TECHNIEK VERSUS BIKKELEN - Jong Ajax nam het zaterdagmiddag op tegen het Almere City FC van ex-Ajacied Fred Grim. Bij Almere City speelde Ajax-huurling Sven Nieuwpoort in de basis. De wedstrijd werd met overtuigend voetbal gewonnen door de jonge Amsterdammers; 0-3.
Alfons Groenendijk ging met zijn jongens op bezoek bij oud-collega Fred Grim, die een lastig seizoen doormaakt. Almere City staat op de achttiende plaats in de Jupiler League, en dat is niet om over naar huis te schrijven.
De wedstrijd kende een vurige start door het vroege doelpunt van Dejan Meleg. De nummer 9 dribbelde over de rand van 'de zestien' en stelde met een fraaie hakbal Lucas Andersen in positie om te scoren. Andersen kon de bal niet onder controle krijgen en schoot de bal slecht in waardoor de bal voor het doel bleef hangen. Meleg was alert, zoals dat wordt verwacht van een spits, en scoorde simpel; 0-1.
De hele eerste helft domineerde Jong Ajax de wedstrijd met verzorgd voetbal. 'Driehoekjes', steekpasses en individuele acties, we hebben het allemaal voorbij zien komen. De fysiek sterkere spelers van Almere City voelden zich genoodzaakt om het lichaam in de strijd te gooien en incasseerden ook al snel twee gele kaarten. Jong Ajax vergat echter zichzelf te belonen waardoor ze met een magere 0-1 voorsprong thee gingen drinken.
In de tweede helft leken de jongelingen hun goede spel uit de eerste helft weer op te pakken, maar dat was maar voor even. Almere City ging aanzetten en wist Jong Ajax steeds in hun spel te storen, zo werd Almere City zelfs nog een paar keer heel gevaarlijk. Uitblinker Kenny Tete heeft nog een bal van de lijn moeten keren.
Uiteindelijk wist Jong Ajax zich te herpakken en werd in de 65e minuut de 0-2 gemaakt. Meleg schoot vanaf ongeveer de achterlijn richting doel en door geklungel van de keeper verdween de bal in het net; 0-2. Een kwartier later moest de jonge Serviër geblesseerd het veld verlaten, Sinan Keskin was zijn vervanger. Ook Abdel Malek El Hasnaoui werd gewisseld, zijn vervanger was Sam Hendriks.
Al snel liet Keskin zien waarom hij bij Jong Ajax voetbalt, hij gaf een geweldige pass op Hendriks en zette hem één-op-één met de keeper. Hendriks wist niet te scoren. Nog geen minuut later wist hij wél het net te vinden. Vanuit een bijna onmogelijke positie schoot hij de 0-3 binnen, overigens weer op aangeven van Keskin.
Jong Ajax bleef tot aan de laatste seconde van de wedstrijd aanvallen en heeft verdiend drie punten meegenomen naar Amsterdam.
Opstelling Jong Ajax: Van Der Hart, Ligeon, Tete, Kuipers, Martina, Lobotka, Andersen, El Hasnaoui, Becker, Meleg, Sana.
Wissels: Leeuwenburgh, Barakzai, De Bondt, Keskin, Wang, Hendriks.
Opstelling Almere City FC: Van Duin, Toet, Sneijder, S. Nieuwpoort, Boldewijn, Kip, Oost, Dissels, Keller, Aktaou, Hoefdraad.
Wissels: Etemadi, Busse, Ottenhoff, Serrarens, L. Nieuwpoort, Faik, Janssen.
Scoreverloop
2' Dejan Meleg
60' Van Duin (ED)
85' Sam Hendriks
Plaats reactie