Paul Simonis is absoluut niet te spreken over de arbitrage. De trainer van Go Ahead Eagles zag één van zijn spelers tweemaal een gele kaart krijgen en in de blessuretijd werd een gegeven strafschop teruggedraaid door de VAR. Ajax won zondag met 2-0 van de club uit Deventer.
'Heel droevig', noemt de keuzeheer de eerste gele kaart van scheidsrechter Joey Kooij voor Gerrit Nauber. De centrale verdediger kreeg de prent, omdat hij na een lichte overtreding op Brian Brobbey wegliep van de arbiter, terwijl die hem naar zich toe riep. Simonis kan de beslissing van Kooij ook na het zien van de beelden bij ESPN niet begrijpen.
De oefenmeester wijst erop dat Nauber het fluitje van de scheidsrechter niet gehoord heeft en daarbij zijn opdracht uitvoerde door terug te lopen naar zijn oorspronkelijke positie. 'Gerrit loopt gewoon terug naar zijn positie, want we weten dat Ajax heel snel vrije trappen neemt', legt Simonis uit. 'Hij hoort het niet. Joey fluit zachtjes, denk ik. Gerrit is een law abiding citizen, een oerdegelijke Duitser. Hij loopt gewoon terug naar zijn positie.'
'Als je daar dan geel voor gaat geven, dan denk ik: wat is dit nou? Kom op man, dit is toch geen gele kaart? Vijftigduizend man gaat fluiten en als je dan het fluitje niet hoort, dan is dat niet zo gek toch?', gaat het onbegrip bij de veertigjarige coach nog even door.
Tekst gaat verder onder de foto.

Afgekeurde goal en geen strafschop
Naast het geven van twee gele kaarten aan Nauber, viel Kooij nog tweemaal op met een scheidsrechterlijke beslissing. Vlak voor de 2-0 van Oliver Edvardsen, leek Julius Dirksen de bezoekers langszij te brengen door een vrije trap te verlengen. Op advies van de VAR werd de goal geannuleerd wegens hands van de invaller. Simonis kan goed leven met deze beslissing.
In blessuretijd was er echter nog een VAR-ingreep in de Johan Cruijff ArenA. Kooij wees naar de stip voor een vermeende handsbal van Daniele Rugani, maar na inmenging van de videoscheidsrechter werd deze beslissing teruggedraaid. Simonis kan zijn ogen na het zien van de beelden haast niet geloven. 'Dat vind ik ook weer een hele bijzondere beslissing, want het is geen natuurlijke houding. Volgens mij is dit wel gewoon een penalty. Of we bestolen zijn? Nou, zeker bij de penalty.'
Topreactie
Tinus +10390
Ik snap werkelijk niet dat over deze gele kaart wordt gediscussieerd. Hij schopt gewoon de bal weg en doet daarna of de scheids gek is. Bovendien krijgt Godts voor hetzelfde vergrijp ook geel, dus ook in dat opzicht gelijke monniken gelijke kappen.
Daarnaast terecht goal afgekeurd en toch geen pingel voor GAE. Het is ongetwijfeld koren op de molen voor niet-Ajacieden, maar ze kunnen echt de boom in.
Plaats reactie