Van Hanegem kritisch: 'Timber is een goede speler, maar hij speelt nu slecht'

door Bart Veenstra 10

Bron Algemeen Dagblad

Van Hanegem kritisch: 'Timber is een goede speler, maar hij speelt nu slecht'

door Bart Veenstra 10

Bron Algemeen Dagblad

Laatst geüpdatet

Willem van Hanegem heeft zich in zijn column in het Algemeen Dagblad kritisch uitgelaten over Ajax. Met name Jurriën Timber en Daley Blind moeten het ontgelden in het verhaal van de voormalig Oranje-international.

Ajax kwam afgelopen zaterdagavond niet voorbij FC Emmen (3-3) en daarmee was het derde puntenverlies in de Eredivisie op rij een feit. 'Als de oorzaak van de slechte prestatie van Ajax in Emmen te maken heeft met het feit dat het WK in Qatar voor de deur staat, dan zijn die spelers er dus al weken mee bezig. Wat een armoede.'

'Die 2-3 van Emmen door Zivkovic, als je ziet hoe Jurriën Timber daar verdedigt, zo nonchalant', gaat Van Hanegem verder. De columnist was vorige week ook al kritisch op de jonge verdediger van Ajax. 'En als ik dan doordeweeks mensen tegen het lijf loop, dan denken ze dat ik Timber een slechte speler vind. Maar die snappen het dus niet. Timber is een goede speler, maar die speelt nu slecht. Dat kan. Het gaat hem niet meer zo makkelijk af als vorig seizoen en dat kan. Maar je zo laten verrassen in Emmen en daardoor de tegenstander weer het idee geven dat er nog een gelijkspelletje in zit, dat moet er echt uit.'

Staat Timber straks in de basis van Oranje?

Timber lijkt bij Oranje af te stevenen op een basisplaats, al lijkt Van Hanegem daar op dit moment zijn twijfels bij te hebben. 'Het kan toch niet anders of Stefan de Vrij en Matthijs de Ligt moeten het idee krijgen dat ze in Qatar aan spelen toe gaan komen. Bij Louis van Gaal moet je immers leveren, lees en hoor ik voortdurend. Alsof andere bondscoaches zeggen: kijk maar wat je doet joh, we zien het wel of het wat wordt of niet. Maar Timber is niet messcherp, net als zijn broer bij Feyenoord overigens', doelt Van Hanegem op Quinten.

Niet alleen Timber krijgt in de column kritiek te verwerken. Ook Blind moet het ontgelden. De ervaren kracht kwam erin bij een 1-3 voorsprong. 'Met Daley Blind werd het 3-3. Dat zeg ik niet om vervelend te doen over Blind. Ik hoor nu mensen zeggen dat hij inderdaad traag is, maar dat het elftal een beetje om hem heen gebouwd moet worden. Dat doen de Argentijnen bij Messi. Maar dat doe je niet bij een linksback of centrale verdediger, want dat is gekkigheid.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Simpelishetmoeilijkst +25337

Van Hanegem heeft el gelijk vind ik over Jurrien en ook in dat laatste over Blind.

14-11-2022 21:22

Allegriadopovo +1119

Timber loopt zo ontzettend vaak uit positie door seizoen dat het geen persoonlijke fout met kan zijn, maar dat het het strijdplan ( de opdracht van de trainer) moet zijn.

14-11-2022 18:13

PetrusKeizer +10739

Onzin. Hij speelt gewoon minder zonder Martinez

17-11-2022 21:11

Jariiii +22179

Dat vind ik wel een aardige samenvatting over Timber.

14-11-2022 14:37

Goudzuid +72

Willem heeft gelijk, punt

14-11-2022 14:29

Schip +23520

Meestal ben ik het wel met Willem eens, nu juist niet. Hij heeft het nooit op Daley gehad. Om hem de schuld in de schoenen te schuiven voor de 3-3 vind ik wel weer typisch voor Willem.

Het spel in de eerste helft was ook niet overtuigend, enkel effectief.

En om Blind wordt bij oranje geen team gebouwd, hij wordt vanwege zijn kwaliteiten gebruikt om een aanvallende variant te spelen met een extra middenvelder.

Bij Ajax zou je geen team om Blind heenbouwen, maar een variant spelen om meer opbouw in je team te brengen omdat je met Alvarez en Bassey speelt. Heeft weinig met Messi te maken.

14-11-2022 14:11

supporter sinds +7891

Een goede en rake column van Willem.

14-11-2022 11:48

DankzijCruijff +48729

Dit zijn simpelweg rake teksten. Zit geen woord Spaans bij.

14-11-2022 11:22

Web +178830

Ik had heel erg het gevoel zaterdag dat de jongens het bewust deden
Blind, Timber en Kudus hebben nog niet op 70 procent gespeeld
Dat kan natuurlijk niet
Maar aan de andere kant als ze geen gehoor binnen Ajax krijgen over Schreuder
Kan het maar zo dat er een idee achter zit
Bergwijn was ook al kort af, tussen de regels kon je horen dat hij het spuugzat is

14-11-2022 11:13

KingOfTheMatch +7062

Timber, de belichaming van Het Alfred Schreuder effect.
Willem had ook kunnen zeggen, de selectie van Ajax is goed, maar speelt nu slecht.

14-11-2022 08:11

Henk de Vries +11133

Ik zou sowieso altijd, als je maar vast wilt houden aan de stomme 5-3-2, met Ake - van Dijk - de Ligt spelen. Kun je in ieder geval met corners nog scoren als onze armoedige aanval dat niet lukt...

14-11-2022 07:46
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.