Blind: 'Mijn eerste profcontract bij Ajax in eerste periode bijna helemaal uitgediend'

door Bart Veenstra 33

Bron Football Is Life, FC Afkicken

Blind: 'Mijn eerste profcontract bij Ajax in eerste periode bijna helemaal uitgediend'

door Bart Veenstra 33

Bron Football Is Life, FC Afkicken

Laatst geüpdatet

Daley Blind heeft ten tijde van zijn eerste contractperiode bij Ajax nooit echt de intentie gehad om te pushen voor een contractverlenging- en opwaardering. De linksbenige verdediger debuteerde in 2008 voor Ajax en speelde uiteindelijk, op een verhuurperiode bij FC Groningen na, tot de zomer van 2014 in het eerste elftal van de Amsterdamse club.

'Ik heb mijn eerste profcontract getekend bij Ajax en die heb ik in mijn eerste periode bijna helemaal uitgediend', zegt Blind in de podcast Football Is Life van FC Afkicken. De verdediger legt uit dat hij op dat moment helemaal niet zo bezig was met geld. 'Ik heb mijn contract toen pas bij het WK verlengd. Ik heb in de tussentijd geen enkel moment gedacht in die vier jaar: er zijn jongens die meer geld verdienen dan ik. Ik wil nu snel om de tafel, want ik moet meer verdienen. In de kleedkamer verdiende ik waarschijnlijk vijf keer minder dan jij (Siem de Jong, red.)', lacht Blind.

Blind weet nog goed dat Siem de Jong in die periode de aanvoerder én de nummer tien van Ajax was. 'Ik heb in al die jaren nooit mijn contract opengebroken en verlengd. Het was voor mij echt geen issue om mijn zaakwaarnemer te bellen om net zoveel te verdienen als de grootverdieners in de kleedkamers', zegt Blind, die de vraag krijgt of geld dan helemaal niet belangrijk was. 'Het is een mooie bijkomstigheid', zegt hij.

Blind inmiddels actief bij Bayern München

Na een periode van vier jaar keerde Blind in de zomer van 2018 terug bij Ajax en was hij zelf een van de grootverdieners bij Ajax. In de afgelopen winterse transferperiode maakte hij vervolgens de overstap van Ajax naar Bayern München. Onder voormalig Ajax-trainer Alfred Schreuder kwam Blind op een gegeven moment nauwelijks meer aan spelen toe. Afgelopen weekeinde maakte Blind zijn officiële debuut voor zijn nieuwe club.

Verwacht jij dat Ajax ten koste van FC Twente de volgende ronde van de TOTO KNVB Beker bereikt? Zet in en terug als Ajax doorgaat!

Als je verantwoord speelt, houd je het leuk. Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+!

Lees meer over:
Plaats reactie

hans_van_kins +1271

Het zou Blind sieren, wanneer hij in een podcast of interview zou zeggen: " ik ben blij dat het onder John Heitinga beter gaat met Ajax. Hij zet wél de juiste personen op de juiste positie". Blind speelt nu voor Bayern München en misschien komt hij eens terug, inde een of andere functie. Kunnen we tot die tijd even het hoofdstuk Blind dan sluiten? Fijn, dankuwel.

08-02-2023 14:44

TontoKarnaggel +42501

Ben ik nou de enige die opvalt dat Daley, naar eigen zeggen, zijn hele carriere eigenlijk alleen maar aan het belang van Ajax heeft gedacht? Zichzelf altijd volkomen heeft weggecijferd voor Ajax en zijn supporters? Eigenlijk altijd alles precies deed, dacht en vond wat de Ajaxsupporter wil horen?

En ben ik de enige die daar ietwat cynisch van wordt?

07-02-2023 19:35

Ajacied1989 +350

Dat lees jij erin. Hij zegt hier alleen dat geld voor hem niet de drijfveer was. Gezien zijn persoonlijkheid en onbezorgde jeugd is dat goed voor te stellen.

Hij is bijvoorbeeld niet opgegroeid met 4 broers/zussen in een flat in nieuw-west; in dat geval zou zijn salaris waarschijnlijk een grotere drijfveer zijn geweest.

