Kroes blikt vooruit: 'Vóór zomer 2026 zo’n echt grote prijs winnen, lijkt me onwaarschijnlijk'

door Marco Bouwmeester 143

Bron Het Parool

Kroes blikt vooruit: 'Vóór zomer 2026 zo’n echt grote prijs winnen, lijkt me onwaarschijnlijk'

door Marco Bouwmeester 143

Bron Het Parool

Laatst geüpdatet

Alex Kroes voorspelt dat het nog een aantal jaar gaat duren voordat Ajax weer een grote prijs gaat winnen. De club komt uit een behoorlijk diep dal, maar de weg in de goede richting lijkt ingeslagen. De technisch directeur van Ajax komt ook te spreken over de samenwerking met Como 1907 en andere samenwerkingen van Ajax.

Op vrijdag 20 december maakte Ajax de samenwerking met de Italiaanse club Como 1907 bekend. Ajax schreef via de officiële kanalen dat het doel van de samenwerking is om het wereldwijde voetbalnetwerk verder te versterken. Kroes geeft over de samenwerkingen van Ajax nog meer uitleg. 'Samenwerking is nodig om een vuist te maken tegen grote concerns met meerdere clubs, zoals City Football Group en Red Bull', stelt Kroes in een interview met Het Parool.

'Wij werken bijvoorbeeld samen met het Mexicaanse CF Pachuca', vertelt Kroes, die verdere informatie biedt over het doel van deze samenwerking. 'Het is de bedoeling dat spelers van Pachuca en andere partnerships in de toekomst via Ajax bijvoorbeeld naar topclubs als Real Madrid gaan. Voor sommige spelers zal Ajax het eindstation zijn.'

Tekst gaat verder onder de foto.

alex kroes ajax 24 25
'Voor die tijd zo’n echt grote prijs winnen, dat lijkt me onwaarschijnlijk.'

Wanneer kan Ajax weer een piek beleven?

Zoals benoemd komt Ajax uit een behoorlijk dal. Voordat Ajax weer een piek kan beleven moet er nog veel gebeuren, weet ook Kroes. 'Dat duurt nog wel even. Een piek, dat definiëren we intern als het winnen van een écht grote prijs, dus Europa League of Champions League. De eigen jeugd speelt daarin een grote rol', vertelt de technisch directeur van Ajax, die meer duidelijkheid biedt over de manier van opleiden.

'Dit seizoen is een nieuwe wijze van opleiden geïntroduceerd, dus voor de nieuwe Wesley Sneijder, Matthijs de Ligt of Jurriën Timber zich aandient, dat kan jaren duren. Ik heb een contract getekend tot zomer 2026', zegt Kroes, die betwijfelt of Ajax voor die tijd weer grote successen kan beleven. 'Voor die tijd zo’n echt grote prijs winnen, dat lijkt me onwaarschijnlijk. Als het op een later tijdstip gebeurt, dan ben ik blij dat ik medegrondlegger was. En wie weet ben ik er dan nog wel gewoon bij.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Blava2 +154

wat een ambitie.......

30-12-2024 10:27

Keizer +30218

Dat we het nu echt gaan hebben over het winnen van de EL of CL in de nabije toekomst zegt genoeg over hoe serieus we deze man moeten nemen.

En dit soort samenwerkingen klinkt fantastisch voor de bühne maar heeft maar zelden iets opgeleverd.

Sorry voor mijn pessimisme maar in dit soort mensen met mooie babbels die zogenaamd het wiel opnieuw uitvinden heb ik zeer weinig vertrouwen.

29-12-2024 18:23

JoeBlow +8196

Tja, ik zie het niet zo. Er zijn in de afgelopen 20 jaar met een berg clubs uit Zuid Amerika, China, Japan en Afrika “partnerships” afgesloten. Ik zou heel diep moeten denken om een naam te herinneren van een speler die uiteindelijk bij Ajax terecht is gekomen.

Het internationale netwerk model kan wel - maar dan moet je ook echte zeggenschap hebben over de club en het echt gaan gebruiken als satelliet-club. Dit vage “we kijken bij elkaar in de keuken” heeft gewoon geen structuur of permanentie.

29-12-2024 16:18

Steffenhagen +37930

Het is niet meer dan een beetje geld verdienen voor het sturen van wat trainers . Het stelt allemaal geen reet voor en we hebben er inderdaad sportief niets aan

29-12-2024 16:21

Rafaelajacied +71

Eerst proberen dit seizoen 2de in de Eredivisie te worden en dus CL te halen wat een must is en daardoor heb je weer geld om te investeren.
Vervolgens kan je , hoop je ,volgend seizoen serieus mee doen om het kampioenschap

29-12-2024 15:46

FrancescosRavioli +15358

Bij Pienaar en Enoh houdt het wel op. Kanu?

We hebben ooit een Chinees ventje Wang gehaald. Nooit meer van gehoord.

30-12-2024 00:27

Nr.10 +111413

De Champions League winnen kan je wel vergeten zolang je op Europa League blijft begroten.

28-12-2024 23:52

Sense of.H +5463

Hij heeft hier wel gewoon gelijk hoor, kijk maar naar wat er met FC Antwerp is gebeurd ze winnen de dubbel en een jaar later bezweken ze onder de hoge CL niveau en prestatie druk in de competitie en loopt het weer leeg.

28-12-2024 21:38

renemar +444

Kroes kan beter zijn mond houden en helemaal niks in de media zeggen. De halve zool doet niks anders dan de club in slechte onderhandelingsposities brengen. Hij is een vreselijk incapabele bestuurder. Die moet zsm uit zijn functie gezet worden. Hij brengt AJAX alleen maar schade. Wat een ongelooflijke lamlul.

28-12-2024 21:28

FrancescosRavioli +15358

Hij was al ongeschikt voor aantreden met het handelen met voorkennis.

Ik wil hem ook zsm weg hebben, maar wie kan hem vervangen? We hebben de afgelopen jaren ergere lui gehad.

