Van der Vaart speelde met 66-jarige Cruijff: 'Zelfs op die leeftijd was hij nog buitenaards'

door Tim Klijn 17

Bron Ziggo Sport

Van der Vaart speelde met 66-jarige Cruijff: 'Zelfs op die leeftijd was hij nog buitenaards'

door Tim Klijn 17

Bron Ziggo Sport

Laatst geüpdatet

Bij Rondo van Ziggo Sport werden maandagavond herinneringen opgehaald aan Johan Cruijff, die negen jaar geleden overleed. Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Youri Mulder hebben alle drie een andere mooie herinnering aan één van de beste Ajacieden aller tijden.

Van der Vaart denkt terug aan juli 2013. In de jubileumwedstrijd van Sjaak Swart speelde hij samen met Cruijff, die 38 minuten speelde en daarin een assist gaf op Van der Vaart. De analist vond dat Cruijff nog altijd fantastisch kon voetballen, ondanks dat de legende toen al 66 jaar oud was. 'Mijn leukste herinnering aan Cruijff was de wedstrijd van Sjaak Swart, die werd 75.'

'Wij (Wesley Sneijder en Van der Vaart, red.) speelden allebei nog en vonden onszelf wel heel goed. Cruijff kon niet eens meer lopen. Maar hij had drie, vier balcontacten. Toen dacht ik echt van: jeetje. Men vergeleek mij ooit met Cruijff. Maar die mensen hadden er totaal geen verstand van. Hij was buitenaards, zelfs op die leeftijd nog.'

Van der Vaart was toen al dertien jaar profvoetballer, maar stak door de aanwezigheid van Cruijff wat nieuws op. 'Ik draaide in die wedstrijd open en gaf toen een steekpass op Marc Overmars, met de binnenkant van de voet. Overmars stond linksbuiten en die bal was te hard voor hem. Toen floot Cruijff naar me en zei: "Buitenkant voet. Dan draait de bal naar hem toe". Zo’n advies had ik nog nooit gehad. Dat vond ik mooi.'

De tekst gaat verder onder de foto.

johan cruijff
Cruijff in actie tijdens de jubileumwedstrijd van Sjaak Swart, in 2013.

Sneijder kwam Cruijff in dezelfde periode tegen in Barcelona. 'Ik moest met Inter tegen Barcelona in Camp Nou. Toen was ik uiteindelijk geblesseerd. Toen heb ik de hele wedstrijd naast hem gezeten. Hoe die man over voetbal sprak was magistraal. Hij was ook heel toegankelijk. Je kon goed met hem praten, en hij vond het op de één of andere manier ook leuk om met ons te kletsen over voetbal. Mooie man.'

Youri Mulder haalt juist een herinnering op van lang geleden: 'Mijn vader heeft een jaar met hem samen gespeeld bij Ajax. Toen hebben we samen Sinterklaas gevierd, toen was ik een jaar of vijf. Ik was als de dood voor de Pieten die daar waren. Daarna ben ik hem bij de NOS weleens tegengekomen toen ik daar werkte. Het was voor de televisie altijd genieten geblazen als je naar hem luisterde als hij het over voetbal had.'

Cruyff Courts

De Johan Cruyff Foundation werd in 1997 opgericht met als doel sport toegankelijker te maken voor kinderen. Om dat doel te bereiken bouwt de organisatie Cruyff Courts, voetbalveldjes met kunstgras. Van der Vaart heeft ook een Cruyff Court, al ging het niet zonder slag of stoot. 'Het heeft bij mij heel lang geduurd', zo vertelt de 109-voudig international van het Nederlands elftal. 'Ik heb hem zelf opgeëist. In mijn geboortedorp staan er vier, maar geen enkele had mijn naam. Toen moest ik op een gegeven moment wat doen voor de Cruijff Foundation en toen zei ik dat ik nog geen Cruijff Court had. Daar schrokken ze wel van. Nu staat er een hele mooie in Beverwijk met mijn naam.'

Lees meer over:
Plaats reactie

DeMeervanweleer +7568

Cruijff hoorde voor mij ook bij de Canon van mijn leven. Bewegingskunstenaar, icoon, genie, maar ook een lieve, eigenwijze, authentieke Amsterdammer.

25-03-2025 14:31

jerryisthename +31759

Wat wordt hij nog steeds gemist, onze grootste held!
Ik heb het geluk gehad dat ik hem echt heb zien spelen bij Ajax, wat ik nooit meer zal vergeten.

Hele mooie docu ook van Johan! 🤩
Heel veel dank aan die beste man die ook niet meer onder ons is, die de prachtige beelden gemaakt heeft.
Maar dank ook aan zijn zoon die het beschikbaar stelde aan de NOS, deze prachtige erfenis!
Hij mag heel trots zijn op zijn vader! Zijn nalatenschap is een geschenk voor alle Ajacieden, maar ook voor de hele voetbalwereld!

Want Cruyff was natuurlijk, na (samen met) Pele en Maradona, de beste!
Sowieso de beste Ajacied en Nederlander ooit!
Ik mis je, Johan! 🤍♥️🤍
Dat je maar gelukkig mag zijn daarboven! ❌❌❌

Messi mag officieel wel de allerbeste zijn, maar imo is hij dat niet. Statistieken zeggen mij dan niet zoveel.
Met zijn gestolen WK, dankzij de FIFA. De kleine rat. 🤮
Die te arrogant is om maar een beetje Engels te leren.
Maradona had de beste Argentijn moeten blijven. Basta.
Messi mag de veters nog niet strikken van deze 3!
Vooral Pele en Cruyff waren bovendien lieve prachtmensen en een voorbeeld voor heel veel mensen op de wereld, voetballiefhebber of niet.
Maradona was briljant ook, maar een stouterd. 😁

25-03-2025 11:45

gi0vanni +7177

Ben niet onder de indruk van Pele die nooit voor Europese grootmachten speelden. Een goede spits maar het niveau waarop hij speelde is niet te vergelijken met vandaag.
Maradona was fantastisch maar als je zo goed bent is hands gebruiken overbodig.
Cruijff is niet de beste speler ooit maar wel de beste Nederlandse speler ooit. Als spelmaker en aanvoerder was hij legendarisch. Messi is natuurlijk een van de beste spelers ooit. In het beste team ooit passen zowel Cruijff als Messi.

