Branie: ‘Door deze transferzomer staat het businessmodel van Ajax onder druk’

door Wessel Kroon 139

Bron Ajax Showtime

Branie: ‘Door deze transferzomer staat het businessmodel van Ajax onder druk’

door Wessel Kroon 139

Bron Ajax Showtime

Laatst geüpdatet

Het draaide zaterdag in Waalwijk maar om één ding: de toestand van RKC-keeper Etienne Vaessen, die na een botsing bewusteloos op het veld bleef liggen. Inmiddels weten we dat het goed gaat met Vaessen. Daarom kan in Branie ook gewoon over het voetbal worden gepraat: Ajax speelde 86 minuten in Waalwijk en stond met 2-3 voor toen het duel werd gestaakt. Is er licht aan het einde van de tunnel?

Presentator Menno Pot buigt zich over die vraag met Wessel Kroon (Ajax Showtime) en Paroolverslaggever Jop van Kempen, die de komende tijd vaker over Ajax zal schrijven omdat Dick Sintenie om gezondheidsredenen nog een tijd onbeschikbaar zal zijn. “Ik vond Gastón Ávila wel een lichtpuntje,” zegt Van Kempen. “Verdedigend zag hij er bij een van de tegendoelpunten niet goed uit, maar vooral opbouwend droeg hij wel het nodige bij. Hij durft met passes af en toe een linie over te slaan.”

Ajax moet een paar wedstrijden winnen en vertrouwen tanken, horen we vaak: het kwartje moet een paar keer de goede kant op vallen. In Waalwijk leek dat eindelijk weer eens te gebeuren, maar: hoeveel vertrouwen kan Ajax uit dit optreden halen? “Het blijft allemaal erg onzeker ogen,” zegt Kroon. “En het programma van de komende tijd leent zich ook niet direct voor ‘lekker even een paar keer winnen’.”

Ook aan tafel: Bas Soetenhorst, die voor Het Parool de bestuurscrisis volgt. Er valt weer een lijstje ontwikkelingen te duiden: de voordracht van Michael van Praag en Leo van Wijk als commissarissen, het nieuws dat Jan van Halst niet als commissaris zal terugkeren, de mogelijkheid dat algemeen directeur Alex Kroes eerder dan 15 maart aan de slag kan én de macht van de harde kern binnen Ajax, waarover een artikel in Het Parool verscheen. Soetenhorst is een van de auteurs en vertelt erover.

Branie is dit seizoen elke maandagmiddag om 12.00 uur te beluisteren via Spotify, iTunes en onze website. Luister de nieuwe aflevering nu!

Wessel Kroon (X: @Wessel_Kroon | E-mail: w.kroon@ajaxshowtime.com)

Lees meer over:
Plaats reactie

ProfessorX +19827

Forbs kon er niets van en kijk nu

Tahirovic speelde goed tot dat ene potje waar hij in de steek werd gelaten door Taylor , Bergwijn , Berghuis , en verdediging plus keeper .

Vd Boomen speelde goed tot de trainer ingreep om niet meer zo te spelen en klaar was hij .

Akpom , Mikautadze nog helemaal niets van kunnen zien aangezien onze trainer hun steevast negeer of op andere posities zet

Avila kon er niets van na een halve wedstrijd maar ook hij laat zien een verbetering te zijn .

Ramaj laat zien een stabiele rustige keeper te zijn maar onze trainer kiest een zenuwpees die niet eens kan duiken of klemmen .

Mannsverk heeft de pech gehad om ongetraind te spelen fout van onze trainer !

Komen onze 3 Kroaten Medic die liet zien rustig te kunnen verdedigen maar door slecht samen spel waaronder met Rensch of slechte aanbieding middenveld niet meer speelt .

Sutalo speelt veel en niet best komt denk ik door communicatie en waarom beschermt onze trainer hem niet ?

Sosa liet zien goed over de vleugel te kunnen spelen maar wederom slecht veld spel koste hem zijn kop fout ? Jawel onze trainer .

Ten slofte Gaaei een jongen die liet zien beter te zijn dan Rensch maar onze trainer besloot hem te slachtofferen tegen Feijenoord waar het weer niet liep en deze jongen schofferend genegeerd werd door die zelfde trainer .

Deze trainer laat zien enkel met Nederlanders overweg te kunnen en internationaal niets kan helemaal niets .

Hier is je kapitaal / busnis !

03-10-2023 19:55

slot +2046

business model moet je wel investeren in de club en niet geld sparen om winst te kunnen maken. nu spelen we niet om de prijzen en moeten we hopen als we volgend seizoen Europa in mogen.
slimme business model voor een topclub.
denk persoonlijk dat PSV en Feyenoord beter zullen verkopen na dit seizoen.

03-10-2023 17:56

JoeBlow +8181

Wat het business model onder druk zet is het feit dat er al 6 maanden geen Hoofd Jeugdopleiding is. En dat je een TD had die teveel breedte investeringen heeft gedaan. En dat er een trainer rondloopt die niet in het inpassen van jeugd als strategie gelooft - en het alleen tactisch lijkt te doen als hij zijn TD een hak kan zetten.

Allemaal zaken die je morgen op kan lossen.

03-10-2023 17:48

Biss +10067

Door de 2 vorige transferzomers ook.
Beetje laat !

03-10-2023 11:55

Lavie +2278

Het businessmodel van Ajax is spelers opleiden om vervolgens voor veel geld te verkopen. De afgelopen jaren is het accent steeds meer op kopen komen te liggen. Niet meer op de beste spelers uit de Eredivisie, maar onbekende buitenlandse spelers. Zelfs in 2010 werden we tweede waarna in principe de fluwelen revolutie is begonnen.

03-10-2023 09:30

Sampaoli +39171

Is spelers opleiden alleen toebedeeld aan jongens uit de opleiding dan? Mijn inziens is óók het scouten van u23 spelers, deze laten ontwikkelen en doorverkopen deel van het business-plan. Om ondertussen ook het merk Ajax te ontwikkelen (aanvallend voetbal, jeugdopleiding) en commercieel te ontwikkelen.

Dat alles moet leiden tot prestaties, het liefst met aanvallend voetbal en het liefst (in golfbewegingen) in Europa.