30-12-2024 00:28

renemar +444

Is dat laatste een reden hem te handhaven? Imo niet.

30-12-2024 07:37

FrancescosRavioli +15358

Wel als je prutsers als Mislintat ervoor terugkrijgt. Of Zaakwaarnemers die hun halve clientèle in de club flikkeren

30-12-2024 10:42

renemar +444

En wie zegt dat je incompetente lui moet halen? Ik denk niemand. Althans geen Ajacied.

30-12-2024 10:49

FrancescosRavioli +15358

Daar gaat het niet om. Het is gebleken dat het heel lastig is een goede TD te vinden.

En Ajax is een wespennest gebleken laatste jaren. Niemand stapt daar graag in. Al helemaal niet zonder middelen.

30-12-2024 15:37

renemar +444

Farioli is ook ingestapt. Er zijn genoeg capabele mensen. Je moet ze alleen vinden en enthousiasmeren met een goed verhaal. Niks doen is geen optie. Dan verandert er ook niks.

30-12-2024 17:49

Blava2 +154

Dat is allemaal nog zacht uitgedrukt. De incompetentie straalt van zo'n man af.

30-12-2024 10:29

Hijosdedioses +6691

Ik denk dat je al erg blij mag zijn als je de beker wint. Maar az uit is wel een lastige orde. Ik durf niet eens aan een Europese prijs te denken. Eerst maar in NL weer de beste worden.

28-12-2024 14:57

FrancescosRavioli +15358

De enige reden dat ik aan de EL durf te denken is omdat er vanuit de CL geen instroom is.

30-12-2024 00:29

Henkiemestkever +1057

Ajax heeft diepe schulden weg te werken. Dus tering naar de nering zetten. Opnieuw beginnen en hopen op 2e plek om het proces te versnellen naar een gezonde selectie die voor de prijzen gaat.

28-12-2024 14:29

DankzijCruijff +48731

Diepe schulden? Totale nonsens.

29-12-2024 13:12

ptjebel +2260

Ik ben dat tering voetbal zat!
Mag ik.

28-12-2024 13:44

MarcelvTol1971 +15420

Heb het hele intervieuw gelezen en Kroes geeft een behoorlijke realistische kijk op de zaak.
En we kunnen hem en AJAX verwijten dat er niet gehaald wordt wat we allemaal graag willen maar men is met handen en voeten gebonden.
Ik ben blij dat dit soort mensen die tevens supporter zijn dagelijks hun nek uit steken om AJAX weer zover mogelijk terug te brengen na een paar jaar puur wanbeleid.

28-12-2024 12:09

AFCA020! +6128

Helemaal eens Marcel!

Blijft jammer dat een enkeling dat niet wil erkennen en hier zijn gal spuugt over Ajacieden. Soms vraag je je af of zulke dat expres doen (mag hopen van niet🤪). En ondertussen de welwillende supporters op dit mooie forum keer op keer de maat nemen 😅

Maar wat je zegt: groot gelijk, heel realistisch beeld en spijtig dat we in deze positie gemanoeuvreerd zijn door zijn voorgangers.

Vind het wel mooie dat het nu een directieTEAM is ipv alleen een Hendriks of alleen een Mislintat.

28-12-2024 13:12

Rockanje23 +37099

Je moet eerst zaaien voordat je kan oogsten. Vraag is of dat Kroes de juiste persoon is om te zaaien

28-12-2024 10:55

AFCA020! +6128

Eens, dat zag je ook aan plan Cruijff.

Cruijff, Overmars en co begonnen in 2010 en (op wat titeltjes na) kwamen de grotere “successen” (niets gewonnen maar toch wat neergezet) in 2017 en 2019 (alsmede de jaren daarna waarin je nooit een modderfiguur sloeg in de CL). Toen wierp de vernieuwde opleiding en de nieuwe manier van werken pas z’n vruchten af evenals de solide opgebouwde financiële basis.

Blijft jammer dat dit geweldige werk in 2 seizoenen compleet verwoest is.
Nu opnieuw beginnen (vanuit een onwaarschijnlijk, nóg slechtere positie als toen) en over een paar jaar staan we er weer.

Gelukkig zijn de eerste goede stappen al gezet en blijkt het wonderwel sneller te gaan als je realistisch gezien had mogen verwachten. Tot dusverre levert het nieuwe directieteam goed werk 👌🏻
Heb alle vertrouwen in dat deze mensen met elkaar tot goede dingen instaat zijn.
Het mooie (in tegenstelling tot Mislintat of Hendriks) is dat het nu echt een directieteam is.
Geelen, Beuker, Kroes…. Ze doen het met elkaar en niet onverdienstelijk 👌🏻👌🏻

Tuurlijk is er een enkel accountje hier die alleen maar zijn/haar gal zit te spuwen, maar de overgrote meerderheid van de fans hebben gelukkig weer alle vertrouwen in hun club en zijn, zoals de echte fans betaamd, blij dat de club niet meer in handen is van een Hendriks of Mislintat.
Ik zie het persoonlijk ook wel zitten (itt de afgelopen 2,5 jaar)

28-12-2024 11:31

driehoekjes +3397

Realistische verwachting. Jaarlijks kampioen eredivisie worden moet er wel aan toegevoegd worden.
Goed dat focus op jeugd gelegd wordt, daar ligt de sleutel naar succes zowel sportief als financieel. Waarbij toptalent hoofdzakelijk als talent geboren wordt en een klein beetje 'opgeleid'. Talenten binden en (blijven) boeien!! Bijvoorbeeld door samen te werken met ajax iconen / ajax voetbal beleving te bieden zoals geen enkele andere club dat kan.

28-12-2024 09:05

AFCA020! +6128

3 vd 5 jaar moet het minimale resultaat zijn. Ieder jaar eisen is ondoenlijk, maar het kan wel een doel zijn.

Verder volledig met je eens 👌🏻

28-12-2024 11:33

Ajaxbrl +13857

5x in de 10 jaar minimaal. Is ook wat realistischer.

