

Vince355 +1

Die fans zijn overgevoelig en licht ontvlaambaar, overal daar trouwens, zagen we ook met die Grieken toen

02-04-2019 17:01

Gecko +3

Overdrijven is ook een vak!
Beetje overdone

02-04-2019 16:58

Lazell +17005

Vind ik niet. Keek laatst een documentaire van Willem van Hanegem met fragmentjes van vroeger. Toen gingen ze ook hier nog veel harder, directer en eerlijker met elkaar om en konden ze tegen een stootje. Tegenwoordig moet je alles lief verpakken in NL om de ander niet te kwetsen. Dat is wel degelijk een andere mentaliteit, imo. Net als Zuid-Amerikanen. We worden watjes hier.

02-04-2019 17:05
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.