03-10-2023 09:38

AjaxPassion +3899

Er zijn helaas zó weinig mensen die die basisbeginselen van Ajax kennen en dat zie je altijd wanneer het slecht gaat met Ajax. Mensen die Mislintat door dik en dun steunen, om te janken gewoon

03-10-2023 16:23

slot +2046

2-3 RKC wat normaal minimaal 0-5moet zijn.
wij zijn Ajax en we willen geen billen knijp voetbal of wachten tot het allemaal goed komt.
we willen de sterke van Europa verslaan.
waneer hebben we nou 15e gestaan, eerder 1e met 2 wedstrijden minder gespeeld.
tegen az zien we pas echt waar we staan

03-10-2023 03:40

Drukwerk1968 +7110

Er zitten genoeg 0-1 of 1-2 overwinningen bij in de afgelopen jaren. Dit jaar is er veel te laat ingekocht omdat de zo belangrijk gemaakte rvc eerst wilde verkopen. Tijdens de competitie is het elftal compleet gemaakt met direct een interland break.

03-10-2023 10:32

slot +2046

PSV az en Feyenoord snappen het wel.

03-10-2023 14:05

NipeB +15793

AZ heeft positief transfersaldo. PSV en Feyenoord maken verlies dus die snappen het juist niet. De stand is prima voor beide teams maar dit artikel gaat over het business model en niet over het sportieve aspect.

03-10-2023 16:05

Drukwerk1968 +7110

Wat snappen die wel?

03-10-2023 17:22

slot +2046

dat je een voetbal club bent met supporters die voetbal willen zien

03-10-2023 17:45

slot +2046

ik ben voetbal supporter en verdien mijn brood anders, denk je dat het nog plezierig wordt de komende tijd om naar deze business model te kijken

03-10-2023 17:49

Drukwerk1968 +7110

Omdat ze nu succes hebben na jaren zonder?

03-10-2023 17:56

slot +2046

nee omdat ze vooruit denken een voetbal club blijven en voor de hoofdprijs gaan ook al investeren ze wat ze nog niet hebben. en eerst verkopen terwijl je zat geld hebt.
dan had je beter wel kunnen investeren en gewoon weer eerste gestaan en Europese successen en weer een elftal die in waarde blijft groeien.

03-10-2023 18:03

Lullo +6072

Ik denk dat Steijn het grootste probleem is en dat die aankopen echt niet zo verkeerd zijn.. Ik accepteer dit tussenjaar en ik hoop dat Steijn dit seizoen geloosd gaat worden en dat in de zomer de meesten dan blijven. Toewerken naar een team. Deze aankopen schrijf ik zeker nog niet af, een slechte trainer, een gebrek aan zelfvertrouwen, falende communicatie, onrust, etc., etc. Ga er maar aan staan..

02-10-2023 23:25

wijzijndebeste123 +163598

Als Steijn niet snel oprot zullen meerdere aankopen willen vertrekken. Bij Akpom vind ik dat niet erg, maar bij Mikautadze en Sosa zou dat ontzettend zonde zijn.

03-10-2023 01:12

Cosey2 +7000

Akpom al afgeschreven na zestig speelminuten over drie wedstrijden op een voor hem onbekende plek?
Niemand maakt mij wijs dat de topscoorder van de Campionship niet goed genoeg is voor de ED.
Maar dan moet je m wel op de goede manier gebruiken.

03-10-2023 07:03

NipeB +15793

De aankopen hebben een enorme restwaarde mits er een aantal gaan renderen. Onder deze trainer en staf gaat dat niet gebeuren want die hebben veel spelers op voorhand al geen kans gegeven. Blijf het ongelooflijk vinden dat mensen Steijn een kans willen geven terwijl hij spelers afschrijft waarvan hij zelf toegaf ze niet te kennen.

03-10-2023 16:06

Hersenspinsel +8012

Wie is de harde kern van de Ajax supporters?
Sjaak Swart?

02-10-2023 23:23

NipeB +15793

Die werkt voor Albers. Geen waarde aan hechten.

03-10-2023 16:06

Hersenspinsel +8012

In branie gebruiten ze wel 20 keer de term harde kern zonder naar b.v. de F-side te verwijzen. Dus ik dacht dan moet het Sjakie wel zijn.

03-10-2023 17:32

Voetballover +3083

Zolang Ajax deze lijn doortrekt, pakken Feyenoord en PSV jaarlijks 70 miljoen CL geld, en staat het business model niet alleen onderuk maar explodeert het.

02-10-2023 22:38

Jarikoning +7205

Nu vervangen en je gaat misschien nog 3e worden

02-10-2023 21:10

4bier +31367

Het is een utopie om te denken dat we boven az, psv en feyenoord eindigen.

02-10-2023 21:53

Jarikoning +7205

3e sta je niet boven die clubs. Na Psven Fey moeten wij 3e kunnen worden

02-10-2023 22:17

Voetballover +3083

Feyenoord verloor een paar jaar geleden 7 keer op rij en werd ruim derde..wat meteen ook alles zegt over de eredivisie

03-10-2023 08:13

Ferd +38450

Wie zou de vervanger moeten zijn? Als je geen goede vervanger hebt dan is het slechts het verplaatsen van het probleem

03-10-2023 06:26

kingisreal +695

Misschien gallardo? Die is nog vrij. Of knutsen? Voorderest zie ik qua nederlandse trainers weinig haalbare of geschikte trainers

03-10-2023 11:17

Jarikoning +7205

Advocaat,Gallardo, Knutsen en anders F de Boer. Als Steijn maar weggaat. Die is het niet

03-10-2023 21:54

Ferd +38450

Knutsen wilde toch rare constructies waarbij hij ook zou verdienen op spelers zoals hij nu ook doet. Dat lijkt me niet passen bij Ajax, zeker niet na het hele Mislintat/Sosa/Beck verhaal.

Advocaat, ik weet dat je dat niet serieus bedoeld. En als je het wel serieus bedoeld dan raad ik je aan contact te zoeken met de GGD. De Boer ligt vast in het Midden Oosten en speelt nog dramatischer voetbal dat Steijn. Dan blijft Gallardo over, maar wil die wel?

04-10-2023 05:10

Ferd +38450

Keizer?

04-10-2023 05:10

Jarikoning +7205

Mee naar de ggd jij

04-10-2023 07:32

Ferd +38450

als jouw begeleider? Prima, maar dan moet je wel een jaartje wachten want ik kom pas in september 2024 weer naar Nederland.