28-12-2024 12:27

AFCA020! +6128

Ik vind zelf dat je als verreweg de grootste er (uiteindelijk) weer voor moet zorgen dat je meer dan de helft kampioen wordt.

Dat is nu door degene die bestuurlijk alles verkwanseld hebben afgelopen 2 jaar zeker niet realistich, maar daar moet je uiteindelijk wel weer naar toe.

Ajax 2010-2022, 7x kampioen in 12 jaar (en een keer gedeeld eerste in een onafgemaakt seizoen)
Dat is een keurig gemiddelde die je moet nastreven. Elk jaar als doel hebben: kampioen worden. De jaren dat het onverhoopt niet lukt 2e worden en/of Europees presteren. Onderaan de streep in elk geval meer dan 50% van de seizoen kampioen worden vind ik wel dat bij Ajax hoort.

28-12-2024 13:07

driehoekjes +3397

Een doel moet het zeker zijn. Anders raak je de tel kwijt. En zeg je na 2 kampioenschappen; volgende slaan we over worden we liever 2e om onze doelen te halen?

28-12-2024 13:55

driehoekjes +3397

En als we 2 keer kampioen worden, de 3e keer maar niet? Een doel mag ook ambitieus zijn toch en in elk geval zeer duidelijk

28-12-2024 14:15

AFCA020! +6128

Je moet ieder jaar kampioen willen worden, dat sowieso. Maar eisen kan niet. Vind dat je wel mag eisen minimaal overwegend kampioen te worden.
Overslaan zou (normaliter) niet bij een Ajacied passen.
Al zou het wel utopisch zijn om het de komende 2 jaar te eisen. Daarvoor is de aangerichte schade te groot.
We hopen het natuurlijk wel, maar het is weinig realistisch om het daadwerkelijk te verwachten. Dat zou bizar knap zijn. Evenals dat we tot dusverre enorm knap werk hebben geleverd. Mocht dit aanhouden en we zouden CL halen, dan zou dat het proces zeker kunnen versnellen.

28-12-2024 14:18

JoltTrommels +806

Dus we gaan dit jaar niet de Europa beker winnen? Weten we dat ook weer.
Vanaf volgend jaar louter CL spelen en je kan niet meer doorrollen naar een lager toernooi dus die piek is mooi maar niet erg realistisch om volgend seizoen al te verwachten.

Weinig spannends gezegd dus. Is wel de vraag wat Como en die Mexicanen aan onze ‘samenwerking’ hebben. Krijgen ze, net als Sparta, hulp bij scouting van ons?

28-12-2024 06:08

Ferd +38565

know how over opleiden bijvoorbeeld

28-12-2024 06:59

AFCA020! +6128

Dat is niet gezegd…. Het LIJKT onwaarschijnlijk…. Maar goed dat leek een 2e plaats plus overwinteren ook als je ziet waar we vandaan komen…. Dus zeg nooit nooit 🤪🤪

28-12-2024 11:35

Ajaxbrl +13857

Kunnen we net zo goed per direct die EL uitstappen en focussen op de Eredivisie (misschien helemaal geen slecht plan).

28-12-2024 12:30

GAjax31 +16226

Europese prestaties hebben wel invloed op de verkoopprijzen van de spelers. Hoewel de tweede plek het belangrijkste is, is goed presteren in de EL dat ook.

28-12-2024 14:07

KarimB +11644

Sws word een grote prijs winnen heel lastig.Je kan namelijk niet meer uitstromen naar de EL vanuit de CL. De ambitie de Europa League te winnen kan je dan gek genoeg eigenlijk ook niet zeggen. Want dan ben je namelijk 4de geworden.

28-12-2024 00:12

Nr.10 +111413

Precies. En dat geeft ook meteen aan hoe raar het is dat Ajax nu op Europa League gaat begroten.

28-12-2024 23:57

KarimB +11644

Wow ja. Zo heb ik er nog niet eens naar gekeken.

29-12-2024 01:09

AlexIbarra +19291

Een piek is gewoon jaarlijks kampioen worden en regelmatig CL overwinteren.
Cl winnen is niet realistisch en als je in eigen land fatsoenlijk presteert (dus nog lang niet piekt) hoef je nooit EL te spelen.

Vreemd om nu over het winnen van een Europese prijs te praten terwijl de opdracht is om voor het eind van je contract een keer bovenin de ED te eindigen.

27-12-2024 23:36

NuchtereAjacied +2036

@ Alex De piek is jaarlijks kampioen worden? Da's geen piek meer maar jouw eis...
Mij lijkt realistischer 2 x per 4 jaar kampioen worden of minimaal tweede. Dus jaarlijks CL spelen.
De piek is dan 1 x in die 4 jaar kwartfinale CL (of hoger) en/of een halve finale in de andere Europese competities.

Maar het doel, het streven, het beleid moet natuurlijk hoger liggen.

28-12-2024 00:59

AlexIbarra +19291

2x per 4 jaar kampioen is in mijn ogen wat Ajax altijd nastreeft. Uiteraard is dat een flinke stap omhoog van waar we nu zijn, maar ik zou het geen piek noemen.

Het is vrij uitzonderlijk dat Feyenoord (of een andere club) structureel meestrijdt om de titel, en als wij 2 titels per 4 jaar pakken maar PSV ook dan noem ik dat niet pieken.
Met CL geld en een goede 'flow' zou je imo de selectie op een zodanig niveau moeten kunnen houden dat meerdere titels achter elkaar logisch zijn, zoals onder FdB en TH.

Maar als we op korte termijn jouw 'piek' kunnen bereiken, teken ik ervoor hoor. ;)

28-12-2024 07:59

joost.v84 +191

De zomer 26 is toch ook niet zo ver. Eerder zou deze zomer al betekenen.
Met grote prijs bedoelt ie niet de beker lijkt me.

27-12-2024 23:17

sucre +15241

Staat toch duidelijk in het artikel….Europese prijs.

