Spitse trots op Ajax Vrouwen: 'Dit zijn de wedstrijden waar je het voor doet'

door NielsOpdam 6

Bron NOS

Spitse trots op Ajax Vrouwen: 'Dit zijn de wedstrijden waar je het voor doet'

door NielsOpdam 6

Bron NOS

Laatst geüpdatet

Sherida Spitse waakt ervoor dat de overwinning van de Ajax Vrouwen op Paris Saint-Germain geen eenmalige uitschieter is, zo vertelt de aanvoerster aan de NOS. Woensdagavond won het vrouwenelftal van Ajax met 2-0 van de Franse tegenstander. Het was een historische en verrassende zege tijdens het Champions League-debuut van Ajax.

Spitse genoot van de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA, zo vertelt ze na afloop. 'Dit zijn de wedstrijden waar je het voor doet, met alle respect voor de wedstrijden in de competitie. Dat is ook prima, maar hier leef ik van, hier leef ik voor', vertelt de Ajax-aanvoerster, die zag dat er veel mensen in het stadion zaten. 'Nu kun je je als team laten zien, maar ook als individu. Ik hou van zo'n uitdaging. Ik vind dat mooi en ik geniet daarvan.'

De Ajax-middenveldster heeft vooraf gezegd dat iedereen van het duel moest genieten. 'Ik zei tegen de meiden: Zij hebben ook spanning en misschien nog wel meer dan wij dat hebben, omdat wij op papier de underdog zijn, maar dat betekent niet dat wij niet kunnen voetballen. Ik heb gezegd dat we lekker moeten voetballen en de bal moeten laten gaan', vertelt Spitse, die zag dat Paris Saint-Germain in de eerste helft moeite had met de Ajax Vrouwen.

'We moeten hier niet tevreden mee zijn' 

'Dan zie je dat wij eruit komen, dan krijgen we vertrouwen, komen we in een bepaalde flow en scoren we een goal. Voor rust krijg je nog een penalty op een ideaal moment', blikt de aanvoerster terug op de doelpunten van Ajax. Spitse benutte zelf de strafschop en schoot zo de 2-0 binnen. 'Er ging wel even wat door me heen. Het is een tijdje geleden dat ik een penalty heb genomen in zo'n ambiance. Ik zag haar iets meer naar de rechterkant gaan, dus ik ging naar de andere hoek.'

Spitse is trots op het team en zag dat de Ajax Vrouwen 'keihard hebben gevochten'. De aanvoerster was vooraf een beetje bang voor 'bepaalde reacties' vanwege de spanning en druk. 'Maar dat was helemaal niet van toepassing, omdat we rustig aan het voetballen waren en deden waar wij goed in zijn.' Of het een eenmalige uitschieter is? 'Nee, absoluut niet. Daar moeten we voor waken. Dit is een mooie start, maar we moeten hier niet tevreden mee zijn.'

Lees meer over:
Plaats reactie

Simpelishetmoeilijkst +25155

Wat een goede mentaliteit. Niet tevreden zijn met 1 overwinning, maar meer willen. Zo wordt het een winnend elftal.

16-11-2023 12:31

Juan62 +46179

Was het niet van plan, maar heb hele wedstrijd gekeken, en was aan het juichen!
eindelijk dit seizoen weer een trots op mijn club!

16-11-2023 10:30

Transvaalkade +1630

Goede pot van de vrouwen. Die positiviteit had ik ff nodig. Ga ze nu meer volgen.

16-11-2023 08:23

Mijnclub33x +9836

Spitse is de Tadic van de vrouwen.

16-11-2023 08:17

Jbhendriksen +42

Knap gedaan. Ajax1 heeft behoefte aan een mannelijke Spitse; iemand die het goede voorbeeld geeft en Ajax in zijn hart draagt.

16-11-2023 07:58

P.Russo +6321

Helemaal mee eens. Ze geeft het goede voorbeeld, heeft vaak verstandige teksten, houdt van Ajax en heeft ook een dosis power naast haar traptechniek. De perfecte aanvoerder voor dit team. Bij de mannen denk ik meteen aan Tadic en Blind maar die hebben we helaas beiden gratis laten gaan.

16-11-2023 10:41
Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.