04-10-2023 11:44

Jarikoning +7205

Keizer die lul heeft niks gepresteerd en dan ga jij Advocaatje bashen. Heeft zelfs Europees gepresteerd.

04-10-2023 15:08

Jarikoning +7205

Als Knutsen ook louche is dan niet natuurlijk

04-10-2023 15:09

Ferd +38450

Advocaat was in de jaren 80 en 90 redelijk succesvol ja, maar dat is ondertussen wel 30 jaar terug. En altijd met extreem negatief voetbal, iets wat niet bij Ajax past.

Keizer gelijk een lul noemen, man man man, ga eens aan je manieren werken.

05-10-2023 06:06

Jarikoning +7205

2008 met Zenith nog
Oke Keizer een eikeltje

05-10-2023 07:22

Jarikoning +7205

Met psv jaren 90 goed voetbal. Alleen waren wij beter

05-10-2023 07:22

Ferd +38450

Jarikoning meer een eikeltje, dat bewijst hij keer op keer

05-10-2023 09:21

Jarikoning +7205

Ok Fredje

05-10-2023 18:10

erwtenpeller +2021

Een goede trainer zorg voor een team die 2x 45 minuten met elf man kan aanvallen en verdedigen. Dit zie ik niet bij de trainer die we nu hebben.Feijenoord gaat 90 minuten als de brandweer.PSV gaat 90 minuten als de brandweer.bij Ajax hangt de tong al na 20 minuten op hun schoenen. Waar blijft de man die ons weer op het goede spoor zet.

02-10-2023 20:11

Transvaalkade +1634

Toen Cootje Adriaanse begon gaf hij het drie jaar. Optrainen en wennen aan elkaar eerste jaar, op nivo komen en blijven het tweede en oogsten het derde. Dat derde jaar is niet gelukt trouwens. Kom daar nu maar eens om.

02-10-2023 19:28

Bryan95 +720

3 jaar de tijd krijgt geen enkele coach en speler als het kut blijft gaan.

02-10-2023 20:13

Transvaalkade +1634

Gelukkig niet.

02-10-2023 20:20

Transvaalkade +1634

Gelukkig niet

02-10-2023 20:20

Bryan95 +720

Hahaaha , inderdaad. Maar ik bedoelde voornamelijk dat het plan van Adriaanse in het hedendaagse voetbal nooit gaat werken

02-10-2023 20:22

JanTa +15846

Het laatste waar ik midden in het seisoen op zit te wachten is op een businessmodel. Dit Ajax op de rails krijgen is al moeilijk genoeg.

02-10-2023 19:01

layanx +5649

Als we nu een trainer hadden die spelers beter maakt, maar ja Steijn kan niets fout doen toch ? AS?

Echt wanneer gaat men begrijpen dat het gedeeltelijk ook aan de trainer ligt.

Kortom : SteijnOUT

02-10-2023 17:52

pietvanvliet +4416

Mij niet bellen als voorzitter van de Steijn fanclub hoor, ik vraag me alleen twee dingen oprecht af: Het eerste is wat je ermee opschiet om die ook nog op de keien te zetten. Laat hem die grote smoel maar waarmaken, want met dit spel wordt het nog hopen en bidden dat je Europees haalt (wàt een blamage is dàt...)

Het tweede is nog simpeler: Wie wil je dan voor de groep hebben? Wat je nu kunt krijgen is hetzelfde brandhout, of erger, en je gaat als trainer hier je handen toch niet aan branden. Dit van het niveau van een verzekeringsagent die op de drempel van een fakkelend huis een brandverzekering te verkopen.

Die verkoop gaat als als de brandweer (pun intended), maar hij krijgt bij terugkomst op kantoor echt geen applaus

02-10-2023 20:47

Yeshyeshyall +10934

Forbs, Medic, Tahirovic en Sosa gaan we denk ik wel goed kunnen verkopen. Ik heb Ramaj en Mannsverk nog niet goed gezien, Gaaei komt ook wel goed denk ik. Mikautadze vond ik allerbelabberdst maar schijnt wel een goede speler te zijn. Akpom en Sutalo nog meeste twijfels over, ook omdat ze relatief duur waren

02-10-2023 17:36

Jeugd +24732

Kroatisch international. 0,0 zorgen over. Bovendien goede voetballer.
Akpom persoonlijk meeste twijfel maar zelfs daar kan het nooit groot verlies worden. Wat is 10 tot 15 miljoen voor een Engelse club ?

02-10-2023 18:46

ajaxwestland09 +28948

Denk dat de aankopen heus niet zo slecht zijn , ga er maar aan staan , je komt laat bij een nieuwe club je moet te snel ingespeeld raken.
Denk echt dat zo sutalo sosa ( kroatische international ) mansverk ( Noorwegen u21) forbs ( portugal u21) Mikautadze ( Georgië) geen koekebakkers zijn. Nadeel is deze spelers zijn te laat gehaald en je krijgt bij ajax geen tijd je moet er direct staan. Maakt het lastig denk als de puzzel in elkaar valt dat je een goed team hebt

02-10-2023 17:24

Ajaxrilitmanen +1135

Manhoef speelt bij Jong Oranje. Mannsverk bij Noorwegen U21. Zullen we Manhoef proberen los te weken bij Vitesse komende winter?

Mannsverk smeekte vorig jaar om voor 1,5 miljoen euro naar Feyenoord te gaan. Die vonden dat veel te duur voor zo’n matige speler. Volgens de Reddit data was hij 7 miljoen waard en heeft Mislintat hem dus daarvoor gehaald

02-10-2023 17:48

Ferd +38450

voeg daar aantoe dat je als nieuwe speler ook nog eens bij een club komt die in de fik staat, dat is nooit lekker om je acclimatiseren

03-10-2023 06:29

Oxxer +163913 moderator

Feyenoord o13 vs Ajax o13 uitslag 8-0, 3 goals Kuyt jr, ------->Mislintat out

02-10-2023 16:40

DrFootball +15141

Volgens mij was dat de 13-1 tegen 13-2.

02-10-2023 17:47

Oxxer +163913 moderator

Geen idee wat jij bedoeld, mijn bericht kwam vanmiddag binnen via een pop up van Bing, volgens mij wedstrijd dit weekend gespeeld.

02-10-2023 18:19

DrFootball +15141

Ajax heeft 2 onder 13 elftallen; 13-1 en 13-2. Volgens mij zit 13-2 ingedeeld bij Feyenoord 13-1. Ajax 13-2 zit volgens mij in een andere poule. Echter dit zeg ik uit mijn hoofd.