28-12-2024 00:19

PH2BOT +40469

Ajax komt uit een enorm dal als direct gevolg van structureel mismanagement op nagenoeg allle vlakken . Kroes dekt zich nu alvast in voor het geval dat het opnieuw een bestuurlijke blamage gaat worden.

Doelstelling 1 voor dit seizioen moet zijn:
- minimaal 2e eindigen in de kleredivisie.
- zoveel mogelijk spelers uitfaseren die niets toevoegen aan het Ajaxspel en uitzonderlijk talenten vaker laten meetrainen met Ajax 1.
- in de jeugdopleiding ook wedstrijdmentaliteit en teamspirit laten meewegen als belangrijk onderdeel van het doorselecteren.

27-12-2024 22:40

NuchtereAjacied +2036

@PH2BOT: ook nog likes. Bizar.
Ajax heeft bij de start van het seizoen aangegeven wat de speerpunten zijn. En die noem jij nu op 27 december als jouw wijsheid?

Gast: ruil jij anders jouw VW Golf uit 2006 even in voor een Audi Q5 2022. Met bijbetaling 5k. Ga jij dan ook zeggen dat jouw Golf uit 2006 een kutbak is?

Schiet toch op man.

28-12-2024 01:12

Sjaakvaak +26607

Hahaha wat is dit nou voor een dronken praat.

Het is een feit dat we 2e moeten eindigen. Het is een feit dat er tot nu toe slecht transferbeleid gevoerd is en dat er dringend versterkingen nodig zijn. Het is een feit dat dit mogelijk is, kijk maar naar de creatieve constructies bij PSV. Het is een feit dat er in de jeugd téveel naar individuele ontwikkeling gekeken werd ipv resultaat.

Tijd om stappen te zetten, er moet nú doorgepakt gaan worden.

28-12-2024 03:28

Nr.10 +111413

Als je de Europa League wil winnen zal dat dit jaar moeten gebeuren. Normaal gesproken speel je de komende jaren namelijk weer gewoon Champions League. Op zich kan dat best, we zijn natuurlijk niet de favoriet, maar met een paar goede versterkingen in de winter en een gunstige loting, kan het best. Er zitten ook niet veel écht sterke ploegen in. Athletic Bilbao is goed. Lazio was ik niet van onder de indruk, wij waren toen echt ondermaats. United en Spurs zijn natuurlijk niet makkelijk. Verder zie ik niet echt sterke ploegen.

27-12-2024 22:00

Heldhaftig +11459

Het is toch werkelijk van de pot gerukt dat we een paar seizoenen geen kampioen worden en de hele fucking club de afgrond in is geraakt? Wat een wanbeleid.

27-12-2024 21:11

Cello +52979 moderator

@Heldhaftig

Enkelen onder ons hadden het al voorspeld, dat wat men onder Overmars ging doen niet goed was en onherroepelijk fout zou gaan. De begroting moest omhoog, want oa het salarishuis moest groeien zodat hogere salarissen spelers langer aan Ajax konden binden (bij verlengingen) èn ook grote talenten konden bij een overstap naar Ajax meer concurrerende salarissen krijgen tov subtoppers elders in Europa. Hetzel;fde gold voor eigen toptalenten, die ook voor NL-begrippen zeer riante salarissen (misschien zelfs buitensporig te noemen) geboden konden worden. Zo konden we in het verleden spelers als Neres, Antony, maar ook Martinez, Tagliafico, Blind en Tadic om maar enkelen te noemen verleiden om naar ons over te stappen. Het laatste talent dat nog net in de 'goede tijd' een contract kon ondertekenen was Bounida, die dus ook een salaris jaarlijks opstrijkt van ongeveer 900.000 euro.

Om dit allemaal mogelijk te maken werd er afgesproken door Overmars met de rest van de verantwoordelijken binnen de club, dat naast de 40 mio CL-inkomsten óók de eerste 50 mio aan inkomsten uit transfers rechtstreeks de begroting in gingen.

Als je dan een jaar geen grote uitgaande transfers hebt, plus ook nog eens geen CL speelt (en ook die 40 mio uitblijft) dan start je ieder jaar al met -90mio. 90 mio die om alles te laten draaien wèl ergens vandaan moet komen. Een aantal hier op AS riepen al jaren geleden dat dit fout zou aflopen, omdat je niet ieder jaar CL zou spelen en al helemaal niet ieder jaar torenhoge transferinkomsten zou hebben. Dat ging t/m 2022 in principe goed. De zomer van 2023 was al op het randje en had je al een klein te kort vanwege missen CL (en dus 40mio), maar je had dan nog wel een ruime transferopbrengst, waarvan Mislintat rond de 120mio mocht gebruiken. Daarna was het gedaan met zowel de enorm hoge transferinkomsten als ook voor de 2de keer op rij geen CL inkomsten. Dan rest er eigenlijk nog maar 1 ding en dat is financieel ingrijpen......bezuinigen dus en terug naar normaal beleid met zoals vorig jaar al gestart is met prestatiecontracten.
Maar dat bezuinigen is niet 1-2-3 zomaar gedaan en dat ligt hem ook aan de verplichtingen die je bent aangegaan, kortweg de langdurige contracten. Daar zit je wel aan vast zolang een speler onder contract staat. Vaak langdurig met looptijden tot max 5 jaar. Gerekend met 2022 kan je zomaar nog last van die contracten hebben tot 2027.

28-12-2024 00:15

C14 +22445

Ach, ooit misschien eens een speler van zo'n club binnenhengelen, als dat al gebeurt, gaat je echt niet dichter bij die prijzen brengen, gewoon zo goed mogelijk opleiden, focus op die jeugd houden, en aanvullen met zeer gerichte en passende topaankopen, waarbij de nadruk op kwaliteit boven kwantiteit moet liggen, en ook geen breedteaankopen worden gedaan, tenzij het écht niet anders kan.

En daarbij dan de juiste spelprincipes en speelwijze hanteren met lef, en zoveel mogelijk creatief en voetballend vermogen in het team, dus geen trainer voor Ajax 1 die op twee gedachten hinkt.