25-03-2025 13:51

jerryisthename +31759

Totaal niet eens met jou. Maar goed.
Niet onder de indruk van Pele. 😂
Dan heb je hem niet meegemaakt, denk ik.
Uitzonderlijk hoe goed hij al was op jonge leeftijd en Brasil kampioen maakte.

Hands klopt. Maar toen had je heen VAR, hè?!
Voor de rest is hij niet geholpen zoals Messi en zijn vriendjes tegen Oranje. Dat was bizar en opzichtig!
Ze hadden 2x rood moeten hebben, man. Hou toch op...😂

Wbt. Cruijff even nog een keer lezen mijn comment. 👍🏽

25-03-2025 16:54

Keizer +30070

Santos was in de jaren 60 waarschijnlijk de beste club van de wereld en de Braziliaanse competitie de sterkste. Wat Cruijff voor ons is is Pelé voor Brazilië, misschien zelfs wel meer. Pelé was zijn tijd echt heel erg ver vooruit en daarnaast het eerste globale voetbalicoon. De lof die hij krijgt is niet meer dan terecht.

00:17

gi0vanni +7177

Geef aan dat hij heel goed was en heb nergens gezegd dat zijn club of het nationale team niet goed waren. Maar wel dat de tegenstanders niet allemaal van wereldniveau waren. Hij is heel goed voor zijn tijd ja maar niet de beste ooit.

01:24

vanreenen +10243

Prachtige docu gisterenavond in "Andere tijden Sport" op NPO1. Nog nooit vertoonde beelden van Johan Cruijff, werkelijk genieten van deze jonge God al bij de junioren. Niet gezien? Kijk dan alsnog want als Ajaxsupporter moet je dir gezien hebben. Alle lof voor Louis van Schoonhoven die de mooie beelden gefilmd heeft.

25-03-2025 10:55

Cruijffthebest +13404

Cruijff was zeker buitenaards. Geen speler die aan hem kon en kan tippen.
Als speler, coach en als mens zo uniek, als je die man niet kan waarderen, dan moet je echt nagekeken worden!
Ik mis mijn held en idool echt iedere dag, maar ik ben dan ook een echte Cruijffgek!!!

25-03-2025 08:21

JC14forever +878

Mooi geschreven!
Ik sluit me daar volledig bij aan.

25-03-2025 08:28

FysioPat020 +25688

Cruijff zou er zelfs nu nog fitter uitzien dan Raffie met 42.
Hoe kun je jezelf zo laten gaan als voormalige topsporter.

25-03-2025 08:08

Berkov81 +1547

Voor alle liefhebbers van Johan:

Andere Tijden Sport: nieuwe kleurbeelden van Johan Cruijff - https://nos.nl/l/2561009

Dit is echt goud.

Ook hoorde ik, op het Jeugdjournaal, dat Ajax deze beelden geweigerd zou hebben toen ze aan hen werden aangeboden. Ik hoop eigenlijk dat dit niet waar is. Anders is het totaal onbegrijpelijk in mijn ogen

25-03-2025 07:32

BillSplate +9695

Zoiets verbaast me niet bij ons aller Ajax.

25-03-2025 22:35

Leonardo +251

Toch wel bijzonder dat Raffie pas na 13 jaar profvoetbal in de gaten kreeg dat je met buitenkant voet een bananenbal kunt geven.. 😅

25-03-2025 06:35

pietvanvliet +4416

Raf is niet helemaal eerlijk.
Niet alleen hebben zowel hij als Wes, terecht, minstens de helft van de ballen die ze in dat potje kregen bijna kwispelend bij Johan ingeleverd, ze keken bij iedere andere bal die ze gaven om zodat ze konden zien wat Johan ervan vond.

Contrast aan de overkant: Marco of Dennis (Sjaak had natuurlijk wèl de allerbesten in 'zijn' team) floot omdat hij een bal wilde hebben. Cruijff hoorde hem, draaide open en verstuurde een griezelig accurate pass over een meter of veertig door de lucht.

Een van de twee (Ik denk dat het Wes was) stond daar met open mond naar te kijken. Ik natuurlijk ook, maar dat telt niet. Ik heb geen WK-finale achter mijn naam.

Sjaak kon er wel om lachen.

25-03-2025 06:35

gi0vanni +7177

Van Basten was een meer complete speler als Bergkamp maar Bergkamp was natuurlijk heel goed. Die deed soms geniale dingen.

25-03-2025 13:55

JaapStam +136914

Je wordt nog altijd gemist, Johan. Niet alleen als voetballer en trainer, maar ook als de man die opstond wanneer Ajax in chaos verkeerde. Telkens wanneer de organisatie in puin lag, kwam jij vanuit Barcelona naar Amsterdam om orde op zaken te stellen. Dat was jouw kracht, en dat zullen we nooit vergeten.

25-03-2025 06:23

gi0vanni +7177

De grap is dat toen Cruijff het wou fixen van Gaal de boel met de RVC waar ook Davids in zat aan het verpesten was. Maar dat van Gaal nu de boel moet fixen. Cruijff is de beste Ajax speler ooit die veel voor Ajax heeft gedaan.

25-03-2025 13:58
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.