02-10-2023 21:02

Oxxer +163913 moderator

Dank voor de uitleg.

02-10-2023 21:04

401Middenweg401 +5990

De JO13-2 zit bij Feyenoord JO13-2. Wel bij PSV JO13-1.
We hebben met de JO13-1 verloren van Feyenoord JO13-1, helaas.

Edit: zie ook https://www.ajax.nl/teams/o13-1/

03-10-2023 09:29

Thaschja +10242

Denk dat we zeker nog 13 minuten moet spelen in waalwijk ajax kennende met dit team moet nog wel de 2-3 over de streep trekken.

02-10-2023 16:37

Ajax4glory +3263

wat ik wel vreemd vind. de gestaakte wedstrijd tegen Feyenoord moesst binnen 72 uurr uitgespeeld worden, dat schijn de regel te zijn bij gestaakte wedstrijden. Dat gaat niet lukken, morgen zijn die 72 uur verstreken.

02-10-2023 21:18

Artemio +31937

Terug naar de basis. Gerichte aankopen icm jeugd. Niet teveel kopen. Tijdig de selectie verversen waardoor er niet teveel leegte ontstaat.

02-10-2023 16:21

Oxxer +163913 moderator

De verdedigers uit de jeugd met uitzondering van een paar, zijn echt niet zo best. Een deel van aangekochte verdedigers kunnen beter, Aertsen, ASE en Rensch zitten al aan hun plafond. Hato begint veelbelovend , wil niet zeggen dat hij een topper wordt, Timber had een stormachtig debuutseizoen maar de seizoenen erna viel hij ver terug.

02-10-2023 16:53

driehoekjes +3344

Wat bedoel je met gerichte aankopen? De vertrokken TD deed ook gerichte aankopen

02-10-2023 18:24

Artemio +31937

Lijkt me niet als je met 3 spitsen zit en een halve rechtsbuiten. 12 aankopen lijkt mij teveel van het goede.

02-10-2023 18:51

Hollister +12577

Eerst maar eens een andere keeper in het doel... ik blijft het een enorme onruststoker vinden... bovendien pakt hij geen punten voor je zoals een topkeeper zo nu en dan moet doen

02-10-2023 16:18

Ozhan +1530

Het is niet Gorter die de probleem is. Heb je de verdedigers gezien tijdens de doelpunten?! Leek nergens op. En punt is, ik neem ze individueel niet kwalijk, maar ze zijn voor geen meter op elkaar ingespeeld.

Boogaarden moet zsm terugkomen.

02-10-2023 17:27

barry1988 +24005

Een goede trainer die wel weet waar hij mee bezig is zou al een hoop schelen. Op veel van deze spelers ga je gewoon break even halen en op sommigen zelfs winst. Kijk maar naar de aankopen van vorig seizoen......de naam Ajax doet wonderen wat verkopen betreft.

02-10-2023 15:29

linksbinnen +8136

Die naam breekt nu wel heel hard af hoor! Het blijft geen feest op deze manier.

02-10-2023 16:41

Dusbaba +15358

Niet dat ik hem graag terug zie komen hoor, maar waarom kan Van Halst niet meer terug als voetbalcommissaris?

02-10-2023 15:06

CDX +3164

Als commissaris zou hij toezicht moeten houden op het dagelijks bestuur. Vanwege de situatie is hij echter zelf onderdeel geworden van het dagelijks bestuur. Als hij nu terug zou gaan naar de rvc zou hij zijn eigen werk moeten beoordelen. Dat is niet zuiver.

02-10-2023 15:15

AjaxMiddelburg +2937

Daarbij is hij ook verantwoordelijk voor de toezicht op transfers. Als Mislintat inderdaad niet volgens de regels heeft gehandeld dan is het toezicht ook onvoldoende geweest.

02-10-2023 19:10

profoff +8365

Je krijgt straks dat je hato al vroeg voor weinig moet verkopen voor de liquiditeit

02-10-2023 14:55

Lazell +16989

Helemaal niet. Ajax heeft deze week een winst van 39 miljoen gepresenteerd. Ook dit seizoen is er winst gemaakt op transfers, zijn de contracten dusdanig opgesteld dat we minder afhankelijk zijn van CL en zien we aan Daramy/Bassey dat we onze miskleunen niet per se met veel verlies hoeven door te verkopen.

02-10-2023 15:50

profoff +8365

Ook volgend jaar zullen we weer spelers moeten verkopen om winst te maken.

02-10-2023 16:00

Dennis129 +11883

Ajax moet voor 55+ miljoen verkopen om een break even transfer resultaat te draaien.
Nou schijnen de loonkosten met ongeveer 10 miljoen gedaald te zijn.
Moet je nog steeds simpel gezegd 45 miljoen verkopen om break even te draaien.
En een bedrijf dat dit jaar 39 miljoen winst maakt denkt niet dan kunnen we volgend jaar 39 miljoen verlies draaien. Dat gaat gewoon dusdanig handelen dat er het daaropvolgende jaar weer minimaal break even gedraaid wordt.
Het bedrijf kan echter wel een stootje hebben

02-10-2023 16:04

Lazell +16989

Dat weet ik wel, maar dat is toch heel wat anders dan je beste spelers moeten verkopen omdat het water je aan de lippen staat?

02-10-2023 16:07

Breuk +25118

Met een eigen vermogen van 200 mio staat het water niet aan je lippen. En ja ik weet dat dit niet op je bank staat

02-10-2023 16:28

Omar +17166

Vraag is of ze nog steeds CL inbegroten, want dat kun je wel vergeten denk ik

02-10-2023 19:18

Slang3 +45825

Bergwijn lijkt me de meest logische

02-10-2023 17:18

Ajaxtrouw +6340

Heb nog eens goed naar beelden gekeken maar wat ik in de zomer al vond zie je gewoon duidelijk terug, wat heeft die klungel van een Mislintat toch dramatisch ingekocht. Echt onbegrijpelijk. Meeste aankopen zouden bij Twente nog niet in de basis staan.

02-10-2023 14:18

bollejan1 +2599

Waarschijnlijk zei je twee weken geleden dat Forbs er ook niets van kon. Ik zou nog even afwachten met zulke uitspraken.
We moesten dit seizoen gewoon te veel spelers vervangen, en ook nog is veel te laat.