Als ik echter hoor dat Alvarez als goed type voor Ajax wordt beschouwt, en men dat totale gebrek aan voetballend vermogen voor lief neemt ten faveure van wat schijnverdedigen, dan heb ik er een beetje een hard hoofd in. Alsof op 6 bij Ajax niet ook een surplus aan voetballend en opbouwend vermogen nodig is, dat is bij Ajax juíst nodig, veel meer dan bij de gemiddelde andere club.

27-12-2024 18:51

Ferd +38565

daarom: Fitz Jim op 6

28-12-2024 07:01

Jelluhafca +3427

Opleiden kunnen we blijkbaar niet meer zo goed en inkopen & scouten ook niet. Die zaken moeten continu in balans zijn voor de continuïteit van de club om succes te behalen. Afgelopen twee jaar is het geld uitgegeven door no no’s die er geen verstand van hadden en ze werden ook niet goed gecontroleerd door de RVC. Nu vanaf begin af aan weer de club opbouwen ongekend dat die toch weer heeft kunnen gebeuren …

27-12-2024 17:36

Breuk +25293

Gelukkig is LvG nu adviseur van de RvC dus alles zal wel goedkomen.

27-12-2024 20:47

Hersenspinsel +8198

Ik meen me te herinneren dat de samenwerking met Sparta ons geld koste, de internationale samenwerkingen zouden ook niet gratis zijn.
Is dit verstandig op het moment dat we ons geld op het veld willen hebben?
Waardoor zijn Feijenoord en PSV met een veel kleiner budget en mindere jeugdopleiding vorig jaar hoger geëindigd.
Dat zou niet moeten kunnen.

27-12-2024 17:06

CDX +3239

1 Jorrel Hato maakt dadelijk die hele samenwerking met Sparta goed. Dies Janse is er nog zo 1 verwacht ik. Het is jammer dat Sparta er geen zin meer in heeft.

27-12-2024 17:29

Nr.10 +111413

Het antwoord op je vraag aan het einde: dat kan omdat Feyenoord en PSV een veel betere technische directie had de laatste tijd. Daardoor hebben ze betere spelers gehaald dan wij, en betere trainers.

27-12-2024 21:05

AlexIbarra +19291

Alles kost eerst geld, voordat het iets oplevert. De jeugdopleiding ook, net als elke contractverbetering.
De cost gaet voor de baet uyt.

27-12-2024 23:30

Hersenspinsel +8198

Mooi Nederlands

28-12-2024 12:17

Mocrodammerr +23054

Even de lat mijlenver hoger leggen dan de Taylortjes en Hlynsontjes van deze wereld. Van Rensch worden we ook niet vrolijk

27-12-2024 16:55

JohnSnow +2960

Taylor doet het dit seizoen echt prima hoor. Vond hem daarvoor ook niet veel bijzonder maar daar zit echt een stijgende lijn in

28-12-2024 02:50

Ferd +38565

Mocro voert al jaren een hetze tegen Taylor. Ik begin zo langzaam te denken dat Taylor ook aan het zusje van Mocro heeft gezeten en dat is haram.

28-12-2024 07:03

Dave +5900

Zeg nooit nooit ❌️❌️❌️

27-12-2024 16:47

Betuwe85 +20845

Piek komt nooit meer weg winnen nooit geen cl meer ff realistische zijn m anders zitten we al sinds 1995 in een dip met 2 verloren finales als troost

27-12-2024 16:22

401Middenweg401 +6045

Zat jij alleen met de kerstdagen of ben je altijd zo gezellig?

27-12-2024 17:17

Babangida83 +23934

Dat zeiden ze tot 1995 ook. De verhoudingen waren toen niet anders.

27-12-2024 18:33

Knalpot +3622

Nou die verhoudingen zijn wel behoorlijk veranderd voor ons hoor sinds het Bosman arrest, en waarschijnlijk worden die nog groter door het Diarra arrest.

27-12-2024 19:31

Babangida83 +23934

Dat is marginaal. Als in: dat heeft niet zoveel effect meer. Het verschil was al te (veel) groot. Punt is dat je de CL niet kunt kopen. Of zoals Johan zei: ik heb nog nooit een zak geld een doelpunt zien maken.

In 2019 had het weer kunnen gebeuren. Dat was echt reëel.

27-12-2024 21:46

mvdk +44161 moderator

Opleiden deden we altijd in combinatie met goed scouten. We hadden spelers zoals Sneijder, Nigel de Jong vd Meijde en vd Vaart bijvoorbeeld uit de jeugd, maar daarnaast ook spelers als Zlatan, Maxwell, Chivu. Succes behaal je door goed op te leiden, maar ook door goed te SCOUTEN. Je kunt geen heel elftal kopen en je kan ook geen heel elftal opleiden.

27-12-2024 16:06

Nr.10 +111413

Inderdaad opvallend dat we daar weinig over horen, dat creatief scouten ook tot de basis moet behoren. Afgelopen transferzomer zagen we daar ook helemaal niets van terug. Ondertussen zie je wel berichten over scouts die vertrekken.

27-12-2024 16:41

mvdk +44161 moderator

Wellicht dat dat één van de redenen is dat scouts vertrekken. Of ze functioneren niet of er wordt niet naar ze geluisterd. Beide scenario's zijn mogelijk.

27-12-2024 17:02

Nr.10 +111413

Dat is voor mij gissen. Ik hoor wel slechte verhalen over de Lang, die ook op basis van z’n cv misschien geen hoofd scouting had moeten worden (is wel een vriend van Geelen). En ik heb afgelopen zomer niets gemerkt van enige scouting, als je kijkt naar de bord op schoot versterkingen die we hebben gehaald. Dat ziet er dan wel enigszins zorgwekkend uit, want scouting is voor ons inderdaad net zo belangrijk als opleiding.

27-12-2024 20:28

mvdk +44161 moderator

Dat klopt maar Mislintat negeerde de scouting bijvoorbeeld. Hij brandde de scouting ook best wel af. Ik vraag me af hoeveel de huidige leiding met de scouting doet.