07-02-2023 20:12

TontoKarnaggel +42501

Tsja, ik lees nu alle weken interview na interview waarin Blind aangeeft nooit weg te willen bij Ajax, alleen maar aan Ajax te denken, nooit een andere club overwogen te hebben. In praktijk was 1 wisselbeurtje echter genoeg om per direct het hazepad te kiezen, ik vind dat enigzins moeizaam te rijmen....

07-02-2023 20:24

Ajacied1989 +350

Volgens mij is het geen interview, maar een podcast die op initiatief van FC Afkicken en nog een partij is gestart en waarin Daley, Diana Kuip en Siem de vaste gasten zijn. Ik zou dit wat luchtiger nemen.

Blind heeft 1 interview gegeven, de rest is vooral gehyped op sites als AS en daarmee ontstaat er wellicht een ander beeld. Ik zou zeggen: luister de podcast eens; ik heb het idee dat je er daarna anders over denkt.

07-02-2023 20:33

TontoKarnaggel +42501

Zou kunnen hoor, het zijn inderdaad de ingekorte AS artikelen waar ik mijn mening op baseer, ik zal die podcast eens afluisteren....

07-02-2023 20:42

IndoorNinja +1856

Dit is natuurlijk gewoon niet waar. Als je nu alle artikelen leest inclusief die van Van der Sar, dan mag je toch concluderen dat dit niet ging om "een wisselbeurtje". Dit ging er om dat Daley met de dag Ajax ineen zag storten omdat Schreuder er werkelijk alles aan deed om het kapot te maken wat we hadden. En wat hij wilde is er iets aan doen.

Want laten we eerlijk zijn. Als de restverdediging / organisatie gewoon op orde is, dan is Daley perfect om in je team te hebben.

08-02-2023 12:38

twynestar +28303

Komen we nooit meer vanaf. Groot ajacied en dat soort betekenisloze blabla. Ugh.

07-02-2023 18:24

Siemjo +7885

Zit nu bij Bayern ook gewoon op de bank

07-02-2023 16:59

ratje +3506

Waar is dit een reactie op? Heeft niks met het artikel te maken in elk geval.

07-02-2023 17:13

Zonderbergwijngeenwijndal +6127

“ In de afgelopen winterse transferperiode maakte hij vervolgens de overstap van Ajax naar Bayern München. Onder voormalig Ajax-trainer Alfred Schreuder kwam Blind op een gegeven moment nauwelijks meer aan spelen toe.”

Kan die reactie op dit stukje tekst wel begrijpen

07-02-2023 17:16

ratje +3506

Jep, ik zie het, heb ik zelf overheen gelezen, omdat de strekking van het artikel anders was. Excusez-moi.

07-02-2023 17:17

Zonderbergwijngeenwijndal +6127

Kan ik begrijpen, is ook het standaard stukje over blind wat onder elk blind gerelateerd artikel wordt geplakt ;)

07-02-2023 17:19

AFCACruijff14 +161347

Blind is een groot Ajacied net als zijn pa. Jammer dat een deel van de fans nu zo giftig op die familie reageert. Heel onterecht.

07-02-2023 16:17

debetweter +10062

Giftig is idd erg jammer. Schreuder leek de oorzaak te zijn van de slechte resultaten, Blind is daar zelf dramatisch mee omgegaan met alle gevolgen van dien.

07-02-2023 16:49

wladimir +3059

Hij heeft ook wel gemakkelijk lullen met een vader die loaded is en al was in die tijd.

07-02-2023 17:04

IndoorNinja +1856

Ik kon het niet beter verwoorden. En laten we ook niet vergeten dat hij tussendoor ook nog even het aan zijn hart kreeg.

08-02-2023 12:42

wladimir +3059

Easy tiger! Ik ben pro Blind.

Dit topic gaat over geld. Dat is iets waar Daley zich nooit zorgen over heeft hoeven maken en nooit meer zal hoeven.