02-10-2023 14:32

Dusbaba +15358

Avila herpakte zichzelf ook al heel aardig tegen RKC. Ik denk dat er wel meer verrassingen aan gaan komen met een beetje geduld. Ach, hadden we maar wat meer geduld gehad.

02-10-2023 15:09

Lazell +16989

Hoewel ze het wel verdienen, hebben we geen tijd voor geduld. Zelfs al sluiten we tegen RKC en Volendam met winst af, staan we 10 punten achter op de koploper na 7 speelronden.

02-10-2023 15:53

bollejan1 +2599

Misschien kan hij toch wel wat:
Amrabat speelde in de voorrondes van de Champions League eerst tegen Dinamo Zagreb en daarna tegen Royal Antwerp. Bij de Kroaten viel Sutalo hem zonder twijfel enorm op. "Eerlijk is eerlijk, Sutalo speelde tegen ons twee keer als een baas. Schrijf dat maar op", vertelt de aanvaller tegenover Ajaxlife.

02-10-2023 16:28

EricV83 +2031

Totaal niet mee eens. Sven heeft met de middelen die hij had geprobeerd er het beste van te maken. Salaris kosten vet gereduceerd, spelers verkocht die al afgeschreven waren verkocht voor break even of zelfs met winst. Nieuwe spelers gehaald voor goeie bedragen. Jammer dat Sven z'n werk niet mocht afmaken door wat dan ook

02-10-2023 14:38

Suavimani +11954

Co Adriaanse voelt zijn pijn. Dat is ook een mooi stukje geschiedvervalsing, waabij Koeman uiteindelijk de vruchten kon plukken van het voorwerk van Co. Heeft Koeman deels een hele carrière aan te danken.

Denk dat de prestaties van Stuttgart momenteel wel laten zien dat je eerst moet investeren, alvorens de vruchten te kunnen plukken. Ook daar mocht Sven zijn werk niet afmaken en gaat een ander met de eer strijken.

Voor Sven wel zaak om zichzelf af te vragen hoe hij toch telkens in een dergelijke situatie belandt. Daar kan hij een stukje persoonlijke groei behalen.

02-10-2023 14:41

EricV83 +2031

Geen idee wat Adriaanse hiermee te maken heeft. Verder zit er wel wat in wat je schrijft. Maar idd eerst investeren en dan de vruchten plukken

02-10-2023 15:08

AjaxHoorn +32989

Dat weten we dus niet. Er lijken, zoals bij elke TD ter wereld, goede en slechte aankopen tussen te zitten.

Wel had ik graag meer technisch talent gezien.

02-10-2023 14:41

BakkalBijter +11628

Ja helemaal eens. Vooral die Apkom, Mikatoetze, Raman en Mennsvark hebben nog geen goede wedstrijd gespeeld, keiharde miskopen en weggegooid geld!

02-10-2023 14:52

Robbie en de Kock +11166

Die hebben namelijk ook nog geen één hele wedstrijd gespeeld.

02-10-2023 15:02

Robbie78 +3792

Sterker nog, die bestaan niet eens 😁

02-10-2023 15:45

Silentskill +2860

Das lastig als je niet 1 wedstrijd op je beste positie (of helemaal niet) neergezet wordt.

02-10-2023 20:52

Suavimani +11954

Het is een beetje kortzichtig om te stellen dat de problemen pas deze transferzomer zijn ontstaan. Afgelopen seizoen heeft aangetoond wat er gebeurt als je niet tijdig doorselecteert en tegelijkertijd meerdere sterkhouders laat gaan. De consequentie is dat je dat nu versneld moest herstellen, omdat je CL inkomsten mis bent gelopen en je dus een gat in de balans te vullen had.

Maar dat heeft weer een ongewenst bijeffect. Je kunt immers niet twee jaar op rij zo ingrijpend je as veranderen. Dan sloop je elke vorm van vastigheid uit je elftal. Dat moet je gefaseerd doen en daar had je eerder mee moeten beginnen, zodat je de overgang van het oude Ajax naar het nieuwe Ajax soepeler en geleidelijker had kunen laten verlopen.

Het verdienmodel van Ajax is altijd een combinatie van CL geld en transferinkomsten geweest. Let wel: CL + 1 of 2 uitgaande transfers. Niet al je sterkhouders tegelijk. Zodat aan de hand van je huidige sterkhouders nieuwe sterkhouders kunnen opstaan die deze rol op termijn overnemen. In plaats daarvan is men de boel te lang aan Blind en Tadic blijven ophangen. Die tevens voor een salaris op de balans stonden, wat na verloop van tijd niet meer in verhouding stond tot hun bijdrage aan het elftal. Dat beperkt ook je mogelijkheden om te kunnen investeren.

Overmars beloonde loyaliteit, maar is daarin op een zeker moment wel doorgeschoten. Daardoor ontstond een ongezonde situatie in het salarishuis, wat de balans onder druk zette. Je kunt immers wel veel eigen vermogen hebben, maar als er dan vervolgens mindere tijden aanbreken, bloed je leeg op je kosten. Dat heeft men op korte termijn op proberen te vangen met het transfereren van eenieder die boven het maaiveld uitstak (Alvarez, Antony, Haller, Martinez, Kudus, Timber). Goed voor de jaarrekening, minder goed voor de prestaties op korte termijn.

Dan kom je vroeg of laat in een situatie waarin je een keer CL gaat mislopen, aangezien je steeds je dragende krachten verkoopt. Dat gat kun je maar ten dele met aankopen en jeugd opvangen. Die hebben ook tijd nodig om te acclimatiseren, zowel op persoonlijk vlak als in het veld. Zij hebben dan bovendien niemand meer om zich aan op te trekken en moeten het dan in grote mate zelf uitzoeken, wat de integratie binnen het elftal vertraagt. Wat dat betreft is het bizar dat iemand als Bergwijn (heeft het al moeilijk genoeg met zichzelf) aanvoerder is en iemand als Rensch (die zelf amper komt kijken en nog niet voldoet) de nieuwelingen middels een welkomst etentje op sleeptouw moet nemen.

Zo bezien is er deze zomer getracht om een probleem te herstellen dat over de voorgaande jaren heen langzaam ontstaan is. De vloek van succes, aangezien je op een gegeven moment gaat denken dat het CL geld er altijd zal zijn en je echt het Bayern van NL bent.