27-12-2024 22:11

Steffenhagen +37930

Er is niks meer over van de profscouting en er gaat ook nog op bezuinigd worden

29-12-2024 16:26

KarimB +11644

Precies dit

27-12-2024 16:47

C14 +22445

@mvdk

Dan heb je het ook echt alleen over de periode Koeman/Beenhakker volgens mij?

Dat was een goede periode in die kansloze bende dat Ajax was tussen 1995 en 2010.

UIteraard eens, top opleiden en top scouten is natuurlijk de key, ook top jeugdscouting.

De opleiding van Ajax sloeg in die tijd helemaal nergens op, maar Sneijder, Van der Vaart, etc. waren goed gescout en hebben het op talent alleen gered.

27-12-2024 18:46

mvdk +44161 moderator

Ik noemde nu even voor het gemak die periode ja. Overigens denk ik dat een andere trainer veel meer uit die selectie had kunnen halen dan Koeman. Ik heb Ronald Koeman altijd een matige trainer gevonden.

28-12-2024 00:37

C14 +22445

Ook mee eens

28-12-2024 01:48

Steffenhagen +37930

En daarover zwijgt kroes in alle talen . Ik heb Martin van geel vibes bij deze man

29-12-2024 16:25

willem1958 +8819

De grote prijs dit seizoen is de tweede plek behalen en dan heb je een springplank voor het vlogende jaar omdat je de spelers beter verkoopt en aantrekt met CL voetbal in het vooruitzicht.
Om dat te realiseren moet Alex de selectie upgraden met iets van 2 spelers op de bekende vacante plekken, mag ook huur zijn eventueel maar er moet iets bij zodat als Farioli zo graag z'n hobby uitoefenet (rouleren) er dan niet meteen in niveau een stuk minder wordt gespeeld.
Kosten; een paar miljoen aan salaris en opbrengst 40 miljoen plus positieve neveneffecten, de keus lijkt me niet moeilijk.

27-12-2024 15:58

Artemio +32137

In alles merk je gewoon dat het geen technisch directeur is, maar meer een algemeen directeur dat pretendeert hij althans dmv zijn interviews.

27-12-2024 15:50

Tommyshelby +129568

Samenwerken met Como.. tja. Er was een speler uit hun opleiding op proef bij Jong Ajax tijdens de voorbereiding. Meer zal het waarschijnlijk niet worden.

Hopelijk schuift het wat. Zie liever dat Ajax een club vindt in Uruguay of Ecuador.

27-12-2024 15:31

ajaciedje90 +60232

Alsof het moeilijk is om spelers uit Uruguay of Ecuador in kaart te brengen?

27-12-2024 15:37

Tommyshelby +129568

Het gaat veel verder dan ‘in kaart brengen’.

27-12-2024 15:38

Tommyshelby +129568

Het merk Ajax wat groter maken daar, wellicht een deel van onze filosofie daar implementeren, en überhaupt een voorsprong opbouwen op andere Europese clubs die de regio interessant vinden.

27-12-2024 15:46

ajaciedje90 +60232

Dat is geen aantrekkelijk afzetgebied voor die aspecten.

27-12-2024 15:47

Tommyshelby +129568

Veel interessanter dan Como.

27-12-2024 15:49

ajaciedje90 +60232

Como is om veel meer redenen interessanter dan clubs uit Ecuador of Uruguay al is het alleen maar omdat je via Como wel geld kan genereren omdat ze willen betalen voor de kennis van Ajax en de clubs uit Ecuador en Uruguay die middelen niet hebben.

27-12-2024 15:51

KarimB +11644

Het eerder in kaart brengen dan de topclubs

27-12-2024 16:48

mvdk +44161 moderator

Pachuca heeft leuk talent hoor. Tijdens de future cup zag ik ook veel leuke spelers rondlopen anderhalf jaar terug.

27-12-2024 16:08

Tommyshelby +129568

Ik vind het Mexicaanse voetbal echt verschrikkelijk. Dat zie je ook aan hun nationale ploeg. Vreselijk voetbal met 11 harde werkers met een matige basistechniek. Totaal niet interessant voor Ajax vind ik.

Pachuca presteerde trouwens dramatisch op het toernooi. Het J league team is bijv. al vele malen interessanter, die waren echt goed.

27-12-2024 16:09

mvdk +44161 moderator

Ja dat klopt maar ik heb het over individuele spelers. Ik weet niet meer hoe ze heten, maar het viel me destijds op dat ze wat technische spelers hadden rondlopen. Het niveau loopt enorm uiteen. Of ze kunnen werkelijk niets, of ze steker er ver bovenuit.

27-12-2024 17:04

Tommyshelby +129568

Dat laatste zie ik niet. Ook Lainez zou een toptalent zijn maar hij zit nu gewoon weer in Mexico te ballen, als wisselspeler. Blij dat hij niet is gekomen destijds.

Jij doelt waarschijnlijk op Gael Alvarez, die viel mij toen ook op, maar dat was dan ook de enige.

27-12-2024 17:22

Henkiemestkever +1057

Ik heb een vermoeden dat Ajax fors in de schulden zit en dat Kroes dit daarom zegt. Je merkt het bij elke interview van hem dat hij dat indirect aangeeft. Ik denk dat het 1 voor 12 is en dat operatie schoonmaak idd nog 2 jaren duurt. Dan zijn gelukkig de afschrijvingen ( verlies van aankopen) wel verwerkt.

27-12-2024 15:09

Juan62 +46334

Dit klopt niet
Zoals je weet (???) zijn wij een beursgenoteerde club,
waarvan je alle financiele zaken in ons jaarverslag kan vinden

27-12-2024 15:13

Elayais +5073

Zoals Juan al aangaf, dit klopt niet. Het gaat niet om schulden of eigen vermogen, het gaat om de winst & verliesrekening, het budget zoals dat de laatste jaren gehanteerd werd zou elk jaar een verlies opleveren. Dat verlies zou deels door te CL gecompenseerd worden (of geheel als je halve finales haalt of dergelijke) en deels dat het transferresultaat. Maar dit is dus risicovol als je, zoals de afgelopen 2 seizoenen, geen CL speelt en ook geen de Jong of de Ligt hebt rondlopen die voor 70+m verkocht worden.