08-02-2023 12:52

EdwinvanderSar +4379

Dit zegt alles over de Ajacied die Daley is. Mensen die blij zijn dat hij weg is of moe worden bij het zien van zijn naam; besef dat dit een van de grootste Ajacieden is van de afgelopen decennia en dat hij meer gewonnen prijzen en clubliefde in zijn kleine teen heeft dan andere ’iconen’ zoals Sneijder in hun hele lijf.

07-02-2023 15:58

Duggoutdennis +6334

Dat beseffen velen die hem uit de basis wilden zich wel (los van de vele schreeuwers hier, wie dat zijn mag een ieder zelf inschatten) en het had ook zeker heel anders gemanaged moet worden, mede om jouw redenen, maar je bent het toch ook eens met mij dat hij voor de basis in de meeste wedstrijden regelmatig te weinig liet zien, laat staan Europees. Dat er dus gemor ontstond over zijn presteren onder fans is niet heel gek..

07-02-2023 16:08

Chad +909

Sneijder en Van der Vaart hebben mij als voetballiefhebber meer plezier bezorgd dan Blind ooit gedaan heeft.

07-02-2023 16:35

wendoo9 +8113

Stel hij was gebleven nu onder John, hadden we ook problemen of moesten we de hele bende omgooien omdat Daley ook CV kan of ook op het middenveld kan spelen Nee, het is goed zo, ook als CV was hij erg matig. Zijn doel is bereikt Schreuder is weg, hebben 2 punten minder door dit gouwehoer en nu verder.

07-02-2023 17:07

IndoorNinja +1856

Hij had onder Heitinga waarschijnlijk basis gestaan naast Timber. Als je restverdediging goed is, dan kom je niet vaak in situaties waar Blind zijn zwaktes sterk naar voren komen.

08-02-2023 12:44

AjaxPositivo +6958

Blind heeft het hier over z'n eerst periode.
Nu heeft hij bij z'n vertrek nog even een paar miljoen binnen geharkt.
En zijn salaris had sowieso weer langzaam omlaag gemogen in de afgelopen jaren

07-02-2023 15:56

Yaeron +6379

Ik ben een beetje Blind-moe.

07-02-2023 15:52

Biss +10068

Tip: niet op een Blind-artikel klikken en lezen.

07-02-2023 15:55

Yaeron +6379

Doe ik ook zeker niet. Maar de afgelopen maand zijn er wel twintig artikelen verschenen. Snap dat het zo werkt, maar dit is mijn persoonlijke mening.

07-02-2023 17:27

Biss +10068

Ok. Dit is gewoon een artikel over een podcast die hij en Siem de Jong bij woonde. Blind kan er ook niks aan doen dat nieuws-sites (als bv AS) het over typen en plaatsen. Soms plaatsen ze zelfs meerdere artikels uit een zelfde podcast of interview. Alles voor de clicks denk ik 😅

Verder zijn die 20 artikelen wel te verklaren ivm zijn plotselinge vertrek bij Ajax en toch opvallende transfer naar Bayern.

07-02-2023 18:13

AJAX020ADAM +6930

Komen idd steeds meer over hem artikeltjes te staan bij AS, tis ook een keertje mooi geweest, en door.

07-02-2023 16:23

wladimir +3059

Pas in 12/13 was Blind echt onomstreden. Frank de Boer heeft eigenlijk altijd de voorkeur gehad voor Boilesen als linksback. Na al zijn blessureleed keerde hij Ajax transfervrij de rug toe. In die tijd gingen we daar nog wel hard mee om.

07-02-2023 15:38

AjaxPositivo +6958

Nu ook wel met Hansen toch?
Maar inderdaad niet met Onana, Mazraoui enz Al hadden die ook wel meer voor Ajax betekend..

07-02-2023 15:54

wladimir +3059

Waarom wil die Hansen niet verlengen? Kudus is weg deze zomer. Conceicao wordt geen wereldtop. Van Axel Dongen hetzelfde?

07-02-2023 17:03

AjaxPositivo +6958

Op zich heeft hij wel gelijk om gratis te gaan. Hij krijgt weinig kansen. Dus hoeveel uitzicht heeft hijj op Ajax 1? Mja hij heeft zich ook nooit geweldig bewezen

07-02-2023 20:18
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.