Maar dan word je keihard geraakt door de realiteit, waarin succes doorgaans een golfbeweging is. En je dus ook berekend moet zijn op mindere tijden. Moet zorgen dat de contracten die je uitdeelt prestatiegericht zijn, zodat de kosten meebewegen met de inkomsten. Doordat daar ontvoldoende rekening mee is gehouden, ben je nu waar je bent.

Maar dat wil niet zeggen dat alle hoop verloren is. Met een goede coach, die van het ingekochte talent een eenheid kan smeden, kun je ook vrij snel weer back on top zijn. Je moet je realiseren, dat Ajax door eigen toedoen momenteel in the perfect storm terecht is gekomen. Maar het voordeel daaraan, is dat er maar één weg is: omhoog. Dat vergt echter rust en geduld. Dan kan het er over een paar maanden ineens heel anders uit zien.

De volledige schuld leggen bij de beleidsbepalers van afgelopen zomer, is nogal kortzichtig. Zij hebben zeker hun aandeel gehad, zowel positief als negatief. Maar de patiënt was al langer ziek. De symptomen zijn nu alleen een stuk zichbaarder geworden.

02-10-2023 14:10

Yeshyeshyall +10934

Goed betoog, denk je dat we dat met of zonder Steijn moeten doen?

02-10-2023 17:32

Suavimani +11954

Wat mij betreft zonder. Ik had hem best nog het voordeel van de twijfel willen geven, als die twijfels er alleen waren geweest ten aanzien van het spel. Maar hoe de man zich opstelt in de media, laat aan alle kanten zien dat hij gewoon geen enkel idee heeft over hoe nu verder. Hij doet maar wat, hopende dat het toevallig goed zal vallen. Bovendien kan hij blijkbaar niet omgaan met spelers die geen Nederlands of Engels spreken. En ondertussen is hij vooral bezig met de aandacht zo veel mogelijk van zichzelf af te leiden. Hij is een kat in het nauw. En die optelsom van zaken, heeft bij mij het laatste beetje hoop op beter doen verdwijnen.

Je ziet gewoon heel veel parallellen inmiddels met het vorige seizoen onder Schreuder. Hem zijn ook steeds maar nieuwe kansen gegeven, die hij vervolgens nooit pakte. Je had veel van de huidige schade kunnen voorkomen, als je Schreuder na die reeks voor het WK ontslagen had en Bosz als zijn vervanger had aangesteld. Maar Van der Sar wilde zijn ongelijk inzake Schreuder niet toegeven en kon ten aanzien van Bosz zijn eigen trots niet opzij zetten. Daardoor heeft die situatie veel te lang door kunnen etteren, met het mislopen van CL als resultaat.

En door het mislopen van die CL inkomsten, moest er versneld orde op zaken gesteld worden. Sneller dan gezond was voor de sportieve prestaties op korte termijn. Noem het gerust saneren. De keuze voor Steijn - en ik wil nog steeds weten wie hem naar voren geschoven heeft - was daarmee een hele slechte. Hij toonde bij NAC al aan onder druk te bezwijken en in overlevingsmodus te schieten. Dus heel verrassend is het niet dat hij bij Ajax - onder nog grotere druk - exact hetzelfde doet. Hij weet zich hier alleen gesteund door de Telegraaf, waardoor het overleven ietsje makkelijker wordt en ietsje langer duurt.

Wil je echt stappen gaan zetten, dan is er rust en duidelijkheid nodig. Twee zaken die er niet gaan zijn zolang Steijn er nog zit. Laten we hopen dat er geleerd is van vorig seizoen. Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald.

02-10-2023 17:41

Johanveertien +544

Ik lees hieronder dat het wel meevalt en dat de spelers nog tijd krijgen om zicht te bewijzen.

Hoe dan, deze spelers zijn niet gekocht om met elkaar te spelen maar gekocht op statistieken op tweede niveau.
Wakker worden ! Dit zijn geen Ajax spelers, maar tweede niveau

02-10-2023 14:10

Suavimani +11954

Denk dat Wiefer het niet met je eens zal zijn. Bovendien: waar spelen de spelers uit de Ajax jeugd, voordat ze de stap naar het eerste elftal maken? Juist. Kwaliteiten zijn leidend, niet de competitie waarin iemand speelt.

02-10-2023 14:16

noppenkoning +41199

Ja klopt zegt niet zo veel, waar speelden Chivu, Trabelsi en Maxwell voordat ze gingen vlammen bij Ajax. Bewezen toppers zijn gewoon veels te duur voor Ajax.

02-10-2023 14:28

linksbinnen +8136

Maar ook jonge talenten kunnen beter groeien aan de hand van een aantal bewezen sterkhouders. En die zie ik nu niet bij ons.

02-10-2023 19:26

Lazell +16989

Zucht. Iemand roept data Duitser en jij denkt dat hij alleen maar op een laptop naar Excel loopt te loeren. Je snapt er echt geen klote van.

02-10-2023 15:57

driehoekjes +3344

wie van scouting of iemand anders met Ajax bril heeft naar de aankopen 'fysiek' gekeken. Ik hoor of lees daar niets over.

02-10-2023 16:09

Lazell +16989

Dat wil toch niet zeggen dat er niet naar spelers gekeken wordt? Kom op zeg...

02-10-2023 16:28

Jayq +3365

Heb je daar in de tijd van Overmars wel ooit iets over gehoord of gelezen?

02-10-2023 16:30

-Wes- +2823

Ik geloof dat dit Ajax echt wel een heel sterk team kan worden, zeker naar volgend seizoen toe en door aankomende winter al gericht te versterken. De basis van afgelopen zaterdag zou ik gewoon een tijdje laten staan. Je ziet dat daarin toch wel wat puzzelstukjes beginnen te kloppen. Avila doet me denken aan het begin van Lisandro Martinez. Forbs heeft veel meer overzicht en techniek dan ik vooraf dacht. Vos kent een sterke ontwikkeling. Brobbey speelt sterk en van Berghuis kennen we zijn kwaliteiten.

Hopelijk kunnen Bergwijn, Taylor, Rensch en Sutalo zich ook sterk gaan ontwikkelen in een beter draaiend team

Dat Mislintat verkeerd heeft ingekocht, slecht/niet heeft samengewerkt en een onervaren trainer heeft aangesteld, betekent natuurlijk niet dat alle aankopen gaan mislukken.