Dit budget wordt nu meer in balans gebracht zodat Ajax zonder Europees voetbal al break-even speelt, CL inkomsten & transferresultaat zijn dan alleen maar mooi meegenomen. Daarom moet er in de kosten gesneden worden, niet omdat we diep in de schulden zitten of bijna failliet zijn, we zijn nog steeds de gezondste club van Nederland.

27-12-2024 19:32

Henkiemestkever +1057

Investeren in de jeugdopleiding en gerichte topaankopen in de jeugd zoals Godts zal ons alleen verder helpen. Probeer een van Dijk of zo over 2 jaar naar Ajax te halen

27-12-2024 15:06

BillSplate +9712

Dan moeten ze nu ook al de contacten leggen om dat mogelijk te maken.

29-12-2024 09:55

Nr.10 +111413

'Dit seizoen is een nieuwe wijze van opleiden geïntroduceerd, dus voor de nieuwe Wesley Sneijder, Matthijs de Ligt of Jurriën Timber zich aandient, dat kan jaren duren.'

Toptalenten breken heus wel door, daarvoor hoef je niet eerst te wachten tot die opleiding is gereformeerd naar de zin van Beuker. Hato is er toch ook gewoon nu? Dat is toch de nieuwe de Ligt of Timber?

27-12-2024 14:51

B2tob4 +12084

Kroes denkt dat het nog een aantal jaren gaat duren voor Ajax weer een grote prijs wint....

Denk dat talloze fans blij zijn als Ajax 2e wordt in de ED, en daarmee CL voetbal veilig stelt...! Deelname zorgt immers voor vele miljoenen.
Als Ajax-fan is het lastig om mee te gaan in het (beperkte) ambitie-niveau, waarmee Kroes de afgelopen maanden in de pers loopt te strooien!

27-12-2024 13:44

Eriksen10 +4805

De dubbel winnen is ook prima hoor

27-12-2024 13:22

Redrum +96211

Dit seizoen neem ik daar genoegen mee.

27-12-2024 13:35

MatthijsDeLigt020 +3079

We hebben jou nodig om de kansen te vergroten op plek 2, dat voelt dit seizoen als een kampioenschap

27-12-2024 13:43

Wobbo +11461

Waar ik mij zorgen om maak is dat er bar weinig oud Ajacieden in de club rondlopen door alle gelederen heen. De RvC leden die enorm mede verantwoordelijk zijn voor de totale teloorgang van de club mogen gewoon regeren over hun eigen graf. Weer een hele sloot bobos, gender quota vrouwen die geen reet met voetbal en Ajax hebben.

En in de voetbal organisatie en trainersstaf herken ik ook haast geen enkele naam. Ga het zelf maar eens kijken op Ajax.nl welke trainers er bij al die jeugdploegen rondlopen. Ik kwam ergens Kiki Musampa en Leslie de Sa tegen als assistenten en dat zijn ook niet echt heldere lichten. En dat was het dan ook wel.

Kroes is dan wel een Ajacied maar geen oud topspeler en alleen Danny Blind dat is toch veels te weinig om de cultuur te bewaken waarmee Ajax is groot geworden? Volgens mij gaat het helemaal niet de goede kant op.

27-12-2024 13:21

Slang3 +46029

krijgen de oud Ajacieden geen kans , of investeren de oud Ajacieden niet genoeg in hun carriere? Ik zie vd Vaart bijvoorbeeld alleen maar op TV roepen en Sneijder moet zich nog inschrijven voor de cursus.

27-12-2024 13:47

Simpelishetmoeilijkst +25341

Sneijder gsst hem niet worden. Die is veelste druk met het zich verzekeren van zijn volgende frikandel.

27-12-2024 18:54

Wobbo +11461

Wel jammer dat Sneijder het alleen maar op een hele louche manier wilt doen want hij ziet het volgens mij gewoon goed genoeg.

28-12-2024 00:01

Freddy +11459

Buiten de jeugdtrainers om die jij noemt loopt Fred Grim rond op de toekomst, is van Gaal klankbord en zitten de Ridder en de Jong in een stagetraject om een wat meer bureaufunctie te krijgen. Volgens mij loopt Bosman en Wouters er nog als specialisten trainer en lopen er in de jeugd veel meer oud Ajacieden rond dan jij noemt (o.a. Emanuelson, Mitchell Donald, Aissati, Bijl, Lazic) Het zijn alleen niet de grootste namen.

27-12-2024 13:58

Knalpot +3622

Zijn er wel meer hoor: Emanuelson, Wooter en R de Boer, Bosman, Wouters nog als specialistentrainer. Aissatti loopt ook nog ergens rond
https://www.ajaxshowtime.com/hoofdnieuws/ajax-maakt-jeugdtrainers-en-specialistentrainers-voor-komend-seizoen-bekend#:~:text=Het%20gaat%20daarbij%20om%20Weijs,de%20vertegenwoordigende%20jeugdelftallen%20van%20Ajax.

27-12-2024 19:52

Ferd +38565

er lopen veel oud spelers rond in de opleiding, ook binnen de rest van de organisatie loopt nu een opleidingtraject voor ex-spelers. Plus je hoeft geen oud-ajacied te zijn om Ajax DNA te hebben (kijk naar Menno Geelen). Er zit meer dan genoeg Ajax DNA in Ajax.

28-12-2024 07:06

AFCACruijff14 +162194

Wat is dit weer voor een gekke quote?

Een piek en een grote prijs is voor mij gewoon de landstitel winnen en leuk mee doen in Europa.

We wonnen de laatste CL in 95 en de laatste EL (Uefa Cup) in 92. Als dat je referentiekader is dan piek je praktisch nooit.

27-12-2024 13:12

Johnnie +387

Het is wel een ambitie. Als Sevilla het kan, dan lukt het Ajax ook.

27-12-2024 13:25

AFCACruijff14 +162194

Nou, nee. Die winnen de cup 5 of 6 keer deze eeuw en wij komen 1x in de finale.

Een Spaanse subtopper kan spelers behouden.

27-12-2024 13:56

Johnnie +387

En wij kunnen ze opleiden. Het moet een streven zijn. Een doel. Er zal geluk bij moeten zitten en een goede generatie maar het is mogelijk.

27-12-2024 14:02

ajaxfan83 +3483

Je vergeet de wereld beker erbij te noemen

27-12-2024 15:12

Been +12522

Mooie concepten maar waar blijven die Mexicanen dan? We werken nu al 2,5 jaar samen maar tot op heden nog niets uit voort gekomen.

27-12-2024 13:11

Slang3 +46029

Guangzhou RF, Sagan Tosu, Sydney FC, Sharja, Atletico Parnaense, Pachuca, Gamba Osaka. Het enige wat deze buitenlandse samenwerkingen sportief opleverde was 2 stages van Gamba Osaka & 2 van Pachuca.

Allemaal praatjes voor de bühne, het draait alleen om de vergoeding die die clubs betalen

27-12-2024 13:50

BillSplate +9712

Aantal stages mag wel echt omhoog. Bied ze dan op z’n minst dat veel vaker aan. Zowel voor de top talenten als een laag eronder, zodat ze het grote Ajax gezien hebben en geproefd hebben hoe het is om een aantal dagen of weken in een ander land te verblijven. Dat valt vaak nog vies tegen en dan maakt leeftijd niet veel uit.

29-12-2024 09:58

Soccerskins v2 +43386

Ja klinkt gek maar dit is volgend seizoen natuurlijk.

27-12-2024 13:10

036AFCA97 +146682

Zorg maar gewoon dat je tweede wordt. Voor de rest boeit oprecht niks.

Tweede plek is heilig en de beker en Europa League zijn bijzaak.

27-12-2024 13:09

B2tob4 +12084

Juist dat. Sprak Kroes dat maar eens uit, maar je hoort hem momenteel uitsluitend zich indekken(?) vanwege "de beperkte" financiën...!

27-12-2024 13:49

Dolblij +45431

Laat Ajax eerst maar weer eens kampioen worden. Dan komt de rest vanzelf.

27-12-2024 13:02

Redrum +96211

Dit jaar minimaal tweede worden en dan doorzetten.

27-12-2024 13:03

Redrum +96211

Je moet slim en creatief zijn ja, niet meer grabbelen in de uitverkoopbak van de Lidl.

27-12-2024 13:01

BillSplate +9712

Daar vind je anders prima artikelen, maar ik snap wat je met deze opmerking probeerde te realiseren. 😅

29-12-2024 13:16

Juan62 +46334

De nieuwe Wes Raf of Jurrién kan natuurlijk ook morgen voor de deur staan
Heeft toch ook met talent te maken , dus hoeft niet jaren te duren
als ik nu een veertien jarig jochie in de opleiding was, mezelf met Bergkamp vergeleek
en dit dan lees zou ik mezelf toch ff achter de oren krabben

27-12-2024 12:48

Redrum +96211

Precies, het talent moet er ook wel zijn natuurlijk. Je kan een Ekkelenkamp of Dani de Wit nog zo goed trainen, het worden nooit wereldspelers. Gelukkig lijken er nu aardig wat interessante spelers rond te lopen in de jeugd. Het is nu hopen dat ze zich blijven ontwikkelen en niet vroeg weglopen naar het grote geld.

27-12-2024 13:04

Sampaoli +39261

Voor iedereen hier weer in de vlekken schiet, Kroes heeft het hier over een Europese prijs. Dus niet het kampioenschap. Dit is geen absurde opmerking o.i.d., aangezien Ajax weer in opbouw is nu. De opleiding is daarin by far het belangrijkste aspect en het is fijn dat de beleidsbepalers dit inzien.

Betekent overigens niet dat Kroes nu achterover kan leunen tot Beuker en de trainers van o15 tot en met o19 de toptalenten klaarstomen. Hij zal pro-actief die jongens moeten contracteren én ze moeten omringen met buitenlands toptalent en/of ervaring. Kroes kan intern prima puinruimen, maar als TD is het gewoon een groot vraagteken.

27-12-2024 12:39

ajaciedje90 +60232

Opzich is de naam Kroes in de titel van een artikel al genoeg voor veel mensen om in de vlekken te schieten haha.

27-12-2024 12:58

WantAmsterdam +116198

Dat is dan een absolute nutteloze en absurde uitspraak. We hebben sinds 1995 geen Europese prijs meer gewonnen en niemand verwacht in de volgende paar jaar een Europese prijs.

27-12-2024 15:39

Robertini +39548

Voor kampioenschap is 2026 ook een stuk realistischer, ik denk niet dat we dit seizoen een kans maken.

28-12-2024 00:09

AFCAHoorn +22718

Lekker optimistisch, Cowboy.

27-12-2024 12:22

RFHK +12895

Misschien beter lezen, vriend.

27-12-2024 12:42

AFCAHoorn +22718

Ik ben je vriend niet, maat.

27-12-2024 12:44

BakkalBijter +11688

Hij is je maat niet, makker

27-12-2024 12:47

Juan62 +46334

Deze hierboven staande conversatie tussen AFCA _RFHK_ en Bakkalb , komt bijna letterlijk uit Southpark :) ,
buddies

https://www.youtube.com/watch?v=iH3K2rkkU7g

27-12-2024 12:50

RFHK +12895

Dat was ook de bedoeling ;)

27-12-2024 16:40

RFHK +12895

Ben je wel, ondanks dat je niet kan lezen.

27-12-2024 16:40

BakkalBijter +11688

Ik was vergeten dat het Southpark was maar het was zeker de bedoeling;)

27-12-2024 20:35
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.