02-10-2023 14:09

Robertini +39160

Er hoeven er maar 2 tot 4 te slagen om winst te maken.

02-10-2023 14:09

Suavimani +11954

En degenen die niet slagen, zijn voor dusdanige bedragen gekocht, dat je je investering ook altijd wel weer terug zal kunnen verdienen. Dat heeft de Daramy transfer ons wel geleerd.

02-10-2023 14:19

Sterretje73 +5233

Feiten zijn dat er weer Ajax giganten in aankomst zijn en er vanuit de jeugd ook weer wat talenten zitten aan te komen. Dit seizoen zie ik het tot de winterstop niet bijzonder veel verbeteren maar ons "model" en onze "ziel" komen echt wel weer terug. Nu vooral zaak om dit NOOIT meer te laten gebeuren ! Ook bestuurders moet je net als de jeugd trainen voordat ze aan het echte werk mogen ruiken. Tenzij het een al bewezen zakenman is als bv Overmars. Dat noem ik dan maar bestuurlijke buitenkansjes..

02-10-2023 14:08

DrFootball +15141

Te vroege conclusie! De aankopen kunnen nog best rendabel worden. Valt nog geen zinnig woord over te zeggen.

02-10-2023 14:07

Japie27 +1720

Vind dat de Branie podcast aan kwaliteit heeft ingeleverd. Echt tenenkrommend wat voor teksten er worden uitgekraamd. Er zullen missers tussen de aankopen zitten, maar er zal altijd eigen jeugd blijven doorstromen. Bovendien verkoopt Ajax altijd spelers voor iets hogere prijzen tov concurrentie. Hooguit zullen die piekbedragen iets lager zijn.

02-10-2023 13:54

Juan62 +46179

Ik zag gisteren ook weer de nodige spelers uit eigen opleiding
Het is makkelijk om Ajax af te schrijven wanneer het ff niet zo goed gaat

Maar als ervaren Ajaxwatcher/fan wijs geworden door de jaren heen kan ik iedereen hier verzekeren
het komt helemaal weer goed met Ajax, zoals altijd

02-10-2023 13:17

Chadd +7759

Ja uiteindelijk komt het goed.
Maar wie weet hoelang dat duurt.

02-10-2023 13:30

Nr.10 +111036

Precies, dat is de vraag. Hoeveel seizoenen moeten wij compleet verneuken voordat we weer een goed Ajax zien waar we trots op kunnen zijn? Wat mij betreft is het wel belangrijk dat we daar een beetje mee op schieten nu, ook al weten we dat het wel weer een keer goed komt.

02-10-2023 13:40

Juan62 +46179

Chadd
Jij bent van het glas halfleeg?
in tegenstelling tot wat de pers schrijft en roept , kan je als Ajax niet ieder jaar kampioen worden.
Iedereen die het een beetje volgt weet dat als wij internationaal succesvol zijn we leeggekocht worden.
Ook zonder Europees succes worden onze juweeltjes weggekaapt
Zowiezo zijn spelers met een Ajaxopleiding gewild in de voetbalwereld.
zelfs spelers die wij helemaal afschrijven komen bij mooie clubs terecht.

Dan moet je weer bouwen, en heb je de kans dat een andere club een keer bovenaan eindigt.
Dan heb je ook de echte supporter nodig die achter de club blijft staan ipv hem in de fik te steken.
Vertrouw op onze jeugdopleiding, luister niet te veel naar de onzin vd pers en je zal zien het komt weer helemaal goed

02-10-2023 13:47

Juan62 +46179

Nr. 10
Ik ben altijd trots op Ajax, ook als het ff niet goed gaat
Onze naam nationaal en internationaal is zo groot.
Er wordt met zoveel bewondering over Ajax gesproken in het buitenland.
En over het buitenland gesproken, in welke competitie behalve Duitsland word dezelfde club ieder jaar kampioen?
Geduld dus hebben en in goede en slechte tijden achter je club staan.

02-10-2023 13:51

3sterren +20205

De internationale bewondering voor Ajax was gestoeld op de succesreeks ten tijde van Johan Cruijff c.s.
Toen er ook nog eens na die internationale successen uit de Ajax jeugdopleiding het ene na het andere uitzonderlijke talent voortkwam, was de basis gelegd voor de door jou genoemde ”bewondering”.
Vandaag de dag stromen er nog wel enkele goede talenten uit de jeugdopleiding, maar echt groots zijn ze niet meer.

En het gekochte team buitenlandse talenten, ondanks hun gezamenlijke waarde van 100.000.000 euro, hoeft niet op buitenlandse bewondering te rekenen.
Want bijna alle grote Europese clubs doen hetzelfde als wat Sven Mislintat bij aanvang van zijn job deed; smijten met geld.
Alleen met één heel groot verschil dat hun budgetten een giga veelvoud zijn van wat er mogelijk was bij Ajax.
Ik zeg bewust smijten, want voor Nederlandse begrippen is 100.000.000 euro een giga bedrag.
Ook al krijg je er maar liefst twaalf spelers voor.

02-10-2023 15:36

driehoekjes +3344

er zijn ook 20 spelers vertrokken

02-10-2023 16:12

Johan4ever +10914

´kan ik iedereen hier verzekeren het komt helemaal weer goed met Ajax, zoals altijd´

@Juan62

Fijn om te horen want ik maakte mij toch een beetje zorgen...😉

02-10-2023 13:50

Juan62 +46179

Blij dat ik je zorgen wat kan weg nemen:)

02-10-2023 13:53

Appels34 +1613

Juan, jij als ervaren fan, is dit het slechtste Ajax sinds... (introductie betaald voetbal?) Ik volg onze club vanaf jaren 90 en ik vond het 100 jarig bestaan vrij donker, maar voor mijn gevoel is het nou nog rampzaliger.

02-10-2023 14:26

Juan62 +46179

Nee hoor niet het slechtste sinds invoering betaald voetbal, al ben ik niet zo oud dat ik dat heb meegemaakt.
In 99/2000 gebeurde eigenlijk hetzelfde, we gingen teveel kopen,
haalde oud spelers terug die niet het Rijkaard effect hadden.
Uiteindelijk gingen we weer op onze opleiding leunen, wat slimme aankopen en dat leverde geen windeieren op.
Spelers moeten elkaar en het Ajaxsysteem leren kennen.
Op elkaar ingespeeld raken, onderlinge connecties krijgen, automatismes ,
die krijg je niet na een paar trainingen en potjes voetbal.
Nu zijn de nieuwe spelers gelijk in het diepe gegooid.
Ik heb het idee dat als er een langere voorbereiding was geweest, of als spelers eerst in Jong Ajax hadden kunnen aclimaticeren we er nu heel anders hadden voorgestaan.

Daarom wil ik deze trainer en de nieuwe spelers niet gelijk afbranden, ze hebben amper de tijd gehad zich te bewijzen.

02-10-2023 14:53

3sterren +20205

Je slaat de bekende spijker op zijn kop; de gekochte spelers zijn Jong Ajax materiaal, misschien een enkele uitzondering daargelaten.
Maar zulke jonge spelers moet je zelf kunnen scouten op jeugdige leeftijd om daarna te laten wennen aan het beoogde Ajax spel.
Niet halen voor 1.00.000.000 euro, zodat er geen geld meer is om het eerste behoorlijk te versterken ...

Het idee van dit seizoen was om kampioen te worden of minimaal tweede. In verband met de verhoogde CL bonus.
Daar hoef je de komende seizoenen niet meer op te rekenen ...

02-10-2023 15:43

4bier +31367

Deze achterlijke inkomende transfers gaan je vroeg of laat opbreken.

Bergwijn - 32 miljoen
Sutalo - 21 miljoen
Brobbey - 18 miljoen
Mikautadze - 16 miljoen
Forbs - 14 miljoen
Avila - 12,5 miljoen
Akpom - 12,5 miljoen
Wijndal - 10 miljoen
Kaplan - 9,5 miljoen
Tahirovic - 7,5 miljoen
Mannsverk - 6 miljoen
Conceicao - 5 miljoen
Jorge Sanchez - 5 miljoen
Gaaei - 4,5 miljoen

02-10-2023 13:12

jeffrey_van_der_sluis +30388

Ik zou ze toch niet allemaal al als achterlijk bestempelen

02-10-2023 13:13

Ozymandias +159568

Je moet de beste scout ter wereld zijn als je al die spelers al goed kan beoordelen.

02-10-2023 13:14

AlexIbarra +19243

Hoezo gaat dit ons opbreken?
Ik zie Bergwijn als 55 miljoen (inc. salaris) in een bodemloze put.

Verder totale onzin eigenlijk.

02-10-2023 13:18

Bjorn2321 +2066

Bergwijn had nooit gehaald mogen worden, en al helemaal niet voor dat bedrag.
Sutalo valt nu wat tegen, maar wil ik nog wel voordeel van de twijfel geven, Bassey was duurder.
Brobbey voor 18 miljoen natuurlijk te veel.
Mikautadze voor 16 miljoen, had überhaupt nooit mogen komen.
Forbs en Avila waren zeker geen rare transfer of bedrag.
Akpom, daar zit een luchtje aan. Die mocht blijkbaar ook voor 6 miljoen gaan. Daarvoor had je die gok echt wel kunnen wagen.
Wijndal wellicht iets te hoog, maar was gewoon de beste LB van Nederland, wat is het met die jongen fout gegaan.
Kaplan, nog geen kans gehad.
Tahirovic, voor dat bedrag een gokje waard. Zie best wel de potentie.
Mannsverk, meteen retour.
Conceicao, voor dat bedrag moet je zo'n kans natuurlijk nemen.
Jorge Sanchez, gewoon reëele waarde, was nu gewoon beste RB geweest.
Gaaei, geen idee hoe ze die ooit hebben kunnen scouten.

02-10-2023 13:19

ReconditeNL +6480

Dit las ik ook over de transfers van Bassey en Daramy, die ondanks matige prestaties nog voor quitte of winst werden verkocht. Het lijkt wel alsof de gemiddelde paniekzaaiers over aankopen op AS echt hele slechte voorspellende gaves hebben.

Als alleen 2 van de aankopen van afgelopen zomer écht slagen dan heb je waarschijnlijk al al je investeringen terug. De kans lijkt me veel groter dat er minstens 2 a 3 spelers slagen dan dat ze allemaal floppen. Zoals je ziet beginnen een Forbs en een Avila al op te staan bepaalde wedstrijden, en ik verwacht dat meeste aankopen dat ook zullen doen na verloop van tijd.

02-10-2023 13:19

Bravoure +2252

Mweh. Bergwijn, Akpom, Wijndal eens. Voor de rest is het nog te vroeg.

02-10-2023 13:44

Nr.10 +111036

Een aantal spelers uit die lijst is denk ik nu al meer geld waard, zelfs na de matige prestaties van dit en vorig seizoen. Bijvoorbeeld Brobbey, Forbs en Avila. Sommige spelers worden al meer waard als ze Ajax op hun cv kunnen bij schrijven. Bijna alle spelers op die lijst zijn ook nog heel jong en kunnen nog flink groeien de komende twee seizoenen. Sanchez en Conceicao zijn al verhuurd met koop optie. Veel bedragen zijn ook laag, misschien dat je op een Sanchez een miljoen verlies maakt, dat is dan wel te overzien. Wijndal wordt moeilijk, maar kan je vast wel kwijt na dit seizoen bij Antwerp. Akpom wordt als topscorer van de Championship en home grown speler altijd opgepikt door een laagvlieger/middenmoter uit de PL voor 10-15 miljoen, zelfs als hij een kutseizoen heeft bij ons.
Ik zie het allemaal niet zo heel somber in wat dat betreft.
Laten we eens zorgen dat we een trainer voor die groep zetten die de potentie gaat benutten.

02-10-2023 13:45

3sterren +20205

”Conceicao zijn al verhuurd met koop optie”
Big deal, gehuurd door zijn oude club waar zijn vader trainer is.
Moet nog maar eens zien of FC Porto bereid is de 10.000.000 euro op tafel te leggen, die Mislintat verlangde ...

02-10-2023 15:48

Nr.10 +111036

10 lijkt me ook wat veel, hij heeft niks laten zien bij ons, kan vast onderhandeld worden, hopelijk raken wij hem kwijt.

02-10-2023 19:29

Ajax21 +547

Hoe staat het eigenlijk voor met de nieuwe toekomst? Wanneer gaan ze daarmee beginnen?

02-10-2023 13:06

Harold +10572

Is er nog wel toekomst?

02-10-2023 13:29
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.